تقویت ساق پا

narges

Member
oliveira گفت:
البته مربی سواری شما مطمئنا" وضعیت نشست ونقاط ضعف در نشست شما رابهتر از هر کسی می داند.
ولی در آمدن رکاب از پا اگر اندازه رکابها مناسب برای فعالیت باشد,عمدتا" بدلیل انقباض پایین تنه برای حفظ تعادل است, این انقباض در زانو ,ساق ومچ پا باعث می شود که وزن پایین تنه جریان درستی تا پاشنه ها وبه سمت زمین نداشته وبدلیل انقباض , پاشنه ها به سمت بالا حرکت کرده وپس از لق زدن در رکاب خارج گردد.
حال مربی شما احتمالا" برای اینکه این ترس تعادلی شما رابریزد وشما را وادار کند که پایین تنه خود را هر چه بیشتر به سمت پایین بکشید وپایین تنه را از انقباض خارج کنید به شما توصیه یورتمه نشسته بدون رکاب کرده(نه آزاد) که پایین تنه شما را یکپارچه تر ودر تماس نزدیکتر با اسب کند به عبارت بهتر پایین تنه بر اساس وزنش به سمت زمین امتداد یابد.
واین برای تقویت ساق نیست؟!

البته اگر من اشتباه می کنم لطفا" اشتباهم را تصحیح کنید.

حق با شماست دوست من
نمیدونم چرا نوشتم یورتمه ازاد
و در مورد این تمرین برای من دقیقا استادم هم همین صحبت و کردن بدون رکاب برای اینکه پاها عادت کنن در امتداد بدن قرار بگیرن و جلو نرن و در مورد بیرون امدن یا جلو رفتن پای من در رکاب من این مشکل و با پای راستم دارم و این بر میگرده به بدن من توی شنا کردن هم همین مشکل و دارم و استادم میگه این سمت بدنت سفت تره یا همون منقبض تر و گفتن که بدون یورتمه بدون رکاب و همین طور تکیه رکاب به من کمک میکنه که وزنم و متاعادل بین دو طرف تقسیم کنم تا مشکل سفت یک سمتم از بین بره .
سپاس از توجه شما

narges گفت:
حق با شماست دوست من
نمیدونم چرا نوشتم یورتمه ازاد
و در مورد این تمرین برای من دقیقا استادم هم همین صحبت و کردن بدون رکاب برای اینکه پاها عادت کنن در امتداد بدن قرار بگیرن و جلو نرن و در مورد بیرون امدن یا جلو رفتن پای من در رکاب من این مشکل و با پای راستم دارم و این بر میگرده به بدن من توی شنا کردن هم همین مشکل و دارم و استادم میگه این سمت بدنت سفت تره یا همون منقبض تر و گفتن که بدون یورتمه بدون رکاب و همین طور تکیه رکاب به من کمک میکنه که وزنم و متاعادل بین دو طرف تقسیم کنم تا مشکل سفت یک سمتم از بین بره .
سپاس از توجه شما
ولی تمرین شنا را برای آزاد کردن عضلات منقبض در بدن به همراه سواری ادامه دهید.
انقباض عضلات در سواری ....

narges

Member
oliveira گفت:
ولی تمرین شنا را برای آزاد کردن عضلات منقبض در بدن به همراه سواری ادامه دهید.
انقباض عضلات در سواری ....
متاسفانه دیگه وقتی برام نمونده چند ماه هست که شنا نمیکنم .شدیدا با کمبود وقت موجه هستم و گاهی خودم هم مثل اطرافیانم به این انرژی که برای سورای میگذارم تعجب میکنم و ریشه اون و فقط عشق میبینم .
دوست عزیز من یک مشکل دارم که حتی به خاطر اون به دکتر هم مراجعه کردم و اون مشکل اینه که من اکثر مواقع بین تمرین به درد پهلو دچار میشم درست مثل اینکه سیخ تو پهلوی من و گاهی زیر دندهام فرو میکنن و خیلی اذیتم میکنه
مجبورم 10 دقیقه و گاهی بیشتر یا کمتر اون نقطه رو فشار بدم و اگر سوار باشم بایستم یا قدم کنم ( ربطی به خوردن اب قبل ار سواری هم نداره چون هر وقت اب هم نخورم همین طور میشم ) ایا تا به حال به این مشکل برخوردید یا میدونید باید چیکار کنم ؟

