تقویت ساق پا

fatima

Member
چطور می تونیم ماهیچه های ساق پامون رو قوی کنیم به طوری که موقع سوارکاری تعادل رو حفظ کنیم و پامون از رکاب در نیارد. مهم در نیومدن پا از رکابه!

ناشناس

Active member
fatima گفت:
چطور می تونیم ماهیچه های ساق پامون رو قوی کنیم به طوری که موقع سوارکاری تعادل رو حفظ کنیم و پامون از رکاب در نیارد. مهم در نیومدن پا از رکابه!

برای اینکه پاهات از رکاب بیرون نیاد کافیه نرمی کف پات رو روی رکاب بگذاری وپاشنه پات رو هم به پایین فشار بدی /
برای تعادل بیشتر/2نوع سواری داریم سواری روی ساق پا یعنی تمام وزن بدنتون رو موقع سواری روی ساق پاهاتون تقسیم کنید و کمی نشستتون رو از زین جدا کنیدونشستتون رو به یک سوم جلوی زین ببرید زانوهاتون رو به برگ زین قفل کنید و پاشنه پا روبه پایین باشه/
نوع دوم سواری روی باسن که این مورد قدیمی شده /سوار کار در نشست کامل ووزن بدن را روی نشست وران ها تقسیم میکند واینگار روی مبل راحتی نشسته واین باعث میشود که ساق پا آزاد باشد و زمانی که میخوایین اثر به اسب بدین یا بپیچین پاتون از رکاب بیرون میاد/

اگر به سوارکارهای حرفه ای نگاه کنید زمانی که یورتمه یا چهار نعل میروند روی ساق پا سواری میکنند وباسن ورانهاشون رو کامل به زین تماس نمیدند در یک نیم نشست نا محسوس هستند/وفقط زمانی که میخوان مانع بپرن اون هم در 3گام آخر نشستشون رو کامل میکنند

اگر که به فکر تقویت عضلات ساق یا ران هستید بهتره در هفته حد اقل 2جلسه وهر جلسه 1ساعت بدون زین یا بدون رکاب پورتمه وچهار نعل برید /

برای تعادل بیشتر/2نوع سواری داریم سواری روی ساق پا یعنی تمام وزن بدنتون رو موقع سواری روی ساق پاهاتون تقسیم کنید و کمی نشستتون رو از زین جدا کنیدونشستتون رو به یک سوم جلوی زین ببرید زانوهاتون رو به برگ زین قفل کنید و پاشنه پا روبه پایین باشه/
نوع دوم سواری روی باسن که این مورد قدیمی شده /سوار کار در نشست کامل ووزن بدن را روی نشست وران ها تقسیم میکند واینگار روی مبل راحتی نشسته واین باعث میشود که ساق پا آزاد باشد و زمانی که میخوایین اثر به اسب بدین یا بپیچین پاتون از رکاب بیرون میاد/

اگر به سوارکارهای حرفه ای نگاه کنید زمانی که یورتمه یا چهار نعل میروند روی ساق پا سواری میکنند وباسن ورانهاشون رو کامل به زین تماس نمیدند در یک نیم نشست نا محسوس هستند/وفقط زمانی که میخوان مانع بپرن اون هم در 3گام آخر نشستشون رو کامل میکنند

ناشناس عزیز
هنوز هم نشست کامل(نشست سه نقطه) برای انجام تمرینات و نمایش قابلیت های ورزشی اسب وسوارواجب است!
نیم نشست (نشست دو نقطه) در هنگام پرش ویا آزاد سازی وتقویت بعضی از عضلات اسب وسوار مبتدی توصیه می گردد .
ودر نشست دو نقطه قلاب کردن وقفل کردن زانوان به برگه زین توصیه نمیشود که این قفل کردن ایجاد انقباض در سوار واسب وحرکت ساق سوار به عقب می گردد!
بهتر است تمامی این تمرینات زیر نظر یک مربی مجرب آموزش وانجام گردد!

sohrab

Active member
ناشناس گفت:
اگر که به فکر تقویت عضلات ساق یا ران هستید بهتره در هفته حد اقل 2جلسه وهر جلسه 1ساعت بدون زین یا بدون رکاب پورتمه وچهار نعل برید /

در سواری بدون زین یا رکاب، عضلات ساق پا چطور درگیر و تقویت می شند؟

منظورشون احتمالا"یورتمه آزاد بدون رکاب است که حرکتی بسیار مشکل برای سوار مبتدی.
که شمابه اتکائ زانو به پایین باید خود را با حرکت یورتمه هماهنگ کرده ونشست را به جلوزین کشیده وسپس به درون زین بلغزید.
سواری بدون زین ورکاب بیشتر برای آموزش یکپارچگی بیشتر نشست (ثقل)سواروچسبندگی پایین تنه توصیه میگردد.
ضمن اینکه در سواری بدون زین نشست شما تمایل بیشتری به عقب پیدا میکند.!

pooyan

Member
واسه تقویت ساق میتونید از ورزشهای دیگه مسه شنا و کوه نوردی استفاده کنید

سنا

Active member
دو د میدانی خیلی کمک میکنه
و من خودم همین مشکل رو داشتم اما زیر نظر مربی ام یورتمه آزاد بدون رکاب رفتم خیلی کمک میکنه ;)

mahsima

Member
از ورزش های کمکی اسکیت سرعتی هم بی تاثیر نیست من به این نتیجه رسیدم که علت اینکه از اول رو اسب محکم بودم به خاطر قوی شدن پاهام تو اسکیته من قبل از سواری اسکیت کار میکردم و با سواری کنار گذوشتمش...
الان پاهام به محکمیه سابق نیست

سنا

Active member
آره درسته
من قبل از سوارکاری تو تیم فوتبال بودم
پاهام خیلی خیلی قوی شده بودن به خاطر وزنه هایی که میزدم
اما خوب ولش کردم یه کم پاهام ضعیف تر شده

parisa

Member
به نظر من اگر می خوایی واقعا ساق پات فوی بشه تمرین مرتب وبدون وقفه باشه چون من هم زمان با سواری دو کار کردم سافم فوی شد شواریم بهتر وفتی دو را ول کردم سواریم افت کرد بعدش هم بدن سازی کار کردم وولش گردم بازم افت کردم پس نتیجه میکیریم که سوارکاری نیاز به تمرین مداوم داره حتی خود سواری راهم نباید برای حتی دو هفته رها کرد

narges

Member
مربی جدید من هم برای مشکل ضعیف بودن ساق و در اومدن رکاب گفتن که حتما حد اقل در هر تمرین 15 دقیقه یورتمه ازاد بدون رکاب برم و همین طور گفتن که باید در کنار سواری وزش دیگری هم انجام داد سواری به تنهایی نمیتونه عضلات و تقویت کنه البته یورتمه تکیه به رکب هم میتونه کمک کنه .

ناشناس

Active member
اگر به فکر تقویت عضلات ران وساق پا هستید /در هر تمرین سواری /دور مانژ زمانی که یور تمه میریدبین هر چند دور که یورتمه آزاد رفتید یک دور تا دو دور تکیه رکاب کنید /این کار را مداوم انجام دهید وخودتان متوجه میشوید به کدام قسمت عضلات پافشار میاد/ تکیه رکاب هم به تعادلتون کمک میکنه همین باعث تقویت عظلات پا میشود

البته تکیه رکاب باید صحیح باشد حتما این کار را زیر نظر مربیتون انجام دهید

mahsima

Member
فکر میکنم بدون رکاب یورتمهء آزاد رفتنم جواب بده یعنی بدون رکاب بلند بشی و بشینی

ناشناس

Active member
kamyab گفت:
ميشه بيشتر در مورد يورتمه بدون ركاب توضيح بدين؟

یورتمه بدون رکاب 2حالت داره
1-اینکه پاهات رو از رکاب بیرون بیاری و تعادلت رو هم حفظ کنی وبه صورت نشته یورتمتو ادامه بدی
2-حالت دوم پاهات رو از رکاب بیرون میاری و زانوهاتو به زین قفل میکنی و مثل یورتمه آزاد بلند میشی ومیشینی /دستت رو هم به قاچ زین نمیگیری وبا افسار اسب هم تعادلت رو حفظ نمیکنی

این دو حالت را بدون زین هم میشود انجام داد بدون زین فشار بیشتری به عضلات پایین تنه وارد میشود وحفظ تعادل کمی سخت ترمیشود

APADANA

Member
یورتمه بدون رکاب حالت 1 شما رو من خیلی کار کردم هر جلسه حد اقل 30 دقیقه و همچنین تکیه به رکاب ، و واقعا در تقویت سا ق پا م خیلی تاثیر داشته در حالی که من ورزش دیگه ای رو به غیر از سوار کاری به صورت مداوم و جدی دنبال نمیکنم.

sezar1972

Member
ناشناس گفت:
یورتمه بدون رکاب 2حالت داره
1-اینکه پاهات رو از رکاب بیرون بیاری و تعادلت رو هم حفظ کنی وبه صورت نشته یورتمتو ادامه بدی
2-حالت دوم پاهات رو از رکاب بیرون میاری و زانوهاتو به زین قفل میکنی و مثل یورتمه آزاد بلند میشی ومیشینی /دستت رو هم به قاچ زین نمیگیری وبا افسار اسب هم تعادلت رو حفظ نمیکنی

این دو حالت را بدون زین هم میشود انجام داد بدون زین فشار بیشتری به عضلات پایین تنه وارد میشود وحفظ تعادل کمی سخت ترمیشود
ناشناس عزیز مرسی از اینکه دو مورد
کلیدی را ذکر کردید.
من از دوستان میخواهم که این دو تمرین را با دقت
و پشتکار انجام دهند تا به مقصد برسند ;)

narges گفت:
مربی جدید من هم برای مشکل ضعیف بودن ساق و در اومدن رکاب گفتن که حتما حد اقل در هر تمرین 15 دقیقه یورتمه ازاد بدون رکاب برم و همین طور گفتن که باید در کنار سواری وزش دیگری هم انجام داد سواری به تنهایی نمیتونه عضلات و تقویت کنه البته یورتمه تکیه به رکب هم میتونه کمک کنه .
البته مربی سواری شما مطمئنا" وضعیت نشست ونقاط ضعف در نشست شما رابهتر از هر کسی می داند.
ولی در آمدن رکاب از پا اگر اندازه رکابها مناسب برای فعالیت باشد,عمدتا" بدلیل انقباض پایین تنه برای حفظ تعادل است, این انقباض در زانو ,ساق ومچ پا باعث می شود که وزن پایین تنه جریان درستی تا پاشنه ها وبه سمت زمین نداشته وبدلیل انقباض , پاشنه ها به سمت بالا حرکت کرده وپس از لق زدن در رکاب خارج گردد.
حال مربی شما احتمالا" برای اینکه این ترس تعادلی شما رابریزد وشما را وادار کند که پایین تنه خود را هر چه بیشتر به سمت پایین بکشید وپایین تنه را از انقباض خارج کنید به شما توصیه یورتمه نشسته بدون رکاب کرده(نه آزاد) که پایین تنه شما را یکپارچه تر ودر تماس نزدیکتر با اسب کند به عبارت بهتر پایین تنه بر اساس وزنش به سمت زمین امتداد یابد.
واین برای تقویت ساق نیست؟!

البته اگر من اشتباه می کنم لطفا" اشتباهم را تصحیح کنید.

ناشناس

Active member
oliveira گفت:
البته مربی سواری شما مطمئنا" وضعیت نشست ونقاط ضعف در نشست شما رابهتر از هر کسی می داند.
ولی در آمدن رکاب از پا اگر اندازه رکابها مناسب برای فعالیت باشد,عمدتا" بدلیل انقباض پایین تنه برای حفظ تعادل است, این انقباض در زانو ,ساق ومچ پا باعث می شود که وزن پایین تنه جریان درستی تا پاشنه ها وبه سمت زمین نداشته وبدلیل انقباض , پاشنه ها به سمت بالا حرکت کرده وپس از لق زدن در رکاب خارج گردد.
حال مربی شما احتمالا" برای اینکه این ترس تعادلی شما رابریزد وشما را وادار کند که پایین تنه خود را هر چه بیشتر به سمت پایین بکشید وپایین تنه را از انقباض خارج کنید به شما توصیه یورتمه نشسته بدون رکاب کرده(نه آزاد) که پایین تنه شما را یکپارچه تر ودر تماس نزدیکتر با اسب کند به عبارت بهتر پایین تنه بر اساس وزنش به سمت زمین امتداد یابد.
واین برای تقویت ساق نیست؟!

البته اگر من اشتباه می کنم لطفا" اشتباهم را تصحیح کنید.

گفته شما هم درست است یورتمه بدون رکاب ویا بدون رکاب یورتمه ازاد رفتن بیشتر به قسمت ران پا فشار می اورد

وبرای تقویت ساق پا بهتر است یورتمه در حالت تکیه رکاب کار کنند