سمند

بارها خالصانه گفته ايم كه من و اميد مهتر اين اسبها هستيم و خدا را شكر كه با تمام سختيها و صعبات زندگي و كاستيهاي اقتصادي و ناهمرهي همرهان! تونستيم اين سيلميها را نگه داريم و در اختيار توليدكنندگان بگزاريم و بي اغراق كسي مثل ما در امر كشش با مردم كنار نيامده و نخواهد آمد و خوشبختانه آمار كشش سيلميهاي ما و گستره جغرافيايي كه پوشش داده اند دال بر اثبات همين موضوعه. در ضمن سمند تقاضاي كشش برايش بيش از شصت يا هفتادتاييه كه ما هر سال ميكشيم و اين براي يك سيلمي حرفه اي!!! با هفده سال سن آمار زيادي نيست.
سمند بركت تركمن صحراست و متعلق به مردم آنجاست و ما آنرا به نيت آنها خريده ايم كه قدر خودش و كره هايش را ميدانند.بسيارند كساني كه با فروش يك كره توليدي از سمند توانسته اند صاحب اتومبيل،خانه و همسر شوند يا حتي به سفر مكه بروند.
بسياري از تركمنها سمند را براي خوش يمني كه كره هايش برايشان داشته به مراسم عروسي خود يا فرزندانشان ميبرند.
در ضمن شما كه دستور به قطع كشش سمند ميدهيد يك لحظه خودتان را جاي سمند بگذاريد!!!!:wacsmiley:
البته اگر سيلمي آخالي سراغ داشته باشيد كه بشود جاي سمند را با آن پر كرد خريداريم.

سمند بركت تركمن صحراست و متعلق به مردم آنجاست و ما آنرا به نيت آنها خريده ايم كه قدر خودش و كره هايش را ميدانند.بسيارند كساني كه با فروش يك كره توليدي از سمند توانسته اند صاحب اتومبيل،خانه و همسر شوند يا حتي به سفر مكه بروند.
بسياري از تركمنها سمند را براي خوش يمني كه كره هايش برايشان داشته به مراسم عروسي خود يا فرزندانشان ميبرند.

چه جالب...
منم خیلی ها رو میشناسم که با تولید از یه سیلمی خاص!!!هم خونشون خراب شده هم زنشون طلاق گرفته،با
پول فروش کره مکه که هیچ تا امامزاده صالح هم نرفته...
نظرت راجع به اونا چیه دکترجان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تماشا

New member
من با نظر دکتر موافقم و بعضی از دوستان را دیده ام که قسم راستشان نام سمند است :rolleyessmileyanim:
کسانی که کره های سمند - جرگلان - سربسر و.. ...را دارند سراغ دارم که هروقت گرفتاری مالی برایشان پییش می آید با فروش یکی از این کره ها ی با برکت هم مشکل خود را حل میکنند هم دیگری را در ادامه پرورش این گونه های نادر اصیل یاری داده اند:confused:

ممنون،قابل لطف شما نیستیم.
ما بر سیلمیها حس مالکیتی نداریم و خدا گواه است که با عشق اینها را حفظ کرده ایم و خوشحالیم که خداوند توان آنرا داده که بهتری سیلمیهای ایران را که تماما خارج از ترکمن صحرا بوده و کمترین بازدهی را داشتند به خانه خودشان باز گرداندیم.اسب در ترکمنصحرا عضوی از خانواده محسوب میشودو دارای چنان تشخصی است که در جای دیگری من سراغ ندارم
ذکر یک خاطره دور از مجال نیست:
زمستان پیش هوا خیلی سرد شد و سمند دو سه روزی آب نخورد و همین باعث دلدرد شدید اون شد.عصر بود که بمن خبر دادند و من تا از تهران به گنبد برسم دیر شد و ساعت دو نیمه شب رسیدم بالای سرسمند که خوابیده بود و به سختی نفس میکشید.
بالای سر سمند آنی معدنی با چراغ مرکبی نشسته بود و غمی که در چشمان او و ناله های سمند بود مرا به گریه انداخت،آنی اومد کنار من نشست و گفت من به برکت سمند دو دختر به خانه بخت فرستادم و یکی دیگه تو خونه دارم از خدا خواستم که بخاطر ما نگهش داره و خدا صدای ما را میشنوه...

سمند در ترکمن صحرا از مقبولیت خاصی برخوردار
بازدهی اقتصادی که کره های سمند دارند(برای مردم ترکمن صحرا خصوصا که اسب و اسبداری عمده شغل و منبع درآمد آنها محسوب میشه)
به مقبولیت این سیلمی افزوده.

فکر میکنم سالی نباشه که از سمند در مسابقات کورس نام و نشانه ای نباشد.یا کره های مستقیم یا نواده های!!!اون اسم سمند
رو هرساله رو میارند.

ولی به نظر من ایکاش کشش های اون کمتر ولی با مدیریت تر و گزینشی می بود..اون موقع میشد واقعا تفاوت رو احساس کرد.

