شوان ن

hashemlo

Member
عرفان جان گفتي اگر دست كس ديگه اي بود منظور شما شهر ديگه اي بوده اما قيمت كشش در شهرهاي مانند كرمانشاه و اصفهان خيلي زياده به دليل تبليغات زياد و همچنين دوستاران اسب كرد و از حق نگذريم گاها اسبهاي خوبي كه دارند

بله منم منظورم همین بود ولی من نخواستم اسم ببرم چون گفتم ناراحت میشن وگرنه خودم میدونم کدوم شهرها قیمت کششون بالاست ولی این قیمتم کمه چون هرکس مادیانشو میاره وبا700هزار میگه بکش ولی الان اگه دست همون شرها بودباید بالای 1ملیون قیمت میگذاشتم چون دیگه هرکس مادیانمشو بیاروو بگه بکش دیگه خیلی از ارزش این اسب پایین میره من به جناب حیدرنیا همین موضوع میگم شاید راضی بشه قیمتو بالا ببره چون 700 هزار خیلی کمه

بله منم منظورم همین بود ولی من نخواستم اسم ببرم چون گفتم ناراحت میشن وگرنه خودم میدونم کدوم شهرها قیمت کششون بالاست ولی این قیمتم کمه چون هرکس مادیانشو میاره وبا700هزار میگه بکش ولی الان اگه دست همون شرها بودباید بالای 1ملیون قیمت میگذاشتم چون دیگه هرکس مادیانمشو بیاروو بگه بکش دیگه خیلی از ارزش این اسب پایین میره من به جناب حیدرنیا همین موضوع میگم شاید راضی بشه قیمتو بالا ببره چون 700 هزار خیلی کمه
درسته آقای مرتضی پورولی آقای حيدرنيا سطح درآمداسبدارای شهرستان روهم درنظرگرفته درضمن به نظرمن قيمت کشش بالا يا پايين ارزش يک سيلمی رومشخص نميکنه.آقای حيدرنيا نظرشون اين بودچون اين سيلمی سنش بالاست بايد کره های بيشتری ازش گرفت تاذخيره ژنتيکی اين اسب بدون استفاده نمونه ونابودنشه وگرنه آقای حيدرنيا خودش يکی ازتحصيلکرده های رشته پرورش اسب هست وسالهاست درزمينه پرورش اسب کردزحمت ميکشه واينورواونورزياد دوست وآشنا داره وقيمت هم دستشه ولی ديد مثبت ايشون نسبت به توليد هستش که زياد دندون گرد نيست.

ahmad5

Member
اگر میخواهید برای احیا و یا نجات اسب کرد در کردستان اقدامی کنید یک سیلمی به تمام معنا از کرمانشاه یا اصفهان خریداری و برای کشش با مادیانهای کردستان به کردستان ببرید چون چیزی که من میبینم در کردستان سیلمی کرد عالی وجود نداره و نباید از این نریونها انتظار معجزه داشته باشید توی تولیداتشون.
علت اینکه قیماق معروف هست ولی شوان نه یکیش عملکرد خود اسب هست و یا کره های اون. عملکرد قیماق تو اصفهان عالی بوده کره های عالی هم تولید کرده ولی آیا به نظرت شوان هم اینچنین بوده؟؟

اگر میخواهید برای احیا و یا نجات اسب کرد در کردستان اقدامی کنید یک سیلمی به تمام معنا از کرمانشاه یا اصفهان خریداری و برای کشش با مادیانهای کردستان به کردستان ببرید چون چیزی که من میبینم در کردستان سیلمی کرد عالی وجود نداره و نباید از این نریونها انتظار معجزه داشته باشید توی تولیداتشون.
علت اینکه قیماق معروف هست ولی شوان نه یکیش عملکرد خود اسب هست و یا کره های اون. عملکرد قیماق تو اصفهان عالی بوده کره های عالی هم تولید کرده ولی آیا به نظرت شوان هم اینچنین بوده؟؟

دوست عزیز فرمایش شما صحیحه ولی شوان تا حالا کلا" 3 تا کره داده که یکیش یه مادیان حدود 8 سال بود که رفت اصفهان 2 تا کره حدود 2 سال داره که تو شهرستان بیجاره هنوزم زیر سواری نرفتن ولی هردو شون کره های خیلی خوبی هستن که مطمعنا" خوب از آب در میان دلیل اینکه زیاد کره ازش نگرفتن هم اینکه تا چند سال پیش صاحب قبلیش قصد تولید کره نداشته و به عنوان سواری از شوان استفاده میکردن اما امسال مادیان های زیادی از شوان پر هستن که انشاا.. نتیجش در بهار سال بعد مشخص میشه!

