زلزله (پازن * غزال) ن

s.parizimanesh

Active member
پاسخ : زلزله

تو دپار موندن زلزله حتییه سر سوزن از ارزشهاش کم نمیکنه ........... اون کره پازن قهرمان که کورساش همتا نداشت

پرواز گفت:
تو دپار موندن زلزله حتییه سر سوزن از ارزشهاش کم نمیکنه ........... اون کره پازن قهرمان که کورساش همتا نداشت
مرسی پرواز جان از درایتت 0اون تو دپار موندنش به خاطر این بود که سوارکار دوس داشت اون بمونه تو دپار و گرنه دپار زدن زلزله بی همتاست
مهندس بارها به من گفته زلزله از لحاظ مادر از پازن قویتره

navid

Member

واقعا تاسف داره که این قمار بازی ها و شرط بندی ها سرنوشت مسابقه را مشخص کنند. کسی که قراره 10 میلیون گیرش بیاد اگه 2 میلیونش هم بده به یک سوار کار تا به مقصودش برسه تعجب نداره.
به خاطر همین کارهاست که خیلی ها از کورس دوری گرفتند. کشیدن اسب. دوپ کردن دروغ. و....
زلزله از لحاظ دپار زدن مشکلی نداشته ولی تهران معدن سوارکار هست و پیشنهاد میکنم هیچ موقع سوارکارتون را از قبل مشخص نکنید تا روز مسابقه.

navid گفت:
واقعا تاسف داره که این قمار بازی ها و شرط بندی ها سرنوشت مسابقه را مشخص کنند. کسی که قراره 10 میلیون گیرش بیاد اگه 2 میلیونش هم بده به یک سوار کار تا به مقصودش برسه تعجب نداره.
به خاطر همین کارهاست که خیلی ها از کورس دوری گرفتند. کشیدن اسب. دوپ کردن دروغ. و....
زلزله از لحاظ دپار زدن مشکلی نداشته ولی تهران معدن سوارکار هست و پیشنهاد میکنم هیچ موقع سوارکارتون را از قبل مشخص نکنید تا روز مسابقه.
خیلی ممنون نوید جون ایشال این هفته تهران میبینمت
سوارکار از قبل انتخاب شده بود

هیچ چیز بدتر از این نیست که حقتو بخورن و چیزی نمیتونی بگی
واقعا خورد تو حالمون خیلی بد  تا تجربه نکنید نمیفهمید
3ماه انتظار لحظه یه لحظه که مثل سالها میگذره و بدتر این که این همه راه بیای به خاطر اسبت

vatan

Member

نگران نباش آقاي زلزله اين چيزي از ارزش زلزله كم نميكنه. در ضمن تجربه اي شد كه به سواركار جماعت توي كورس نبايد اطمينان داشت. راستي آيا ميشه از سواركار شكايت كرد؟؟

navid

Member

متاسفم هم برای کسانی که اسب پرورش می دن هم اونهایی که به اینده اسب امید دارن اگر روال کار بر این اساس باشه. این همه خرج میکنی. میری میای. هیچی فقط حق کشی.
نمیدونم اگه قراره اینجوری باشه خمسه رو بفرتم یا نه.
از این دردها زیاد کشیدم که حالا می فهمم چی میگی.

