خانم زهره سلطان آبادی

ولی چه قدر دیرپاسخ دادید.

پایه انتخاب مادیان برای شما چیست ؟
حرکت یا زیبایی؟

که به فراخور آن فرایند اصلاح را پیریزی می نمایید؟

توضیح این مسئله خیلی سخت است چون کاملا سلیقه ایست.
1:حرکت جزئی از زیبایی هست
2:سعی میکنم مادیانهایی باشند که از خط خونی که ثابت شده تولید کننده خوبی هستند و قابلیت تولید کره بهتر از خود را دارد و در ضمن از تمام مشخصات شناخته شده زیبایی به طور نسبی یا حتی الامکان بیشتر از نسبی برخوردار باشند.

احسان

Active member
خانم سلطاب آبادی لطفاً اين پسوند الشمس را هم توضيح بدهيد

بعد به نظر من يک سيلی که صورت کشيده اي داشته باشه کره های بهتری توليد ميکنه اين نظر من هست

الشمس در پایان اسم اسبهای شما علامت چیست؟

مرسوم است که برخی تولید کنندگان قسمتی از نام خود یا مزرعه شان را به عنوان پیشوند یا پسوند به نام اسب تولیدی خود اضافه میکنند و تا مشخص باشد که اسب تولید چه کسی می باشد به عنوان مثال و,
QR Marc, QR EXEL, BJ Thee Mustafa , Marwan Al Shaqab,Ghazal Al Shaqab ,Ansata Halim Shah , Ansata Sinan
نام مزرعه ما الشمس است که تا مدتی دیگر گشایش می یابد و این نام یک نام ثبت شده است که اسبهای تولیدی ما در ایران و یا خارج از ایران به دنباله اسامی شان دارند .

آیا داشتن اسب زیبایی با اسب سواری همزمان منافاتی دارد؟

البته که منافاتی ندارد
در مورد قهرمانها که داره و تقریبا هیچیک سواری نیستند. آیا خارج کردن اسب از طبیعتش لطمه به کارایی اسب نمیزنه؟
اتفاقا کاملا برعکس
تا انجا که من اطلاع دارم , معمولا تمام سیلمی ها در هر کجا و در هر رده ای که باشند برای سواری مورد استفاده قرار میگیرند و این برای سیلمی یک امر بسیار ضروری است به 2 دلیل:
1-اینکه به سیلمی نظم و دیسیپلین میدهد تا سرکش نبوده و به راحتی قابل کنترل باشد , فکر او را به فرمان برداری عادت میدهد تا فقط در یک جهت رشد نکند
2-گشت و ورزش سیلمی را سالم و با نشاط نگه میدارد و همچنین در باروری نیز تاثیر گذار است.
در مورد مادیانها به دلیل اینکه در بین نگهدارندگان اسب عرب جمعیت مادیان معمولا بسیار بالاتر از جمعیت سیلمی در هر مزرعه است(در بهترین حالت 1:20 ,2:50 , 3:100 ) , کار شخصی با هر مادیان وقت و هزینه بسیاری را طلب میکند و از انجا که از این مادیانها برای کشش استفاده میشود و با اهمیت ترین عامل نزد تولید کنندگان سلامت و تولید کنندگی این مادیان ها است نه استفاده ورزشی , فقط به پادوک کردن یا استفاده از walker در ساعاتی از روز بسنده میشود.
طبیعیست که تولید کنندگان کوچکتر که مادیانهای کمتری دارندسعی میکنند تا انها نیز حتی الامکان با سوار ورزش کنند.
اصولا دانستن کار زمینی و کمی درساژ برای هر اسبی اعم از سیلمی , مادیان تولیدی و ... لازم است تا اسب نظم و زندگی با انسانها و رفتار درست در محیط اطرافش را یاد بگیرد .
متاسفانه در کشور ما صاحبان اسبهای زیبایی خصوصا سیلمی ها با نگاه داشتن اسب در اصطبل ها برای مدت های طولانی که غالبا به چاق و عصبی شدن اسب میانجامد مبادرت میکنند که در این امر سلامتی و نشاط اسب و ارتباط دوستانه او با انسان فدای رفتار سرکشانه و گاهی اوقات خطرناک میشود چون این رفتاری است که از یک سیلمی در کشور ما انتظار میرود.
این رفتار غالبا به جای انکه تصحیح یا تغبیح شود مورد تحسین قرار میگیرد گاه با اصطلاحاتی مانند پرخون و بازیکن و... از ان یاد میشود .
فراموش نکنیم که در فرهنگ کهن ایرانی نام اسب که از اجزای جدا نشدنی آن است همیشه با صفاتی مانند:نجیب , همراه , دوست و... امده است ولی در عادات اسبهای جدید ایرانی و خصوصا برای اکثر تولید کنندگان اخلاق و رفتار اسب که از خصوصیات بسیار بارز اسب اصیل نیز میباشد در درجه اخر اهمیت قرار دارد.

تعریف های زیبایی از یک تولیدکننده ارائه کردید.

در نوشته هایتان اشاره ای به نسبت تعدادمادیان ها به نریان دریک مزرعه داشتید.

نقطه سر بسر(هزینه) ازنظر تعداد مادیانهای تولیدی برای یک تولید کننده موفق وفعال اسب های زیبایی در اروپا ویا آمریکا با توجه به هزینه نگهداری حداقل چه تعداد می باشد؟
وهزینه نگهداری سالانه برای یک اسب فعال در رقابت های بین المللی (اعم ازخوراک,دامپزشکی,لوازم, استهلاک منابع و...)در یک مزرعه شخصی در اروپا یا آمریکا؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
آیا با این روندی که پیش میرویم در تولید میتوانیم پیش بینی مثلا 5 سال دیگه در مسابقات فلان جا میتونیم شرکت کنیم و مقامی هم داشته باشیم؟

آیا با این روندی که پیش میرویم در تولید میتوانیم پیش بینی مثلا 5 سال دیگه در مسابقات فلان جا میتونیم شرکت کنیم و مقامی هم داشته باشیم؟
به نظر شما ما با چه روندی پیش میریم ؟
ممکن است اسبی که متعلق به یک اسب دار ثروتمند ایرانی که از تولید کننده خارجی خرید کرده به این موفقیت برسد(دقیقا مانند شیوخی که اسبهایی را که از تولید کنندگان اروپایی و امریکایی خریده اند دائما در مسابقات شرکت کرده و در رده های مختلف برنده میشود) , ولی اسبی که در ایران و توسط تولید کننده ایرانی تولید شده و اصولا تفکر تولید کنندگی در ایران با چنین موفقیتهایی فاصله بسیار دارد.

ممکن است اسبی که متعلق به یک اسب دار ثروتمند ایرانی که از تولید کننده خارجی خرید کرده به این موفقیت برسد(دقیقا مانند شیوخی که اسبهایی را که از تولید کنندگان اروپایی و امریکایی خریده اند دائما در مسابقات شرکت کرده و در رده های مختلف برنده میشود) , ولی اسبی که در ایران و توسط تولید کننده ایرانی تولید شده و اصولا تفکر تولید کنندگی در ایران با چنین موفقیتهایی فاصله بسیار دارد.
کاش این رو میشد تو کله بعضیا که البته تهی اما بسیار سخت است فرو کرد!!
به قول کی‌ بود كه میگفت......افسوس...

کاش این رو میشد تو کله بعضیا که البته تهی اما بسیار سخت است فرو کرد!!
به قول کی‌ بود كه میگفت......افسوس...

تعریف های زیبایی از یک تولیدکننده ارائه کردید.

در نوشته هایتان اشاره ای به نسبت تعدادمادیان ها به نریان دریک مزرعه داشتید.

