شخصیت یک سوار کار خانم

سنا

Active member
پاسخ : شخصیت یک سوار کار خانم

متاسف هستم از بابت جامعه ي كثيف
اما من با وجود اينكه دختر هستم اعتراف ميكنم كه دخترخانمها 70% مقصرند
به چشم خودم ديدم كه دختر خانومهاي بسياري از ارزش و شخصيت مغرور و والاي يك خانوم حسابي دور شدن و با چه رفتارهاي ناشايست و سبكي اگه مربي هم اهلش نباشه اونو به راه ميارن
ببينيد بايد قبول كنيم اگه دخترخانومي با غرور و بزرگ منشي زنانه اش با همه رفتار كنه هيچوقت يه مرد به خودش اجازه نميده يعني نميتونه كه تعارضي داشته باشه بهش.
من اين جور خانومها رو ديدم كه ضمن اينكه در برخورد با آقايون و كلا كارشون موفق بودن هيچ زمان حتي هرزه ترين آدم هم جرئت نداشته كاري كنه
تو محيط هايي كه رفتارها و همكاري ها به نوعي با آقايان هست رفتار يك زن بايد فرق داشته باشه(البته تو ايران)
دعا ميكنم اون دخترهايي (كه كم هم نيستن) به خودشون بيان و شخصيت اصليشونو كه خيلي وقته ازش دور شدن ( هويتشونو) پيدا كنن

parisa

Member
منم با سنا جان موافقم این مشگل یکم از خود خانم های عزیز آب می خوره
این فانم ها هستن که با رعایت بعضی نکات می تونن یکم جامعه را درست کنن حالا بماند که یعضی آفایون هم با درست شد خانم ها درست نمی شن باور کنید

مرضیه

Member
ممنونم دوستان از نظراتتون.
پریسای عزیزم به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی.
در هر ناهنجاری که رخ میده نمیتونیم فقط انگشت روی یک شخص یا حتی یک قشر بذاریم و اتهام وارد کنیم.
هر کس در وهله ی اول باید از خودش شروع کنه و رفتار خودش رو زیر ذره بین بگذاره.
باید این علم رو بدست آورد و به نسل های بعد هم انتقال داد که در هر شرایط چه نوع برخورد و عکس العملی باید انجام بگیره.
من همیشه با دیوار کشی و سوا کردن به شدت مخالف بودم چون به نوعی پاک کردن صورت مساله است و حقیقتا مگه تا کجا میشه این دیوارکشی ها رو ادامه داد؟!!! ما باید فرهنگ درست رو به فرزندانمون آموزش بدیم نه اینکه خودمون رو گول بزنیم و...

سنا

Active member
حقيقت رو نميشه كتمان كرد
درسته موافقم كه هركس بايد اول به خودش نگاه كنه و رفتارات خودش رو ببينه
اما به نظر شما آيا با تربيت كردن من و شما ميشه فرهنگي كه تو جامعه هست رو تغيير داد؟!
البته اين واقعيت رو نميشه منكر شد كه بلاخره بايد از يه جايي شروع كرد اما مرضيه جان آيا شما قبول نداريد كه بيشترين مقصرهاي اتفاقاتي كه تو سواركاري واسه خانوما از جانب مربي يا هركس ديگه ميفته "خانوما" هستن؟

مرضیه

Member
سـَــنـــا گفت:
حقيقت رو نميشه كتمان كرد
درسته موافقم كه هركس بايد اول به خودش نگاه كنه و رفتارات خودش رو ببينه
اما به نظر شما آيا با تربيت كردن من و شما ميشه فرهنگي كه تو جامعه هست رو تغيير داد؟!
ببین سنای عزیزم،
"از یه جایی باید شروع کرد" ... از کجا؟!!
من نوعی نمیتونم دیگران رو درست کنم...یک نفر هیچوقت نمیتونه کل جامعه رو درست کنه! ولی اگه من خودم رو تو خودت رو و او خودش را...برو تا آخر همین شعار که همیشه شنیدیمش!!!
حرف من این نیست! من میگم اگر من نمیتونم کاری کنم که این شرایط برام پیش نیاد_چون همیشه هستند کسانی که کاری ندارند به اینکه تو کی هستی و شخصیتت چیه!_ میتونم لااقل یاد بگیرم توی اون شرایط چیکار کنم که لطمه نخورم و اون فرد نتونه به من که یک انسان هستم نه یک عروسک در قالب یک زن! تعدی کنه!!
من دنبال مقصر نمیگردم،با حرفت هم موافقم که میگی خیلی وقتها خانم ها خودشون مقصر هستند .
اطراف ما پره از چنین آدم هایی که ذکرشون رو در پست های قبلی می تونی بخونی (چه زن چه مرد!) و ما ناگزیریم که با آدم های دیگه مواجه بشیم،ولی چجوری؟!!
این توانایی شخصیتی در ما هست که حتی در محیطی که ار لحاظ اخلاقی سالم نیست،سالم بمونیم و جوری رفتار کنیم که حتی کسی به دروغ هم نتونه حرفی به ما بچسبونه...

