سمند

سلام خدمت تمام دوستداران اسب ترکمن

با احترام به گفتار جناب آقای امینی
مرجع تایید خالص بودن اسب ترکمن معاونت فدراسیون میباشد و وقتی آن معاونت خالص بودن را تایید مینماید
دیگر جای هیچ گونه شایبه ای نیست اما بعضی از دوستان این تاییدیه را قبول ندارند.
این عدم تمکین به نظر فدراسیون باعث تخریب سیلمیها و افراد گوناگون شده است.

hooshmand

Member
اينجانب با فرمايشات جناب امير ارسلان در كامنت123 و فرمايشات جناب فاخر در كامنت124 موافق هستم ضمن اينكه معتقدم خالص بودن هر اسب و مادياني حاكي از بي عيب و نقص بودن ان اسب نيست و برعكس اگر مال خالصي يك نقص داشته باشد ما بايد در تلاقي هاي بعدي ..... ان اسب را با زوجي در هم اميزيم كه كره شان نقص پدر يا مادر را بروز ندهند و ضمن بهره گيري ازصفات خوب هراسبي سعي نماييم كه از كره هائي كه صفت بد پدر و مادر را بروز نداه اند در توليدات بعدي مان استفاده نماييم........
بهر صورت حفظ فضاي دوستانه در اين سايت موجب دلگرمي علاقه مندي همه دست اندركاران صنعت اسب مي باشد و كمك به استمرار اين جو و فضا بايد يك وظيفه تلقي گردد. و همگي مي بايست به اين اصل مهم اهتمام ويژه داشته باشيم ...................................

عزيزان دقت نمائيم.......................

بي عيب و نقص ذات مقدس باري تعالي بوده ......و مخلوقين يقينا عاري از نقص و عيب نيستند

silkway

Member
سلام silkway گرامی
آموخته ام که حساب اسب رو از صاحب جدا کنم (که البته هیچ یک از دوستان در حق این حقیر کم لطفی ننموده اند)
در حقیقت مالک اصلی خداست
از تعداد کره های غیر ورزشی این سیلمی بی اطلاعم ملاک من سایت اسبدوانیست ولاغیر

فرمایشات شما در سایت رو رصد نمودم همه اسبها را تایید نمودید الا اسبهای آقای دهکردی !
از شما عاجزانه خواهشمند م که خصومت های شخصیتونو در خارج از سایت و به صورت کدخدا منشی حل بفرمایید .
فضای این سایت بی شباهت به رینگ بوکس نیست
از شما خواهش کوچکی نیز دارم که آن دانستن نام واقعیه شماست که خدای ناکرده مصداق توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر میکنند نباشید
جناب امیر ارسلان عزیز
به نظر می رسد که حضرت عالی برداشت شخصی از عرایض بنده داشته اید. لذا لازم است توضیحاتی ارائه نمایم.
ابتدائا" عرض می کنم که بنده هیچ آشنایی نزدیکی با اخوان دهکردی ندارم چه رسد به خصومت شخصی و از این جور وصله های ناجور! که از شما توقع آن را نداشتم.
ثانیا" حقیر در کل این سایت شاید به عدد انگشتان دست، نه بیشتر، نسبت به تعدادی از اسبها اظهار علاقه کرده ام و آن نیز از جهت شناخت ناقص شخصی خودم و علاقه ای که به آن اسب در دل یافته ام،بوده است. نه کارشناسم و نه چنین ادعایی داشته ام چه رسد به اینکه همه یا بعضی را تایید کرده باشم. اما از اطلاعات دوستان و اساتید، تا جایی که می توانستم، نسبت به نسب و تیپ و ... اسبها اطلاع یافته ام که بتوانم گلیمی از آب بکشم.
ثالثا" در مورد سمند، که بی اغراق یکی از محبوبتری اسبهای دوران اسب دوستی و اسب بازی من بوده و هست، و علی الخصوص به خاطر زیبایی ظاهری که 90 درصد به خاطر رنگ آن است بسیار مورد توجه است، عرض دو نکته ضروری است:
نکته اول: این حقیر عقیده دارم که سوء استفاده ای که در سالهای اخیر از این نریان زیبا شده است، باعث تولید یک نسل معیوب و با کارایی پایین، حتی از نظر زیبایی! که ادعای اول دارندگان این اسب است، شده است. یعنی کره هایی با فنوتیپ معیوب، کارایی ورزشی پایین چه در کورس و چه در پرش گردیده است. و حتی تعداد معدود کره هایی که در رده های بالای مسابقات زیبایی پذیرفته شده اند، دلیل بر عدم توجه و استفاده صحیح از سمند، در تولید می باشد. جدا عرض می کنم که این نسل افسار گسیخته، باعث گسیختگی در بین آینده اسب ترکمن و اسلاف زیبا و پاک آنان خواهد شد. هر کاری در حد اعتدال خوب است... فرمایش جناب هوشمند که بسیار در لفافه سخن می گویند، در استفاده از اسبهایی امثال سمند، قابل تامل و استفاده است. که باید با انتخاب صحیح مادیان، و کنترل تولید، در عین اینکه از رنگ و زیبایی این اسب استفاده می شود، از گسترش صفات معیوب آن به نسل آینده جلوگیری شود.
نکته ی دوم اینکه مرجع بنده نیز همچون شما آمار موجود در سایت اسبدوانی می باشد... این آمار به روشنی چند مطلب را نشان می دهد:
1- تعداد کره های سمند که کورس انجام داده اند 77 عدد است. بافرض 350 تا 400 کره دوسال و بالاتر، 20% کل کره های سمند
2- تعداد کره هایی که در کورس حائز امتیاز شده اند، کمی بیش از 40 عدد بوده است. یعنی حدود 12% کل
3- تعداد کره هایی که بیش از 10 بار درکورس دویده اند، فارغ از مقدار امتیاز آنان، کمتر از تعداد انگشتان دودست می باشد(7) که البته دیدن نام آنان نیز خالی از لطف نیست، یعنی حدود 2% کل
4- کره هایی که بیش از 30 امتیاز داشته اند، که امتیاز متوسطی هم برای یک اسب موفق کورسی نیست، به تعداد انگشتان یک دست می باشد، یعنی در حدود 1% کل و 6.5% کره هایی که در کورس دویده اند.
5- متوسط امتیاز کره های کورسی سمند، دقت بفرمایید! کره های کورسی سمند، یعنی آنهایی که مالکین آنها، با امید به نتیجه، آنان را برای کورس آماده کرده اند، در جایگاه بیستم در لیست سیلمی های ترکمنی قرار می گیرد که کره های آنان حد اقل 10 مسابقه داده اند! و متوسط امتیاز آنان حدود 1.8 بوده است. که این را هم مرهون 4،5 کره بوده است که بررسی آنان خالی از لطف نیست.
6- کیفیت کره های کورسی سمند در سالهای اخیر نسبت به کره های قدیمی تر که با دید بهتری تولید می شدند نیز، قابل تامل است. کره های متولد 89 و 90، که امسال دویده اند و امتیازی (حتی 2 امتیاز، یعنی یک مقام سومی) کسب کرده اند، فقط 4 راس بوده است. که احتمالا حدود 4 الی 5 % متولدین این دو سال بوده است.
7- تاملی چند بر مادران کره های قهرمان سمند، در روشن نمودن نقش مادران قوی در زاد و ولد کره های با کارایی، قابل تامل است.

و نکات دیگری که همگی از این آمار و ارقام مستدل، قابل استنتاج است.

و اما چند نکته که باید در مورد استنتاجات بالا عرض کنم که از عدالت خارج نشویم.
1- آمار کره های سمند یک مقدار حدسی است و دقیق نیست. ولی به نظر می رسد که حد اقل تعداد در محاسبات در نظر گرفته شده است. چرا که ادعای مالکین بیش از اینهاست.
2- آمار اسبدوانی قطعا" دقیق و کامل نیست ولی تنها آمار در دسترس می باشد و البته این آمار به ضرر سیلمی های متقدم می باشد که آمار آنان بسیار ناقص تر از سیلمی های متاخر است.
3- باید عرض کنم که این آمار و استنتاجات فقط جهت این ارائه شد، که جناب امینی بنده را از اتهام شخصی کردن مسائل مبری کنند و از پشتوانه ی پاسخ اینجانب به ایشان در عبارتی که به کار برده بودند"""سیلمی قهرمان ساز"""، مطلع شوند. پس هیچ خصومتی در کار نیست!!! نمی دانم آیا ما واقعا سیلمی ای که مستحق چنین پاسداشتی باشد داریم یانه، ولی مطمئنا سمند این کاره نیست!
4- در این باب(یعنی سمند عزیز) خیلی صحبت شده و اساتید و دوستان، وقت گذاری علی حده ای کرده اند. فکر می کنم گفتنی های طرفین گفته و نگاشته شده، و البته بعضی ترجیح داده اند که دانسته هایشان را بنا به دلایلی در سینه حبس کنند، که خود می دانند... لذا اطاله ی کلام در این باب، برای این حقیر، مصداق جدل است و مذموم.

جناب امینی عزیز، اسم من دردی از کسی دوا نمی کند،که قطعا برای قریب به 99% اعضای محترم و آنانی که دستی بر آتش ترکمن دارند، غریب است. نه شما و نه دهکردی عزیز و نه دیگران... همین silkway را از حقیر پذیرا باشید. ترجیح می دهم در خلوت، کاری که می توانم انجام دهم. به هر حال همانطور که قبلا قول دادم، سعی می کنم در فرصت مقتضی، حضورا به محضر شما مشرف شوم.
به امید موفقیت شما
الاحقر! silkway

بیصبرانه منتظر زیارت حضرت عالی هستم امیروارم هرچه زودتر این مهم محقق شود
و به قول خود شما بالهای مرگ بر سرمان سایه افکنده (به جهت مزاح)
ماییم و نوای بینوایی
بسم الله اگر حریف مایی

rahmati

Member
باز هم آی تای 2 قهرمان شد
جمعه گذشته یک کره از سمند اول و نوه سمند دوم شد
تبریک به مالک محترم
شما مالک سمند هستین یا مالک کره؟
نوشته های شما تعصبیه.
تبلیغات سمند بر عهده ی شماست؟
2 ساله عضوم فقط خواستم مطلب بخونم و در حضور اساتید این سایت چیزی ننوشتم ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که روزی قهرمان مسابقات استقامت یه قاطر بود با توجه به صحبتهای شما باید پدر این قاطر را یه سیلمی با تولیدات استقامتی بدانیم؟ سمند کلی کره داره اگه قرار باشه اینایی که شما گفتین مقام هم نیارن شک نکنین سمند بهترین گزینه برای کارخانه سوسیس کالباس است.
بازم از اساتید و بزرگان این سایت پوزش میطلبم.

سلام
چرا انقدر عصبانی
بحمداله نه مالک کره ام نه اسب
من خودم یک سیلمی پیزوری دارم(که خیلی دوسش دارم)
این همه از اسبهای دیگه تعریف میشه خوبه منم ناراحت بشم !!
ولی من همه اسبهای اصیل کشورم رو دوست دارم و به همه مالکین اونها خدا قوت میگم
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

با سلام
بنده سپاسگذارم از همه دوستاني كه با احترام نسبت به همه برخورد ميكنن،متاسفانه صنف اسب دوستان داراي حاشيه هاي بسياري است كه در برخي موارد ازار دهنده نيز ميشودولي با احترام به گفته دوست عزيزم جناب اقاي هوشمند همه ما داري نقاط ضعف هستيم،بنده از سالها قبل تا به كنون سعادت اينو داشته ام در خدمت خيلي از اسب دوستان باشم ،تمام اين بزرگواران در اين صنعت زحمت كشيده اند،كه اگر بخواهم اسم ببرم بيشمارند،براي احترام به اين فضا واين دوستان كه از لوييز عزيز شروع ميشودلازم دانستم اين پست را بنويسم،اقاي دهكردي سياستهاي بازاري خود را دارند و بقيه دوستاني كه كسب درامد ميكنند از اسب همه سياستهاي خود را دارند ولي اين از نگاه بنده به معني اين نيست كه در جهت زنده نگاه داشتن اسب تركمن تلاشي نكردهاند،اگر اقاي دهكردي از ديد برخي دوستان روراست نيست ،خب با ايشان معامله نكنيد ،چرا فضاي سايت و اين محفل را با حرفهاي منفي وانژي هاي بد پر ميكنيد،البته بنده تمامي مطالب رو مي خوانم خود اقاي دهكردي هم باعث خيلي از اين حرفها بوده،ولي تجديد نظر كنيد در نوع نگرش و از فضاي سايت استفاده كارشناسي كنيم نه محيطي براي ٠٠٠بنده با همه دوستم و از خيلي ها گزيده شدم در اين سالها ولي درس گرفته ام نه اينكه كينه توزي كنم،مرسي از همه دوستان وعذر خواهي ميكنم از بزرگان ،خداوند ياروياور همه دوستان باشد

shadkam

Member
همیشه حرف و داستان درباره سمند وجود داشت.

مگه تنه بیجان اسب ترکمن توش چقدر پول توش جابجا میشه که انقدر مهم باشه؟
یک اسب خارجی میاد 25 تو معامله اول میشه 60
یک مربی کار میکنه روش میره 3 تا مسابقه میشه 100
بعدم یک صاحب اسب پولدار پیدا میشه و میخره 150 و تا اخر عمر پانسیون میشه.
سود اسب تو خارجی میچرخه یا عرب.
انقدر دعوا سر چی؟

mohseni

New member
شنیدم سمند و جرگلان و بهمن واگذارد شده به شخصی بنام آقای ایرانشاهی
ایشان تولید کننده هستند؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سلام امروز روز این سیلمی اصیل بودفتبارک اللهاول و دومی کرهای سمند و سومی از مادر نوه سمند ماشاالله

یکی از افتخارات مال راک ست بود
دومی هم مادیان دوکاره که یه سالم از سمند کره داد. سال قبلش با جهان استار !

ماشاله به سمند

بالا