بوی پهن اسب

سنا

Active member
پاسخ : بوی پهن اسب

dolshah گفت:
من شخصا عاشق اسبم ولي راستش گاهي بوئ پهن اونقدر تند ميشه كه جا داره بالا بياري ;D
اتفاقا همون موقعي كه شما ميخوايد بالا بياريد من مست مست شدم و در حال كيفم! :)

اولین بار که رفته بودم باشگاه داشتم خفه میشدم از بوی پهن،تقریبا هر کس دستمالی که جلو بینی و دهنم گرفته بودم رو میدید بهم میخندید.ولی دفعات بعد کلا اخت شدم با بوش!طوریکه ساعتها تحملش واسم آرام بخش بود

لارا

New member

منم بوی پهن رو دوست دارم ولی اینقدر در کنار اسبا بودم دیگه واسم عادی شده و دیکه بو شو متوجه نمی شم :-\

بله جیره های غذایی وبخصوص وجود وعدم وجود نمک(سنگ نمک) وموادمعدنی و..در رنگ وقوام ورنگ موثراست.
ولی سبوس خیس کرده به نسبت زمان خیس کردگی دو عملکرد متفاوت در قوام پهن ایفا می کنددلیل چیست؟

بله جیره های غذایی وبخصوص وجود وعدم وجود نمک(سنگ نمک) وموادمعدنی و..در رنگ وقوام ورنگ موثراست.
ولی سبوس خیس کرده به نسبت زمان خیس کردگی دو عملکرد متفاوت در قوام پهن ایفا می کنددلیل چیست؟
سبوس دارای فیبر زیادی است و فیبر در دستگاه گوارش هضم و جذب نمی شود. مدفوع مخلوط با فیبر مقدا ر زیادی آب جذب می کند و در روده ی بزرگ به تدریج متورم می شود و به صورت توده ی حجیم مرطوبی در می آید و برخلاف مدفوع های بدون فیبر، خیلی سریع تر در روده حرکت کرده و زودتر خارج می شود.با این توضیح متوجه میشیم که هرچه سبوس بیشتر خیس بخورد یا به عبارتی آب بیشتری جذب کند باعث میشود سریعتر مواد از بدن دفع شوند و دارای آب بیشتری باشند و در نتیجه قوام مدفوع یا پهن کمتر است.در واقع ما میام با خیس کردن، کار سبوس رو که توی بدن آب به تدریج جذب می‌کنه سریعتر می‌کنیم، و با این عمل به دفع، سرعت می بخشیم،که برا یبوست خیلی‌ عالیه،و کولیک ها
درسته الویرای عزیز؟صحبت‌های تکمی رو بفرمائید ...

ممنون
خوب تعریفش کردی ودرباره یبوست هم درست بود ولی حالا بیکاربودی به یبوست وکولیک اشاره کنی:happysmiley:
نظرت درسته ولی اینکه چه موقع ودرچه نوع کولیک ویبوست...میشه ازسبوس کمک گرفت را به دامپزشک بسپار.:cool:

ممنون
خوب تعریفش کردی ودرباره یبوست هم درست بود ولی حالا بیکاربودی به یبوست وکولیک اشاره کنی:happysmiley:
نظرت درسته ولی اینکه چه موقع ودرچه نوع کولیک ویبوست...میشه ازسبوس کمک گرفت را به دامپزشک بسپار.:cool:

مخلصیم الیویرا جان.:cool:
من فقط خواستم به یبوست و کولیک اشاره کنم چون با موضوع مرتبطه و بخشی از بحث بود
،من جسارت نمیکنم و تو کار دامپزشکای عزیز دخالت نمیکنم:happysmiley:

من که عادت کردم و یه جورایی برام دلنشین هم هست ...
تقریبا دیگه برام عادیه و حسش نمیکنم...
حتی وقتی توی اصطبل هستم بوی خاصی حس نمیکنم ولی وقتی میرم خونه همه شکایت میکنن از بوی پهنی که میدم...!!!
بوی خوبیه در کل...دوس دارم:blushsmiley: