بهترین سیلمی عرب

ایمان

Active member
تعریف کردن فایده ای نداره ( البته ببخشید اینجور حرف میزنم )
ازشون عکس بذار تا ببینیم
شنیدم کرهای خوبی میده بخصوص کره ذوالفقار با خلود که خیلی تعریفشو میکنن

سینا

Member
تعریف کردن فایده ای نداره ( البته ببخشید اینجور حرف میزنم )
ازشون عکس بذار تا ببینیم
شنیدم کرهای خوبی میده بخصوص کره ذوالفقار با خلود که خیلی تعریفشو میکنن
سعی میکنم تواین هفته ازکرههایی که اهوازن عکس بگیرم وبزارم کره زلیخا(یکتاز*گلخن)عالی شده انصافن اگر بخایم به کرههاش نمره بدیم همه بالای 17از20میشن.مطمئنان توجشنوارههای آینده میبینیمشون

این عکس کره ی ذوالفقار با دنیای غمخواره عکس مربوط به 5 .6 ماه پیشه.

پیوست ها

• IMG_2594_001.jpg
    IMG_2594_001.jpg
    115.3 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • IMG_2596_001.jpg
    IMG_2596_001.jpg
    137.2 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • IMG_2601_001.jpg
    IMG_2601_001.jpg
    129.3 کیلوبایت · بازدیدها: 12

Farib

Member
چندتاش را نام ببر.
کاش شما که انقدر در جریانین مارم در جریان بزارین. میخوای اول چنتا از سیلمی های برتر دنیا رو نام ببر بعد در مورد همخونیشون صحبت میکنیم. .

البته منظورم با اقای صنعتیه. لطفا اول چنات از سیلمیای برتر دنیا رو نام ببرین .

Farib

Member
چناب اقای مهندس صنعتی لطفا جواب منو بدین. شما از داورای ایرانی. تفاوت های این اسبا با اسبای مارو بگین مام یاد بگیریم .

سینا

Member
جناب صنعتی .فکر میکنم خروش وخیلی ازاسبای دیگمون از نیلهه خوشکل تر باشن.عکسامال2010هستش1نگاهیم به ریشوسبیل اسبابنداز بدنیست یامستر میلز فقط براما مستره؟

Soheil Sanati

Active member
جناب صنعتی .فکر میکنم خروش وخیلی ازاسبای دیگمون از نیلهه خوشکل تر باشن.عکسامال2010هستش1نگاهیم به ریشوسبیل اسبابنداز بدنیست یامستر میلز فقط براما مستره؟

من که نفهمیدم چی میگی ولی اون نیلز هست نه میلز

Farib

Member
نمونه خیلی معروفش صلاح الدین پدر مبارک
گفتم اخه.
پس کلا از سیلمیای برتر دنیا salaa el dine پدر مبارک و حتما نمونه دیگش shailk al kuran پدر لجند رو میشناسی.
نظر من : اسبهای خالص مصری بازمانده چند خانواده بیشتر نیست چون عباس پاشا که زنده کننده این رگه بود به این خانواده ها بیشتر اهمیت میداد. nazeer هم سیلمی نابشون بود واسه همین خانواده nazeer که بزرگترین خانواده خالص مصریه و متولیه اصلیشم خانواده Ansata است اکثرا هم خونی دارن. کلا مشکل اصلی همه تئلید کننده های خالص مصری همین هم خونیه. که یه سری با هدایتش این مشکل رو کم رنگ تر میکنن و یه سری هم روز به روز بیشتر به مشکل میخورن. البته تو دو دهه اخیر استفاده از خانواده های باقی مونده هم مطرحه.
ولی برادر محترم اسبای برتر دنیا اکثرا خالص مصری نیست ( البته خلاف تصور شما ) offir . bask . negatraz. که ازشون patron. ali jamal . kubinec . و تو نسل جدید هم میبینی هر سال تو سابقات مختلف خالص مصری ها به ندرت جایزه میگیرن .
حالا اجمالا یه مبحث دیگه رو هم میگم. اسبای غیر مصری هم خیلیهاشون همون خانواده هایین که مالکین دهه های میانه قرن 18 کمتر ازشون استفاده کردن. و به تولید کننده های لهستانی روسی و انگلیسی فروخته شدن .
اها یه چیز دیگه : دکتر نایگل کلا هم خونی رو نه تو همه اسبها تو یه سری از خانواده ها که خودش خانواده Estopa و خانواده hannan رو نام میبره باعث رشد میشه که اکثر تولیدکننده ها که به اسب بودن اسب بیشتر اهمیت میدن کاملا باهاش مخالفن مثل همین نیلز اسمر که مد نظرتونه .
راستی استفاه از مطالب بالا با ذکر منبع بلا مانع است .
برای تمربن هم میتونین خانواده nazeer رو از خانوده halima , bukra, gazela, moniet , nefara مرور کنی.

آآآآقربون قدت .

Farib

Member
در مورد هم خونی. منم بعض وقتها این مار رو انجام میدم. اونم فقط رو خون hannan چون حرف نایگل کمش خوبه. ولی اگه این کارو انجام میدین با هدف باشه نه از رو کنجکاوی. حواستونن به کوچکترین مشکل بدنی باشه که یه دفه تو نسل بعد اود میکنه. یه مطلب دیگه این که متاسفانه توایران هیچ کدوم از اسبا از نظر بیماریهای خونی وراثتی چک نمیشن که واقعا فاجعه است.

Soheil Sanati

Active member
صفحه3.پارچه سبزم انداختن دورگردنش.بنظرت شکل سرش قشنگه.سروگردن خروش بهتر نیست.راستی1عکس فوق العاده ازخروش دارم سعی میکنم بزارمش.

سینا جان این فکرو نکن.ما هم خالصهای خوبی داریم ولی به راحتی ولشون کردیم.این اسب سفید خیلی زیباست

Ahoura

Member
منم میخواستم یه چیزی تو مایه های اقافریب بنویسم.
در ضمن کره های بهتر Ansata Halim shah
Ansata Hejazi & Al Adeed Al Shaqab
هستند
فقط در خالص مصری ها سیلمی هایی چونmishaal & thee Despredoo و کره هاشون از صلاح الدین خیلی بهترن.
PS: اقا فریب قهرمان و نایب قهرمان امسال دنیا خالص مصری بودن.

Soheil Sanati

Active member
گفتم اخه.
پس کلا از سیلمیای برتر دنیا salaa el dine پدر مبارک و حتما نمونه دیگش shailk al kuran پدر لجند رو میشناسی.
نظر من : اسبهای خالص مصری بازمانده چند خانواده بیشتر نیست چون عباس پاشا که زنده کننده این رگه بود به این خانواده ها بیشتر اهمیت میداد. Nazeer هم سیلمی نابشون بود واسه همین خانواده nazeer که بزرگترین خانواده خالص مصریه و متولیه اصلیشم خانواده ansata است اکثرا هم خونی دارن. کلا مشکل اصلی همه تئلید کننده های خالص مصری همین هم خونیه. که یه سری با هدایتش این مشکل رو کم رنگ تر میکنن و یه سری هم روز به روز بیشتر به مشکل میخورن. البته تو دو دهه اخیر استفاده از خانواده های باقی مونده هم مطرحه.
ولی برادر محترم اسبای برتر دنیا اکثرا خالص مصری نیست ( البته خلاف تصور شما ) offir . Bask . Negatraz. که ازشون patron. Ali jamal . Kubinec . و تو نسل جدید هم میبینی هر سال تو سابقات مختلف خالص مصری ها به ندرت جایزه میگیرن .
حالا اجمالا یه مبحث دیگه رو هم میگم. اسبای غیر مصری هم خیلیهاشون همون خانواده هایین که مالکین دهه های میانه قرن 18 کمتر ازشون استفاده کردن. و به تولید کننده های لهستانی روسی و انگلیسی فروخته شدن .
اها یه چیز دیگه : دکتر نایگل کلا هم خونی رو نه تو همه اسبها تو یه سری از خانواده ها که خودش خانواده estopa و خانواده hannan رو نام میبره باعث رشد میشه که اکثر تولیدکننده ها که به اسب بودن اسب بیشتر اهمیت میدن کاملا باهاش مخالفن مثل همین نیلز اسمر که مد نظرتونه .
راستی استفاه از مطالب بالا با ذکر منبع بلا مانع است .
برای تمربن هم میتونین خانواده nazeer رو از خانوده halima , bukra, gazela, moniet , nefara مرور کنی.

آآآآقربون قدت .

فرید جان رویال کالرز قهرمان زیبایی 2010 امسال خالص مصریه.در اکثر شجره ها 4 تا 5 تا nazeer هست

در مورد هم خونی. منم بعض وقتها این مار رو انجام میدم. اونم فقط رو خون hannan چون حرف نایگل کمش خوبه. ولی اگه این کارو انجام میدین با هدف باشه نه از رو کنجکاوی. حواستونن به کوچکترین مشکل بدنی باشه که یه دفه تو نسل بعد اود میکنه. یه مطلب دیگه این که متاسفانه توایران هیچ کدوم از اسبا از نظر بیماریهای خونی وراثتی چک نمیشن که واقعا فاجعه است.

خدا رو شکر من تو هم خونی به مشکل نخوردم.اینو من نمیگم اقای وکیل السادات خانم قلاوند خانم کوثری و nills ismer بهم گفتن

در ضمن کره های بهتر ansata halim shah
ansata hejazi & al adeed al shaqab
هستند
فقط در خالص مصری ها سیلمی هایی چونmishaal & thee despredoo و کره هاشون از صلاح الدین خیلی بهترن.
Ps: اقا فریب قهرمان و نایب قهرمان امسال دنیا خالص مصری بودن.

دوست عزیز تمام این اسبها یه خونی از nazeer رو دارن

Farib

Member
در ضمن کره های بهتر ansata halim shah
ansata hejazi & al adeed al shaqab
هستند
فقط در خالص مصری ها سیلمی هایی چونmishaal & thee despredoo و کره هاشون از صلاح الدین خیلی بهترن.
Ps: اقا فریب قهرمان و نایب قهرمان امسال دنیا خالص مصری بودن.
سال پیش true colurs و al lahab و سال قبلش imperial baarez مقام داشتن , ولی همین امسال چنتا اسب خالص مصری تو کل مسابقه مقام داشتن؟ 3 تا که یکیشم top ten بوده و من کلا مسابقات کلاس بندی رو میگم .
بعدشم جناب صنعتی هم خونی بحث in breeding و line breeding یه بحث تخصصیه که اگه خواستین کامل توضیح میدم که مربوط به که زمان تولید از nazeer ازش استفاده شده و اصلا هم خونی مد نظر شمارو شامل نمیشه.
بحث اینه که ممکنه اقای وکیل السادات و خانم کوثری موافق باشن ولی من هر وقت با اسمر صحبت کردم و کاملا هم از نزدیک با تولیدات و نوع کارش اشنام اصلا اعتقادی به هم خونی مد نظر شما نداره.

بالا