سیاه قیماق

حدودا 16 15 سال پیش بعدشم که اسب رفت اصفهان
سمت ما یعنی کرمان و رفسنجان ازش کره نگرفتن اواخر زمانی که پیش ما بود یکی از آشناها خواست مادیون بکشه ازش که اسب درست نمیرفت رو مادیون اونم نشد
خوندم موقع کشش رگ فلبش پاره شده آره؟ بی زبون خیلی عصبی میشد وقتی میخواست کشش صورت بگیره

s.parizimanesh

Active member
قیماق بهترین سیلمی بود که بعد از مرگش این مطلب را فهمیدن در ضمن برادر تنی با پردیس بابایی هست. عکس میزارم

s.parizimanesh

Active member
من فکر میکردم از مادر ولی به گفته حسین بابایی در مسابقه زیبایی اصفهان پدر و مادر هر دوشاهو و ژینوس هستند.

s.parizimanesh

Active member
قیماق: شاهو*ژینوس

پیوست ها

• gh1.jpg
    gh1.jpg
    46.2 کیلوبایت · بازدیدها: 60
  • gh2.jpg
    gh2.jpg
    31.7 کیلوبایت · بازدیدها: 90

s.parizimanesh

Active member
این هم یه کلیپ تعزیه از قیماق حالشو ببرید[video]http://www.aparat.com/v/35af11ef256f03809ee37232b17b76f1284510[/video]

جاف مانند افشار سنجابی و کلهر اسم طایفه های کرد هستند نامگذاری تیره های اسب کرد به همین خاطر است. در قسمت افشار هم عرض کردم . این طوایف در استان کرمانشاه بیشتر پراکنده اند البته الان بیشترشون شهر نشین شده اند. به نظر من مثل قضیه اسب جرگلان تو ترکمن صحراست.
دوست عزيزبرای بيشتردونستن نژادکرداين مطالب توهمين سايت هست که به اسم خصوصيات ظاهری اسب کرداومده که يکی ازنوشتهاش مال سرکارخانم عربی هستش.فقط تيره سنجابی مختص کرمانشاه بوده،تيره جاف مال کردستان بوده،وتيره افشارمال منطقه افشارتکاب وبيجارگروس بوده ولی من جايی نشنيدم نژادکلهرآيا اگه چنداسب تويه منطقه مشهورباشن بايديه نژاد مختص بخودشون داشته باشن؟

به اطلاع دوستان عزيزم برسونم که وقتی من ميگم تيره افشارمختص منطقه افشارتکاب وبيجارگروس است به اين خاطراست که بيشتراراضی دشت ومنطقه افشاربه شهرستان بيجارگروس تعلق داشته وشهرت فرش دستبافت بيجارهم مديون زحمت عزيزای زحمتکش اون منطقه است.

پردیس برادرش چطوراسبیه؟میخوام ازش کشش داشته باشم لطفا راهنمایی کنید.میخوام ازیک مادیان بکشمش که دوسرش سفیدبودن به نظرتون اگه باپردیس کش بدم کره مشکی میده؟

بالا