حق عضویت در انجمن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

carbon

Member
اگر خدماتی در قبال شارژ گرفته شده نباشه کار جالبی به نظر نمیرسه !
این را هم باید مد نظر داشت که net فقط برای یادگیری استفاده نمیشه سرگرمی هم سهم خودشو داره .
با این روش میشه امتیازاتی برای تولیدکنندها و اسب داران در نظر گرفت.(خارج از تجربیات دوستان)
در کل میتونه کار موفقی بشه.

reihaneh

Member
به هر صورت با افزایش هزینه های انجمن این موضوع اجتناب ناپذیر هست و سود و ضررای خودشو هم داره که به قول دوستان با مدیریت درست سودش به ضررش میصرفه
- تعداد اعضا حتما خیلی کمتر از این میشه
- اگر خرابی یا مشکل در سایت اتفاق بیفته و تکرار بشه (مثل همین اواخر) از اونجایی که اعضا هزینه میدن احتمال اعتراض بیشتر مشه
- کافیه که سایت حتی برای مدت کوتاه افت کیفیت به هم بزنه تا تعداد اعضا از دوره بعد کاملا افت کنه
- هزینه دادن ،خیلی ها، به خصوص اعضا جدید رو اغلب منصرف میکنه و بهتره انجمن حداقل مدتی (مثلا یک ماه) برای اعضا جدید کاملا رایگان باشه
- اگر قرار بر پرداخت حق عضویت باشه بهتره قسمت رایگان انجمن واقعا محدود بشه تا پرداخت اون هزینه منطقی بشه
- اگر موضوع مدیریت بشه میتونه رو کیفیت ارسال ها تاثیر زیادی بزاره مثلا :
- حق عضویت برای اعضا مفید و بی تاثیر و مضر متفاوت در نظر گرفته بشه
- امتیاز ها و جریمه ها اعمال بشه
- بعضی از فعالیت ها به عنوان هزینه در نظر گرفته بشه مثلا تو قسمت ترجمه متنایی قرار داده بشه که اعضا به جای پرداخت هزینه ترجمه کنن یا مقاله های علمی یا ورزشی مفید بزارن
نهایتا اگر سایت به حدی برسه که علاوه بر تامین هزینه های خودش سود هم داشته باشه میشه از اون پول برای اجرایی کردن یه سری کارها در زمینه اسب استفاده بشه ،این جوری اعضا هم احتمالا حاضر به پرداخت هزینه بیشتری میشن

salimi

Member
حداقل تمرين خوبي ميتونه باشه براي همه كه براي آينده اگر بتوانند اهداف بالاتري رو دنبال كنند

s.parizimanesh

Active member
این سایت باعث شده خیلی افراد که چیز زیادی از اسب نمیدانستند و خیلی از اسبهای خوب را نمیشناختند
بشناسند و باعث پیشرفت روز افزون انها در این کار و پرورش اسبهای خوب شده مثل شناخت اسبهای خوب برای سیلمی
معرفی دواب و.......و حتی معرفی این سایت به اشخاص دیگر یا اطلاع رسانی به افراد دیگر که در کار تولید و پرورش اسب میباشند
پس امیدوارم با این کار از تعداد این اشخاص کاسته نشه وانجمن همیشه داغ باقی بماند.

fatima

Member
به نظر من در این صورت بابت ارسال مطالب مفید هم باید به کاربران پول بدید نه؟؟! یا مثلا چه خدماتی قراره اینجا ارائه بشه که باید بابتش پول دریافت بشه؟؟؟ مثلا بابت دیدن عکس اسبها یا شجرشون؟؟ یا خوندن معرکه گیری ها؟ یا خوندن خط و نشون ها؟؟؟
به نظر من فروم یعنی یه جایی که گروهی از افراد به دلیل علاقه مشترک یا هر چیزی که اسمشو بگذارین میان عضو میشن و با هم به تبادل نظر می پردازند، آیا به نظر شما ما برای تبادل نظر با هم دیگه و گذاشتن مطلب باید پول بدیم؟ مثل اینکه هدف و فلسفه فروم را یادتون رفت نه؟ به جای گرفتن حق عضویت ناچیز و بی چیز و هر چی که هست بهتر نیست سطوح کاربری تعریف کنید و کاربران حرفه ای رو از غیرحرفه ای ها جدا کنید و یک سری امکانات رو فقط در دسترس اعضای حرفه ای قرار بدید. کاربران غیرحرفه ای هم شرایطی براشون وجود داشته باشه تا بتونن با گذراندن مراحلی به کاربری حرفه ای ارتقا پیدا کنن. البته اگر هدفتون جلوگیری از ارسال مطالب بی ربط و کم ارزش باشه!

به هر حال موفق باشید امیدوارم طرحتون بگیره.

فربود

Active member
منم که قبلا موافقت خودم رو به امیر حسین اعلام کردم . البته نظرات بعضی دوستان درباره نحوه اجراش خیلی خوب بود که این جای تشکر رو داره از اینکه دوستان به فکر ارتقاء این انجمن هستند .
به نظر میرسه بیشتر دوستان با این طرح موافق هستند .

sohrab

Active member
پیشنهاد من اینه که برای هر کاربر یک حساب بانکی مجازی در پروفایلش ایجاد بشه.
موجودی حساب به دو صورت فابل افزایش باشه. 1. واریز پول به شماره حساب انجمن (که در واقع کمکی ست برای تامین قسمتی از هزینه های سایت) و 2. امتیازاتی که اعضا به خاطر فعالیت هاشون دریافت میکنند. به این صورت کاربران میتونن در سایت کسب درآمد کنند و ذخیره حسابشون را بالا ببرند.
طبیعی هست که کاربران از همین حساب میتونن نقل و انتقال اعتبار , خرید خدمات سایت یا محصولاتی را که در فروشگاه ارائه شده , دادن آگهی تبلیغاتی برای حرفه شون یا خرید و فروش محصولات و تولیداتشون و خیلی کارای دیگه استفاده کنند

نظرتون چیه؟

هدفم از بیان اینها این بود که همیشه غربال کردن افرادی که با هدف اولیه سرگرمی وارد سایت میشوند را بالا بردن کیفیت فرض نکنید.شاید با گذشت چند روز از عضویت یک نفر،اون فرد بعنوان پایه ثابت انجمن،برای همیشه یک فرد مفید و تاثیر گذار باشه.و اینکه بهتره ما کاری بکنیم که افراد بیشتری رو نگهداریم.درسته افزایش کیفیت همیشه در گرو افزایش کمیت نیست،اما بهتره راهی را در پیش بگیریم که حداکثر جاذبه را داشته باشد و حداقل دافعه.اینطوری فرهنگی رو ممکنه جا بندازید که با شنیدن نام "اسب" توجه تمامی اذهان حاضر را جلب کنید.و مسلما یک دست صدا نداره... نفس
نظرات شخصی گاها از خواندن یک کتاب 200 صفحه ای با ارزش تر هستند. چون نتیجه تجربیات هستند.
البته نه نظر هر کسی !مدیریت
اون افراد به قسمت عمومی دسترسی خواهندداشت . مدیرت در واقع این چیزی که تا امروز مجانی بوده مثل معرفی اسبها با عکس و توضحات و نظرات باید از اول حق عضویتی میشد. ولی در کنارش مطالب ترجمه ای جدید هم اضافه خواهد شد + سی دی های اموزشی

پیشنهاد من اینه که برای هر کاربر یک حساب بانکی مجازی در پروفایلش ایجاد بشه.
موجودی حساب به دو صورت فابل افزایش باشه. 1. واریز پول به شماره حساب انجمن (که در واقع کمکی ست برای تامین قسمتی از هزینه های سایت) و 2. امتیازاتی که اعضا به خاطر فعالیت هاشون دریافت میکنند. به این صورت کاربران میتونن در سایت کسب درآمد کنند و ذخیره حسابشون را بالا ببرند.
طبیعی هست که کاربران از همین حساب میتونن نقل و انتقال اعتبار , خرید خدمات سایت یا محصولاتی را که در فروشگاه ارائه شده , دینن آگهی تبلیغاتی برای حرفه شون یا خرید و فروش محصولات و تولیداتشون و خیلی کارای دیگه استفاده کنند سهراب
من با نظر این دوستان موافقم.....
..

s.parizimanesh

Active member
اگر قرار باشه کسانی که به عنوان سرگرمی وارد سایت میشدند دیگه وارد نشوند پس ضررش به عضو های فعال خواهد رسید
وحتی برای معرفی اسبها و موضوعات خیلی خوب و مفید هم باید پول پرداخت کرد یعنی هم پول بدهیم و هم موضوع مفید ارایه بدهیم اصلآ منصفانه نیست.

emad

Member
من م زیاد با حق عضویت موافق نیستم ... ببینید فروم های بزرگ دیگه .. مثل نیک صالحی ... یا خیلی های دیگه ... همه اطلاعات خودشون رو میزارند.... و اطلاعات آموزنده ی دیگه ای رو هم می گیرند ... بدون حق عضویت و خیلی وقت هم هست که دارند کار می کنند..... بدون هیچ چشم داشتی ولی اینجا ... میبینم خیلی ها هستند که می خوان یه حرفی رو بزنند ... هزار بار منم منم می کنند و بعد هم فخر میفروشن... اینها که نداره .. اگه میدونی بگو ... اگه هم نه نگو........ خودتون به تاپیک ها سر بزنید میفهمید ....

امیر حسین یه درخواستی ازتون دارم.... من بهتر میبینم بحث های که به کل کل می انجامه رو .. مدیریت کنی و بیشتر اون حرف ها رو پاک کنی... چون بیشتر وقت کسایی که میان اینجا صرف میشه تا ببینند ..کل کل به کجا می انجامه و اون وسط ها اگه یکی هم حرف درست زده و راهنمایی کرده گم میشه .... و بعد تذکر شما خیلی مهمه .... تو بیشتر بحث ها میبینم ... خودتون هم شرکت میکنید و یه جورایی آتیشش رو هم بیشتر میکنید :)

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
مثل نیک صالحی ... یا خیلی های دیگه ...
بدون هیچ چشم داشتی ولی اینجا ... میبینم خیلی ها هستند که می خوان یه حرفی رو بزنند ... هزار بار منم منم می کنند و بعد هم فخر میفروشن
من بهتر میبینم بحث های که به کل کل می انجامه رو .. مدیریت کنی و بیشتر اون حرف ها رو پاک کنی... چون بیشتر وقت کسایی که میان اینجا صرف میشه تا ببینند
نیک صالحی یک سایت عمومی تبلیغیه و هدفش فقط بالابردن تعداد ویزیت هست. که از اون طریق تبلیغات بگیره. نوع کاربر, سن کاربر. شغل و علاقه کاربر هم هیچ فرقی براش نداره.

درباره فخر فروشی بعضی از اعضا ! من نظرم اینه که وقتی به افراد آزادانه اجازه دادی که حرفشون رو بزنند. خودشون رو تخلیه میکنند براحتی و خیلی راحت نه فقط من. همه میفهمند کی تو خالیه؟ و فقط حرف میزنه. کی فقط ادعای انجام دادن کاری رو داره؟ کی اگر میگه کاری رو میکنم, هر چند اگر طول بکشه انجامش میده؟

حرفها و نظرات صد تا یه غاز هم یکجا پاک میکنم. اون کسی که تا امروز فقط در مدح این و اون نوشته و خودشو پشت همه قایم میکنه, سنگ فلانی رو به سینه میزنه هم, همه میشناسنش. کسی روش دیگه هیچ حسابی نمیکنه. چجور میشه بنظر شما به همه ثابت کرد که فلانی از تبلیغات روی فلان اسب یا فلان کس سودی داره؟ اگر من پاک کنم و نگذارم عطر افشانی بکنه هیچکس نمیشناسشو. در صورتی که اون فرد با اعمالش به بدترین شکل خودش رو تخریب میکنه. دقیقا مثل اینکه هر اسبی معرفی بشه شما بگی این یابو هست!