narges گفت:
متاسفانه دیگه وقتی برام نمونده چند ماه هست که شنا نمیکنم .شدیدا با کمبود وقت موجه هستم و گاهی خودم هم مثل اطرافیانم به این انرژی که برای سورای میگذارم تعجب میکنم و ریشه اون و فقط عشق میبینم .
دوست عزیز من یک مشکل دارم که حتی به خاطر اون به دکتر هم مراجعه کردم و اون مشکل اینه که من اکثر مواقع بین تمرین به درد پهلو دچار میشم درست مثل اینکه سیخ تو پهلوی من و گاهی زیر دندهام فرو میکنن و خیلی اذیتم میکنه
مجبورم 10 دقیقه و گاهی بیشتر یا کمتر اون نقطه رو فشار بدم و اگر سوار باشم بایستم یا قدم کنم ( ربطی به خوردن اب قبل ار سواری هم نداره چون هر وقت اب هم نخورم همین طور میشم ) ایا تا به حال به این مشکل برخوردید یا میدونید باید چیکار کنم ؟
من دقیقا" نمی تونم به این سئوال جواب بدم.
آیا این درد در اثر فعالیت,حرکتی خاص مثل یورتمه نشسته ویا چها رنعل ایجاد می شود.
آیا این درد شبیه دردی است که هنگام دویدن گاهی به سراغ ادم می اید ومجبور به فشردن موضع برای کاهش درد می کند.
آیا واقعا" ده دقیفه طول می کشد؟
اگر همیشگی نیست واتفاقی است ,گمان می کنم به کارکرد کلیه ارتباط دارد وجای نگرانی نیست,فقط یک ساعت قبل از سواری مایعات زیاد مصرف نکنید
ودر هنگام سواری هم خیلی ودائما" عضلات شکم را منقبض نگاه ندارید. فکر کنم بیشتر در یورتمه بدون رکاب بااین مشکل مواجه می شوید؟
اگر حدسم درست باشد هرچه آزاد تر (بدون انقباض عضلات شکم)سواری کنید کمتر با این مشکل مواجه می شوید.

narges

Member
oliveira گفت:
من دقیقا" نمی تونم به این سئوال جواب بدم.
آیا این درد در اثر فعالیت,حرکتی خاص مثل یورتمه نشسته ویا چها رنعل ایجاد می شود.
آیا این درد شبیه دردی است که هنگام دویدن گاهی به سراغ ادم می اید ومجبور به فشردن موضع برای کاهش درد می کند.
آیا واقعا" ده دقیفه طول می کشد؟
اگر همیشگی نیست واتفاقی است ,گمان می کنم به کارکرد کلیه ارتباط دارد وجای نگرانی نیست,فقط یک ساعت قبل از سواری مایعات زیاد مصرف نکنید
ودر هنگام سواری هم خیلی ودائما" عضلات شکم را منقبض نگاه ندارید. فکر کنم بیشتر در یورتمه بدون رکاب بااین مشکل مواجه می شوید؟
اگر حدسم درست باشد هرچه آزاد تر (بدون انقباض عضلات شکم)سواری کنید کمتر با این مشکل مواجه می شوید.
بله دقیقا همون دردی که گاهی موقع دویدن دچارش میشیم و متاسفانه مایعات هم که مصرف نکنم همین طور میشم و در یورتمه دچار این مشکل میشم و فرقی هم نداره نوع یورتمه چطور باشه .

