زیاد خان دره شوری

sonia

Member
طاووسی که من در اصطبل چاپار میشناسم نریون نیست از مادیان های هلاکوخان هست!

آقای حسینی بحث اینجا این نیست کی قشنگ تره کی بهتره! عنوان تاپیک رو مطالعه کنید

بهتر بودن از نظر هرکسی 1 تعریف داره ضمن اینکه این پست جای معرفی اسبهای اصیل و پایه ی این نژاد هست و ویژگی های اصلی این نژاد که مد نظر زیاد خان بوده معرفی میشه

من از شما چندین بار خواهش کردم عرض کردم لطفا به حاشیه نکشید این پست رو

سامان حسینی

Active member
این که یکطرفه بگید زیاد مفید نیست چیزی که درقالب انجمن ارایه میشه خود به خود سوالاتی به وجود میاد قبلا هم عرض کردم میتونید پاسخ ندید اگر بدون حاشیه نمیتونید جواب بدید.طاووسی که من عرض کردن نریونه والان زرین شهره من تو زیبایی شهرضا دیدمش پوستر تبلیغاتیشم بم دادن.شما عنوان کردید اصلاح بدون اختلاط بنده هم پرسیدم ازنظر ایشون سالار واهو(که به گفته خودتون خالصن)خالص هستن یا خیر فکرنکنم حاشیه باشه چون اگر امان..خان این دورا به عنوان خالص قبول داشته باشن میتونستن ازاستفاده این خط خونی مثلا زردالو یا خوده سالار1اصلاحات به مراتب بالاتری ایجاد کنن.البته شاید علت به حاشیه رفتن این باشه که شما فقط نقله قول میکنید ونمیتونید درموردش بحثی کنید درکل بازم ممنون به خاطره این اصلاعات با ارزش وایکاش میشد خوده امان...خان هم به این سایت بیان وبا توضیحات کامل وپاسخ به سوالات همه را روشن کنن وبه هدفشون یعنی شناسوندن این نژاد به همه برسن.اینجوری دیگه شاید کسی اسبی رو که نمیدونه نژادش چیه رو نگه دره شوری واین هدف همه ی ماهست

مادیون بسیار خوبیه اما طاووس که برادرشه وکره سالار1 هست زیباترو کامل تر(شاید به خاطر نریون بودنشه)یک سوال داشتم ازنظره امان...خان سالار1 واهو اصیل هستن؟

اسبای چاپار هیچکدوم با اسبای امان اله خان نسبت ندارند
پایه ی اسبای چاپار ،اسبای زکی خان برادر زیاد خان بوده که مورد تائید زیاد خان وامان اله خان هم بوده ولی الان خیلی هاش مورد تائید ایشون نیست چون اعتقاد دارند سالهای اخیر اختلاط های خارج از نژاد صورت گرفته که اینو به وضوح میشه توی اونها دید

سامان حسینی

Active member
اسبای چاپار هیچکدوم با اسبای امان اله خان نسبت ندارند
پایه ی اسبای چاپار ،اسبای زکی خان برادر زیاد خان بوده که مورد تائید زیاد خان وامان اله خان هم بوده ولی الان خیلی هاش مورد تائید ایشون نیست چون اعتقاد دارند سالهای اخیر اختلاط های خارج از نژاد صورت گرفته که اینو به وضوح میشه توی اونها دید
کاملا درسته فقط بحث من اینه ازنظر امان...خان هنوز اسبی اصیل دراصطبل اقای مسکوب وجود داره یانه؟اگرهست چرا استفاده نمیکنن چون به مراتب اسبای اقای مسکوب بهترن

به خالصی اسبای خودشون نیست و نمیخوان خون دیگه ای وارد بشه
باید دید بهتر بودن از چه نظر
اگر به خلوص وباطن باشه از اسبای امان اله خان خالص تر وجود نداره اما اگر به ظاهر و زیبایی باشه از اسبای چاپار بهتر خیلی زیاده نمونه اون میتونه اسبای رفسنجان باشه که بعضی از اونها در زیبایی بهترینن اما به خیلی از اونها نمیشه گفت دره شوری

سامان حسینی

Active member
شما اسبای چاپارو با اسبای کرمان یکی میدونید؟سالار1 اصیل نیست؟!!!اگه بخوان ازخون خودشون استفاده کنن همخونی دیگه اسبی نمیذاره که بخواد اصلاح بشه تازه شنیدم کارون رو به کرمانیا دادن واونها ازکرد کشش کردن اگه قراره این خون اصیل حفظ بشه پس این کارها برای چیه؟ممنون بابت نظرتون اما من جواب نگرفتم انشالا فرصت پیش بیاد از خوده خان بپرسم.موفق باشید

sonia

Member
اگر منظورتون حرفای من بوده من گفتم کارون رو به رسم امانت دادند اونها ازش استفاده ی درستی نکردند و دقیقا جمله ای بود که خان به من فرمودند ، من نمیدونم از کرد کشیدن یا نه!!