دوست عزيزاولاشوان رو اگه توجوانی ميديدی باده تاازسيلميهای مطرح حال حاضر هم عوضش نميکردن،ثانيابیجارخودش بهترين اسبهاروداشته که رفته اينورواونورهمون ياقوت افسانه ای پدربزرگ قيماق رویايی شما وپدرشوان فلک زده ما مال روستاهای اطراف بيجار گروس بوده که رفته کرمانشاه ثالثاهمون سيلمی هاکه پوزش روميدن اگه تومنطقه محروم ودورافتاده ای مثل بيجار يا مناطق کردستان وآذربايجان غربی بودن شايدتاآخرعمرشونم يکبارکشش نميشدن چه برسه به اين همه کبکبه ودبدبه.درضمن همين الان هم درمناطق ماهم نريون هايی پيداميشه که سيلميای شمابايدبيان لونگ بندازن ولی به قول معروف ((آنکه شيران راکند روبه مزاج احتياج است احتياج است احتياج))چه کنيم که محروميت دست وبال مارابسته ودرچنگال دلالان گرفتارشديم.اگه اصفهان تعزيه رونداشت بايدتواعماق تاريخ دنبال سيلمی ميگشتن . فکرميکنيداگه اسبی( پرفشار)باشه تمامی فاکتورهای اسب کرد روداره که اگه اينجورفکرکنيدديگه جای بحث نداره البته فکرنکنيدمن تنها به شوان تعصب دارم فقط دردم ازاينه که اسبهای مارابه تاراج بردن والان به ماپيشنهادواردات ميشه که اين بزرگترين خفت واسه منه.تنهاکره شوان که يک ماديون بود و به فروش هم رسيدبايک ماديون عرب نه چندان مطرح کشش شده بود. پارسال ياپيارسال بامبلغ حدودنه ميليون به اصفهان اومدديگه من نميدونم عملکردبه چه ميگن........:hmmsmiley02:

بيجار گروس در دوران هخامنشيان
كورش هخامنش در سال550 ق.م توانست آستياگ پادشاه مادرا شكست دهد و سلسله هخامنشي رادر ايران تاسيس كند منطقه ماد سرزمين مركزي ماد كه گروس نيز جز آن بوده است تازمان داريوش اول 521 -486 ق.م همچنان به وسيله مادها اداره ميشدتا اينكه داريوش در سركوبي گئومات اين ولايات راجز سرزميت هخامنشيان گردانيد هخامنشيان حدود دويست سال بر ايران حكومت كردند تا اينكه توسط اسكندر مقدوني از بين رفتند در دوران اوج خود قلمروشان به بيست ساتراپ تقسيم مي شد كه هرودت وقتي كه آنها را نام مي برد به جاي اينكه نواحي تحت نفوذ هر ساتراپ را نام ببرد مردمان ساكن در آن ناحيه رانام ميبرد كه از جمله آنها ساتراپ دهم هخامنشي بود كه آن را شامل مردمان پريكان و ازت كري ميداند كه در واقع نواحي همدان و ساير قسمتهاي سرزمين ماد را شامل ميشد برابر اين تقسيم بندي منطقه بيجار گروس نيزجز ساتراپ دهم هخامنشان بود ه و برابر نوشتههاي حسن پير نيا اسبهاي ممتاز و قالي در همدان و گروس در دوران هخامنشيان به طور فراوان وجود داشته است و اسب ها و قاليهاي اين دو ناحيه در كشور مشهور بوده اند كه شهرت قاليهاي گروس از مرزهاي ايران گذشته و در دوره هاي اخير نيز در شمار قاليهاي بسيار مستحكم و معتبر جهاني قرار گرفته است حال با استناد به اين مدارك و آثار بر ما روشن مي گردد كه گروس در دوران هخامنشيان نيز مانند دوران مادها از مراكز مهم اقتصادي و كشاورزي غرب ايران بوده است هر چند كه از اهميتش نسبت به دوران مادها كاسته شده و آن توجه اي كه شاهان ماد به دليل موقعيت ويژه اش قرار گرفتند در مرز بين دو پايتخت ماد نسبت به آن داشتندديگر در دوران هخامنشي از آن توجه خبري نبود و با دور شدن پايتختها از منطقه گروس روز به روز از اهميت منطقه كاسته شده است .(بدنيست که دوستان باپيشينه تاريخی مناطق ماهم آشنابشن که بدونن که تاتقريباسال 1375هجری شمسی مااسب کردبه تمام معناروداشتيم ولی حيف که حمايت نشد وتعزيه هم نداشتيم)

دانلود کلیپ ==>: دیدن کلیپ ==>:

[h=1]اسب کرد - شوان[/h]

برای دانلود و یا دیدن کلیپ روی عکس ها کلیک کنید.

زمان :1.02
حجم : MB 4.80
پسوند فایل : MP4

(شوان سیلمی کرد-کره یاقوت کرمانشاه محل نگهداری:کردستان-شهرستان بیجار باشگاه سروش)

(این کلیپ رو آقای Hesam mehrabani زحمتشو کشیدند.)

چرا آقا افراسیاب تا پنجم خرداد ماه 3 تا نریان و 2 تا مادیان 2 تا دیگه مادیان مونده که کره شون به دنیا بیاد

بالا