ودر هنگام سواری هم خیلی ودائما" عضلات شکم را منقبض نگاه ندارید. با انقباض عضلات شکم ونشیمنگاه ضربات بیشتری را از اسب دریافت می نمایید.یعنی این گمان که چست خود را به اسب بچسبانم (متاسفانه قدیمی شده!)امروزه هوشیار ,آگاه و آزاد وبرای آزاد بودن باید تنفس به داخل بدن ,به نشیمنگاه وبه درون پاها امتداد یابد

[/quote]

ناشناس

Active member
تقويت پا و مچ براي دوندگان

حرکات نرمشي تاثير فراواني بر قدرت پا و مچ دوندگان دارند.
از آنجايي که قدرت پا و مچ براي دونده و افرادي که به ورزشهايي همراه با دويدن مي پردازند اهميتي حياتي دارد، اختصاص دادن زماني براي تقويت و انجام حرکات نرمشي براي اين اعضا بسيار مفيد خواهد بود. تمرينهاي ساده زير که به سادگي در منزل قابل اجرا هستند توسط مت شنايدر (Matt Schneider) پزشکيار ورزشي توصيه شده اند. به گفته وي براي بهترين اثر، اين حرکات بايد در طول هفته 3 يا 4 مرتبه انجام شوند.

بازي با تيله
10 شيء کوچک مانند تيله، مهره هاي درشت يا قطعات خانه سازي (مراقب لبه هاي تيز باشيد) و مانند آنها را بر روي زمين قرار دهيد و يک ليوان کوچک نيز در نزديکي آنها بگذاريد. تيله ها را با استفاده از انگشتان پا، يکي يکي داخل ليوان بياندازيد. براي هر پا دو مرتبه اين حرکت را با 10 مهره انجام دهيد. ميتوانيد براي لذت بردن بيشتر از اين ورزش، با افراد خانواده مسابقه جمع کردن مهره هم برگزار کنيد.

تعادل لک لکي
بر روي سطحي محکم (سطحي بدون فرش) قرار گرفته و بر روي يک پا بايستيد، سعي کنيد تعادل خود را حفظ کنيد. زماني که توانستيد به مدت يک دقيقه بر روي يک پا بايستيد، اين حرکت را با چشمان بسته انجام دهيد. در اين حالت نيز مهارت يافته و سپس آنرا بر روي سطحي نااستوار مانند
يک ترامپولين کوچک، بلوکهايي از جنس فوم يا صفحه هاي چرخدار انجام دهيد.حفظ تعادل به تقويت مچ و کف پا کمک کرده و براي تقويت پشت نيز بسيار مفيد است.

کشش انگشتان
يک کش مخصوص ورزش يا حلقه اي که از کش محکم و عريض تهيه کرده ايد را به پايه يک ميز يا تختخواب سنگين بياندازيد. روي زمين بنشينيد و پايخود را به طور کشيده در مقابل خود قرار داده و سر ديگر حلقه کش را به قسمت بالايي پاي خود بياندازيد. کش بايد به طور صاف و کشيده قرار بگيرد. حالا انگشتان خود را به سمت بدن خم کنيد، ساق پا را مستقيم نگه داريد و تا جايي که مچ پا ميتواند انگشتان را به سمت داخل بکشيد. آرام به حالت اوليه برگرديد. اين حرکات را براي هر پا در دو ست 20 تايي انجام دهيد.

کشش با زانوي خميده
دوندگان معمولا کشش سوليوس (soleus) را فراموش ميکنند. سوليوس ماهيچه ايست که در اعماق نرمه ساق پا قرار دارد و به زردپي آشيل متصل است. انجام حرکت کششي ساق پا با زانوي صاف، تنها نيمي از عضلات را تقويت ميکندبراي اينکه مستقيما ماهيچه سوليوس را تقويت کنيد، در مقابل ديوار بايستيد و کف دستهاي خود را بر روي آن قرار دهيد، يک پاي خود را جلو و ديگري را عقب بگذاريد. با پايين آوردن باسن و خم کردن زانو در حالت "نشسته" قرار بگيريد. حالا وزن خود را به سمت ديوار منتقل کنيد. در اين حالت به خوبي ماهيچه مذکور را حس خواهيد کرد. 30 تا 45 ثانيه به اين حالت بمانيد و سپس جاي پاها را عوض کنيد.

فشار منفي
بر روي يک پله بايستيد به طوري که پنجه پا بر روي پله قرار گرفته و پاشنه ها آزاد باشند.با هر دو پا بر روي پنجه بلند شويد تا عضله ساق کشيده شود.در همين حالت يکي از پاها را از روي پله بلند کرده و پاشنه پاي ديگر را به سمت پايين بکشيد. بلند کردن يک پا تا پايين کشيدن کامل پاشنه بايد حداقل 10 ثانيه طول بکشد. اين کار موجب تاثير بيشتر حرکت و همچنين جلوگيري از ورم زردپي آشيل و کشيدگي بيش از حد آن خواهد شد.

کشش کف پا
با پاي برهنه روي صندلي بنشينيد وپاي راست خود را بالا بياوريد، به طوري که مچ پاي راست بر روي ران پاي چپ قرار بگيرد. انگشتان پاي راست را در دست گرفته و به عقب و سمت ساق پا بکشيد تا بافت کف پا plantar fascia کشيده شود. تحقيق نشان ميدهد افرادي که از درد و تورم کف پا رنج ميبرند با انجام دادن اين حرکت به مدت 3 تا 6 ماه تا 77% شانس درمان و بازگشت به فعاليت کامل خواهند داشت. اين حرکت کششي را ده مرتبه براي هر پا و سه مرتبه در روز انجام دهيد.توجه کنيد که انجام يک يا دو مرتبه اين کشش، تاثيري بسيار اندک خواهد داشت.

BUILD STRONGER FEET AND ANKLES
Because the feet and ankles are so vital to our ability to run, it's important to take the time to strengthen and stretch them. Matt Schneider, certified athletic trainer and certified physician assistant at the Boulder Center for Sports Medicine, recommends doing the following exercises three or four times a week.

THE MONOPOLY GAME:
Put 10 small objects on the floor--like marbles or Monopoly pieces--and place a small cup nearby. Using your toes, pick up the pieces one at a time and put them in the cup. Do two sets of 10 with each foot. Compete with your spouse or kids to see who can do 10 in the fastest time. "That's just so you don't get bored," Schneider says. "Strengthening your feet can be only so exciting."

THE DRUNK FLAMINGO:
Standing on stable ground, balance on one foot with your eyes open. Once you can do that for one minute, try it with your eyes closed. Master that and then move to an unstable surface--like a mini-trampoline, foam block, wobble board, or Bosu trainer. "Balancing helps strengthen your ankles and feet as well as your core," Schneider says.

TOE TUG:
Loop one end of an exercise band around a sturdy table leg or bedpost. Sit with your legs straight in front of you, and loop the other end around the top part of one foot. The band should be anchored straight in front of you, and it should be taut when your foot is pointed away from you. Pull your toes toward you, keeping your leg straight. Go as far as your ankle will let you. Release slowly, returning to the starting position. Do two sets of 20 on each leg.

BENT-KNEE WALL STRETCH:
Runners often forget to stretch the soleus--a muscle deep in the calf that attaches to the Achilles. "Doing a calf stretch with a straight leg hits the gastrocnemius, but that's only half the battle," Schneider says. Here's how to target the soleus: Stand with your palms against a wall, one leg forward, one leg back. Lower into a "seated" position with legs bent. Lean into the wall until you feel it in your back calf. Hold 30 to 45 seconds then switch legs.

NEGATIVE CALF RAISES:
Stand on a step with your toes on the edge and your heels hanging off. Push up with both feet into a calf raise. Lift one leg off the step, and lower your other leg so that your heel drops below the step. Take at least 10 seconds to lower it all the way down--that's the eccentric part of the move and has been shown to help prevent Achilles tendinitis.

PLANTAR STRETCH:
Sit down barefoot and cross your right leg so that your ankle rests on your left thigh. Hold your toes and bend them back toward your shin, stretching the plantar fascia. A study showed that people suffering from plantar fasciitis had a 77 percent chance of returning to full activity within three to six months after performing this stretch. Researchers suggest that you do the stretch 10 times at least three times a day (once or twice a day doesn't produce as strong of an effect).

www.runnersworld.com
منابع و ماخذ: www.farya.com

پیوست ها

• 204.jpg
    204.jpg
    36.9 کیلوبایت · بازدیدها: 76
  • foot_fitness5.jpg
    foot_fitness5.jpg
    2.5 کیلوبایت · بازدیدها: 76
  • 205.jpg
    205.jpg
    36.7 کیلوبایت · بازدیدها: 74
  • calf.gif
    calf.gif
    8.7 کیلوبایت · بازدیدها: 73
  • soleus.gif
    soleus.gif
    10.6 کیلوبایت · بازدیدها: 73
  • 194.jpg
    194.jpg
    28 کیلوبایت · بازدیدها: 73
  • 194.jpg
    194.jpg
    28 کیلوبایت · بازدیدها: 72
  • soleus.gif
    soleus.gif
    10.6 کیلوبایت · بازدیدها: 73
  • calf.gif
    calf.gif
    8.7 کیلوبایت · بازدیدها: 73
  • 205.jpg
    205.jpg
    36.7 کیلوبایت · بازدیدها: 75
  • 204.jpg
    204.jpg
    36.9 کیلوبایت · بازدیدها: 77
  • foot_fitness5.jpg
    foot_fitness5.jpg
    2.5 کیلوبایت · بازدیدها: 77
:)
نرمشهای پیاده برای پایین تنه + اونهایی که شما برای ساق گذاشتی.

پیوست ها

• HAMSTRING_STRETCH_A.jpg
    HAMSTRING_STRETCH_A.jpg
    6.4 کیلوبایت · بازدیدها: 69
  • HAMSTRING_STRETCH_A.jpg
    HAMSTRING_STRETCH_A.jpg
    6.4 کیلوبایت · بازدیدها: 69
  • HIP_ADDUCTOR_STRETCH_II_B.jpg
    HIP_ADDUCTOR_STRETCH_II_B.jpg
    8.5 کیلوبایت · بازدیدها: 67
  • HIP_ADDUCTOR_STRETCHES_A.jpg
    HIP_ADDUCTOR_STRETCHES_A.jpg
    4.9 کیلوبایت · بازدیدها: 67
    4.9 کیلوبایت · بازدیدها: 66
  • QUADS_STRETCH_A.jpg
    QUADS_STRETCH_A.jpg
    5.5 کیلوبایت · بازدیدها: 66
  • LOW_BACK_STRETCH_II_A.jpg
    LOW_BACK_STRETCH_II_A.jpg
    5 کیلوبایت · بازدیدها: 66
  • HIP_ADDUCTOR_STRETCH_II_B.jpg
    HIP_ADDUCTOR_STRETCH_II_B.jpg
    8.5 کیلوبایت · بازدیدها: 68
  • QUADS_STRETCH_A.jpg
    QUADS_STRETCH_A.jpg
    5.5 کیلوبایت · بازدیدها: 67
  • LOW_BACK_STRETCH_II_A.jpg
    LOW_BACK_STRETCH_II_A.jpg
    5 کیلوبایت · بازدیدها: 67

ناشناس

Active member
oliveira گفت:
چشم
یه تعداد نرمش های سواره و پیاده برای هما هنگی وجود داره . که سعی میکنم در همینجا اشاره کنم. ولی واقعا چه تعریفی برای ضعیف بودن پا دارید که حال سعی در تقویت آن می نمایید؟
آیا مطمئنید که ایراد از ضعیف بودن است.؟!

برا من که نه این ورزش رو برای خانومهای انجمن میخوام /که ببینند و ساق پاهاشون رو تقویت کنند /

ناشناس

Active member
کشش تاندون آشیل:

این تمرین به حفظ انعطاف‌پذیری تاندون آشیل کمک می‌کند. تاندون آشیل یک وتر عضلانی بزرگ است که در پشت پاشنه قرار گرفته است. خصوصاً این نرمش برای سرد کردن عضلات پس از انجام پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری مناسب است. همچنین برای افراد مبتلا به اسپوندیلیت آنکلیوزان یا چسبندگی مهره ها، آرتریت پسوریازیسی و گرفتگی عضلات ساق پا می‌تواند استفاده شود.

در مقابل یک دیوار بایستید. یک پا را جلو‌تر از پای دیگر قرار دهید. پنجه‌ها رو به جلو باشند و پاشنه‌ها روی زمین قرار داشته باشند. به جلو خم شوید و با دستها به دیوار تکیه کنید. زانوی پای جلوتر را خم کنید و زانوی پای عقب را صاف نگه دارید در این حال هنوز پاشنه های شما به زمین چسبیده اند. در این صورت کشش را در عضلات ساق پا احساس خواهید کرد. این حالت را برای 10 ثانیه حفظ کنید. مراقب باشید که این حرکت را به صورت ناگهانی انجام ندهید بلکه به آرامی‌حرکت کنید.

پنجه‌ی پا:

این نرمش عضلات ساق پای شما را تقویت می‌کند و در راه رفتن، بالا رفتن از پله‌ها و ایستادن کمتر خسته می‌شوید. برای حمایت کافی به یک میز و یا به دیوار تکیه بدهید. پنجه‌های پا را بالا ببرید. این حالت را برای 10 ثانیه حفظ کنید. سپس به آرامی ‌پنجه‌ها را پایین ببرید.

توجه:

هر چقدر که به انجام حرکتها ادامه دهید نکته‌ی مهم این است که تعادل خود را حفظ کنید و مچ پاهای خود را کنترل کنید. اگر انجام این نرمشها برای شما مشکل است و یا نمی‌توانید در حالت ایستاده نرمش کنید می‌توانید برخی از آنها را در حالت نشسته انجام دهید.

پیوست ها

• achil1.jpg
    achil1.jpg
    3 کیلوبایت · بازدیدها: 68
  • 250px-Achilles-tendon.jpg
    250px-Achilles-tendon.jpg
    25.5 کیلوبایت · بازدیدها: 69
  • achil1.jpg
    achil1.jpg
    3 کیلوبایت · بازدیدها: 68
  • 250px-Achilles-tendon.jpg
    250px-Achilles-tendon.jpg
    25.5 کیلوبایت · بازدیدها: 69

سنا

Active member
بعد از حدودا ١٥ دقيقه يورتمه ي آزاد پاهاتون رو از تو ركاب بيرون بياريد و ركاب ها رو روي گردن اسب بذاريد و سعي كنيد با حفظ تعادل بوسيله ي عضلات ران و زانو بصورت يورتمه نشسته ادامه بديد
بعد از يورتمه ي نشسته ي بدون ركاب شروع كنيد به يورتمه ي آزاد بدون ركاب
واقعا عالي و موثر

narges

Member
oliveira و ناشناس عزیز بابت تمرین ها سپاس . من که سعی میکنم انجام بدم

FAEZEH

Member
بهترین روش برای تقویت ساق پا سواری بی زین هست که علاوه بر این که نشست رو درست می کنه به قوی شدن ساق پا هم کمک می کنه
به این صورت که بدون زین یا حداقل بدون رکاب یورتمه آزاد بری بدون کمک گرفتن از دهنی و یا تکیه ی دست ها به زین بشینیم و پاشیم

