خیـبر (کرنگ شکاری)

s.parizimanesh

Active member
منظورتون اين هست که براي خودشون هم توليد نمي کنند؟؟
ولي اينطور که من اطلاع دارم همشون مي کشند شما مطمئني؟؟
آقاي شکاري که ميکشيد ولي خوب قيمتش بالا بود. توليد هم که کرده هر چند خيلي کم ولي توليداتش خوب هستند.
عربي هم ميکشه فقط به نظرم بايد آشنا باشي.
سناتور و انسياتور هم در اصفهان شنيدم الان نزديک به بيش از 10 تا کره تو اصفهان دارند.
سهراب هم دست آقاي لارتي بود که مي کشيد.
ببین دوست من همهشون را میشناسم هم مالک هم اسبهارا
پس بزار برات روشن حرف بزنم.
عربی اسبهای خوبی داره این شکی نیست ولی برای کسی نمیکشه و حرف بی ربط میزنه
مثلآ میگه بیا پنج ملیون بده از افسون که نمیکشم از کره افسون برات میکشم اگه خوب بشه بازار ما را میخوابانید.
به نظر شما می صرفه تازه پول کرایه و پانسیون هم هست.
در صورتی که سلطان خانم فیروز خیلی از اسبهای عربی هم سرتره هم بهتر با قیمت معقول هم میکشه و اسبی هست که با کرهاش ثابت کرده بهترینه.
اسبها را هم یک قیمتی میگه که چشمات را ببندی و فرار کنی.
پس بنابراین از شصت هفتاد مادیانی که داره به علت بی جایی و هزینه زیاد سالی یکی دوتاش را کشش میکنه.البته کم و کسری از اسبهاش را میفرسته اونطرف اب.
اقای شکاری هم نمیکشید این یکی دو سال اخر با سه ملیون میکشید که کسی حاضر نبود کشش کنه تازه اسبش هم کرد خالص نبود ولی خیل عالی بود.
انساتور هم که میگه دوملیون با هزینه حمل و پانسیون سر از سه ملیون در میاره.
سهراب هم هم اکنون در مالکیت حاجی جعفری است و برای عهدی نمیکشه.
سناتور هم که میگن خون انچنانی نداره پس زیاد ازش نمیکشن.
اونی هم که گفته انسیاتور زیاد کره داده الکی بوده فقط چهر پنجتا برای خودش کشیده او هم نه با مادیان کرد خالص فقط یکیش خالص بوده و از بیرون هم فقط یک کشش داشته.
پس فقط میمونه یک سلطان و دیگر هیچ.
البته مالک سردار هم از امسال کشش را اغاز کرده هنوز کرهاش در راه هستند.

نه نخرید عا مریها یک اسب از شکاری بردند امارات اسب در امارات مرد ولی اقای شکاری قبول نکرد که مرده چون جسدی به او نشان ندادند شکاری مدعی بود اسب فروخته شده(البته از عامریها بعید بود) بعد شکاری با کلی اکراه خیبر به جای او قبول کرد خوب عاقبت خیبر بیچاره هم این شد

s.parizimanesh

Active member
نه نخرید عا مریها یک اسب از شکاری بردند امارات اسب در امارات مرد ولی اقای شکاری قبول نکرد که مرده چون جسدی به او نشان ندادند شکاری مدعی بود اسب فروخته شده(البته از عامریها بعید بود) بعد شکاری با کلی اکراه خیبر به جای او قبول کرد خوب عاقبت خیبر بیچاره هم این شد
در هر صورت میدونم که پیش عامریها بوده همین.

دوست عزیز داستان عملی تخیلی تعریف میکنید؟؟؟
خیبر را آقای شکاری بیش از 10 سال پیش از کورس خان خریدند فکر کنم در سفر بم 5 6 نفر هم همراه ایشون بودند
اسب فرستادن امارات؟:)))))

5 6 = پنج شش نفر اون وسط فاصله گذاشتم دقت کن رفیق
از زبان شکاری شنیدی اسب فرستادن امارات مرده بعد خیبر به عنوان خسارت گرفته شده؟؟؟
خیبر همراه با یه اسب دیگه توسط آقای شکاری از بم خریداری شد خیلی مشتاق باشین میتونم قیمت و بقیه جزییات ماجرارو امشب زنگ بزنم بپرسم اگر هم دسترسی دارین از خودش بپرسین
فکر کنم شما داستان اینکه سهیل خیلی سال قبل از خیبر موقع کشش مرد رو با این قاطی کردین. شکاری اسب فرستاد یکی از آشنایان مادیان بکشه مادیان لگد زد به بیضه اسب باعث شد اسب بمیره.

5 6 = پنج شش نفر اون وسط فاصله گذاشتم دقت کن رفیق
از زبان شکاری شنیدی اسب فرستادن امارات مرده بعد خیبر به عنوان خسارت گرفته شده؟؟؟
خیبر همراه با یه اسب دیگه توسط آقای شکاری از بم خریداری شد خیلی مشتاق باشین میتونم قیمت و بقیه جزییات ماجرارو امشب زنگ بزنم بپرسم اگر هم دسترسی دارین از خودش بپرسین
فکر کنم شما داستان اینکه سهیل خیلی سال قبل از خیبر موقع کشش مرد رو با این قاطی کردین. شکاری اسب فرستاد یکی از آشنایان مادیان بکشه مادیان لگد زد به بیضه اسب باعث شد اسب بمیره.
lمن سعی میکنم در اولین فرست از ایشان ببرسم اگر اشتباه کرده باشم که بعید است به شما خواهم گفت

علی اصفهانی

Active member
یک چندتا قدیمیتر هست ولی روز اخر نمیدونم اگه باشه هنز که رو نشده.

من دو تا فیلم از کهیل یعنی پدر خیبر دارم ولی روی فیلم نواربطرگ و ویدیو8 هستن.پیداشون کردم وقول دادم به آقای شکاری بدم .
فقط باید تبدیل به فورمت های امروزی بشن که یه دستگاه مخصوص احتیاج داره که اونم یه نفر بهم قول داده بده .

ایمان

Active member
من دو تا فیلم از کهیل یعنی پدر خیبر دارم ولی روی فیلم نواربطرگ و ویدیو8 هستن.پیداشون کردم وقول دادم به آقای شکاری بدم .
فقط باید تبدیل به فورمت های امروزی بشن که یه دستگاه مخصوص احتیاج داره که اونم یه نفر بهم قول داده بده .
اقای اصفهانی محتاجیم به دعا :rolleyessmileyanim::rolleyessmileyanim:

علی اصفهانی

Active member
تا جایی که من میدونم 3تا داستان با هم ادغام شده !

اون اسبی که در کشش مرد : جناب سرهنگ افاضاتی برده بودن سیرجان برای کشش و نریانی بود که مرحوم اسحق خان عامری تولید کننده اش بودن ومالکش آقای شکاری. این نریان با کهر حاجی مبین و عزیز آقای قوامی (داغ 04) 3 تا از تولیدات مرحوم اسحق خان عامری بودن که هر 3تا با هم خریداری شدن . هر 3تا را حاجی مبین از اصطبل اسحق خان خریده بودن .

موضوع دوم اینکه جناب سرهنگ افاضاتی چند تا اسب به امارات صادر کرده بودن . (که همونجا هم حادثه لگد اسب به حنجره شون پیش آمد )

و موضوع سوم اینکه خود خیبر هم از تولیدات کورس خان عامری بود . کره کهیل بود . و شنیدم که کورس خان فروختن . کهیل در زمان زندگیش در کرمان فقط 2 تا کره داشت .
یکی همین خیبر و یکی مادیان راز که تولید کننده اش ما بودیم و الان رفسنجانه .

s.parizimanesh

Active member
سلام
علی اقا اگه فیلمش راست و ریست شد یکی هم به من بده خیلی طالبش هستم.
در ضمن مادیان نیله الان رفسنجانه پیش اقای ناصری.

بالا