درضمن دیگران قدر اسبای ایشون رو نمیدونن، ایشون باید اسبهاشونو با اسبای مورد نظر 1 عد قاطی کنند خط خونی اصلی نابود بشه تا بقیه بپسندن؟

من که تو چاپار بزرگ شدم انقد متعصبانه به سالار و تولیداتش نگاه نمیکنم که شما انقد جوش سالار و کره هاشو میزنید و اصرار دارید باید برای زیبا تر و بهتر شدن با اونا قاطی بشن!!!
امان الله خان با اردشیر خان در ارتباط هستند و اگر صلاح میدیدند که اسبهارو قاطی کنند حتما تا حالا با هم اینکار رو میکردند نیاز به ایده نداشتند که این همه سال اینکارو نکردند

درضمن شکر خدا مشکل همخونی بین اسباشون وجود نداره و نسل به نسل هم در حال اصلاح اسبها هستند و سیلمی ها و مادیان ها همشون خواهر برادر نیستند که در آینده به مشکل بر بخورن
خط خونی های جدایی هست که به اسبای زیاد خان میرسند

1000 بار گفتم همخونی و این حرفارو کسایی پشت سر اسباشون در آوردن که میخواستن اسبای ایشون رو از چشم و ارزش بندازن و اسبای خودشون رو به نام دره شوری بفروشند!!!!

اسبی رو که دادن به کرمان(رفسنجان) نریون بود نه مادیون
دادند که دوستان رفسنجان برا کشش استفاده کنند
اسبای چاپار وکرمان رو از نظر زیبایی مقایسه کردم نه ازنظرنژاد

sonia

Member
ممنون از آقای امانت اطلاعات منو اصلاح کردند
فکر کردم کارون 1 مدت پیش خودشون نبوده کرمان بوده

سامان حسینی

Active member
اگر منظورتون حرفای من بوده من گفتم کارون رو به رسم امانت دادند اونها ازش استفاده ی درستی نکردند و دقیقا جمله ای بود که خان به من فرمودند ، من نمیدونم از کرد کشیدن یا نه!!

درضمن دیگران قدر اسبای ایشون رو نمیدونن، ایشون باید اسبهاشونو با اسبای مورد نظر 1 عد قاطی کنند خط خونی اصلی نابود بشه تا بقیه بپسندن؟

من که تو چاپار بزرگ شدم انقد متعصبانه به سالار و تولیداتش نگاه نمیکنم که شما انقد جوش سالار و کره هاشو میزنید و اصرار دارید باید برای زیبا تر و بهتر شدن با اونا قاطی بشن!!!
امان الله خان با اردشیر خان در ارتباط هستند و اگر صلاح میدیدند که اسبهارو قاطی کنند حتما تا حالا با هم اینکار رو میکردند نیاز به ایده نداشتند که این همه سال اینکارو نکردند

درضمن شکر خدا مشکل همخونی بین اسباشون وجود نداره و نسل به نسل هم در حال اصلاح اسبها هستند و سیلمی ها و مادیان ها همشون خواهر برادر نیستند که در آینده به مشکل بر بخورن
خط خونی های جدایی هست که به اسبای زیاد خان میرسند

1000 بار گفتم همخونی و این حرفارو کسایی پشت سر اسباشون در آوردن که میخواستن اسبای ایشون رو از چشم و ارزش بندازن و اسبای خودشون رو به نام دره شوری بفروشند!!!!
مرسی ازاطلاعاتتون ولی من نتونستم جواب بگیرم کلا سردرگم شدم با صحبتای شما.اگر همه ی اطلاعاتتون مثه کارون ونریون باشه که هیچی!!!اما قبلا گفتید سالار1 واهوخالصن وزردالو رو گفتید دره شوری خالص وبه همین عنوان معرفیش کردید بگذریم شاید اینم اشتباه شنیدید.به نظر اقای امانت اطلاعاتشون کاملتر ودرست تره ولی بازم من نتونستم به جواب برسم پس دیگه بحث من دراین تاپیک تمام شد پس لطفا به بحثه اصلی ادامه بدید موفق باشید