نقطه سر بسر(هزینه) ازنظر تعداد مادیانهای تولیدی برای یک تولید کننده موفق وفعال اسب های زیبایی در اروپا ویا آمریکا با توجه به هزینه نگهداری حداقل چه تعداد می باشد؟
این بستگی به وسعت و هدف تولید و کوچکی و بزرگی مزرعه دارد , هر چه تعداد بیشتر باشد طبیعتا مخارج بالاتر و باید اسبهای بیشتری برای تامین مخارج به فروش برسد که این خود غیر از هزینه های نگهداری و تولید خرج تبلیغات قابل توجهی را در ر میگیرد.
مثلا هدف یک تولید کننده با 3 مادیان فروش 3 اسب در سال است و یک تولید کننده با 50 مادیان فروش 40 تا 50 کره و تصویه عده ای از مادیانهای پایه است که این دو با یکدیگر از هیچ نظر (دامپزشکی , نگهداری , کشش و تبلیغات)قابل مقایسه نیستند.
هزینه نگهداری سالانه برای یک اسب فعال در رقابت های بین المللی (اعم ازخوراک,دامپزشکی,لوازم, استهلاک منابع و...)در یک مزرعه شخصی در اروپا یا آمریکا؟
با در نظر گرفتن وضعیت و کیفیت معمولا هر ماه بین 500 تا 1000$ در امریکا(این مقدار در اروپا برابر یورو است)هزینه میشود.
مخارج training , تعدد مسابقات , تغذیه متفاوت , هزینه حمل و نقل به مسابقه برای اسب show به هزینه ماهانه بالا افزوده میشود که با تعداد شوهای بیشتر مخارج حمل و نقل و ورودی مسابقات افزایش میابد , خصوصا اینکه شوها بین المللی باشد و هزینه حمل و نقل و نگهداری در فاصله های بین کشورها و بین قاره ای هم وجود داشته باشد.

adel.saga

Member
سلام
خانم سلطان آبادی خیلی خوشحالم که برگشتین
من تازه عضو انجمن شدم ویکی از دوسداران اسب عرب هستم
و نوشت هاتون خوندم خیلی خوب بود خواستم ازتون تشکر کنم
اگه افرادی دارای نیت خوب مثل شما تو ایران بودن وضعیت اسب ما به این صورت نمی افتاد
(هر سخن که از دل برآید بر دل نشیند)

Farib

Member
سلام
من مطالب رو ذیدم اما متوجه نشدم که نقد و تفسیر این اسبها و خطوط خونی انها چه نتیجه ای در بر داره ؟
سلام . البته نتايج زيادي داره. يكي اينكه ازين طريق در مورد دسته اي از خط خوني ها و مشخصات اسبها ( اگر چه در يه طيف كوچك ) اطلاع رساني ميشه. و شايد در مطالعات . تجارت و توليد و توليد كننده هامون تاثير گزار باشه.

Farib

Member
باز هم سعي ميكنم در جهت اطلاع رساني و كمك به رشد پرورش و توسعه صنعت اسب در ايران كمك كنم چون مطمينم اولين كسي كه از بالا رفتن سطح اطلاعات اسبدارا سود ميكنه خودمم.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
باز هم سعي ميكنم در جهت اطلاع رساني و كمك به رشد پرورش و توسعه صنعت اسب در ايران كمك كنم چون مطمينم اولين كسي كه از بالا رفتن سطح اطلاعات اسبدارا سود ميكنه خودمم.
مستدام باشید
کمکهای شما با aj hakeem به دست همه خواهد رسید !

vatan

Member
اطلاعات اسبدار!!!:blinksmiley:
شما چه کمکی کردی به اسب عرب ایران؟؟؟:blinksmiley:

آقایون با همشهری من کل نکنید.:rolleyessmileyanim:
من فریبرز رو میخوامش.
علاقه ایشون هم به اسباشون کاملا" شخصیه و..
همین قدرکه جرئت نقد شنیدن روداره خودش کمک به بقیه است.
چیزی که خیلی ها جرئتش روندارن وفکرمی کنن که بهترینها؟؟!! متعلق به آبگیر اوناست.:winksmiley02: