خیـبر (کرنگ شکاری)

تا جایی که من میدونم 3تا داستان با هم ادغام شده !

اون اسبی که در کشش مرد : جناب سرهنگ افاضاتی برده بودن سیرجان برای کشش و نریانی بود که مرحوم اسحق خان عامری تولید کننده اش بودن ومالکش آقای شکاری. این نریان با کهر حاجی مبین و عزیز آقای قوامی (داغ 04) 3 تا از تولیدات مرحوم اسحق خان عامری بودن که هر 3تا با هم خریداری شدن . هر 3تا را حاجی مبین از اصطبل اسحق خان خریده بودن .

موضوع دوم اینکه جناب سرهنگ افاضاتی چند تا اسب به امارات صادر کرده بودن . (که همونجا هم حادثه لگد اسب به حنجره شون پیش آمد )

و موضوع سوم اینکه خود خیبر هم از تولیدات کورس خان عامری بود . کره کهیل بود . و شنیدم که کورس خان فروختن . کهیل در زمان زندگیش در کرمان فقط 2 تا کره داشت .
یکی همین خیبر و یکی مادیان راز که تولید کننده اش ما بودیم و الان رفسنجانه .
خدا خیرت بده آقای اصفهانی دوستان روشن کردی
اون اسب سهیل بود کره کرنگ ملک زاده

چه جالب منم فیلمشو دیدم یه نفر بود میگفت کرده شکاری ! نه سواریش نیست یه آقایی دست گردونش می کنه ! عالیه ! می گفتند مالکش اجازه نمیده باهاش مادیان بکشند! اتفاقا رفسنجانه ! منتظریم محمدرضا خان !
من اهل رفسنجانم اين كرنگي كه ميگيد من شكاري بود تا مرداد امسال بعدش دار فاني را وداع گفت و مرد دزديدنش بردنش نوق ازش كشيدن ولي هيچ كدام از ماديانها نگرفتن بعد از كشش اوردنش رفسنجان نزديك قاسم اباد تو باغات پسته رهاش كردن در حال حاضر مرده به علت دل درد .با مدرك اين موضوع مردنش را ميگم.09137650514

من اهل رفسنجانم اين كرنگي كه ميگيد مال حسين شكاري بود تا مرداد امسال بعدش دار فاني را وداع گفت و مرد دزديدنش بردنش نوق ازش كشيدن ولي هيچ كدام از ماديانها نگرفتن بعد از كشش اوردنش رفسنجان نزديك قاسم اباد تو باغات پسته رهاش كردن در حال حاضر مرده به علت دل درد .با مدرك اين موضوع مردنش را ميگم

s.parizimanesh

Active member
اقای بالاور اولآ احتیاجی به درشت نوشتم نیست معمولی هم بنویسی میخوانیم
بعد هم اول تاپیک را بخوان بعد مطلب بنویس همه میدونن کی مرده و چرا مرده.

خــيــبر (كـرنـگ شـكــاري مــرده است

بله كرنگ شكاري مرداد امسال مرد به علت دل درد با مدرك ميگوييم من اهل رفسنجانم كه خبرش را دارم.

من اهل رفسنجانم اين كرنگي كه ميگيد من شكاري بود تا مرداد امسال بعدش دار فاني را وداع گفت و مرد دزديدنش بردنش نوق ازش كشيدن ولي هيچ كدام از ماديانها نگرفتن بعد از كشش اوردنش رفسنجان نزديك قاسم اباد تو باغات پسته رهاش كردن در حال حاضر مرده به علت دل درد .
خدا خیرت بده همه میدونن خیبر مرده. من رفتم رفسنجان از کره هاش هم عکس گرفتم گذاشتم رو سایت صفحه های قبلی هست ببین خیلی عالی شدن در حد پدر

s.parizimanesh

Active member
خدا خیرت بده همه میدونن خیبر مرده. من رفتم رفسنجان از کره هاش هم عکس گرفتم گذاشتم رو سایت صفحه های قبلی هست ببین خیلی عالی شدن در حد پدر
شما که دسترسی دارید لطفآ از کره اصلان خانم فیروز که اقای شکاری از تهران خریده عکس بگیرید.

ahmad5

Member
شما که دسترسی دارید لطفآ از کره اصلان خانم فیروز که اقای شکاری از تهران خریده عکس بگیرید.

به نظر من آقای شکاری با خرید این اسب یه قدم به عقب رقتند!!
خیبر کجا و این کره اصلان کجا؟؟!!!!
اگه میرفت خود سلطان خانم فیروز را میخرید یه چیزی نه اینکه ............

s.parizimanesh

Active member
از روی کره نمیشه نظر داد بزار بزرگ بشه بعد
سلطان هم که جزو یکهای ایرانه هم خودش هم کرهاش تازه فروشی هم نیست اگه بود خیلیها براش دندون تیز میکردند.