FAEZEH

Member
بهترین راه برای تقویت ساق پا سواری بدون زینه که غلاوه بر این که نشست رو درست می کنه به تقویت ساق پا هم کمک می کنه به این صورت که بدون زین یا حداقل بدون رکاب یورتمه آزاد برویم و بشینیم و پاشیم

FAEZEH

Member
بهترین راه تقویت ساق پا سواری بدون زین . به خاطر این در حین سواری بدون زین برای این که به تونیم تعادل خود را حفظ کنیم به ساق ها ی قوی نیاز داریم و با تمرین زیاد این کار ممکن است

پس میشود گفت که ساق پا متحمل وزن سوارکار است و در طول سواری باید ساق پای سوارکار حتما کاملا با بدن اسب در تماس باشد و در صورت جدا شدن تعادل و نظم سواری به هم میخورد؟؟؟

در رفتن رکاب از پا به قدرت ساق بستگی نداره...به تعادل،تمرکز و تجربه بستگی داره.کلا آناتومی پای سوارکارا برعکس دوندگان و بسکتبالیستا و فوتبالیستا و... است.سواری ساق پا رو حجیم و ران رو سفت میکنه...یورتمه آزاد یا نشسته هم فقط تعادل رو زیاد میکنه و کشاله ران رو قوی می کنه...
واسه تقویت ساق میشه از طناب زدن جفت پا، یا پله زدن کوتاه استفاده کرد.

علی واحدی

Active member
چطور می تونیم ماهیچه های ساق پامون رو قوی کنیم به طوری که موقع سوارکاری تعادل رو حفظ کنیم و پامون از رکاب در نیارد. مهم در نیومدن پا از رکابه!
خواهر خوبم بهترین راه یورتمه نشسته و آزاد بدون رکابه. در این حالت شما برای حفظ تعادل ساق پایتان را به اسب میچسبانید و بوسیله فشار بر ساقهایتان بلند شده و مینشینید و همین امر کافیست که عضلات ساقها و رانهایتان تقویت شوند. از حالت تکیه به رکاب در یورتمه (البته بودن رکاب) و نیم نشست نیز غافل نشوید که آنها هم کمک بسیاری میکنند ولی مدت زمان آن نباید کم باشد مثلا یک طول مانژ را یورتمه در حالت تکیه به رکاب(بدون رکاب) بروید و عرض را استراحت کرده و یورتمه آزاد بروید و دوباره طول و دوباره عرص تا مثلا 15 تا 20 بار طولها را تکیه به رکاب بروید و دست اسب را عوض نموده و روی دست مخالف هم همین کار را انجام داده که میشود 40 بار هر طول را. خیلی زود پاهای قوی پیدا خواهید کرد و مهم تر اینکه شما در این کارها پاهایتان در جای رکاب قرار گرفته و در حالتیکه رکاب دارید چون این تمرینها را انجام داده اید براحتی میتوانید رکاب را پیدا کرده(البته بدون نگاه کردن به آن) و رکاب بگیرید).سربلند و شاداب باشید. برادر شما برادر.

امان از این در آمدن پا از رکاب:confused:
بنده سعی کردم تا حدودی تمریناتی که دوستان لطف کردند و ذکر فرمودند رو انجام بدم اما نمیتونم عضلاتم رو منقبض نکنم.کار خیلی سختی هستش.بدون رکاب که میرم خیلی عالیه و چون رکابی در کار نیست حواسم خیلی جمع هستش اما وقتی رکاب داشته باشم نمیتونم خودم رو ریلکس روی اسب تصور کنم و پاهام به سمت عقب کشیده میشه نا خود اگاه، که اینکار هم ظاهر زیبایی نداره و هم باعث به هم خوردن تعادلم میشه...

وقتی میخوام ساق رو به بدن اسب بچسبونم ،وزنم رو نمیتونم کامل بدم درون زین.وقتی هم که وزنم کامل میره داخل زین،بین ساق پام و بدن اسب فاصله میفته و پاهام از رکاب میاد بیرون:confused: