بختیار(سمند*باران)

اصلا خود خانم توصيه ميكرد كه از كره و نوادكان صنم كشش نكنيد.خود خانم بارها اذعان ميكردند كه با بعضي سيلميها كشش نكنيد.
وای وای وای ......اونایی که ازکره و نوادگان صنم کشش کردند پسرای حرف گوش کنی نبودن ..... شما خودتو نارحت نکن جناب آقای سمند.....

خانم فیروز آنجنان نقش بزرگی در اسب ایران داشته که تا ابد ماندگار باشد و یکی از بزرگترین خصائص ایشون که باعث ماندگاریش خواهد شد شجاعت و صراحتشون بود .لوییز یک نکته بسیار بسیار مهم را بمن آموخت و آن اینکه اسب ترکمن مثل تمام اسبان دیگه نواقصی دارد که باید در هیبریدگیریهای علمی آنرا برطرف کرد.
در جشنواره زیبایی گنبد که حدود 7سال پیش بود درحضور اینجانب،ملک خواجوی گلیداغی،لطیف خواجوی،دکتر مصطفوی ،تقی دمیرچی و سه چهارنفر دیگه خانم اعلام کرد که صنم دوخون بود و من به منظور بلندتر کردن قد اسب ترکمن خواستم فقط برای یکبار از خون تروبرد استفاده کنم.
در آنجا یکی از دوستان تقی دمیرچی به خانم گفتند سیلمی درقوش نزد من بود و من مطمئن هستم این صنم حداقل 75 درصد خون داره!و به هیچ وجه کره درقوش نیست

امید زمانی

Active member
وقتی فدراسیون به عنوان متولی اسب قبول شده پس به درست یا غلط تست های دی ان ای هم باید قبول کرد .وقتی اسبی در تست دی ان ای رد میشه دیگه جای بحث باقی نمیمونه .
در مورد تولیدات فدراسیون هم اگر نمی دونید بدونید که آهو،طلا،اولا و نعیما 4 مادیونی بودند که کامبیز آتابای در ترکمن صحرا گشت و به گفته خوش 4 تا از بهترین ها رو انتخاب کردم و مطمئنا انتخاب های مناسبی داشتند که حداقل از نظر فنوتیپ و عملکرد اسبهای تولید فدراسیون خیلی سرتر و بالاتر از آخال-یموت های تولید ترکمن صحرا شدند .

پدر دلدل منظورمه.
والا اربنتم که سالها اسب تیزینگ بود وضعیت بهتری از سرم سازی نداشت!

دوم شما که ناراحت نسل مادری هستی. داری از سمندی حمایت میکنی که هنوز هیچکس نمیدونه مادرش چیه؟!
ممکنه یه روز گند اونم در بیاد:blinksmiley:

درباره آریام اگر دست شما بود بهترین آخال اول و آخر روزگار میشد. حیف که نیست !

منظورت از کسی نمیداند مادر سمند چی بوده چه کسانی هستند !؟کسانی که عمر حضورشان در دنیای اسب حتی از سن نواده های سمندهم کمتره؟!!! ما هیچوقت روی هیچ سیلمی که در اختیار ماست حتی برترین آنها تعصب نداشته ایم و هیچ اسبی را کامل نمیدانیم و بارها گفته ایم این اسبها امانتند و متعلق به همه مردم و در عمل همین را ثابت کرده ایم. و مطمئن باش اگر میخواستیم میتوانستیم از هر اسبی که بخواهیم،حتی آنها که دوخون بودنشان مسجله سیلمی بسازیم ولی چنین نکردیم.
ما در این حدود ا ده سال گذشته بیش از 1000 کشش منتج به کره داشته ایم! به عدد هزار فکر
کن! و به این فکر کن که ما هیچ سیلمی که در اختیار داریم را از ترکمنصحرا نخریده ایم،بلکه همه را از بیرون گرفتیم و به گلستان بردیم.

