ضعف بدني(دانسته ها و تجربيات)

يه چيز ديگه...من خيلي ساق هام رو فشار نميدم
دي حدي كه مطمئن باشم جام رو اسب امنه و شل و ول تكون تكون نميخورم و يورتمه رو منظم و آروم و استاندارد انجام ميدم و تنفسم هم نرماله
به ركاب هم مقداري فشار بيار و روي ركاب بايست كه خيلي هم بدنت تكون تكون نشه و ضعف كني:rolleyessmileyanim:

و وقتی 1بار بیوفتی دیگه ترست می ریزه.

hmdجان با اجازه تون این حرف رو رد میکنم.
من هر بار که از اسب افتادم و معمولا فاصله ای هم بین زمان افتادنم تا سواری بعدی بوجود آمده(چند روز یا هفته)،برای دفعه بعد از افتادنم سواری خیلی واسم سخت بوده(بخاطر ترسی که موقع افتادن داشتم).و مدام تو ذهنم این تفکر بوده که شاید دوباره از اسب بیفتم،با وجود اینکه اسب های مختلفی رو سوار میشدم.پس افتادن از اسب نمیتونه پشتوانه ای برای نترسیدن در دفعات بعدی باشه.کما اینکه در مورد شخص بنده،عکس این موضوع صادق بوده.و اصولا یکی دو دور باید قدم میرفتم تا ترسم از اسب بریزه و احساس امنیت واعتماد در من بوجود بیاد.

و در مورد ضعف این نکته رو هرگز فراموش نکنیم که خیلی وقتها در اثر ترس بوجود میاد و دیگه پاها قدرت لازم و کافی رو برای سواری از دست میدن.پس نترسیدن عامل موثری برای پیشرفت در سواری و همینطور جلوگیری از مشکلات احتمالی از جمله ضعف هستش.

hmd

Member
hmdجان با اجازه تون این حرف رو رد میکنم.
من هر بار که از اسب افتادم و معمولا فاصله ای هم بین زمان افتادنم تا سواری بعدی بوجود آمده(چند روز یا هفته)،برای دفعه بعد از افتادنم سواری خیلی واسم سخت بوده(بخاطر ترسی که موقع افتادن داشتم).و مدام تو ذهنم این تفکر بوده که شاید دوباره از اسب بیفتم،با وجود اینکه اسب های مختلفی رو سوار میشدم.پس افتادن از اسب نمیتونه پشتوانه ای برای نترسیدن در دفعات بعدی باشه.کما اینکه در مورد شخص بنده،عکس این موضوع صادق بوده.و اصولا یکی دو دور باید قدم میرفتم تا ترسم از اسب بریزه و احساس امنیت واعتماد در من بوجود بیاد.

حرفتون درسته نفس جان...
همه آدما یه جور نیستن.
من خود وقتی بچه بودم و زمین خوردم و کمرم ضرب دید تا سال ها می ترسیدم ولی وقتی با آقای رضایی کار کردم اینقدر زمین خوردم که دیگه ترسم ریخت (در مقابل ایشون جرات ترسیدن نداشتم:dodgy:)
و دیگه از افتادن نمی ترسم و وقتی از سر کشی های اسبی می ترسم اگه از روش زمین بخورم دیگه ترسم می ریزه...
ولی خب روحیات متفاوته...!!

بالا