گزینشی کشش کردن برای معرفی بهتر یک سیلمی کار خوبیست ولی خوب بهره وری اقتصادی یک سیلمی هم برای تولیدکننده مهمه.
به جرات میتوانم بگویم تا این لحظه کره ای از سمند ندیده ام که از مادرش کمتر و نازلتر باشه .به عبارتی سمند در قریب به یقین تولیداتش چه از لحاظ فنوتیپ و چه کارایی ورزشی کره ای بهتر از مادر آن کره داده .ما دنبال این نیستیم که سمند را و قابلیتهایش را اثبات کنیم بلکه امکان استفاده مالکان را به گونه ای فراهم کرده ایم که نه تنها سمند بلکه از بقیه سیلمیهای ما به ساده ترین وجه استفاده کنند.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
بارها خالصانه گفته ايم كه من و اميد مهتر اين اسبها هستيم و خدا را شكر كه با تمام سختيها و صعبات زندگي و كاستيهاي اقتصادي و ناهمرهي همرهان! تونستيم اين سيلميها را نگه داريم و در اختيار توليدكنندگان بگزاريم و بي اغراق كسي مثل ما در امر كشش با مردم كنار نيامده و نخواهد آمد و خوشبختانه آمار كشش سيلميهاي ما و گستره جغرافيايي كه پوشش داده اند دال بر اثبات همين موضوعه.

خداوند سایه شما و امید رو از ترکمن سر کم نکنه.
خدا رحم کرد فقط دوتا هستید !:tonguesmiley:

اميرحسين جان (قاسمي) درست است كه بايد هر كاري صرفه اقتصادي هم داشته باشد ولي خدمات پس از كششي!!!! كه ما ارائه ميدهيم هم غير قابل رقابته :
به عنوان مثال اگر كسي از هركدام از سيلميهاي ما كشش كند و ماديانش پر نشه يا كره را سقط كند يا مرده زايي داشته باشه و يا حتي اگر كره بدنيا بيايد و در كمتر از دوهفته بميره با وجوديكه در هيچكدام از موارد بالا سيلمي نقشي ندارد ولي ما سال آينده ماديان موردنظر را رايگان و بدون گرفتن ريالي كشش ميكنيم.حتي اگر ماديان هم مرده باشد ماديان ديگري را براي مالك ناكامش!! رايگان كشش ميكنيم و همين ارائه خدمات باعث ميشه كه 30 درصد كششهاي هرفصل ما بدون درآمدباشه و اين عملكرد ما در بيست سال گذشته است ،چه آنزمان كه سيلمي عرب داشته ايم و چه حالا كه سيلمي تروبرد و تركمن در اختيار داريم.

♘امیرحسین♞

هیچ وقا عکس و اطلاعاتی از مادر سمند در اختیار نبوده
شما اطلاعی ندارید؟
از یموتهای فرح اباد؟ معلومه کره چی هست؟

يا خالي ميمونه
يا جذب ميشه
يا سقط ميكنه
يامرده زايي ميكنه
يا كره بدنيا مياد و تا 15روزگي به هردليلي ميميره
يا خود ماديان كشش شده آبستن ميميره
يا كساني هستند كه دوست داري واسه شون رايگان بكشي مثل خودتون كه گفتم يك كشش از جرگلان پيشكش.
اينابا لارژبازي ما 30 درصد نميشه؟
سيلميهاي ما اول پر ميكنند و آبستن تحويل ميدن، بعد كه پايين اومدن ميبينند اوني كه پر كرده اند ماديون بوده يا اسب!:ph34r-smiley::wacsmiley::winksmiley02::dodgy:

از آخالهاي وارداتي بوده كه چون در بين رمه ماديانهاي يموتي كه كامبيزآتاباي براي فرح آباد آورده بوده قرارداشته و نيز به دلائل فرمايشي اون زمان كه ميخواسته اند شعار حفظ اسب تركمن بخصوص تيره يموت را صورت عمل بپوشانند بنام يموت ثبت شده .
حتي در بين اون ماديانها كره هايي از درقوش ،توليدي گنبد هم بوده كه بنام يموت ثبت شده اند

♘امیرحسین♞

از آخالهاي وارداتي بوده كه چون در بين رمه ماديانهاي يموتي كه كامبيزآتاباي براي فرح آباد آورده بوده قرارداشته و نيز به دلائل فرمايشي اون زمان كه ميخواسته اند شعار حفظ اسب تركمن بخصوص تيره يموت را صورت عمل بپوشانند بنام يموت ثبت شده .
حتي در بين اون ماديانها كره هايي از درقوش ،توليدي گنبد هم بوده كه بنام يموت ثبت شده اند

دکتر جون تا امروز نه انجمن سلطنتی نه فدراسیون نه ارتش
مادیان آخال وارد نکردند. همه نریان آوردن

بالا