از خون خیبر یه کره کرنگ هست به نام بیستون تو همین تاپیک ببینید عکساشو. من رفتم ازش عکس گرفتم اون کره عالی شده
مدام نمیشه روی یه خط خونی کار کرد به نظرم کار درستیه اسبدار خون تازه بیاره اون کره اصلان هم مال با غیرتیه من دیدمش مادرش هم کره سلطانه
الان فکر کنم 2 سال داشته باشه بسیاز زیبا و پرخونه درشتم شده.
سلطان خانم فیروز که فروشی نیست و خیلی هم پرخونه اما من اونم دیدم خالی از عیب نیست در حد خیبر نیست

s.parizimanesh

Active member
از خون خیبر یه کره کرنگ هست به نام بیستون تو همین تاپیک ببینید عکساشو. من رفتم ازش عکس گرفتم اون کره عالی شده
مدام نمیشه روی یه خط خونی کار کرد به نظرم کار درستیه اسبدار خون تازه بیاره اون کره اصلان هم مال با غیرتیه من دیدمش مادرش هم کره سلطانه
الان فکر کنم 2 سال داشته باشه بسیاز زیبا و پرخونه درشتم شده.
سلطان خانم فیروز که فروشی نیست و خیلی هم پرخونه اما من اونم دیدم خالی از عیب نیست در حد خیبر نیست
کره اصلان الان دوسال و نیم داره وقتی پای مادرش بوده دیدمش خوب میشه.
دوست من هیچ اسبی خالی از عیب نیست
بهترین خوبی که سلطان داره کرد خالصه ودرضمن خیلی از خیبر سرتره
نمیدونی بدون.

کره اصلان الان دوسال و نیم داره وقتی پای مادرش بوده دیدمش خوب میشه.
دوست من هیچ اسبی خالی از عیب نیست
بهترین خوبی که سلطان داره کرد خالصه ودرضمن خیلی از خیبر سرتره
نمیدونی بدون.
قرار نیست رو اسب مردم عیب بذارم خوشبختانه من از هیچ کدوم کره ای ندارم میتونم راحت نظر بدم. اسب بازی هم سلیقه ایه شما سلطان دوست داری من خیبر. من عیوبی توی سلطان دیدم اگه خواستین خصوصی پیام میدم بازم تاکید میکنم مزایاش خیلی بر عیوبش میچربه. مثلا اینکه خیلی پر غیرته عیب اسبم تو جمع هیچوقت نمیگم
اون کره اصلان هم اگه به زور 2 سال داشته باشه من 1 ماه پیش دیدم دندونشو

s.parizimanesh

Active member
قرار نیست رو اسب مردم عیب بذارم خوشبختانه من از هیچ کدوم کره ای ندارم میتونم راحت نظر بدم. اسب بازی هم سلیقه ایه شما سلطان دوست داری من خیبر. من عیوبی توی سلطان دیدم اگه خواستین خصوصی پیام میدم بازم تاکید میکنم مزایاش خیلی بر عیوبش میچربه. مثلا اینکه خیلی پر غیرته عیب اسبم تو جمع هیچوقت نمیگم
اون کره اصلان هم اگه به زور 2 سال داشته باشه من 1 ماه پیش دیدم دندونشو
اولآ حالا دیگه خیبری در کار نیست
دومآ کرد خالص نبود این را اقای شکاری خودش هم قبول داشت و فن.تیپش هم نمیخورد ولی در کل اسب خیلی خوبی بود
سومآ چطوری از روی دندونهای کره فهمیدی دوسالشه به ما هم یاد بده تازه تو سه سالگی پیش میندازه
من زمانیکه پای مادرش بود دیدمش فیلمش را هم دارم در کل کاری به این نداریم
مطلب بعد من که نگفتم سلطان عیب نداره شما یک اسب بدون عیب معرفی کن؟؟؟
اما مزایاش خیلی زیاده امسال هم دوتا مادیان از بچه های رفسنجان باهاش کشش شد امیدوارم خوب کره بده انشاالله
در ضمن ایمیل من sparizimanesh@yahoo.com
هست برام ایمیل کن هر حرفی که نمیتونی اینجا بگی.

رفیق دو سال و نیم باید بندازه یا نه؟ هنوز لق نکرده بود
دو سال و نیم میندازه نه سه سال
از رفسنجان مادیون برد

از رفسنجان مادیون بردن گنبد؟ ایشالا کره خوب بگیرن این همه زحمت کشیدن
از کره های سلطان شما چیزی دیدی که تو سایت هم باشه اسب خودش مهمه اینکه چقدر ژنش هم غالبه مهمه
من اسبی که سر و دم گیریش خوب باشه پرخون هم باشه قدمش هم قشنگ و ریتمیک باشه دوست دارم حالا اگه سرش هم خوشکل بود چه بهتر اسمش میخواد خالص باشه یا نه

بالا