sonia

Member
خان با من راجع به کارون حرف میزدند بعد فرمودند چند سال پیش هم فرستادیم رفسنجان( من فکر کردم ادامه حرفشون راجع به کارون هست) و اونها پس فرستادند و غیره کاش انقد که من باید راجع به جمله جمله حرفام مسؤلیت پذیر باشم که چیزی رو جابه جا نشنوم یا متوجه نشم بقیه هم راجع به مطالبی که همه جا پخش میکنند و اسبایی که به اسم دره شوری خالص معرفی میکنند مسؤلیت پذیر بودن

مرسی ازاطلاعاتتون ولی من نتونستم جواب بگیرم کلا سردرگم شدم با صحبتای شما.اگر همه ی اطلاعاتتون مثه کارون ونریون باشه که هیچی!!!اما قبلا گفتید سالار1 واهوخالصن وزردالو رو گفتید دره شوری خالص وبه همین عنوان معرفیش کردید بگذریم شاید اینم اشتباه شنیدید.به نظر اقای امانت اطلاعاتشون کاملتر ودرست تره ولی بازم من نتونستم به جواب برسم پس دیگه بحث من دراین تاپیک تمام شد پس لطفا به بحثه اصلی ادامه بدید موفق باشید

لطفاً بحث رو به حاشیه نکشونید بذارید این مطالب ادامه پیداکنه ودیگران استفاده کنند

sonia

Member
منظور از گوش خنجری قوسی هست که 1 طرف گوش (به شکل سر خنجر ) داره

پیوست ها

• 39.png
    39.png
    365.2 کیلوبایت · بازدیدها: 15
  • DSC06729.jpg
    DSC06729.jpg
    40.9 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • DSC06737.jpg
    DSC06737.jpg
    153 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • DSC06754.jpg
    DSC06754.jpg
    51.4 کیلوبایت · بازدیدها: 3

sonia

Member
اسب سفیدی که در عکس می بینید سنش بالاست و از اسبهای قدیمی دره شوری هست

لطفا به قطر دست و پاش نگاه کنید که چقدر نسبت به نژاد های دیگر بیشتر هست

سمهاش هم اگر مقایسه کنید پهن تر هست

پیوست ها

• 51.jpg
    51.jpg
    74.3 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • 53.png
    53.png
    413.8 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • DSC06760.jpg
    DSC06760.jpg
    863 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • DSC06790.jpg
    DSC06790.jpg
    658.5 کیلوبایت · بازدیدها: 16

sonia

Member
همین بحث هارو و البته مطالب تخصصی تر و کامل تر راجع به ژنتیک و فنوتیپ اسبها و غیره... هم دوستان جناب دره شوری در فیسبوک راه اندازی کردند که به امید خدا همه ی افراد با اصل این نژاد از منظر زیاد خان آشنا بشنالبته برای دوستانی هم که به فیسبوک دسترسی ندارند مطالب جدید رو بنده در این سایت میذارماگر هم دسترسی به فیسبوک دارید میتونید با حمایت پیج "اسب های پایه ی دره شوری" مطالب رو دنبال کنید

پیوست ها

• ghashghaeeha_ir(633).jpg
    ghashghaeeha_ir(633).jpg
    204.6 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • امیرامان اله خا&#1.jpg
    امیرامان اله خا&#1.jpg
    347.6 کیلوبایت · بازدیدها: 32
من با نظر آقای حسینی موافقم شما خیلی سنگشون رو به سینه می زنید و عکسهای بی کیفیت می زارید خیلی جالبه تاکیدم می کنید به فنوتیپ دست و پا توجه کنید عزیزم تو این عکسا خود اسب درست معلوم نیست شما میگید دست وپا رو ببینیم!!!!!!!

من قصد جسارت ندارم اما شما فکر می کنید که اسبای امان الله خان فقط دره شوره نمیگم نیست اما فقط اونا نیستن خیلی بهتر از اونم وجود داره که حتی شما ندیدی

بله اسب مارواری در راجستان هند است.ولی اصیل نیست چون خون آخال تکه دارد.مارواری گوشش را کامل به هم میرساند اما دره شوری فقط مایل است ولی نمی چسبد.

بالا