Dr_Ghaffari

Active member

عقیده دارم یک کورس فقط دویدن یک اسب در میدان نیست ! انتخاب سوارکار و شرط بندی و شانس و توان رقبای دیگر و بسیاری مسایل دیگر نیز به کورس گذاشته می شود . بنابراین شاید بتوان گفت اسب و مربی و سوار کار و مالک و حتی تماشاچیها همگی دارند مسابقه می دهند پس باید حواسشان جمع همه چیز باشد ! حالا می شود گفت اسب کار خودش را انجام داده است ، اما دیگران نه ! شاید نبودن مالک اسب در روز مسابقه یکی از دلایل شکست زلزله است ! (خدا می داند و بس )عدم مدیریت و نظارت ایشان را به گونه ای دوستمان اقرار نموده است که :"... از هفته آینده مهندس خودش می آید و ..."
همیشه این گفتگوها بوده است !آنکه برده عقیده دارد همه چیز سالم بوده و آنکه باخته ... نه ! واقعیت این است که زلزله کورس را باخته است . نه چون روز روز زلزله نبوده است ! نه چون زلزله توان کمتری از رقبا داشته است ! نه چون زلزله در خروج از دپار 5 متر عقب مانده است ! نه چون سوارکار اسب را کشیده است ! نه چون سوار برای ظاهر سازی شلاق می زده است ! نه نه نه !
همه این هایی که گفتیم بدنه کورس را تشکیل می دهند . یک چیز ماورایی نیستند و بلای آسمانی نیستند ! برای مزاح می گویم:" زلزله که زیر پای زلزله نیامد که نتواند" ! مجموعه ای که اسب را به کورس می فرستد باید همه این مسایل را ببرد تا اول باشد !
امیدوارم همسایتی من از من آزرده نشود .
با یکی از دوستان خود( نام و نشان محفوظ) تماس داشتم و مطالبی عنوان کرد که برای من درباره کورس زلزله جالب بود . امیدوارم فیلم و عکسها ارسال شود تا بهتر بتوان اظهار نظر کرد .

vatan گفت:
نگران نباش آقاي زلزله اين چيزي از ارزش زلزله كم نميكنه. در ضمن تجربه اي شد كه به سواركار جماعت توي كورس نبايد اطمينان داشت. راستي آيا ميشه از سواركار شكايت كرد؟؟
وطن جان تمام سوارکارا اینطورین.سوار کار ما هم تو کارش یکه واقعا ولی وقتی بخواد جالب این بود که هم روزه بود هم نماز میخوند.نمیدونم مثل این که مهندس به داداشم گفته بود که اگه ناراحتی میخوای اعتراض کنیم ولی گفت نه کار از کار گذشته و ایشال هفته بعد
ولی فکر نکنم کاری بشه کرد تنها میشه اسب رو ازش گرفت اون سوارکاره کار خودشو خوب بلده

Dr_Ghaffari گفت:
عقیده دارم یک کورس فقط دویدن یک اسب در میدان نیست ! انتخاب سوارکار و شرط بندی و شانس و توان رقبای دیگر و بسیاری مسایل دیگر نیز به کورس گذاشته می شود . بنابراین شاید بتوان گفت اسب و مربی و سوار کار و مالک و حتی تماشاچیها همگی دارند مسابقه می دهند پس باید حواسشان جمع همه چیز باشد ! حالا می شود گفت اسب کار خودش را انجام داده است ، اما دیگران نه ! شاید نبودن مالک اسب در روز مسابقه یکی از دلایل شکست زلزله است ! (خدا می داند و بس )عدم مدیریت و نظارت ایشان را به گونه ای دوستمان اقرار نموده است که :"... از هفته آینده مهندس خودش می آید و ..."
همیشه این گفتگوها بوده است !آنکه برده عقیده دارد همه چیز سالم بوده و آنکه باخته ... نه ! واقعیت این است که زلزله کورس را باخته است . نه چون روز روز زلزله نبوده است ! نه چون زلزله توان کمتری از رقبا داشته است ! نه چون زلزله در خروج از دپار 5 متر عقب مانده است ! نه چون سوارکار اسب را کشیده است ! نه چون سوار برای ظاهر سازی شلاق می زده است ! نه نه نه !
همه این هایی که گفتیم بدنه کورس را تشکیل می دهند . یک چیز ماورایی نیستند و بلای آسمانی نیستند ! برای مزاح می گویم:" زلزله که زیر پای زلزله نیامد که نتواند" ! مجموعه ای که اسب را به کورس می فرستد باید همه این مسایل را ببرد تا اول باشد !
امیدوارم همسایتی من از من آزرده نشود .
با یکی از دوستان خود( نام و نشان محفوظ) تماس داشتم و مطالبی عنوان کرد که برای من درباره کورس زلزله جالب بود . امیدوارم فیلم و عکسها ارسال شود تا بهتر بتوان اظهار نظر کرد .
در جواب دکتر جانمان  مینوسیم:
دکتر عزیز اشتباه به عرضتان رسانده اند از شما می پرسم مالک زلزله چه کسی است؟
من؟برادرم؟سارینا زمانی؟مهندس بیگ؟سید جمال میر دهقان؟اق اویلی بشگرد؟.......
چه کسی؟
حتم دارم نمیدانید.سب در دفترچه به نام دختر برادرم سارینا زمانی ثبت شده ولی مالک اصلی برادرم است.برادرم هلاک این اسب است. غیر از تماسهایی که روزانه با سید جمال در ارتباط  با زلزله دارد 2 روز قبل از مسابقه زن وبچه و کار و زندگی را ول کرده و به تهران رفته و به دیدن زلزله و سوار کار رفته.روز مسابقه ارام و قرار نداشت.استرس.ترس از کشیدن اسب. بعدا ها فهمیدم که به سد جمال گفته بود من میدونم این اسب امروز تو جایزه نمیاد و کشیده میشه با همه حال با رویی گشاده به دیدن مسابقه امد و با ناراحتی و دل شکسته و غمین از تهران رفت مثل خودم.نمیدانید زمانی ککه زلزله داشت میرفت تو دپار و داشت گرم میکرد تو میدون چقد میخندید و شوق داشت اما ثانیه هایی بعد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همه دوستان موقع رفتن زلزله تو دپار برای خنده میگفتند بله مثل اینکه زلزله ترسیده و نمیره تو دپار و...........
بله مالک حضور داشت اما شاید هم برادرم مالک نیست.(خدا میداند و بس).این را هم که گفتم از هفته دیگر مهندس می اید به خاطر این بود که او راه و چاه را بیشتر میشناسد و نا سلامتی خود صاحب پازن قهرمان کورسهای کشور وبهترین سیلمی عرب ایران است و در مورد کورس از من و شما بهتر میداند.تجربه ی او زیاد است.خیلی از سوار کار ها را میشناسد و خیلی بلاها سرش امده.او در هیات سوار کاری یزد چندین مسئولیت خطیر دازد حتی در کورس یزد یکی از چند عامل برگزار کننده و مسئولان مهم بود که چندین مسئولیت داشت.وجود او مایه ارامش ماست و مقبولیت او در میان افراد مهم باور نکردنی است.چندین اسب کورسی داشته. عمرش را صرف اسب اصیل عرب ایرانی کرده کم است باز هم بگویم؟؟
باشد زلزله را نکیشده اند خودش کم اورده باید بگویم با عرض معذرت عاقلان دانند افراد عادی متوجه کشیدنش نمی شوند و افرادی که اسب را بشناسند بی درنگ متوجه میشوند اگر با خانم کوثری ارتباط دارید که خودش اسبش در کور شرکت داشت و سوم شد در مورد زلزله بپرسید با از اقای اردشیر پور مانیان.ادم بزرگ کم نیست بپرسید تمنا دارم
بله زلزله نیامد که زلزله نیاید.و تنها عاملش را سوار کارش میدانم همین و بس. زلزله خود با دویدنش زلزله به پا میکند همانطور که سم های زلزله با کوبیدن به زمین در یزد زلزله به پا کرد
راستی من اصلا ناراحت نشدم دکتر امیدوارم شما هم نشوید من خیلی هم خوشحال شدم چون توانستم از خود دفاع کنم و حق خود را باز ستانم اگر چه به  قول خودتان مهم این است که زلزله نیامد و چیزی نشد و همه ی این حرف و حدیث ها به خاطر اوست که زده میشود ولی صد حیف ؟؟؟؟؟؟نه به خاطر زلزله به خاطر اسبهایی که حقشان پایمال می شود
اقا نام و نشان دوستتان را نگویید ولی مطالبی را که گفت بنویسید بی صبرانه منتظر شنیدنش هستم مطمئنم دوستان هم بدشان نمی اید از حقیقت خبر دار شوند ولی حرفی زده اید و بهتر این است که کامل همه چیز را بگویید. راستی دکتر جان از بچه های سایت شنیده بودم که از اسب عرب سر رشته ندارید خوشحال شدم که فهمیدم تخصصتان اسب عرب است. در پایان از ب ادبی ام معذرت میخواهم