خانم فیروز آنجنان نقش بزرگی در اسب ایران داشته که تا ابد ماندگار باشد و یکی از بزرگترین خصائص ایشون که باعث ماندگاریش خواهد شد شجاعت و صراحتشون بود .لوییز یک نکته بسیار بسیار مهم را بمن آموخت و آن اینکه اسب ترکمن مثل تمام اسبان دیگه نواقصی دارد که باید در هیبریدگیریهای علمی آنرا برطرف کرد.
در جشنواره زیبایی گنبد که حدود 7سال پیش بود درحضور اینجانب،ملک خواجوی گلیداغی،لطیف خواجوی،دکتر مصطفوی ،تقی دمیرچی و سه چهارنفر دیگه خانم اعلام کرد که صنم دوخون بود و من به منظور بلندتر کردن قد اسب ترکمن خواستم فقط برای یکبار از خون تروبرد استفاده کنم.
در آنجا یکی از دوستان تقی دمیرچی به خانم گفتند سیلمی درقوش نزد من بود و من مطمئن هستم این صنم حداقل 75 درصد خون داره!و به هیچ وجه کره درقوش نیست
پس با تعاریف شما خانم فیروز بزرگترین خیانت رو به ترکمن کردن که به اسم ترکمن خالص یه دو خون رو وارد ترکمن کردن.....

اتفاقا خیر .
یکی از اصلی ترین زیر مجموعه های یک مرکز پرورش اسب جامع مثل قره تپه تولید هیبریدها با اهداف ورزشی میباشد.که همین دو رگ گیریهاست که شاید نتایج ورزشی فراتر از همان گونه خالص را بهمراه داشته باشد و لوییز این را دنبال میکرد.
به شخصه نمیدانم اگر لوییز نبود الان ما چه داشتیم؟زیرا شما نباید لوییز را در تولیدات مزرعه خودشون محدود کنید و نقشی که لوییز به عنوان یک لیدر در تولید اسب ترکمن و دلگرم کردن تولیدکنندگان داشت بالاتر از تولید اسب توسط خود شونه.
شاید بزرگترین عامل استفاده از گل آهو،سدبای و اترک شخص لوییز بوده ولی من گفتم حیف خودشان از آنها استفاده نکردند.

امید زمانی

Active member
خود خانم فیروز سالهای آخر گفته بود که پشیمونم از دلدل استفاده کردم کاش به جاش از یه یموت خوب استفاده کرده بودم

hooshmand

Member
متاسفانه بعضي از دوستان در اين تاپيك با طرح بحث هاي انحرافي در حق زنده ياد سر كار خانم لوئيز فيروز جفا مي كنند و نقل قولهائي را از خانم فيروز بدون ارائه سند معتبر ارائه مي نمايند كه از نظر اهل فن اين نقل قول ها نامعتبر مي باشدمگر مستند قاابل قبول ارائه شود.
اينجانب تشكيك سست و ضعيف هر يك از دوستان در مورد دوخون بودن ماديان صنم را با ذكر سند معتبر در تاپيك ماديان صنم پاسخ خواهم داد و بطور قاطعانه اعلام مي نمايم بر اساس گواهي دانشگاه كنتاكي امريكا ماديان صنم تركمن تعيين گرديده............................ وهيا هوي فلاني مي گويد و بهماني ميگويد پايه و اساسي ندارد اگر دارد سند ارائه نمايند و ادرس صحيح بدهند
و اگر لازم باشد باز هم بصورت مستند در مورد كره هاي ماديان صنم از سيلمي اربنت مانند ماديان توران مادر يلقوش و اميگو .......................
و سيلمي بتو در تاپيك هاي خودشان اطلاعات ازمايشهاي دانشگاه كنتاكي را ارائه مي نمايم تا اگردوستان تركمن دوست مايل هستند بروند دنبال بهره برداري منطقي در توليد اسب تركمن خوب و كم عيب والا اين قيل و قال و رير سئوال بردن زحمات ان زنده ياد هيچ دردي از كسي دوا نمي كند.... ولي شايد بازاري را...؟؟؟ چند صباحي داغ نمايد..!!!؟؟؟
................................................................
دوستان دوستار اسب اصيل تركمن هيچ وقت از خود سئوال نموده ايم اگر زنده ياد سركار خانم لوئيز فيرو ز بجاي رفتن به قلب تركمن صحرا و كار روي اسب تركمن به جنوب كشور يا غرب مي رفتند و روي عرب و دره شور و كرد كار مي كردند و سيلمي ها و ماديانهاي تركمن گله قره تپه اعم از اخال يا يموت توليد نمي شدند ايا ما همين پتانسيل امروزي در توليد اسب تركمن را مي داشتيم كه به دعواي دوخون و خالصش بنشينيم..............؟؟؟؟.
.....................................................................
دوستان اگر واقعا هريك از ما عشق اسب تركمن داريم و دلمان براي اين سرمايه ملي و ذخيره ژنتيك مي سوزد و به بقا و اعتلاي اين نژاد اصيل مي انديشيم مي بايست زحمات ان زنده ياد را پاس داشته و حرمت استاد و شاگردي را نگه داريم چون اين چرخ بر همه ما خوهد گذشت
...................................................................

تيزينگ بودن سيلمي اربنت نمي تواند ارزشهاي اين سيلمي را زير سئوال ببرد...
عدم اقبال مردم تركمن در تركمن صحرا در نيمه دوم دهه 50به اسب اصيل تركمن
و رواج دوخون گيري از سيلمي هاي شاخص و مطرح تروبرد وارداتي موجب استفاده عير اصولي تيزينگ از يك سيلمي اخال وارداتي گرديده كه صد درصد با اهداف انجمن ملي اسب در ان زمان مغايرت داشته ..ولي واقعيتي انكار ناپذير ميباشد و البته در سالهاي بعد با تلاشهاي دوستداران اسب اصيل تركمن و مساعدت هاي جهادسازندگي گنبد از سيلمي اربنت در حد امكانات ان زمان استفاده منطقي بعمل امده و توليدات خوبي بجاي مانده است..................
...................................................
زير سئوال بردن مادران بعضي از سيلمي ها كار پسنديده اي نيست چه مادر دلدل باشد چه مادر سمند يقينا دست اندركاران بهبود نژاد تركمن در دهه 40 و 50 در انتخاب ماديان هاي اصيل وسواس داشته اند و البته استثناهائي همچون ماديان بجه قوش نيز وجود دارد كه دست اندر كاران قديمي اداره كل سواركاري بوضوح بر دوخون بودن ان ماديان صحه مي گذارند و خارج نمودن نريان شبرنگ كره ماديان بچه قوش و سيلمي توسن از رده سيلمي هاي فدراسيون گواه اين مدعا هست ..هرچند كره هاي ماديان حاصل از بچه قوش در چرخه توليد باقي ماندندو در كششهاي با سيلمي هاي تركمن در نسلهاي بعدي از ناخالصي هاي نتاجشان كاسته شد.....
ضمنا وجود سيلمي هاي خالص تركمن بجاي مانده ار دلدل و سمند حاكي از خالص بودن مادران اين سيلمي ها ميباشد چه نعيما مادر سمند و و چه ماديان يموت ايلخي ورامين مادر دلدل......................

ما قصدی بر زیر سوال بردن لوییز بزرگ و نقش سترگ او در اسب ایرانی نداریم و حق نمک را بجا می آوریم.
نقش لوییز در بزرگترین کشف تاریخی و علمی این مملکت در زمینه اسب یعنی معرفی کاسپین به جهان او را آنقدر بالا و دست نیافتنی کرده که صحبت در مورد او ژاژخاییدن است و بس.
حتی نقش در کتمان مانده لوییز در حفظ و ارتقاء اسب کرد نیز قابل تقدیر است
و نقش بی بدیل او در حفظ و زنده داری اسب ترکمن که آنرا فقط میتواند یک عشق الهی توجیه کند و بس.
اما همان طوری که در سطور بالا با ذکر اسامی افراد که آنرا از سندیت با سه شاهد عاقل و بالغ بالاتر میبرد نگاشته ام،شخص لوییز اعلام کرد که صنم دوخون بوده و در این نه شیطنتی هست و نه بازار داغی!!!درضمن خانم نه یلقوش،نه ارشک ،نه آمیگو ،نه بیلی ونه قزل یلدوز هیچکدام را سیلمی نکرد که خیانتی کرده باشد و بتو را نیز همان مواقع از قره تپه شیخ خارج کرد و اینجانب اعتقاد دارم زیر سوال بردن کارها یا اسبهایی که ناجوانمردانه از نام لوئیز سوء استفاده میکنند تا چند صباحی!!!! بازاری داغ کنند !!!! از اهم واجبات و دینی است که ما به لوئیز داریم.
صراحتا بد دفاع کردن و وارونه جلوه دادن واضحات بدترین تخریب منزلت یک اندیشه یا شخص است.

hooshmand

Member
ما جانانه و با صداقت از زحمات گرانقدر زنده ياد سركار خانم لوئيز فيروز در خصوص احياي اسب اصيل تركمن در تركمن صحرا دفاع مي نمائيم چون خود را مديون ان پيشكسوت اسب اصيل تركمن دانسته و سالها در ركابش شاگردي نموده و بر سفره بي ريايش در كنار ايشان و مهترانش نان ونمك خورده و حرمتش را پاس مي داريم و نمكدان هرگز نخواهيم شكست....هرگز
.....................................
اما كساني كه در 2 سال اخر زندگي ان زنده ياد به دنبال نام و ناني به تركمن صحرا وارد و دلسوز اسب تركمن شدند اكنون با كمترين شناخت و بدون هيچ مدركي و با هو و جنجال توليدات ان مرحومه را بزعم خود براحتي زير سئوال مي برند و اسمش را دفاع از زحمات ان زنده ياد عنوان مي نمايند !!!؟؟؟؟؟

ما اين مدعيان ..( دايه مهربان تر از مادر ) را خوب مي شناسيم و بهتر از ما مردم فهيم تركمن صحرا بر سابقه درخشان!!؟؟؟ حضور 6 ساله انان در ديار تركمن واقفند......
دست اندر كاران اسب اصيل تركمن در تركمن صحرا خوب مي دانند كه چه شد كه اين مدعيان فعلا از ان ديار
رخت بربسته و سفره بر اقليمي دگر گسترده اند!!!؟؟؟
چشم فرو بستن بر اسناد مستند خلوص نژادي توليدات گله قره تپه و بسخره گرفتن اين اسناد در كامنت هاي قبلي اين تاپيك و تاپيك ماديان صنم و ذكر نقل قولهاي واهي و ابهام برانگيز و بدتر از ان اطلاق دوخون بودن بعضي از توليدات گله قره تپه و ذكر ( استفاده از سيلمي دلدل اشتباه بود ) از دهان ان مرحومه جفاي نابخشودني است كه اين مدعيان دوست نما بر گرده اسب اصيل تركمن روا مي دارند و هرگز از ذهن دوستداران اسب اصيل تركمن زدوده نخواهد شد....... اما ...اما ...اما.....
باكي نيست ما ريشه اين ابهام پراكني ها را با دقت و وسواس وبا شفافيت و در كمال خونسردي واكاوي و تفحص نموده ومستنداتمان را جهت اگاهي و قضاوت نسل جوان دوستدار اسب اصيل تركمن ارائه مي نمائيم.....
وگرنه عملكرد درخشان چندين دهه ان زنده ياد در زمينه احياي اسب اصيل تركمن در تركمن صحرا براي دست اندر كاران با سابقه اسب اصيل تركمن در استان گلستان و خراسان شمالي مبرهن و مشخص و قابل احترام و ستايش است و ماهيت و عملكرد6 ساله اين مدعيان نيز !!؟؟؟؟ كه با اسب تركمن چه كردندو چرا از منطقه تركمن صحرا خارج شدند و حالا چرا بر دستاوردهاي ان زنده ياد ابهام افكنبي مي نمايند ؟؟؟؟؟
...................................... .......
اينجانب با احساس مسئوليت و انجام وظيفه پاسخ تك تك اين ابهام افكني ها را بر اساس مستندات موجود خواهم داد
و از جمله پاسخ مفصل به ابهام افكني مندرج در كامنت شماره 30 مبني بر (درضمن خانم نه یلقوش،نه ارشک ،نه آمیگو ،نه بیلی ونه قزل یلدوز هیچکدام را سیلمی نکرد که خیانتی کرده باشد و بتو را نیز همان مواقع از قره تپه شیخ خارج کرد ) را در كامنت مجزا ارائه مي نمايم

زحمات خانم بر کسی پوشیده نیست و اگر ما امروز اسبی بنام اسب ترکمن داریم به یمن سوختن آن بزرگوار در ترکمنصحراستو ونه بادمجان دور قابچینهایی مثل .
مهم نیست ما 6 یا 60 سال در ترکمنصحرا باشیم،مهم تاثیری است که با بردن سیلمیهای ممتاز به منطقه ایفا کرده ایم،که تولیدات امروز ترکمنصحرا گواه این تاثیر است.
یا اسپانسری چند دوره مسابقه زیبایی.
یارونقی که به بازار اسب ترکمن داده ایم.
امسال 4سیلمی در منطقه ترکمنصحرا داشتیم و یک ریال(دقت کن یک ریال) پول کشش نگرفته ایم.
سال گذشته سیلمی سربسر بیش از 40 کشش داشت کمتر از 1 میلیون دریافت داشته ایم!
از بیش از 50 کشش بهمن در سال گذشته!!!
از بیش از 60 کشش مارشال در ترکمنصحرا و جرگلان کمتر از 2 میلیون گرفته ایم.
این منفعت طلبی ما در ترکمن صحرا!
امسال از سیلمیهایمان در تهران کرج همدان اصفهان و... بیش از ده برابر 8 سال گذشته دریافتی داشته ایم که برای دوام ما ومجموعه ما نیاز حیاتی بوده. در ضمن از دو سیلمیمان اسپرم گیری کردیم که این هم موفقیت بزرگیست.
ما در این 8 سال بیش از 1000 کشش داشته ایم! هزار کشش با سیلمیهایی که با کیفیت ترین سیلمیهای ایران هستند.
من در خصوص فرمایشات لوییز، حداقل 4 تا 5 حاضر را نام بردم،بهتر نیست به عمق کلام و عمل لوییز وفادار باشیم!؟
دست به دست هم دهیم تا اگر مفید و موثر نیستیم آسیب به این اسبان ستم کشیده نرسانیم.

