تمايل بانوان به نريون

والا من یه مدت سوار یه مادیون میشدم که دست هرکسی راه نمی اومد دست بچه های دیگه سریع از همه چیز میترسید ولی بعد از دو سه جلسه که من سوارش شد از هیچی نمیترسید در ضمن راحت باهاش دستجلو آزاد میرفتم راستی یه اسبی هم هس که چهار نعل فوق العاده کوتاه و تند داره دست همه چهار نعل مینداخت اما دست من اصلاً تا فرمان نداده کاری نمیکرد
من از نظر خودم احساس میکنم با مادیون بهتر جور در میام البته هر مادیونی نه ها با بقیه مادین ها زیادی به اندازه این یکی جور نیستم ولی نریون هم کمی

mahsa

Member
سوال جالبی بود سنا جان
راستش من سواری رو یک نریون یاد گرفتم ولی خوب سوار مادیان هم میشدم و میشم الان که فکر میکنم بین اسبهای که همیشه رابطه خیلی خوبی باهاشون داشتم نریان بودن البته با مادیان هم خوبم الان هم با یک مادیان سواری میکنم خیلی هم دوستش دارم ولی احساسم نسبت بهش مثل نریانها نیست احساس میکنم مادیانم فقط میتونم با صحبت و ارامش باهاش ارتباط برقرار کنم ولی وقتی سوار نریان شیطونم میشم واقعا" کلاس برام جالبه

ولی نمیتونم بگم این مساله بخاطر جنس مخالفشه راستش احساس من اینه که چون نریان قویتره و سمجتر جذابتر هست

mahsima

Member
اگه بحث تولید رو در نظر نگیریم فکر کنم فرقی نمیکنه هم خانم ها و هم آقایون نریون رو بیشتر می پسندن ! البته استثنا وجود داره !

نه همه مثل شما فکر نمی کنند من تو قزوین دو سه تا مردو می شناسم که فقط مادیونا رو می پشندند.:happysmiley:

mahsima

Member
چه طوری می شه ویرایش کرد؟:blushsmiley:
ببخشید اشتباه نوشتم.:dodgy:
می پسندند.

من با قاطعیت میگویم که اسبها جنس نر و ماده را از هم تفکیک میکنند و هیچ دلیل علمی هم نداره. دکتر جان نمیدانم که شما چند سال سن دارید و اصلا چند ساله که با اسب آشنایی دارید و اصولا سوارکار هستید یا صرفا دامپزشک. من تقریبا 33 ساله که بطور مداوم با اسب سر و کار دارم. بعضی شبها(که تعدادشان هم کم نبوده که اگر سر جمع بزنی شاید در 33 سال 3 ماه بوده باشد) به علتهای گوناگون در اصطبل اسبها و در آخورشان خوابیده و حرکاتشان را زیر نظر گرفته ام و شاگردان بسیاری هم دختر و هم پسر داشته که با روحیات همه بخوبی آشنا بوده ام. بخوبی میدانم و مطمئنم که اسب از نظر نر یا مادگی سوار خود را میشناسد و نریانها خانمها(حد اقل نریان خودم) را رعایت کرده و زیر پای آنها آرامترندو یک چیز دیگر اسب به راحتی لطافت دستان یک خانم را چه پیاده و چه سواره از دستان زمخت و خشن یک سوار مرد مجزا میسازد. این عقیده بنده و غیر قابل تغییر است چون به گفته خودم بر اثر تجربیاتم اعتقاد و ایمان کامل دارم. ارادتمند شما واحدی.

به نظر من هم اسبها، نر وماده و همچنین موقعیت سوارکار و خیلی چیزای دیگه را به راحتی از هم تفکیک می کنند. یک اسب تروبرد توی باشگاه شهرداری رفسنجان بود به اسم dancer که از سوارکار 6 ساله جلسه اولی را سواری می داد تا سوارکار حرفه ای کورس! گاهی اوقات تنها اسب سالم باشگاه همین اسب بود و از ساعت 3 بعد از ظهر تا 7 نوبتی سوارش می شدند. جالب اینجا بود که اگر سوارکار مبتدی بود یا دختر بود، هر کاریش که میکرد (حتی سیخش هم می زد) حرکت خطرناکی انجام نمی داد ولی بستگی به تجربه و جنس سوارکار، سواری عالی داشت. مثلا بچه 6 ساله رو سوارش میکردند و ولش می کردند، از دایه مهربانتر بود! ولی وقتی سوارکارهای حرفه ای گهگاهی سری به باشگاه می زدند، همه سوارها اسباشون رو از ترس میکشیدند بیرون

سنا

Active member
به نظر من هم اسبها، نر وماده و همچنین موقعیت سوارکار و خیلی چیزای دیگه را به راحتی از هم تفکیک می کنند. یک اسب تروبرد توی باشگاه شهرداری رفسنجان بود به اسم dancer که از سوارکار 6 ساله جلسه اولی را سواری می داد تا سوارکار حرفه ای کورس! گاهی اوقات تنها اسب سالم باشگاه همین اسب بود و از ساعت 3 بعد از ظهر تا 7 نوبتی سوارش می شدند. جالب اینجا بود که اگر سوارکار مبتدی بود یا دختر بود، هر کاریش که میکرد (حتی سیخش هم می زد) حرکت خطرناکی انجام نمی داد ولی بستگی به تجربه و جنس سوارکار، سواری عالی داشت. مثلا بچه 6 ساله رو سوارش میکردند و ولش می کردند، از دایه مهربانتر بود! ولی وقتی سوارکارهای حرفه ای گهگاهی سری به باشگاه می زدند، همه سوارها اسباشون رو از ترس میکشیدند بیرون
مرسي دكتر جان
اما به نظر شما آيا نريون بودن يه اسب روي نوع رابطه اي كه خانوما با اسب دارن تاثيري داره؟
يعني همين هوشياري بالاي اسب باعث ميشه كه نريونا با خانوما راحت تر باشن؟

اينكه خانم ها با چه اسبي كار كنن به نظر من به افكار و جسارت خانم ها ربط داره...
خيلي ها فكر ميكنن ماديون آروم تره و نريون خشن تر به خاطر همين ماديون سوار ميشن...
به نظر من كه مهم اينه اسب خوبي باشه...
من سواري رو با يه نريون شروع كردم بعد با ماديون خودم ادامه دادم بعدشم كه تمرين هاي جدي ترم رو با نريون خودم ساني پيش بردم بعد از اون چون ساني روز به روز قلدر تر ميشد و هيكلش پر و محكم شده بود توان كنترلش رو نداشتم و ماديون رو سوار شدم...اما توانايي اين ماديون نسب به سن تقريبا بالايي كه داشت خيلي خوب بود...خيلي پر انرزي بود و تجربه فراووني داشت...البته هنوز داره
ولي اينطور نيست خيلي ها نريون و خيلي ها ماديون سوار ميشن...بعضي از پسراي باشگاه ماديون داشتن و فقط با اون كار ميكردن و پاسخ گوي نيازشون بود...
البته در اينكه اسب جنسيت سوارش رو تشخيص ميده من كه شك ندارم...
حركات نريون هايي كه من سوار شدم زير پاي من خيلي نرم تر بوده تا زير پاي مربي مرد...
اين ها نظرات تجربي منه...افراد حرفه اي و علمي تر پاسخ بدن

مرسي دكتر جان
اما به نظر شما آيا نريون بودن يه اسب روي نوع رابطه اي كه خانوما با اسب دارن تاثيري داره؟
يعني همين هوشياري بالاي اسب باعث ميشه كه نريونا با خانوما راحت تر باشن؟

میشه گفت که نریانها یه جورایی در مقابل خانمها لطیف تر عمل می کنند ولی اون هم باز بستگی به سوارکارش داره و اگر لازم باشه خشونت هم به خرج میدن :eek:hno-smiley02:
برعکسش هم همیشه صادق نیست یعنی بعضی مادیانها واقعا درشت جثه و فیزیکی و خشن تر از نریانها هستند.

Man savari ro ba yeki az behtarin seylamihaye arab be naame KHAYAM shoroo kardam.hamzaman ba man kheili az dokhtaraye ham celasimam savaresh mishodan montaha hichvaght raftare sheytanat amizi ke ba man mikardo ba una nemikard.va dar inke asba khanooma ro az aaghayoon tashkhis midan,shak nadaram.choon vase ye asb raftare ehsasatie khanooma va hata tarze GOFTEMAAN kardaneshoon kamelan mahsoose.ama dar kol be nazare man harcheghadr ehsaasaate yek ensaan dar ghaalebe ensaaniat be ehsaasate asb dar ghaalebe ye heyvane bahoosh,nazdiktar bashe tabaadole ehsas ya hamoon sence beyneshoon bishtare va ba ham behtar salaah miran... P

mahsa

Member
خوب اگر یک اقای با احساس (در حد یک خانم) برخورد کنه با اسب چی؟

یعنی میخواین بگین جنسیت تشخیص نمیده؟ من یک اقا میشناختم احساساتش از ما دخترها لطیفتر بود اسبه بیشتر بهش اعتماد میکرد تا ما دخترها البته ایشون استثنا هستن

Kianoosh.ch

Member
من که تا حالا هر چی نریون سوار شدم بهتر از مادیونا بوده چون واقعا خوش سواری ترن اصلا غرور یه نریون شاهکار میکنه البته خب مادیونا هم ویژگی های خودشونو دارن..........

vahid_m63

Member
خوب اگر یک اقای با احساس (در حد یک خانم) برخورد کنه با اسب چی؟

بعد از خوندن هر نظری جلوی خودم و نفسمو گرفتم چون نمیخواستم تو این تاپیک چیزی بگم ولی بعد خوندن این نتونستم
امیر باحال بود ، کلی خندیدم نصف شبی lo0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0ol

من هم اکنون نظر قبلی خودم رو پس نمیگیرم ولی من با نریون ها خیلی راحتم احساس میکنم اسب نریون یا اخته ام دست من خیلی خیلی خوب کار میکنه تا دست یه آقا

بالا