به نظرتون چرا قیمت اسب هنوز خیلی بالاست ؟

emad

Member
به نظرتون چرا قیمت اسب هنوز خیلی بالاست ؟ :blinksmiley:
با اینکه تولید هم زیادتر از قبله و هم آذوقه گرانتر از قبل ؟؟؟ :wacsmiley:

علاقه منداي روز به روز بيشتر هزينه هاي توليد كره بيشتر بهتر شدن نسبي كيفيت تو ي نسلهاي توليدي ومخارج نگهداري بيشتر و منتقل شدن(البته در مورد اسب عرب) اسبها از خانواده هايي كه بطور سنتي نگهداري ميكردن به اسب دوستايي كه با امكانات فني تر و علمي تر نگه داري ميكنن در ضمن در كنار تمام اينها بايد به نگهداري اسب به عنوان يه منبع درآمد در نظر خيلي ها توجه كرد.

hashemlo

Member
ميدونيد توليد يه كره چقدر مشكلات و دغدغه داره هزينه ها را هم حساب كنيد اصلا توجيه اقتصادي نداره

به نظر چون گرونه با ارزشه -من اسبهای ارزون قیمت سراغ دارم که صاحباشو با اینکه وضع مالیشون خوبه حاضر نیستن یه غذای مناسب به اسباشون بدن ولی مالکان اسبهای گرون قیمت همه جوره هوای اسباشونو دارن:smile:

emad

Member
ميدونيد توليد يه كره چقدر مشكلات و دغدغه داره هزينه ها را هم حساب كنيد اصلا توجيه اقتصادي نداره

با اینکه خیلی ها پیش بینی سوسیس !! و کالباس اسبی !! می کردند به خاطر تولیدات زیاد اسب و نبودن بازار ... پس چرا هنوز قیمت ها هم روز به روز افزایش میابد و حتی کسانی که اسب دارند اگر مادیان باشد ... یا نمی فروشد یا قیمتی می گه .... که آدم لوکوموتیو میشه :wacsmiley:

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
با اینکه خیلی ها پیش بینی سوسیس !! و کالباس اسبی !! می کردند به خاطر تولیدات زیاد اسب و نبودن بازار ... پس چرا هنوز قیمت ها هم روز به روز افزایش میابد و حتی کسانی که اسب دارند اگر مادیان باشد ... یا نمی فروشد یا قیمتی می گه .... که آدم لوکوموتیو میشه :wacsmiley:

شما یک اسب میخواهید برای سواری؟
یا نه یک مادیان عرب خالص ایرانی 6 دانگ؟ برای تولید و فروش کره؟

اگر مورد اول از 2-3 ملیون میتونید پیدا کنید. حتما لازمه که عرب داشته باشید؟

emad

Member
هزینه بالاتر میاد قیمت باید بیاد پائین؟!!

هزینه ها که رفته بالا .. ولی تولیدات هم زیاده ... آمارشون که خودتون بیشتر از من می دونید .. اونایی که ثبت میشه خیلی ه .. دیگه بماند دو خون ها و چند خون ها .. کلان هر مادیونی که یه مقدار تیپش به عرب رفته می خواهند با قیمت زیاد بفروشن .. این به نظرتون درسته؟

خودم تیپ عرب رو دوست دارم ... حالا مادیان 3 دونگ عرب هم باشه بدم نمیاد ایرانی هم نباشه .. ولی این جور اسب ها هم قیمت های زیادی میگن براشون ... به نظرتون این جور قیمت ها منصفانه است ؟؟

♘امیرحسین♞

هزینه ها که رفته بالا .. ولی تولیدات هم زیاده ... آمارشون که خودتون بیشتر از من می دونید .. اونایی که ثبت میشه خیلی ه .. دیگه بماند دو خون ها و چند خون ها .. کلان هر مادیونی که یه مقدار تیپش به عرب رفته می خواهند با قیمت زیاد بفروشن .. این به نظرتون درسته؟

خودم تیپ عرب رو دوست دارم ... حالا مادیان 3 دونگ عرب هم باشه بدم نمیاد ایرانی هم نباشه .. ولی این جور اسب ها هم قیمت های زیادی میگن براشون ... به نظرتون این جور قیمت ها منصفانه است ؟؟

مادیان عرب ردی که هیچیش فرق نداره با عرب تائیدی 2.3 ملیون
نریون عرب تائیدی هم از 2-5 ملیون

فربود

Active member
به نظر من یه روزی این قیمت شکسته میشه، حالا ببینید:winksmiley02:
آخه وقتی بازار اشباع بشه و ما هم نتونیم اسب رو صادر کنیم و کسی هم سوسیس و کالباس اسب رو نخوره خوب باید قیمت ها بیاد پایین
شما فقط تعداد کشش های مبارک و برفین رو نگاه کنید که تو ایران چقدر تولید کردن خوب این کره ها باید کجا برن ؟؟؟

emad

Member
آخه وقتی بازار اشباع بشه و ما هم نتونیم اسب رو صادر کنیم و کسی هم سوسیس و کالباس اسب رو نخوره خوب باید قیمت ها بیاد پایین
شما فقط تعداد کشش های مبارک و برفین رو نگاه کنید که تو ایران چقدر تولید کردن خوب این کره ها باید کجا برن ؟؟؟

منم همین و میگم دوست عزیز .... اینا هم کشش های مبارک و برفین و غیره ... به نظرتون این کره ها باید کجا باشند و برن ؟؟ هست ولی معلوم نیست رو چه معیاری قیمت می خورند ؟؟؟

مادیان عرب ردی که هیچیش فرق نداره با عرب تائیدی 2.3 ملیون
نریون عرب تائیدی هم از 2-5 ملیون

امیر جان قربون دستت .. تو پیام خصوصی آدرس این مادیان ها و مالکان با انصافشون رو میشه بگی ؟؟
فکر نکنم عرب تائیدی این قیمت ها بدن هااا !!؟

hashemlo

Member
فكر نكنم پايين بياد مردم آگاهيشون داره بالا ميره اكثرا دنبال تفريح سالم براي بچهاشون ميگردن

♘امیرحسین♞

فکر نکنم عرب تائیدی این قیمت ها بدن هااا !!؟
نریان عرب 3 ساله دو سر انسیاتور 3 ساله 4 ملیون دادم شوشتر
نریان عرب 6 ماهه برادر تنی بالایی 2.500 دادم اصفهان.
نریان عرب 7 ساله کره نورچشم 3 ملیون از اصفهان دادم بروجرد
نوه مبارک 3 ساله 3500
مادیان ترکمن یموت دادم گنبد 1 ملیون
مادیان عرب ردی 1 ساله قیمت 1 ملیون
مادیان دره شور داغدار دادم کرمان 3 ملیون
مادیان عرب به قیمتای 7-12-15 قبل دادم اصفهان

مادیان عرب 25 ملیونی و 40 ملیونی هم خریدم
جنس داریم تا جنس

سیلمی عرب وارداتی 17 تومن ! همینایی که یکساله پولشونو در میارن.

شما چرا گول میخورید؟

♘امیرحسین♞

زياد منتظر پايين اومدن قيمت نباشين چون هر چقدر توليد وجود داره چند برابرش تقاضا وجو د داره !

اصلا اینطور نیست
فقط برای جنس درجه یک بازار هست.
برای آشغال بازاری نیست, هر چند که آشغال از دید من برای خیلیا آس حساب میشه.

♘امیرحسین♞

منم همین و میگم دوست عزیز .... اینا هم کشش های مبارک و برفین و غیره ... به نظرتون این کره ها باید کجا باشند و برن ؟؟ هست ولی معلوم نیست رو چه معیاری قیمت می خورند ؟؟؟

یک نکته دیگر هم هست
یزد قیمت اسب عرب حدودا تا 10 ملیون بالاتر از جاهای دیگر هست. چون تما معاملات با چکهای 6 ماه تا یکساله انجام میشه.
یعنی اگر شما بخواهید یک مادیان عرب را نقد بخرید تا 17-18 و اگر چکی تا 30 ملیون باید پرداخت کنید.

ارزانترین جای ایران از نظر اسب کردان و تهرانه

گرانترین ها : یزد - تبریز - کرمان.
مناسب : اصفهان که البته تعداد عربش خیلی کمه - تهران
خوزستان هم همه جور پیدا میشه از مادیان عرب 3 ملیون تومان الی ...
فقط گاهی ممکنه ردی, دو سر ردی, یا کلا چیز دیگه ای جای اسب اصلی فروخته بشه !

♘امیرحسین♞

بین اسبیها شاید به اشباع برسه
ولی فراموش نکنید هر روز آدمهای جدید وارد اسب میشن و نسبت جمعیت ایران به تعداد اسبش هنوز خیلی خیلی خیلی بیشتره.

اگر تو جریان معاملات تهران باشید میفهمید که چه جاهایی اسب رفته که آدم به زور میره !

بالا