مرضیه

Member
اما اون مشکلی که من ازش نالیدم، موج منفی هست که اینجور برخوردها و اینطور فضاها بین افراد جامعه میگذاره و زیاد دوست ندارم در موردش صحبت کنم!!! :-\ چون خیلی باش درگیرم...
اونم ترس از اتفاقاتی هست که ممکنه بیفته!شاید هم نیفته ولی نمیتونی کاملا تضمین بدی به دیگران ،چون خودت هم مطمئن نیستی :-\!!!
می دونم ممکنه یه خورده گیج بشید، ::) ولی این یه خصوصیت بده منه!! وقتی از چیزی رنج بکشم درست نمیتونم _شاید هم نمیخوام_بیانش کنم!!!
معذرت میخوام اگه نمیتونم واضح منظورم رو بیان کنم!

سنا

Active member
احسنت
منم همينو ميگم :)
تو پست هاي قبليم هم گفتم كه يه خانوم بايد چه جوري باشه تا خدايي نكرده بهش تعدي نشه
با اين حرفتم شديدا موافقم كه بعضي آدما كاري به شخصيت ندارن و به خانوما مثل يك عروسك نگاه ميكنن :)

علی واحدی

Active member
سـَــنـــا گفت:
احسنت
منم همينو ميگم :)
تو پست هاي قبليم هم گفتم كه يه خانوم بايد چه جوري باشه تا خدايي نكرده بهش تعدي نشه
با اين حرفتم شديدا موافقم كه بعضي آدما كاري به شخصيت ندارن و به خانوما مثل يك عروسك نگاه ميكنن :)
سنا جان شما با انتخاب مربی خوب میتوانید همه چیز را بدست او بسپارید و با خیال راحت در محیطهای سواری با اطمینان و خاطری آسوده به کارتان بپردازید چون باید بدانید که او(مربیتان) همواره و مثل یک عقاب حتی کوچکترین نگاهها را بشما میبیند و در صورت لزوم برخورد میکند و حتی میتواند مسئله را به فدراسیون و کمیته انظباتی ارسال نموده و امنیت شما را در محیط سوارکاری تضمین نماید. قبلا هم این بحث بین من و خواهر خوبم ریحانه خانم مطرح شد و همگی به شرح وظائف مربی رسیدیم که چه مسئولیت خطیری را بر عهده داشته و حتی مشکلاتیکه شما از آنها حتی خبر هم ندارید میداند و از آنها رنج میبرد و سعی در حل آنها دارد خواهر خوبم.

سنا

Active member
baradar گفت:
سنا جان شما با انتخاب مربی خوب میتوانید همه چیز را بدست او بسپارید و با خیال راحت در محیطهای سواری با اطمینان و خاطری آسوده به کارتان بپردازید چون باید بدانید که او(مربیتان) همواره و مثل یک عقاب حتی کوچکترین نگاهها را بشما میبیند و در صورت لزوم برخورد میکند و حتی میتواند مسئله را به فدراسیون و کمیته انظباتی ارسال نموده و امنیت شما را در محیط سوارکاری تضمین نماید. قبلا هم این بحث بین من و خواهر خوبم ریحانه خانم مطرح شد و همگی به شرح وظائف مربی رسیدیم که چه مسئولیت خطیری را بر عهده داشته و حتی مشکلاتیکه شما از آنها حتی خبر هم ندارید میداند و از آنها رنج میبرد و سعی در حل آنها دارد خواهر خوبم.
متشكرم برادر جان
بله 100% مربي خوب يه محيط امني رو تو سواري واسه آدم مهيا ميكنه
دقيقا همين كه گفتين
يكي از اصلي ترين وظايف مربي همينه :)

علی واحدی

Active member
موضوعیکه در تاپیک وضعیت سوارکاری در شیراز و باشگاهها و محیطهای آنها و افراد بیصلاحیت مشغول بکار در آنها و مشکلاتیکه در این زمینه برای یک سوارکار خانم بوجود میآید را لازم دیدم در تاپیکی جداگانه در همین استان فارس به آن بپردازیم.
قبلا خواهش میکنم که بعد از خواندن این مطالب به تاپیک اصول انتخاب یک باشگاه خوب و اصول انتخاب یک مربی مجرب و چگونه میتوانیم شاگرد خوبی باشیم مراجعه فرموده و این سه تاپیک را مطالعه بفرمایید. اینکه امیر حسین عزیز اشاره نموده بودند که در تهران مربیان پیشکسوت با مثلا 70 سال سن چه کارهایی میکنند و به یک خواهر بصورت یک طعمه نگاه میکنند درست است ولی اینکه این بیصلاحیتان چه کسانی هستند زیاد مهم نیست، مهم این است که این انگل های جامعه ورزش سوارکاری وجود دارند و هستند و افراد و مدیران و مربیان دلسوز و صالح و حتی شاگردان باید با روش درست خط کج این افراد را یا راست کنند یا قطع نمایند.
خواهریکه میخواهد صرفا سواری کند و علم سوارکاری را بیاموزد با انتخاب مربی میتواند با اولین اشتباه مربی از نظر اخلاقی و یا هر نظر دیگری با او قطع ارتباط کاری کرده و با دید بازتر مربی صالحتری را انتخاب کند. نمیتوان متاسفانه کتمان کرد که اگر جسارت به خانمها نباشد بعضی از خواهران محترم خود به مربیشان اجازه برخوردهای ناصحصیح را میدهند و بقول شما آن مربی از خدا بیخبر هم بصورت یک طعمه به او مینگرد. پس خود شاگرد هم بی تقصیر نمیتواند باشد. او (یک خواهر سوارکار) میبایست با وقار و با شخصیت یک فرد طالب آموزش صحیح (نه مسائل جانبی!!!!!!!!!!!) پا درون باشگاه گذارد. در این صورت هیچکس حتی مربی هم نمیتواند برخورد ناصحیحی انجام دهد و حتی میتواند با یک سیلی آبدار :mad: :mad:به آن مربی بیوجدان و حتی جلو افراد از طرف خواهریکه به او بیحرمتی شده پاسخ داده شود. در این صورت حساب کار دست همان پیشکسوتهای 70 یا 80 ساله هم می آید که رفتار با یک خانم سوارکار با شخصیت در باشگاه سوارکاری که خود مدرسه ای است والا چگونه باید باشد :eek: :eek:
خواهران خوبم بدانید که خیلی از برخوردها کاملا به رفتار شما در باشگاه بستگی دارد. کاری به مسائل حاشیه ای نداشته باشید چون مربیتان (مربی آگاه و دلسوز و صالح) حتما آنها را دیده و برخورد میکند. شما بعد از انتخاب مربی شایسته تان تمامی مشکلاتتان را با او در میان بگذارید و مطمئن باشید که اگر مربی خوبی انتخاب کرده باشید بلافاصله در رفع مشکل راهنمائیتان میکند و یا با افراد خاطی برخورد قانونی مینماید. برای حفظ حرمت خویش از هیچ عملی خودداری نکنید و حتی همانطور که در بالا اشاره نمودم در صورت برخورد نامتناسب با شخصیتتان از سیلی به گوش همان مربی بیصلاحیت و بینزاکت جلوی افراد باشگاه خودداری نفرمایید که مستحق همان سیلی میباشند و شناخته شدن در جمع سوارکاران. همیشه هشیار باشید که مثلا دهان مربیتان بوی الکل ندهد مخصوصا در باشگاه و در حین انجام کلاس که کاریست بسیار اشتباه و خطرناک برای شما. چون کسی که از الکل استفاده مینماید تحت هیچ شرایطی مورد اطمینان نمیباشد و خطرات جبران ناپزیری برای شما ممکن است بوجود آید. همواره پیروز و سربلند باشید.

دیروز مورخ 21/12/88 در مسابقه قهرمانی استان فارس شاهد چیزهایی بودم که لازم دیدم این تاپیک دوباره up to date گردد(البته قبلا هم در همه جای ایران از بوشهر گرفته تا تهران و کرمان و ... شاهد آنها بوده ام). خواهر های خوب من شخصیت یک سوارکار یا یک فرد مونث در هر محیطی دست خود او میباشد و خود اوست که با رفتار و کردار و حتی آرایشش اجازه هرگونه برخوردی از طرف افرادی فرصت طلب را به خود میدهد. دیروز شاهد خیلی چیزها بودم که شدیدا روحم را آزرد و به این فکر فرو رفتم که چرا؟؟؟؟
بارها خودم از خجالتِ از سنگینی نگاههایی که رویم سنگینی میکرد سرم را بزیر انداختم و خیس عرق میگشتم. ما در باشگاه سوارکاری دنبال چه میگردیم. دنبال بدست آوردن علم سوارکاری و پیشرفت در آن و یا در روز مسابقه دیدن افراد شرکت کننده در میدان و دیدن اشتباهات آنها و کسب تجربه یا ..... !!!!!!!

parisa

Member
برادر عزیز حرف شما بسیار صحیح است و از این که این مطلب را دوباره به روز رساندید سپاس گزارم . من نیز دیروز صحنه های زیادی را دیدم اما به یک نتیجه رسیدم بعضی وقت ها بعضی مرد ها یا پسران طرف خود را نمی شناسند و همه را به یک چوب می رانند که این باعث شرم من است و همیشه از خود می پرسم که بعضی از دخترها چه کرده اند که باعث شود همه مرد ها و پسر ها تر و خشک را با هم بسوزانند :smile:

sohrab

Active member
مگه دیروز چه خبر بوده اونجا؟! اینقدر موضوع حاد بوده؟ یا در حد نگاه های سنگین و اینا..؟؟:blushsmiley:

parisa

Member
هرچه که بوده به نظر من تمام شده و باید فقط از این صحبت ها پند گرفت و در زندگی از اون ها استفاده کرد
امید وارم استاد ارجمند ،جناب آقای واحدی با حرف من موافق باشند

علی واحدی

Active member
برادر عزیز حرف شما بسیار صحیح است و از این که این مطلب را دوباره به روز رساندید سپاس گزارم . من نیز دیروز صحنه های زیادی را دیدم اما به یک نتیجه رسیدم بعضی وقت ها بعضی مرد ها یا پسران طرف خود را نمی شناسند و همه را به یک چوب می رانند که این باعث شرم من است و همیشه از خود می پرسم که بعضی از دخترها چه کرده اند که باعث شود همه مرد ها و پسر ها تر و خشک را با هم بسوزانند :smile:

مگه دیروز چه خبر بوده اونجا؟! اینقدر موضوع حاد بوده؟ یا در حد نگاه های سنگین و اینا..؟؟:blushsmiley:

هرچه که بوده به نظر من تمام شده و باید فقط از این صحبت ها پند گرفت و در زندگی از اون ها استفاده کرد
امید وارم استاد ارجمند ،جناب آقای واحدی با حرف من موافق باشند

پریسا جان خواهر خوبم اینرا که پسران همه را به یبک چوب میرانند را باید بگردن جامعه و خانواده در تربیت ناصحیح فرزندان گذاشت ولی مطمئن باشید که با داشتن مربی خوب در باشگاه مثل میلاد و کسانیکه صلاحیت دارند شما از هر حیث در امنیت خواهید بود.

سهراب جان خبرهای حادی نبوده فقط بعضی ارزشها زیر سوال رفته که حل میشه انشاالله.

و پریسا جان دقیقا همینه که ما باید از هر چیزی پندی بگیریم و از آنها استفاده کنیم و من کاملا با شما موافقم خواهر خوبم.

سنا

Active member
بله متاسفانه اين مسايل تمومي نداره...
اسم اين رشته رو خراب كردن بعضي از...!

بالا