به نظر شما بهترين توليد كننده اسب عرب كيست؟

n.d

New member
تو عرب هم به قول خود شما بايد داور بود و اين داور بودنم رابطه مستقيم با كششهاي علمي و اصولي داره.

Farib

Member
اگه بخاطر پول اسب توليد كني هيچ فاييده نداره.
اتفتقت فكر ميكنم اگر پول توي توليدت هيچ تاثيري نداشته باشه كانلا توليد اشتباهيه. و ميشه وضعيت خيلي ها تو ايران. چون اصلا صنعت اسب هيچ معني نداره . رقابتي نيست پس اصلا انتظاري هم از توليد كننده نبايد داشت ؟
و فقط عشق به اسب باعث توليد ميشه . پس اصلاح نژاد كه نازمند سرمايه گزاريه كاملا بي معنيه . پس در كنار عشق علاقه بايد اهداف مادي هم باشه.

خوب بله خودت ریس واهو باشی بایدم 20 سال اسبت رو جایی نبری. چون پیشاپیش فروشت تضمین شده.
تو عرب اگر میخواهی سود کنی باید داور باشی نه تولید کننده خوب
مگه نايگل 20 ساله رييس واهو هست من پرسيدم گفتند نايگل داور ايكاهو هم نيست

ali_horse

Member
فقط همین نه قبل از این ادم باید خیلی چیزارو داشته باشه تا بتونه تعصبشو بذاره کنار.

از کی پرسیدید گفت؟
وارد شدن اسبهای خاورمیانه به کتاب انساب توسط ایشون بوده. تولید کننده هست
نايگل از سال 2001 رئيس واهو شده.در ضمن ادم اينقدر نبايد بدبين باشه اقاي امير حسين.يه جورايي داري باعث ترديد من ميشي

s.parizimanesh

Active member
نمیشه گفت بهترین تولید کننده کی.
چون سلیقای هست من از تولیدان فلانی خوشم میاد شمانه و بلعس.
پس خیلی سخته.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
نايگل از سال 2001 رئيس واهو شده.در ضمن ادم اينقدر نبايد بدبين باشه اقاي امير حسين.يه جورايي داري باعث ترديد من ميشي
چه بدبینی
شما نمیدونم از کی اطلاعات گرفه بودی. منم اطلاات تکمیلی رو دادم

آخه این چه ربطی به رییس واهو داره؟؟؟
مطالعات داشته باش. ربطش رو میفهمی

نمیشه گفت بهترین تولید کننده کی.
چون سلیقای هست من از تولیدان فلانی خوشم میاد شمانه و بلعس.
پس خیلی سخته.
پس داوری نقشش چیه؟

تو عرب هم به قول خود شما بايد داور بود و اين داور بودنم رابطه مستقيم با كششهاي علمي و اصولي داره.
خیر نداره.
وقتی داوری بودی هر چی رو حال کردی اول میکنی ! علم و اصول کجاشه؟

شما میشه تعصب را برای من تعریف کنید با این تولیدات ؟؟؟؟
کدام تولیدات؟؟؟

s.parizimanesh

Active member
اگه داوری را قبول داری چرا یک اسب تو مسابقه اصفهان اول میشه میاد یزد داورها عوض میشن مقام نمیگیره.

sohrab

Active member
اگه داوری را قبول داری چرا یک اسب تو مسابقه اصفهان اول میشه میاد یزد داورها عوض میشن مقام نمیگیره.

چرا انتظار دارید همون نتیجه بدست بیاد؟ با همون داور ها و همون گروه اسبهای رقیب هم نتایج عوض میشه. نتیجه حاصل جمع امتیازاته و ممکنه یک اسبی امروز بهتر از دیروز به نظر برسه. قسمتیش هم سلایق داور های مختلفه . چه رسد به اینکه یکسال بعد گروه رقیب ها عوض بشه, هندلر ها عوض بشه, داورها عوض بشه. خوب طبیعیه که نتیجه هم عوض میشه

ولی اگرتو دو دور یک مسابقه نتیجه تغییر بکنه.
باید به تخصص داورها شک کرد.:blinksmiley:

sohrab

Active member
ولی اگرتو دو دور یک مسابقه نتیجه تغییر بکنه.
باید به تخصص داورها شک کرد.:blinksmiley:

اتفاقا چنین چیزی پیش اومده. جمع امتیازات برنده را معلوم میکنه دیگه (من خیلی بدم میاد از این سیستم!) ممکنه دو اسب که خیلی هم ربطی به هم ندارند در جمع امتیازات برابر بشن . یا یک اسبی که مشکل اندام حرکتی داره که ممکنه وراثتی هم باشه اول بشه! چون امتیاز بالای تیپ و سر و گردنش امتیاز کل را بالا برده
یه وقتی هم هست یک اسبی به نظر داور بهترینه ولی وقتی جمع امتیازاتش را مقایسه میکنه میبینه دومش کرده!

بالا