به نظرتون چرا قیمت اسب هنوز خیلی بالاست ؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
به نظر من یه روزی این قیمت شکسته میشه، حالا ببینید:winksmiley02:
آخه وقتی بازار اشباع بشه و ما هم نتونیم اسب رو صادر کنیم و کسی هم سوسیس و کالباس اسب رو نخوره خوب باید قیمت ها بیاد پایین
شما فقط تعداد کشش های مبارک و برفین رو نگاه کنید که تو ایران چقدر تولید کردن خوب این کره ها باید کجا برن ؟؟؟

فراموش کردید تو ایران هر چی که بره بالا دیگه پائین نمیاد؟
فوق فوش اینه که معامله نمیشه.
البته من همیشه مخالف قیمتهای بالا هستم.

اول 1چيزي رو بگم كه حرف من كلا در مورد ماديانه اونم خالص حتي همون بقوله شما آشغالشم مفتي گير نمياد توي يزد كه خودم پرسيدم درجه 2 و 3شون رو ميگن 40-50ميليون تو همين خوزستان نريون خوب فراوون كسي طرفشون نمي ره اما كافييه حتي 1ماديون پيره جايي برا فروش باشه همه سينه خيز ميدوون ميرن

تولیدکننده ای که اسب خوب تولید کرده باشه معلومه که باقیمت پایین حاظر به فروختن اون نمیشه.چون الان برای بارور کردن یک مادیلن از سیلمی خوب باید نزدیک به ۵میلیون تومان هزینه کرد(سیلمئ سونو پانسیون جابه جایی) در ضمن هزینه ی ۱سال مادیان بارداروغیره دوستانی که دستی در کاراسب دارن میدونن هزینه ها بالاست ومسعولان هم اهمیت نمیدهند.تولید کننده ها نیازبه همایت مالی دارند.

emad

Member
ممنونم امیر حسین .. از نکاتی که گفتی .. بهش که فکر میکنم میبینم واقعا همین طوره ...
از اینکه مخالف قیمت بالا هستی جای خوشحالی است ... ولی خیلی ها اینجور نیستند .. فقط ببینن که مثلا منی یک اسب چشمم را گرفته .. همچین قیمتی میگن که نمیشه بهش فکر کرد .. منم میدونم مادیان داریم تا مادیان ... ولی اونا که اصلا نمیشه حرفش رو زد ... به قول آقای نیکزاد 2 و 3 رو میگن 40 .. 50 ...
درسته یزد بیشتر چکیه ... ولی دیگه مثلا مادیان 15 میلیون رو بگن با چک 30 خیلیه ... مدت دار هست ولی دیگه نه این اندازه که اینا همه بخوان بگیرن ... اینم یه جور معامله هست که بیشتر به نفع فروشنده هست !!

تولیدکننده ای که اسب خوب تولید کرده باشه معلومه که باقیمت پایین حاظر به فروختن اون نمیشه.چون الان برای بارور کردن یک مادیلن از سیلمی خوب باید نزدیک به ۵میلیون تومان هزینه کرد(سیلمئ سونو پانسیون جابه جایی) در ضمن هزینه ی ۱سال مادیان بارداروغیره دوستانی که دستی در کاراسب دارن میدونن هزینه ها بالاست ومسعولان هم اهمیت نمیدهند.تولید کننده ها نیازبه همایت مالی دارند.

همه حرف های تولید کننده درست ... ولی آیا همه کسانی که اسب تولید می کنند .. تولیدشون همون ارزش 5 میلیون اولیه رو داره یا نه ... معلومه که هر اسبی جواب نمی ده ....
ولی دلال این تولیدات رو چند برابر قیمت تمام شده !!! میفروشه ...
به نظرتون نمیشه راه کاری رو چید .. که کسی که تولید خوب رو می خواد.. با قیمت مناسب به دستش برسه ؟؟ نه چند دست دلال بخوره .. تا یه اسبی که 4 میلیون میرزه .. برسه دسته یه نفر 10 میلیون ؟؟!!!

به نظرتون راه کاری نیست برای این موضوع ؟؟

تو همين خوزستان نريون خوب فراوون كسي طرفشون نمي ره اما كافييه حتي 1ماديون پيره جايي برا فروش باشه همه سينه خيز ميدوون ميرن

یزد ... همین نریون خوب هم نیست .. که اگه هم باشه .. قیمت هاش بماند !!!

مطمئن باشید با توجه به این مسئله که واردات مادیانهای خارجی اخیرا زیاد شده خیلی از این کره ها که مادرشون مادیان ایرانی هست و یا درصد کمی خون خارجی داره از ارزش خواهند افتاد و همه به فکر پرورش اسب های خالص چه ایرانی و چه وارداتی و .... خواهند افتاد. هر چند که ممکنه این حقیقتیو که میگم واسه خیلی ها خوشایند نباشه.

بالا