به نظر شما بهترين توليد كننده اسب عرب كيست؟

sohrab

Active member
تولید کننده ها هر کدوم تاپیک جدا دارن و عملکردشون تا حدودی مشخصه

ولی اگر قراره "خوب/بد" و "سیاه/سفید" ببینیم من سهیل صنعتی را انتخاب میکنم :happysmiley:

تولید کننده کسی است که توی کار ورشته اش ارزش افزوده داشته باشه(تولید ارزش افزوده).براساس بازار ونیاز مشتری:eek:hno-smiley02:
تولید کننده به صرف تولیدیک کره وصرف هزینه های(تولید,نگهداری,آموزش و....)تازمان عرضه به بازار وارزیابی بازار از عملکرد وی بهره ور وبهترین محسوب نمی گردد :smilingsmiley:
براساس این تعریف تولید کننده به فراخور رشته فعالیت(شرکت درمسابقات...,تامین خواسته های مشتری,اصلاح عیوب به تشخیص خود:blinksmiley:و....)به دسته ها وگرایش هاوسطوح مختلف تقسیم بندی میشه.
ولی

تولید با بازار ,ارتباط مستقیم داره واصل اول تولید درقرن حاضرمشتری مداری است ,نه اون کیفیتی که تولید کننده مد نظر دارد.:wacsmiley:

حال می توان در کنارنیاز بازار, اصول کار وباور های شخصی را به هم نزدیک کرد وبرای اصول وتعریف شخصی بازار ایجاد کرد(فرهنگ مصرف!!)
ولی هر زمان در صورت تضاد ,اصل بر نیازمشتری و یا تغییر سهم بازار است.

به شرطی که مایل باشید تولید کننده باقی بمانید؟

Soheil Sanati

Active member
2 سال پيش دكتر نايگل نصيحت جالبي بهم كرد.ايشون گفتند هيچ وقت به اين كار نداشته باش داور مسابقه زيبايي كدوم اسبتو انتخاب ميكنه چون اگه به اين موضوع توجه كني مجبوري واسه سليقه داور اسب توليد كني.تو اون چيزي رو كه دوست داري توليد كن.ايشون گفتند من حدود 20 ساله كه تو مسابقه زيبايي شركت نكردم.چون دوست ندارم داورها بهم بگن چي توليد كن.دوستان بازار رو بيخيال شين.اسب خوب توليد كنين

تااونجا اسمتون فقط یک تولید کننده است ,نه بهترین!

اگر بازار باسلیقه شما همراه بود(در اون حدی بودید که بر اساس سلیقه خودتون فرهنگ سازی کنید.!!)خب برد با شماست ولی با ریسک بالا.
واگر منطبق نبود دارید ازجیب می زارید و تا یه جایی تحمل میکنید وبعد از اون یا تولیداتتون رو هدیه میکنید ودعای خیر می سازید(آخرت خود را می خرید:coolsmiley02:) یا برای خوراک اسبتون منتظر توفیقات الهی می شوید تا ازآسمان برکتی نازل گردد.

Soheil Sanati

Active member
تااونجا اسمتون فقط یک تولید کننده است ,نه بهترین!

اگر بازار باسلیقه شما همراه بود(در اون حدی بودید که بر اساس سلیقه خودتون فرهنگ سازی کنید.!!)خب برد با شماست ولی با ریسک بالا.
واگر منطبق نبود دارید ازجیب می زارید و تا یه جایی تحمل میکنید وبعد از اون یا تولیداتتون رو هدیه میکنید ودعای خیر می سازید(آخرت خود را می خرید:coolsmiley02:) یا برای خوراک اسبتون منتظر توفیقات الهی می شوید تا ازآسمان برکتی نازل گردد.

اگه بخاطر پول اسب توليد كني هيچ فاييده نداره.

ارزش افزوده فقط پول نیست.
پول یکی از راههای شناسایی سطح رضایت مصرف کننده است.شاید پایین ترین سطح تایید,شاید.
ویک تولیدکننده تمام تولیداتش روبه بازار نمیده وتمام تولیداتش روهم نگهداری نمیکنه.
البته یک تولیدکننده موفق.!

Soheil Sanati

Active member
ارزش افزوده فقط پول نیست.
پول یکی از راههای شناسایی سطح رضایت مصرف کننده است.شاید پایین ترین سطح تایید,شاید.
ویک تولیدکننده تمام تولیداتش روبه بازار نمیده وتمام تولیداتش روهم نگهداری نمیکنه.
البته یک تولیدکننده موفق.!

ما كه اصلا توليد كننده نيستيم چرا داريم بحث ميكنيم

پول ملا ک اسب نگهداشتن نیست و حتی تولید .یک روز رفتیم با پدرم پهلوی خانم و یک مادیان کهر وسط پادوک بود که پدرم گفتند این چیه گفتند وزنه شامخ است و نه ریخت داشت نه قیافه ولی اصالت از صورتش می بارید و خانم گفتند بگذارید کره دهد تا بفهمید چیه .باید دید باز و. بدون تعصب داشت .باید آن چیزی را تولید کرد که دوست داریم ولی علمی وبا دقت و علاقه .مطمئن باشید جواب می گیرید.

n.d

New member
بهترين توليد كننده كسي كه فقط به پول كشش نريان فكر نكنه. يعني سيلمي اصيل رو به ازاي پول با يه ماديان .... كشش نده.. و اگه ماديان واقعا اصيل داره با نريان خالص هم تيره خودش تلاقي بده و مثل بعضي از توليد كنندگان به تعداد كره فكر نكنه بلكه به فكر كره كم ولي عالي باشه.
واسه خودش نظريه ها دست كم نگيريد.

vahid_m63

Member
دکتر ، ما که همیشه این بحث رو میکردیم من موافق کمیت کم و کیفیت زیاد بودم ولی شما همیشه نظر من رو رد میکردین:dodgy:
به نظر میرسه افکارمون به هم داره نزدیکتر میشه:dodgy:خوشحالم

ali_horse

Member
تولید کننده واقعی کسیه که تعصبشو بذاره کنار.
مثلا اگه میبینه یه مادیون خالص با یه خون خارجی بهتر جواب میده .خالص بودن مادیون جلوی تولید خوبشو نگیره.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
بهترين توليد كننده كسي كه فقط به پول كشش نريان فكر نكنه. يعني سيلمي اصيل رو به ازاي پول با يه ماديان .... كشش نده.. و اگه ماديان واقعا اصيل داره با نريان خالص هم تيره خودش تلاقي بده و مثل بعضي از توليد كنندگان به تعداد كره فكر نكنه بلكه به فكر كره كم ولي عالي باشه.
واسه خودش نظريه ها دست كم نگيريد.
به نظر من ایده درستی نیست. یعنی اگر برای عشق و علاقه طرف آخر عمر اومده چندتا اسب داشته و خوش باشه تا بمیره این ایده جواب میده.

ولی اگر موضوع اسب اقتصادیه باید تعداد تولیدات یک نریان با مادینهای مختلف دیده بشه تا دید آیا میشه اسم سیلمی روش گذاشت یا خیر؟ مگه هر اسبداری همزمان چندتا مادیان رو میتونه از یک سیلمی پر بکنه که همه ریسکها رو خودش متحمل بشه؟ اومدیمو تعدادی آشغال پس داد و یکسال هزینه رفته. ممکنه فلان اسبه خیلی خوشگله و دل خیلیارو برده ولی نتونه چیزی تو مایه های خودش بده. اونوقته که میگن توش خودمونو سوزونده بیرونش مردومو !

تولید کننده واقعی کسیه که تعصبشو بذاره کنار.
مثلا اگه میبینه یه مادیون خالص با یه خون خارجی بهتر جواب میده .خالص بودن مادیون جلوی تولید خوبشو نگیره.
شمام از اون حرفا زدیا !
چجوری میبینه که مادیون خالصش که تا حالا نکشیده با فلان سیلمی بهتر جواب میده؟ و با سیلمی دیگه جواب نمیده ؟

n.d

New member
به نظر من ایده درستی نیست. یعنی اگر برای عشق و علاقه طرف آخر عمر اومده چندتا اسب داشته و خوش باشه تا بمیره این ایده جواب میده.

ولی اگر موضوع اسب اقتصادیه باید تعداد تولیدات یک نریان با مادینهای مختلف دیده بشه تا دید آیا میشه اسم سیلمی روش گذاشت یا خیر؟ مگه هر اسبداری همزمان چندتا مادیان رو میتونه از یک سیلمی پر بکنه که همه ریسکها رو خودش متحمل بشه؟ اومدیمو تعدادی آشغال پس داد و یکسال هزینه رفته. ممکنه فلان اسبه خیلی خوشگله و دل خیلیارو برده ولی نتونه چیزی تو مایه های خودش بده. اونوقته که میگن توش خودمونو سوزونده بیرونش مردومو !