پرواز گفت:
مادر زلزله کدوم مادیونه؟؟؟
پرواز جان غزال از قویترین مادیانهای ایران بود که فوت شد متاسفانه مادیانی که گروه یک میدوید خالص هم بود عکس هایش و بحث در موردش در صفحه های قبلی هست

mehrshad

Member

ببخشید:من هم میخوام بدونم که دوستانتان چی گفتن اخه من تهران نبودم دوستم بهم خبر داد و گفت:میخوام بدونم درست گفته یا نه.امروز هم ینفر دیگه از تهران اومد و گفت:زلزله کشیده شده.حیف که در تمام مسابقات با پول مقام میگیرن

مهر شاد گفت:
ببخشید:من هم میخوام بدونم که دوستانتان چی گفتن اخه من تهران نبودم دوستم بهم خبر داد و گفت:میخوام بدونم درست گفته یا نه.امروز هم ینفر دیگه از تهران اومد و گفت:زلزله کشیده شده.حیف که در تمام مسابقات با پول مقام میگیرن
دومین فرد علاقه مند به صحبت های دوستتان به همین زودی پیدا شد من مطمئنم همه دوست دارند بشنوند بایاخره دوستتان در تهران حضور داشته واز نزدیک شاهد بوده
مهرشاد جان حیف و صد حیف.اقای قاسمی من دهنم کف کرد از بس گفتم فیلمهایی را که فرستادم اپلود کنید لطفا

sami

New member

zelzele.pazan گفت:
مهر شاد گفت:
دومین فرد علاقه مند به صحبت های دوستتان به همین زودی پیدا شد من مطمئنم همه دوست دارند بشنوند بایاخره دوستتان در تهران حضور داشته واز نزدیک شاهد بوده
مهرشاد جان حیف و صد حیف.اقای قاسمی من دهنم کف کرد از بس گفتم فیلمهایی را که فرستادم اپلود کنید لطفا
سومین نفر من هستم دکتر غفاری هر چه میدانیدبنویسید. بگذارید حقیقت روشن شود .گرچه پیش بینی ان سخت نیست.متاسفانه این هفته نتونستم بیام تهران ولی دوستانم اومدن انشالله این هفته میام.تبریک میگم اقای زمانی بابت زلزله.این اسب جای پدرش را میگیره.زلزله رو این هفته کشیدن ولی هیچی از ارزشش کم نشد من به گفته های شما اطمینان دارم چون قدرت و پتانسیل قوی این اسب را در کورسهای یزدش دیده ام.پدر پازن و مادر غزال واقعا قوی تر از این امکان نداره.تاسف به خاطر این هفته ناراحت نباشید هفته ی دیگر جبران میشود انشاالله

ممنون رفیق. مشتاقانه منتظر دیدنت هستم.دکتر همه منتظر فرمایشت شما هستن.دوستان بد نیست شما هم در بحث شرکت کنید از من دعوت .............

navid

Member

در کل همه دوست دارن که از حقایق با خبر بشن. ولی گفتن دردها فایده نداره. باید دنبال درمان باشیم. تا این اتفاقی که افتاده برای مالک یا تمام کسانی که به یک اسب دل می بندن تا بدود اینجوری حقشان پایمال مشه. هرکه راه حلی به ذهنش میرسه بگه.

Dr_Ghaffari

Active member

فیلم کورس را بگذارید چشم . ضمنا اطلاع داشتم که مالک اسب برادرتان است البته حدود یک هفته قبل آقا سهراب به من گفته بودند .

Dr_Ghaffari

Active member

واقعیت این است که من نه تنها از اسب عرب از هیچ اسبی هیچ سر رشته ای ندارم . ( به قول خودم :
" غفاری و حرف او نه آخر جز مغز خرش کجاست در سر "!
چرا غوغا می کنید ؟! آیا من جز تایید صحبتهای خودتان قلم دیگری گفته ام یا قدم دیگری رفته ام ؟ قبول دارم در کورس تمام این مسایل وجود دارد ! خدا را صد هزار مرتبه شکر شرط بندیها نیز در اسلام حلال شده است تا بهانه ای باشد برای عده ای تا آبرو و اعتبار اسبها و آدمها را خرید و فروش کنند ! کورس یعنی همین ! نه تنها در ایران در تمام کورسها در کشورهای اروپایی نیز از این دست اتفاقات می افتد . حرف من این است :" مجموعه ای که اسب را به میدان می فرستد باید چشم و گوشش باز باشد و همه چیزرا درست انتخاب کند تا اسب در میدان سربلند باشد ".
شما دوست داشتنی ترین زلزله ای هستی که من سراغ دارم ! چون دل آدم را می لرزانی ! قربانت فدوی می گویم من یا آن آقایانی که شرط بندی می کنند برای زلزله سوار انتخاب نکرده اند ! سوار را برادر شما انتخاب نموده است و به قول خودتان از قبل معلوم بوده است پس چرا دیگران را شماتت می کنید . ببخشید برای اسب خانم کوثری نیز شانس اولی دادند که رقیب اصلی زلزله باشد آیا درست است ؟ ولی این اسب هم سوم شد . دو اسبی و سواری که اول و دوم شده اند چه گناهی دارند ؟ شرط بندها خواسته اند اول بشود و شده است ؟ آیا واقعا تنها دلیل اول شدن "زماس" همین بوده است ؟ فرض کنید من یک شرط بند کورس هستم دو حالت دارد یا اسبی دارم که در کورس هست یا اسبی در کورس ندارم .
حالت اول اسب من در کورس می دود پس روی اسب خودم با اینکه می دانم توانش از دو یا چند اسب دیگر کمتر است شرط بندی می کنم بعد می آیم و سوار آن اسبها را می خرم و حتی حاضرم بیشتر از مبلغ شرط بندی خرج کنم تا اسب خودم اول شود .
حالت دوم من اسبی در کورس ندارم : پس عاقلانه نیست روی اسبی شرط ببندم که شانسی برای آن نمی بینم بعد بیایم سایر سوارکاران را بخرم تا اسبی را که می خواهم ببرد !
بد نیست یک تنه به محکمه نرویم کاش سوارکاری که شما بی باکانه نام او را می برید نیز عضو سایت می بود و مانند شما از خودش تنها و تنها اگر دفاعی داشت ، دفاع می کرد !
ذره ای احتمال بدهید فقط ذره ای احتمال بدهید سوار کار تلاشش را کرده است اما اسب در دپار مانده است حتی اسبی که همیشه اول دپار می زده است . شاید شلاق هایی که سوار کار می زده ( می گویم شاید ) برای رد گم کردن نبوده است و نگرانی سوار بوده است از جا ماندن اسب . در چنین مواردی حتم دارم نگرانی به اسب نیز منتقل می شود و شاید آن شلاقها هیچ کمکی به راندن اسب نکرده است بلکه بیشتر موجب شده است اسب سر بزند و مخالفت کند . واکنش اسبها به شلاقهای پی در پی و بی دلیل متفاوت است وقتی اسب توان خود را می گذارد و شلاق می خورد فقط عصبانی می شود همین و بس . نمی گویم سوار کار اشتباه نمی کند بیشتر سوار کارهای کورسی ما در همه کورسها اشتباه می کنند ولی با خیانت متفاوت است ...
عزیزان من اسبی که به دپار و کورس آشنایی دارد نگهداشتنش در دپار کار حضرت فیل است ! چون با تمام توان بیرون میزند . میان هیاهوی اسبهای دیگر و صدای دپار و ...
در کورس کشورهای دیگر نیز دیر دپار زدن را به هیچ وجه به سوارکار نسبت نمی دهند گاهی اسب یک لحظه پس می زند و جا می ماند و بسیاری مسایل دیگر ...
من قبول دارم تمامی اصطلاحاتی را که نام می برید توسط من و شما ساخته نشده اند از قدیم بوده اند پس وجود دارند و من نمی توانم منکر آن باشم ولی اگر دیگران جانب انصاف را رعایت نمی کنند خوب است ما انصاف خودمان را ارزان نفروشیم .

بالا