بهترین سیلمی عرب

Soroush.A

Member
سلام دوستان
بهترین سیلمی عرب ایران به نظر شما کدومه؟هم وارداتی هم خالص؟
مالکین سیلمی هم اگر بیطرفانه نظر بدن بهتر میشه.

ایمان

Active member
تفکیک کنیم بهتره خون وادراتی-خارجی و خالص ایرانی
سیلمی های هر کدام از این 3 تا مشکلی های خاص خودشودارن و هیچ نمیشه بگیم بهترین سیلمی کدامه
مثلا تو خارجی ها تا این پایه مبارک حرف اول را زده و ثابت شدست ولی خب مشکلی اصلی این خانواده گودی کمر و دست و پای ضعیفه
تو خون وارداتی ها میشه گفت برفین و یابر از همه بهترن و کرهاشون تو کورس و زیبایی خوب جواب دان برفین مثل مبارک مشکل کمر و دستهای ضعیف رو انتقال میده و سرو گردن رو خیلی خوب اصلاح میکنه حتی بهتر از مبارک
یابر بنظرم از مبارک و برفین تو خارجی و خون وادراتی خیلی سرتره
تو خالصها هم نمیشه گفت بهترین کدامه
پازن -کهکشان -بینظیرآبادان - پاسارگاد -دماوند دزفول -ببرک- اسد-و توحید و ... جزء بهترین ها هستن و لی هرکدام مثل خارجی ها و خون وارداتی مشکللاتی دارن که به کرها انتقال میدن
مثلا پازن متاسفانه مشکل دستهارا انتقال میده
کهکشان کپل خیلی بلند و تا حدودی گودی کمر
اسد تقریبا کوتاهی قد رو میشه تو بعضی از تولیداتش دید
و ...
البته این نظر شخصی خودمه و سو تفاهمی برا کسی نشه

Soroush.A

Member
تو وارداتی نمیتونم نظر بدم ولی با مبارک مخالفم
به نظر من برفین تو خون وارداتی ها و تو خالصا از رو عکس خور رو میپسندم

khosro.a

Member
به نظر منم تو خارجیها مبارک از همه بهتره.
تو خون وارداتیم برفینو از همه بهتر میدونم.
تو خالصا هم کره دادن سزار و کهکشانو بهتر میدونم.

s.parizimanesh

Active member
به نظر من تو خون وارداتی ها لرد و فارون و سرن
تو خالص کهکشان.الشجاع.بینظیر.پازن.پاسارگاد

Soroush.A

Member
من صاحب نظر نیستم جسارت هم نمیکنم ولی خداییش مبارک از اینها بهتر نیست پرواز جان؟
دست خانم درد نکنه که سیلمی 20 و چند سالش هنوز از خیلی از وارداتیها سره ولی نه از همشون.
اگه گفتین کدوما؟ هنوز کسی نگفته.

ایمان

Active member
سروش جان اگه اسبهای خودتان رو میگی اونها هنوز خیلی وقت میخوان تا شناخته شن
ولی تو خارجی هایی که بعد مبارک وارد شدن لرد بی شاه و پرلان ال جاویر از همشون بهترن

ولی تو خارجی هایی که بعد مبارک وارد شدن لرد بی شاه و پرلان ال جاویر از همشون بهترن

به نظر من هم لرد از همه ی وارداتی های جدید بهتره.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
از لرد ده تا هم بیشتر دیدم بسیار زیبا هستند به وقتش عکسهاشون را میزارم
اتفاقآ دیروز اونجا بودم.از فارون هم سه چهار تا دیدم.
حالا بفرمایید شما چندتاش را دیدی؟؟؟
من سوال کردم. دعوا ندارم که
پرسیدم در کل کره ها رو دیدی و یا چه مادیونهایی و چقدر تونسته تغییرات بده. با چه مادینهای

Soroush.A

Member
نه ایمان خان اسبای خودمونو نمیگم چون هنوز خیلی جوونن.:winksmiley02:
سیف و فرر رو میگم.:dodgy:
Farib جان هم اونارو دیدن از ایشون بپرسین.

Farib

Member
سلام . من چون ferrer و seif رو دیدم و از پیشینه شون خبر دارم عرض میکنم. به نظرم ferrer بهترین سیلمی وارداتی است که تا به حال وارد شده ولی برای اونایی که تیپ اسبای عرب امریکایی رو میپسندن. و Seif با توجه به خط خونی و زیبایی منحصر به فردش . تولیداتی که ازش دیدم سیلمی خوبیه. ولی مشکل اینحاست که اجازه استفاده عمومی ازشون نیست. و برای مادیون هاییم که اونجا هستن ferrer کاملا یه تیپ متفاوته . مبارک هم که تو ایران ( تو ایران ) یه اسطوره تکرار نشدنیه چون هم خودش اسب خوبیه و هم زمانی وارد ایران شد که بیس کار برای یه سیلمی در حد مبارک مهیا بود.

s.parizimanesh

Active member
من سوال کردم. دعوا ندارم که
پرسیدم در کل کره ها رو دیدی و یا چه مادیونهایی و چقدر تونسته تغییرات بده. با چه مادینهای
من هم دعوا ندارم داداش ولی سوال شما شبیه به طعنه بود.
درضمن با خالص ها بهتر داده درکل خوب کره داده.

s.parizimanesh

Active member
سلام . من چون ferrer و seif رو دیدم و از پیشینه شون خبر دارم عرض میکنم. به نظرم ferrer بهترین سیلمی وارداتی است که تا به حال وارد شده ولی برای اونایی که تیپ اسبای عرب امریکایی رو میپسندن. و seif با توجه به خط خونی و زیبایی منحصر به فردش . تولیداتی که ازش دیدم سیلمی خوبیه. ولی مشکل اینحاست که اجازه استفاده عمومی ازشون نیست. و برای مادیون هاییم که اونجا هستن ferrer کاملا یه تیپ متفاوته . مبارک هم که تو ایران ( تو ایران ) یه اسطوره تکرار نشدنیه چون هم خودش اسب خوبیه و هم زمانی وارد ایران شد که بیس کار برای یه سیلمی در حد مبارک مهیا بود.
شما کاملآ درست میگید ولی تکلیف دختران مبارک چی میشه؟؟؟

بالا