ببينيد سيلمي يعني چي؟ سيلمي يعني يه نريان خالص سازي شده با پدر و مادر مشخص(جد و آباد) كه dna مشخصي داره و اون dna يه شابلوني داره. ماديان اصيل هم قضيه ش مثل همين نريانه. وكره هاي ايندوتارو نميشه گفت 100%
ولي تا حدودي با كمك اين شابلونها ميشه گفت چه شكلي ميشه. ولي اينكه بگيم نريانو با كلي ماديان بكشيم تا ببينيم چه شكلي ميشه كرشون, بعد بگيم سيلمي يا نه. تو اين زمانه با اين هزينههاي كلان كاره اشتباهيه و وقتگير هم هست چندان به نتيجه جالبي هم نميرسه...
اگه نر و ماده واقعا خوب بودند مطمعا باشيد كار به اتيش سوزي نميرسه.
پس اگه علمي و منطقي باشه به جاي چند تا كره بد نگيم (متوسط)و يكي دو تا خوب ,فقط كلي كره توپ داريم.
پس يه توليد كننده خوب به كيفيت فكر ميكنه...
يه كره متوسط مثلا 100 تومان و يه كره خوب 1000 تومان پولشه
توليد زياد كره ضعيف بهتره با تعداد زياد يا توليد كره خوب با تعداد كم.
البته زحمتي كه ميكشيم تو اولي براي 10 ماديونه و تو دومي براي 2 يا 3 تا كه در توليد ميشه همين دو تارو 10 تا كرد.
حالا كدومش بهتره خودتون قضاوت كنين.....

دکتر ، ما که همیشه این بحث رو میکردیم من موافق کمیت کم و کیفیت زیاد بودم ولی شما همیشه نظر من رو رد میکردین:dodgy:
به نظر میرسه افکارمون به هم داره نزدیکتر میشه:dodgy:خوشحالم
اگه آقا وحيد كار با توكل به تجربه باشه مخالفم ولي اگه علمي باشه موافق كميتم. :)

♘امیرحسین♞

تو موضوع اسب این موضوع قابل پیش بینی نیست هر چند که شجره عالی باشه. و تا تولید نشه نمیشه گفت. مخصوصا تو ورزش.
برادر شبرنگ رو سراغ دارم که پاشو توی مانژ نمیگذاره چه برسه به پرش !
تو اسب عرب همه بسوی قیافه هستند. و اگر محض رضای خدا یه مقام دومی سومی تو یکی از مسابقه های برگزاری ایکاهو با 3 اسب در هر گروه بگیره. میشه طلا. اسب کل عمرش میخوره و میخوابه

يعني سيلمي اصيل رو به ازاي پول با يه ماديان .... كشش نده..
این ایده بنظر من غلطه. چون یک سیلمی وقتی خوبه که با مادیان بد و متوسط هم کره خوب بده. وگرنه سیلمی که فقط با خوبها خوب داده هنری نکرده.

♘امیرحسین♞

2 سال پيش دكتر نايگل نصيحت جالبي بهم كرد.ايشون گفتند هيچ وقت به اين كار نداشته باش داور مسابقه زيبايي كدوم اسبتو انتخاب ميكنه چون اگه به اين موضوع توجه كني مجبوري واسه سليقه داور اسب توليد كني.تو اون چيزي رو كه دوست داري توليد كن.ايشون گفتند من حدود 20 ساله كه تو مسابقه زيبايي شركت نكردم.چون دوست ندارم داورها بهم بگن چي توليد كن.دوستان بازار رو بيخيال شين.اسب خوب توليد كنين
خوب بله خودت ریس واهو باشی بایدم 20 سال اسبت رو جایی نبری. چون پیشاپیش فروشت تضمین شده.
تو عرب اگر میخواهی سود کنی باید داور باشی نه تولید کننده خوب

n.d

New member
تو موضوع اسب این موضوع قابل پیش بینی نیست هر چند که شجره عالی باشه. و تا تولید نشه نمیشه گفت. مخصوصا تو ورزش.
برادر شبرنگ رو سراغ دارم که پاشو توی مانژ نمیگذاره چه برسه به پرش !
تو اسب عرب همه بسوی قیافه هستند. و اگر محض رضای خدا یه مقام دومی سومی تو یکی از مسابقه های برگزاری ایکاهو با 3 اسب در هر گروه بگیره. میشه طلا. اسب کل عمرش میخوره و میخوابه
ببنيد تو قضيه ژنتيك واقعا ميشه رنگ يال و اندازه سر و ... تخمين زد ولي هيچوقت نميشه گفت بد اخلاق يا نه
پرش دوست داره يا نه.و...
درسته كه جنبههاي ارثي هم داره ولي اكثرا خوي و اخلاق و خاصيت يه اسب اكتسابي هستند
يعني بسته به تنبيه تشويق خاطره عدم تربيت ص داره
من گفتم با ژنتيك نميشه 100% گفت اين اسب چي ميشه يه 10_20 درصدي هم به ما و محيط اطراف و شرايط داره..