در ضمن شما فقط هزینه ماهی 400.000 تومن سرور رو حاضری پرداخت کنی تا انجمن آزاد بمونه؟ خداروشکر موضوع اسبه, و اسب یعنی دست کن تو جیب. با باد هوا نمیشه اطلاعات رو بالا برد.

fatima

Member
در ضمن شما فقط هزینه ماهی 400.000 تومن سرور رو حاضری پرداخت کنی تا انجمن آزاد بمونه؟ خداروشکر موضوع اسبه, و اسب یعنی دست کن تو جیب. با باد هوا نمیشه اطلاعات رو بالا برد.

ببخشید دخالت می کنم اما دقت کردید چقدر از هزینه سرور و این چیزا صحبت می کنید؟ هیچ دقت کردید چقدر از هزینه و پول صحبت میکنید؟ آدم احساس می کنه یه جور منته بر سر اعضا. خب شما مجبور نیستید فداکاری کنید برای بالا بردن معلومات دیگران. راه های زیادی برای افزایش اطلاعات و معلومات هست. نه؟ مثلا میشه یه وبلاگ زد بدون خرج و هزینه سرور و اطلاعات رو اونجا برای خلق خدا گذاشت تا استفاده کنن ثوابش رو برد!!!!!
به نظر من باید کمی منطقی بود و دید که هدف چیه. حالا خوبه که شما می دونید هدفتون چیه!!!!

من م زیاد با حق عضویت موافق نیستم ... ببینید فروم های بزرگ دیگه .. مثل نیک صالحی ... یا خیلی های دیگه ... همه اطلاعات خودشون رو میزارند.... و اطلاعات آموزنده ی دیگه ای رو هم می گیرند ... بدون حق عضویت و خیلی وقت هم هست که دارند کار می کنند..... بدون هیچ چشم داشتی ولی اینجا ... میبینم خیلی ها هستند که می خوان یه حرفی رو بزنند ... هزار بار منم منم می کنند و بعد هم فخر میفروشن... اینها که نداره .. اگه میدونی بگو ... اگه هم نه نگو........ خودتون به تاپیک ها سر بزنید میفهمید ....

امیر حسین یه درخواستی ازتون دارم.... من بهتر میبینم بحث های که به کل کل می انجامه رو .. مدیریت کنی و بیشتر اون حرف ها رو پاک کنی... چون بیشتر وقت کسایی که میان اینجا صرف میشه تا ببینند ..کل کل به کجا می انجامه و اون وسط ها اگه یکی هم حرف درست زده و راهنمایی کرده گم میشه .... و بعد تذکر شما خیلی مهمه .... تو بیشتر بحث ها میبینم ... خودتون هم شرکت میکنید و یه جورایی آتیشش رو هم بیشتر میکنید :)
راست ميگن يزديها اقتصادي هستن.يه كم هم پولكي

ببخشید دخالت می کنم اما دقت کردید چقدر از هزینه سرور و این چیزا صحبت می کنید؟ هیچ دقت کردید چقدر از هزینه و پول صحبت میکنید؟ آدم احساس می کنه یه جور منته بر سر اعضا. خب شما مجبور نیستید فداکاری کنید برای بالا بردن معلومات دیگران. راه های زیادی برای افزایش اطلاعات و معلومات هست. نه؟ مثلا میشه یه وبلاگ زد بدون خرج و هزینه سرور و اطلاعات رو اونجا برای خلق خدا گذاشت تا استفاده کنن ثوابش رو برد!!!!!
به نظر من باید کمی منطقی بود و دید که هدف چیه. حالا خوبه که شما می دونید هدفتون چیه!!!!
اينجا كه خيريه نيست.هر كاري هم خرج داره

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا