شخصیت یک سوار کار خانم

علی واحدی

Active member
موضوعیکه در تاپیک وضعیت سوارکاری در شیراز و باشگاهها و محیطهای آنها و افراد بیصلاحیت مشغول بکار در آنها و مشکلاتیکه در این زمینه برای یک سوارکار خانم بوجود میآید را لازم دیدم در تاپیکی جداگانه در همین استان فارس به آن بپردازیم.
قبلا خواهش میکنم که بعد از خواندن این مطالب به تاپیک اصول انتخاب یک باشگاه خوب و اصول انتخاب یک مربی مجرب و چگونه میتوانیم شاگرد خوبی باشیم مراجعه فرموده و این سه تاپیک را مطالعه بفرمایید. اینکه امیر حسین عزیز اشاره نموده بودند که در تهران مربیان پیشکسوت با مثلا 70 سال سن چه کارهایی میکنند و به یک خواهر بصورت یک طعمه نگاه میکنند درست است ولی اینکه این بیصلاحیتان چه کسانی هستند زیاد مهم نیست، مهم این است که این انگل های جامعه ورزش سوارکاری وجود دارند و هستند و افراد و مدیران و مربیان دلسوز و صالح و حتی شاگردان باید با روش درست خط کج این افراد را یا راست کنند یا قطع نمایند.
خواهریکه میخواهد صرفا سواری کند و علم سوارکاری را بیاموزد با انتخاب مربی میتواند با اولین اشتباه مربی از نظر اخلاقی و یا هر نظر دیگری با او قطع ارتباط کاری کرده و با دید بازتر مربی صالحتری را انتخاب کند. نمیتوان متاسفانه کتمان کرد که اگر جسارت به خانمها نباشد بعضی از خواهران محترم خود به مربیشان اجازه برخوردهای ناصحصیح را میدهند و بقول شما آن مربی از خدا بیخبر هم بصورت یک طعمه به او مینگرد. پس خود شاگرد هم بی تقصیر نمیتواند باشد. او (یک خواهر سوارکار) میبایست با وقار و با شخصیت یک فرد طالب آموزش صحیح (نه مسائل جانبی!!!!!!!!!!!) پا درون باشگاه گذارد. در این صورت هیچکس حتی مربی هم نمیتواند برخورد ناصحیحی انجام دهد و حتی میتواند با یک سیلی آبدار :mad: :mad:به آن مربی بیوجدان و حتی جلو افراد از طرف خواهریکه به او بیحرمتی شده پاسخ داده شود. در این صورت حساب کار دست همان پیشکسوتهای 70 یا 80 ساله هم می آید که رفتار با یک خانم سوارکار با شخصیت در باشگاه سوارکاری که خود مدرسه ای است والا چگونه باید باشد :eek: :eek:
خواهران خوبم بدانید که خیلی از برخوردها کاملا به رفتار شما در باشگاه بستگی دارد. کاری به مسائل حاشیه ای نداشته باشید چون مربیتان (مربی آگاه و دلسوز و صالح) حتما آنها را دیده و برخورد میکند. شما بعد از انتخاب مربی شایسته تان تمامی مشکلاتتان را با او در میان بگذارید و مطمئن باشید که اگر مربی خوبی انتخاب کرده باشید بلافاصله در رفع مشکل راهنمائیتان میکند و یا با افراد خاطی برخورد قانونی مینماید. برای حفظ حرمت خویش از هیچ عملی خودداری نکنید و حتی همانطور که در بالا اشاره نمودم در صورت برخورد نامتناسب با شخصیتتان از سیلی به گوش همان مربی بیصلاحیت و بینزاکت جلوی افراد باشگاه خودداری نفرمایید که مستحق همان سیلی میباشند و شناخته شدن در جمع سوارکاران. همیشه هشیار باشید که مثلا دهان مربیتان بوی الکل ندهد مخصوصا در باشگاه و در حین انجام کلاس که کاریست بسیار اشتباه و خطرناک برای شما. چون کسی که از الکل استفاده مینماید تحت هیچ شرایطی مورد اطمینان نمیباشد و خطرات جبران ناپزیری برای شما ممکن است بوجود آید. همواره پیروز و سربلند باشید.

reihaneh

Member
baradar گفت:
و حتی میتواند با یک سیلی آبدار :mad: :mad:به آن مربی بیوجدان و حتی جلو افراد از طرف خواهریکه به او بیحرمتی شده پاسخ داده شود. در این صورت حساب کار دست همان پیشکسوتهای 70 یا 80 ساله هم می آید که رفتار با یک خانم سوارکار با شخصیت در باشگاه سوارکاری که خود مدرسه ای است والا چگونه باید باشد :eek: :eek:
به طور کلی حرف های شما کاملا درسته ولی در در مورد نکته ای که نقل قول کردم با این کار به دلایل زیر چندان موافق نیستم که البته یک نظر کاملا شخصی هست
- قبل از هر چیز اینکه کسی که با چنین سنی به خودش اجازه میده چنین کاری انجام بده از پس هر کار دیگه ای هم بر میاد پس بعید نیست که حتی سیلی رو با یه چیز بد تر جواب بده و اون وقته که ضربه بیشتر رو خود دختر می خوره
- وقتی امیر حسین خان از تهران انتظار دارن شما از شیراز ایشون رو بشناسید فکر نکنم کسی توی اون باشگاه از کارای ایشون بی خبر باشه که حالا با چنین برخوردی بخواد آبرویی ریخته بشه،اصلا مگه چنین بشری آبرویی هم داره و اصلا به جز عیش و نوش احمقانش (ببخشید که این لفظ رو به کار بردم )چیزه دیگه ای هم براش مهمه
- همچین آدمی که توی این هرزه بازیا این قدر با تجربس، یا نیات کثیفش رو در حضور بقیه رو نمی کنه یا اگه چنین کاری انجام بده باید اطمینان داشت که اون بقیه هم یه چیزی تو همون مایه ها هستن پس باز هم این کار راه به جایی نمی بره
نهایتا اینکه همچین بشری ( نمیگم آدم چون قبول ندارم چنین موجودی رو بشه آدم یا انسان خطاب کرد :mad:) مسلما تا امروز برخورد های متفاوتی رو دیده که شاید چیزی شبیه سیلی هم جزء اونا بوده و اگر می خواست حساب کار دستش بیاد تا الان اومده بود
و اما راهی که به نظر من میرسه این هس که اولا قبل از شروع کار از چند نفر پرس و جو کنیم تا کارمون به آدمایی که به این شکل واضح و فجیع هر کاری هوسشون بگه میکنن نیفته.در کل یه استاد و مربی باید برای شاگردش بسیار قابل احترام و اعتماد باشه ،شاگرد باید مربیش رو تا حد زیادی قبول داشته باشه در غیر این صورت هم جریان آموزش دچار مشکل می شه و هم رابطه صحیح و احترامی که باید وجود داشته باشه از بین میره که این مشکل دوم الان در همه جا چه باشگاه های ورزشی و چه دانشگاه ها و مدارس کاملا دیده میشه، پس اگر قراره نگران بوی الکل دهان کسی باشیم بهتره اون رو به عنوان مربی انتخاب نکنیم.
بعد از این اگر باز هم با چنین مشکلی بر خورد کردیم اول از هر چیز اینکه بهتره خودمون وارد عمل نشیم ،اگر طرف خیلی قدرت داره از طریق مدیر باشگاه و اینا هم نمی شه کاری کرد ( حتی شاید خودش صاحب یا مدیر باشگاه هم باشه :'() در این صورت اگه طرف به ارگان هایی مثل اماکن و پلیس و مبارزه با مفاسد و ... هم وصل بود که هیچی ولی اگر نه میشه یه پارتی ای چیزی پیدا کرد یا یه شکایت تنظیم کرد و زمانی که مطمئنیم تو باشگاه چه خبره به یکی از این ارگانها اطلاع بدیم البته امید زیادی هم واسه عمل نمیشه داشت چون احتمالا اینا راه حل این جور مشکلا رو هم تا حالا خوب بلد شدن ولی خب بهتر از دست روی دست گذاشتنه.
نکته آخرم اینکه همه جا هم آدم خوب پیدا می شه و هم بد ،اگر موفق شدیم و اون جماعت اندک خوب رو پیدا کردیم که خدا رو شکر ولی اگر نشد فکر میکنم اهمیت حفظ ارزش انسانیمون (چه دختر و چه پسر) خیلی مهمتر از اسب و سوارکاریه پس ممکنه حتی مجبور به کنار گذاشتن این جریان بشیم با وجود اینکه مسلما آسون نخواهد بود.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
reihaneh گفت:
- وقتی امیر حسین خان از تهران انتظار دارن شما از شیراز ایشون رو بشناسید فکر نکنم کسی توی اون باشگاه از کارای ایشون بی خبر باشه که حالا با چنین برخوردی بخواد آبرویی ریخته بشه،اصلا مگه چنین بشری آبرویی هم داره و اصلا به جز عیش و نوش احمقانش (ببخشید که این لفظ رو به کار بردم )چیزه دیگه ای هم براش مهمه
کسی که مدنظرم هست رو همه کسانی که چندسالی تو سواری بودن میشناسند
خیلی قدیمیه

reihaneh گفت:
نکته آخرم اینکه همه جا هم آدم خوب پیدا می شه و هم بد ،اگر موفق شدیم و اون جماعت اندک خوب رو پیدا کردیم که خدا رو شکر ولی اگر نشد فکر میکنم اهمیت حفظ ارزش انسانیمون (چه دختر و چه پسر) خیلی مهمتر از اسب و سوارکاریه پس ممکنه حتی مجبور به کنار گذاشتن این جریان بشیم با وجود اینکه مسلما آسون نخواهد بود.
دقیقا و ممنون.

مرضیه

Member
زمانی که میخوام توی بحثی نظر بدم خیلی سعی میکنم که نظراتم شعار گونه نباشه!گاهی اونقدر به چیزی که میخوام بنویسم فکر میکنم که فراموشم میشه بنویسمش!!
هر دو موضوع رو خوندم و با نظرات دوستانم که هرکدوم به نحوی نگران شرایط موجود هستند،آشنا شدم.
وقتی سیاه و سفید جوری با هم قاطی میشه که همه چی خاکستری به نظر میرسه،خیلی سخته که تشخیص بدی سیاه کدومه و سفید کجاست
ولی باور کنید تو جامعه ما برای بدست اوردن هرچیزی باید جنگید
امیر حسین جان اگر خاطرت باشه قبلا سر جریان اون کاربری که بد دهنی کرده بود، بحثی بین هم داشتیم در مورد شرایط جامعه و جنگیدن برای اهدافمون و ...
ولی حالا از همه ی دوستان میپرسم!با شرایط فعلی و تا حالا آیا نتیجه ی این جنگ چیزی غیر از خداحافظی دائمی بوده؟!!!
و همچنین بانوانی با وقار که رفتار ناشایست مربی باعث خداحافظی همیشگی آنها با این ورزش شده.
منکر این نمیشم که خیلی ها توی همین فضا رشد کردند و به مراتب والا رسیدند ولی قبول کنید به هیچ عنوان نمیشه با همچین فضایی سازگار شد!
اصلا دوست ندارم به جایی برسیم که همصدای سیمین بگیم "بگذار در بزرگی این منجلاب یاس /دنیای من به کوچکی انزوا شود".
از اونجایی که در حال حاظر این بحث در رابطه با جامعه ی سوارکاری بانوان هست و نمیخوام ناخواسته بسط داده بشه به کل جامعه خواننده خواهم بود،و دوست دارم این بحث بین دوستان خوبم ادامه پیدا کنه تا وقتی که به یه نتیجه ختم بشه!
بسم ا...

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
مرضیه گفت:
زمانی که میخوام توی بحثی نظر بدم خیلی سعی میکنم که نظراتم شعار گونه نباشه!گاهی اونقدر به چیزی که میخوام بنویسم فکر میکنم که فراموشم میشه بنویسمش!!
هر دو موضوع رو خوندم و با نظرات دوستانم که هرکدوم به نحوی نگران شرایط موجود هستند،آشنا شدم.
وقتی سیاه و سفید جوری با هم قاطی میشه که همه چی خاکستری به نظر میرسه،خیلی سخته که تشخیص بدی سیاه کدومه و سفید کجاستامیر حسین جان اگر خاطرت باشه قبلا سر جریان اون کاربری که بد دهنی کرده بود، بحثی بین هم داشتیم در مورد شرایط جامعه و جنگیدن برای اهدافمون و ...
ولی حالا از همه ی دوستان میپرسم!با شرایط فعلی و تا حالا آیا نتیجه ی این جنگ چیزی غیر از خداحافظی دائمی بوده؟!!!منکر این نمیشم که خیلی ها توی همین فضا رشد کردند و به مراتب والا رسیدند ولی قبول کنید به هیچ عنوان نمیشه با همچین فضایی سازگار شد!
اصلا دوست ندارم به جایی برسیم که همصدای سیمین بگیم "بگذار در بزرگی این منجلاب یاس /دنیای من به کوچکی انزوا شود".
از اونجایی که در حال حاظر این بحث در رابطه با جامعه ی سوارکاری بانوان هست و نمیخوام ناخواسته بسط داده بشه به کل جامعه خواننده خواهم بود،و دوست دارم این بحث بین دوستان خوبم ادامه پیدا کنه تا وقتی که به یه نتیجه ختم بشه!
بسم ا...
همه این حرفها صحیح
جامعه کثیفی داریم
ولی من میشناسم خانمی را که خودش کلاس سوارکاری بگزار میکنه, و با تمام سختیهای موجود یک حرکتی بزرگ رو آغاز کرده
مربی و همکارشم یکی از پیشکسوتانه
بنظر من تو هر چیزی نه تنها توسواری
یا نباید شروع کنی
یا تا ته بری

یعنی اگر آدم دزدم میخواهد بشود, آفتابه دزد نشه
بشه سارق حرفه ای, شاه دزد

A

am.mir

Guest
آقای مدیر میشه بگین این خانم کجاست تا ما هم بریم پیشش

OJANG

Member
واییییییییییییییییییییییییییی منم این یارو پیری رو میشناسم!!!!!!!!!!!!!
خیلی با حاله اصلا گلیه!!!!!!!!
یه روز میخوام مانتو بپوشم و برم خدمتشون!
امیر حسین شما هم میای بریم ؟تا آخر خط و جامعه را پاکش کنیم؟

sohrab

Active member
کنستانتین گفت:
واییییییییییییییییییییییییییی منم این یارو پیری رو میشناسم!!!!!!!!!!!!!
خیلی با حاله اصلا گلیه!!!!!!!!
یه روز میخوام مانتو بپوشم و برم خدمتشون!
امیر حسین شما هم میای بریم ؟تا آخر خط و جامعه را پاکش کنیم؟

اشتباه نگرفتی؟
ایشون عضو انجمن هم هستناااااااااا!

OJANG

Member
نه اونی که منو امیر حسین میشناسیم عضو انجمن نیست.
یعنی وقتشو نداره ;) ;) ;)

OJANG

Member
پاسخ : شخصیت یک سوار کار خانم

انفاس انسان شامل : مطمئنه ، لوامه ، ملهمه و اماره است.سه نفس اول مربوط به روح یا همان نور الهی است و نفس اماره مربوط به جسم خاکی پست و حیوانیست.
خداوند در تمام کار های بد در قرآن می فرماید که اگر فلان کار را انجام دهید جزای آن را خواهید دید ولی در مورد نفس اماره میفرماید در سوره یوسف(12) آیه(53) :من تبرئه نمیکنم نفس خودم را به دلیل اینکه نفس،بسیار امر کننده است بر بدی،مگر اینکه  رحم بکند خدای من ،همانا خدای من غفور است و رحم کننده.
پس این نفس بسیار قوی و نیرومند است و باید به خداوند پناه برد و بشر بدون رحم خداوند نمیتواند آن را کنترل کند.
خداوند بر همه ما رحم کند خاصه کسانی که نفس حیوانیشان بر روح انسانیشان سلطه دارد.
حق مددی.

reihaneh

Member
مرضیه گفت:
بسم ا...

مرضیه گفت:
خب!
گویا داریم به یه نتایجی میرسیم،نه؟!!!!

مرضیه جان نمیدونم واقعا چنین مسائلی می تونه به نتیجه برسه یا نه و از طرفی خیلی هم نمیشه از کل جامعه جداش کرد چون هر چی باشه ریشه همه چیز در همون جامعه هست ولی اگر مسیر خاصی برای بحث در این مورد توی ذهنته شروع کن ما هم سعیمون رو می کنیم تا شاید ادامه پیدا کنه و به جایی برسه :)

OJANG

Member
مرضیه خانوم باید به نتیجه برسیم!
این قضیه شاید از خیلی مباحث انجمن مهم تر باشه.
محیطی که خواهران و مادران و همسران ما اونجا رو برای ورزش و ایجاد رابطه با اسب انتخاب میکنن میتونه مهم نباشه؟
نظر من اینه که هم مرد بد هست هم زن بد! در همه جا! روی سخن با اینان نیست بلکه نوع برخورد با این افراده.
من به عنوان یک مرد میگم که اولین قدم رو باید اقایون در جهت حفظ سلامت اخلاقی خود و محیط پیرامون بردارند ،چون خانوما در عمل در این کار موفق تر و محکم ترن.
اگر هر کسی از خودش شروع کنه یه محیط سالم و پر از شادی و شوق و رو به موفقیت خواهیم داشت

بالا