شوان ن

hashemlo

Member
نه اين كره از كره من زودتر به دنيا اومد چون آخرين مادياني كه از شوان كشيدن سال گذشته ماديان من بودتاريخ كشش 5 /6/ 89 بود

خدایی قیمت کشش خوبه نسبت به سیلمیهای دیگه تو شهرای دیگه
باورکنيدبعضی هاتوهمين قيمتم مشکل دارن ولی لطف آقای حيدرنيا هستش که برای شکوفايي توليدات کردتوشهرستان باماها رامياد.

شوان برادر ژینوس مادر سیاه قیماق و پردیسه
ممنون ازشماآقای مهربانی فعال سايتی بيجار، من که ماديونم ازشوان چندماهه پره اينونميدونستم.ولی بازبااين گمنامی هم نشون دادکه اسب لايقی هم که شايداصل ونصبش روگم کرده يا ازروی بی مهری وبی تفاوتی مالکش هم فراموش شده باشه بازهم نشونه هايی ازاصالت خودش روداره البته نه برای هرکسی.

شوان برادر ژینوس مادر سیاه قیماق و پردیسه
پس اينجوری که ميگيدياقوت جدمادری قيماق ميشه.تااونجايی که منم ازآقای حيدرنيا شنيدم ((ياقوت يکی ازاسطوره های زيبايی وعظمت اسب کردتوزمان قبل انقلاب بوده که اصالتا به نزديکای منطقه بيجاربرميگرده که توی يه جشنواره عاشقش ميشن وميبرن کرمانشاه)) ويه سوال ازآقای حيدرنيادارم چی ميشه که نوه دختری اين اسب اينجوری مشهورميشه،ولی کره نريون ياقوت اسطوره ای اينجوری گمنام ميمونه که نزديکای مرگش ما بايد اونوبشناسيم چرا؟

salimi

Member
پس اينجوری که ميگيدياقوت جدمادری قيماق ميشه.تااونجايی که منم ازآقای حيدرنيا شنيدم ((ياقوت يکی ازاسطوره های زيبايی وعظمت اسب کردتوزمان قبل انقلاب بوده که اصالتا به نزديکای منطقه بيجاربرميگرده که توی يه جشنواره عاشقش ميشن وميبرن کرمانشاه)) ويه سوال ازآقای حيدرنيادارم چی ميشه که نوه دختری اين اسب اينجوری مشهورميشه،ولی کره نريون ياقوت اسطوره ای اينجوری گمنام ميمونه که نزديکای مرگش ما بايد اونوبشناسيم چرا؟
علتش همون بي توجهي به شجره است كه شما مخالفش هستين

علتش همون بي توجهي به شجره است كه شما مخالفش هستين
نه آقای سليمی عزيز اين اسب که شجره مشهورخودش روداشته وهمه ازروزاول ميدونستن که کره ياقوت هستش شايدياقوت برای شماناآشناباشه ولی واسه يه سری ازاسبدوستاواسبدارای کردستانی وکرمانشاهی البته ريش سفيداش کاملاشناخته شده است.به نظرمن علتش روميدونی چی بوده اين اسب دست مالکی نبوده که همش اسبشوبه رخ اسبای ديگران بکشونه وهمش توبوق وکرنا کنه که اسب من ازشجره فلان اسبه ،خواهرش کيه،خواهرزادش کيه،وباچه ماديونايی کشش داشته وچندنفری مثل مگسان گرد شيرينی ازش تعريف کنن البته اين نظرشخصی منه.

salimi

Member
البته با شما مخالف نيستم اين كارا تأثير داره ولي تا حدودي و خود اسبم شرطه اين كارا به شرطي جواب مي ده كه خود اسبم حرفي براي گفتن داشته باشه و به قول بعضي از دوستان خود حيوونم بايد بتونه حقشو بگيره ما فقط ميتونيم انو نشون بديم به نظر من در منطقه شما كه اسباتون اينطوري شده دليلش عدم كارايي براي اسب كرد بوده الآن تو اصفهان تا كسي اسب خوبي داره مياره تو تعزيه و هر چند نمي شه اينو يك كارايي خوب براي اسب كرد دانست ولي به هر حال باعث شده تا اسب پر خون در اونجا ارزشي پيدا كنه وبه نظر من اينو بايد به فال نيك بگيريد چون حداقل باعث شده تا شما هم قدر اسب هاتونو بدونين.

البته با شما مخالف نيستم اين كارا تأثير داره ولي تا حدودي و خود اسبم شرطه اين كارا به شرطي جواب مي ده كه خود اسبم حرفي براي گفتن داشته باشه و به قول بعضي از دوستان خود حيوونم بايد بتونه حقشو بگيره ما فقط ميتونيم انو نشون بديم به نظر من در منطقه شما كه اسباتون اينطوري شده دليلش عدم كارايي براي اسب كرد بوده الآن تو اصفهان تا كسي اسب خوبي داره مياره تو تعزيه و هر چند نمي شه اينو يك كارايي خوب براي اسب كرد دانست ولي به هر حال باعث شده تا اسب پر خون در اونجا ارزشي پيدا كنه وبه نظر من اينو بايد به فال نيك بگيريد چون حداقل باعث شده تا شما هم قدر اسب هاتونو بدونين.
البته که همه کردبازاخودشون روبايدمديون تعزِيه امام حسين وشهراصفهان بدونن که برای بقای اسب کردکم مايه نذاشته واگراصفهان نبودشايدالان بجزچندتوليدکننده قديمی مثل آقای عربی وبابايی و....که عمرشون روبه پای اسب کردريختن بايدفاتحه نژاداسب کردروميخونديم.ولی خداوکيلی باورکنيدکه بيشتراسبای منطقه ماکه اينجاتونيستی بودن اونجابه هستی رسيدن که مطمئنا خودتون بيشترازمن واقفيد مرهون اين تبليغاته که واقعا برای بعضی اسبا هرچی بزارن کمه ولی يه سری ازشون الکی بزرگ شدن واقعا درجايگاهشون نيستن ونبايدبه اينجا ميرسيدن.

بله حق با اقای رستگاره چون خیلی دیگه قیمتو پایین اورده چون اگه دست کسی دیگه بود قیمت کشش بالای 1ملیون بود اقای حیدرنیا خیلی قیمتو پایین اورده چون ارزش این اسب خیلی زیاده کره هاش بینظیرند البته من فکر کنم 2تاکره داده ولی همه مادیان های جناب حیدرنیا تا جند ماه دیگه کره هاشون روبه دنیا میارنحدود6یا7تامادیانازش ابستنن که انشاالله کره های زیاد وخوبی ازشوان ببینیم که الان دلدل یکی از بهترین کرهایی که از شوان در بیجار هست از همش بهتره امیدواریم شوان در بیجار جای تکخال را پرکنه ولی شوان از تکخال بهتره چون سواری شوان خیلی عالیه البته سواری تکخال هم خوبه ولی به پای شوان نمیرسه

بالا