امید زمانی

Active member
جواب تست های دی ان ای سیلمی های ارشک ، یلقوش و بتو را بنده در اداره تبار و شناسنامه دیدم و خیلی متاسفم که مجبورم نام ببرم اما این اسبها 1 روز بعد از این که جواب آمد به طرز عجیبی جوابهایشان به صورت دیگری اعلام شد و آقای طاها یگانه که در آن زمان مسئول میکروچیپ و دی ان ای اسب های ترکمن بود به یکباره بعد از بحث و جدال در مورد یه سری اسب ها تغییر پست داده شد!! برای من مثل روز روشن اسب که تست اسب ها چگونه بود و البته این پیگیری من به خاطر صحبتهایی بود که جناب سینا ظهیر از دلسوزان و پیشکسوتان اسب ترکمن قبلا با من در مورد مادیان صنم کرده بود و بحثهایی که ایشون گفتند ما با خانم فیروز در مورد صنم کردیم ولی متاسفانه خانم متقاعد نشدند.البته به برکت وجود تیمی دلسوز!!!در ادراه تبار و شناسنامه الان تمام سیلمی ها خالص اعلام شده اند حتی آنهایی که 2 دفعه جواب تستشان مردود بود و دوستان می توانند از این اسبها به عنوان سیلمی ترکمن!! استفاده کنند . ولی تمام این مستندات محفوظ خواهند ماند و من بر حسب علاقه ای که به اسب ترکمن دارم خواستم علاقه مندان به اسب ترکمن با شفافیت بیشتری موضوع دی ان ای های ارسالی فدراسیون را پیگیری کنند .

hooshmand

Member
دوستداران اسب اصيل تركمن
پاسخ به استمرار ابهام ا فكني درخصوص ماديان صنم در كامنت 33 و34 را در تاپيك ماديان صنم مفصلا ارائه خواهم نمود

جناب هوشمند شما پیشکسوت ما محسوب میشوید و احترامتان بجاست و خدای نکرده قصد کشمکش یا مجادله با شما را نداشته و این نامرادی در حیطه روحی ما نیست ولی شما که ما و کارهای ما درترکمنصحرا را تخطئه میکنید میتوانید شمه ای ازخدماتی که خود شخصا به اسب ترکمن کرده اید یا الطافی که به لوییز در قید حیاتش داشته اید یا رضایت روحی و قلبی خود ازآنهمه کشش ازعطاقره تپه در ترکمنصحرا را بیان کنید یا نام کسانی را که شما در رونق و رشدشان موثربودید را نام ببرید یا بگویید کدام تولیدکننده از شما درراهبرد تولیداتش خط و الهام گرفته؟!! یا امروزنسل چندم تولیدات شما مثمر ثمر در آن خطه اند!؟ و آیا بجز اسبان خود برای اعتلای اسب ترکمن مخارجی را به دوش کشیده اید!؟و آیا کسی را توانسته اید از بیرون جذب ترکمن کنید!؟
و مهمتر از همه
ومهمتر از همه
ومهمتر از همه
خیانت ما به اسب در ترکمنصحرا چه بوده که اینگونه تیغ از نیام میکشید!؟!؟؟
و چه کسی بیش از ما خدمت کرده که شما میتوانید نام ببرید؟!
بازهم میگویم جسارت مرا ببخشید و قصدی بر اطاله دعوا ندارم.
من الله توفیق

hooshmand

Member
جناب اقاي علي زماني قديم و جناب اقاي دكتر دهكردي جديد...
...........................................................................
چون نام عطا قره تپه را در كامنت 36 اورديد ناچارهستم پاسختان را در مقال مختصر تقديم نمايم

برو اين دام بر مرغ دگر نه.....

ما عاشق اسبيم و شما كاسب اسب !
پس اين دو را هرگز باهم قرابتي نيست
هر زمان يك سيلمي تركمن را 14 سال امانت داري نموديد و در جرگه كاسبان وارد نشديد
ان زمان ميشود در جرگه عاشقان بر چرتكه قضاوت نشست ................
وبهترين قاضي مردمان با صفاي تركمن صحرا هستند ......ولسلام

امید زمانی

Active member
بنده امید زمانی دهکردی هستم . وبرادرم علی زمانی دهکردی (این رو صرفا جهت اطلاع گفتم تا برای درشت کردن فونتتون خیلی اذیت نشید)
سیلمی ترکمن؟14 سال امانتداری؟انصافا در این چند سال کسی هم برای خرید عطا به شما مراجعه کرد؟؟یا کره ای از عطا دیده باشد و تعریف کند که فلان کره را دیدم ؟
البته به نظر من امانتداری که منظور شما هست احتمالا مانند پروژه ای هست که برای فیروز دارید که ابتدا تقدیمش کردید به لوییز فیروز و مردم ترکمن صحرا که سیلمی منطقه باشد و بعدا در سایت های مختلف آگهی فروشش را زدید!
ما تولید میکنیم . خرید و فروش میکنیم.کشش می کنیم و اگر کسی بگوید اینها یعنی رد علاقه به اسب به نظر من باید در وی تامل کرد!اتفاقا از نظر من این عشق زمانی تعالی خواهد داشت که تولید چرخه بازار را داشته باشد وگر نه مثل سالیان قبل محجور خواهد بود . شما فکر میکنید دلیل این رونق امروز اسب ترکمن چیست؟ این مطلب را هیچ کس در ایران نمی تواند نفی کند که بخش عمده ای از این رونق و تولید اسب ترکمن را ما باعثش بودیم و از این بابت هیچ منتی بر کسی نیست . خوشحالیم که امروز اگر با افتخار میگوییم اسب ترکمن نگهداری میکنیم کسی بر اسب ترکمن پوز خند نمیزند .و هر روز که کره های تولیدی ترکمن صحرا را از سیلمی های ارزشمندی همچون جرگلان،سمند،بهمن،سر به سر و مارشال میبینیم افتخار بیشتر از پیش خود را برای ما نمایان میکند و خدا را شاکریم که روزی این اسب ها را از دل خودشان برای ما فراهم کرد تا امانتداری کنیم این میراث با ارزش را که اگر به قول شما این رونق اقتصادی یا(کاسبی!!!)که برای شما مقابل عشق به اسب است و برای ما نیاز عشق به اسب تلقی میشود نبود امروز این همه تولیدات خوب و تشویق تولیدکنندگان را شاهدش نبودیم.
و البته با جمله آخر شما خیلی موافق نیستم...البته که مردم ترکمن صحرا برای ما عزیزند و نظرشون همیشه همراه و کمک ما بوده ولی اون چیزی که قضاوت صحیح داره زمان هستش به قول خودتون 14 سال عاشق و همراه اسب ترکمن بودید و ما قدمتمان خیلی کمتر از این عددهاست در اسب ترکمن و امیدوارم که کارنامه آبرو مندی داشته باشیم همه ما. امیدوارم که اسب ترکمن که هم اکنون بسیار نیازمند توجه عاشقانش است هر روز بهتر و در مقام های بالاتر ببینیمش . ان شا الله

hooshmand

Member
جناب اقاي اميد زماني دهكردي

ا----چون اخوي گرامي جناب اقاي دكتر دهكردي 6سال سابقه پر رنگتر حضور در تركمن صحرا دارندولي جنابعالي بنا بر ماهيت دانشجوئيتان در ان ايام كمرنگتر در تركمن صحرا تشريف داشته ايد ناچارا حق را بايد به شما داد چون نبوديد اطلاع هم نداريد مشتري مشهدي عطا قره تپه را برويد از جناب اخوند پرويز جويا شويد و مشتري تبريزي عطا قره تپه را از جناب مسعود غياثي و مشتري شاهرودي را از شاه محمد اشري.... اما وقتي عاشق باشي و كاسب نباشي نمي تواني بفروشي و دل به دوري از دوست نمي دهي

2-----عطا قره تپه چون در پروژه كاسبي تعريف نشده بود در طي 6 سال كشش بوق و كرناي كشش هاي 70 تائي و 90 تائي براي هر فصل را نداشت و حداكثر كشش ثبت شده اش 16 راس ماديان بود در يك فصل كشش و حداقل 5 راس ماديان در ساير فصلها انهم براي دوستان مجاني و همسايه ها 2 كيسه جو و از 30 هزارتومان تا سال 1390 كه شد 200 هزار تومان مزيد استحضار كره هاي عطا قره تپه و ماديان گل..؟؟؟ متعلق به يكي از دوستان از مصاديق كشش مجاني بودند كه جناب اخوي از خريد و فروش يكي يا هردوي ان كره ها خيلي شيرين مستفيض شدند و قيمت فروش ان كره ماديان يكساله بالاي ده ميليون تومان خيلي در اسبداران گنبددر ان سال صدا كرد ضمنا شايد جمع كره هاي عطا قره تپه به عدد 50 نرسد ولي هيچكدام از كره هايش دست و پا كج و زال و چخمور و تك بيضه نبودند و ژن ناقص در توده محدود تركمن رها نكردند بلكه بالاي 50 درصد برنگ سمند و عمدتا فنوتايپ پدري را به ارث برده بودندچون اصولا عطا قره تپه خودش اسبي بغايت متناسب و قوي و دست وپا تير اهن و شاقول بود و هيچ وقت در دوران كورس قره قوش نشد البته شرح قدرت عطا با 152 قد با يك سوار 120 كيلوئي در گشتهاي 4و5 ساعته در شوره زارهاي قزل قوي و اراقوي را ميتوان از چابكسواران چاروا يلقي تحقيق كرد

3----- به كوري چشم دشمنان زنده ياد لوئيز فيروز ....كره عطا قره تپه و نسيم قره تپه در ميان خيل تركمنهاي دوخون فقط بنام ان زنده ياد در ميادين كورس گنبد و اق قلا دويد و انشاالله اگر خداوند متعال مقدر فرمايد فيروز قره تپه نيز با نام ان زنده ياد به ميدان خواهد امد و سپس در اصطبل عمويش عطا قره تپه سيلمي خواهد شد تا نام پدر ارزشمندش سيلمي طاقان قره تپه را استمرار ببخشد پس فيروز وقف تركمن صحرا است و با افتخار اكنون و هر روز ريعي از اذان صبح از خط قزل الان گذشته و به عمق دشت تركمن رفته و وبا طلوع افتاب به چاروايلقي باز ميگردد و با افتخار غبار مقدس تركمن صحرا را بر چهره دارد لذا اصلا جاي نگراني نيست در وادي فيروز بساط كاسبي جايگاهي ندارد چون فيروز وقف لوئيز فيروز است پس در تركمن صحرا مي ماند هرچند همواره طالبان فراوان از تبريز تا بوشهر و شيراز و خراسان و اصفهان و تهران و كردان داشته است و اصالتش را مقام هاي جشنواره ها گواهي ميدهند و جنم ورزشي اش را اينده و ميادين كورس به ازمون خواهند برد ...............
4......اگهي تبليغاتي فيروز كه قطعا عدد بازديد كنندگانش از 2000 هم گذشته است جايگاهي است عمدتا براي تبليغ اسب اصيل تركمن با برد خيلي وسيع و با توضيحات كارشناسي در خصوص شجره مادري و پدري فيروز و ذكر مقامهاي انان ولي از فروش خبري نيست چون پروژه فيروز پروژه عاشقي است ونه كاسبي اما از اطلاع رساني براي نژاد اصيل تركمن و دوست اسبي جديد يافتن و انان را به جرگه اسب دوستان راهنمائي نمودن و..... تا دلتان بخواهد خبر هاي خوبي هست
ضمنا بنده در ارتباط با متقاضيان خريد فيروز شايد بالغ بر 100 تلفن ثبت شده دارم كه متقاضيان را به دوستان اسبي ارتباط داده ام و خيلي از دوستان اسبي ام در اين سايت متقاضيان خريد فيروز هستند و اين از بركات وجود فيروز هست و خدا را شكر

5----- ما كه بخيل نيستيم خيلي از دوستان كاسبمان به اقتضاي شغلشان در همان سايت بغل دست ما فقط در چند كلمه تبليغ مي كنند ..بهترين هاي تركمن را از ما بخواهيد ....!!!

6..... وقتي شما عاشق اسب هستيد و داشتن كره هاي بهتر را با سيلمي هاي متفاوت ازمون مي نماييد
ناچارا در مقاطعي بايد توليداتان برترتان را حفظ و مابقي را بفروشيد چون منابع تامين عشق محدود است .. و اين سيكل اجتناب ناپذير هست وما هم مستثني نيستيم ولي در مدار كاسبي قهرمان قهرمانان را حتي اگر مارشال باشد مي فروشي واقعيتي كه هست و هيج گريزي از ان نيست .. !!؟؟؟و ايرادي هم بر ان نيست چون ذات كاسبي حلال همين است و لا غير

7..... تاثيرات شخص شما بر اسب تركمن و رونق ان بايد ناچيز باشدو شديدا دچار خود بزرگ بيني هستيدلطفا زحمات اخوي گرامي جناب دكتر دهكردي را بنام خودتان مصادره نفرماييد و همينجا بفرمايد از خيل سيلميها و ماديانهاي توليدي منتصب به جناب دكتر دهكردي چند راس متعلق به شما هست چون سال گذشته ايشان فرمودند جنابعالي فقط يك اسب دوخون داريد !!؟؟؟
8...... چرا نقش محوري وتاثير گذار بزرگتر از ظرفيت توليدي جناب دكتر دهكردي در اسب تركمن را نمي بينيد وشايد دوست نداريد باز گو كنيد ..چرا ؟؟ ان بزرگواران چندين برابر شما اسب دارند و ان هم از نوع تركمن و خوبش كه شما سالها براي رسيدن به توليدات انها انها فاصله داريد و مانند شما مستاجر نبوده ودر گردش نيز نيستند ضمنا كدام مرجع رسمي در كشور گفته كه شما فقط بر رونق اسب تركمن در دهه 80 موثر بوده ايد با امار و ارقام مستند بفرمائيد چند درصد اسبان كورس و پرش و .. از ان توليدات مستقيم شما است ؟؟چه در تركمن صحرا و چه در خراسان شمالي و تهران و اصفهان و شيراز و ...هر توليد كننده كه از يك ماديان تا 50 ماديان داشته باشد در چرخه توليد اسب تركمن ورونق صنعت اسب به نسبت ظرفيت ماديان هايش موثر است اگر مردم ماديان خرج ندهند و نگه ندارند شما سيلمي هايتان را چكارمي كنيد
ضمنا رونق اسبداري تركمن كه فقط به ماديان داري و سيلمي داري محدود نمي شود عوامل متعددي همچون سازماندهي كورس تركمن و حضور در مجامع ذيربط براي احقاق حق اسب تركمن و ظرفيت سازي حراج فصليو ساليانه داخليو صادرات خارجي اسب تركمن و قانون مند كردن ان و و توسعه و سر مايه گذاري در زير ساختهاي صنعت اسب مانند توسعه كمي و كيفي باشگاه هاي سواركاري و صنايع مرتبط با اسب و... از ايتم هاي موثر در رونق اسب تركمن هستند كه متاسفانه جاي پائي از شما در ان مشاهده نمي شود واين عيب نيست ولي ادعاي بزرگ كردن و خود بزرگ بيني عيب بوده شايسته شما نيست
9....توهم از بدترين افاتي است اگر دجارش شويم سازمانمان را بر باد ميدهد...اگر ديدن کره های تولیدی از سیلمی های ارزشمندی همچون جرگلان،سمند،بهمن،سر به سر و مارشال براي شما افتخار هست پس جايگاه ارزشمند ساير سيلمي هاي ارزشمند در كجاست لابد در مكاني كه شما سيلمي هاي ارزشمند گله قره تپه را با چوب ناخالصي به حراج
ابهام افكني حواله ميدهيد خيلي جالب است با 6 سال حضور نصفه و نيمه در اسب تركمن 40 سال استواري انساني عاشق و زجر كشيده براي اسب تركمن را با ذكر عبارت( خود خانم فیروز سالهای آخر گفته بود که پشیمونم از دلدل استفاده کردم کاش به جاش از یه یموت خوب استفاده کرده بودم )در كوره ابهام مي سوزانيد و اسمش را مي گذاريد امانت داري؟؟؟!!!!دست تان درد نكند با اين روش و منش حتما مردم تركمن صحرا وام دار تان خواهند بود ...........اينده اگر در تركمن صحرا حضور يافتيد استقبال مردم را به ازمون خواهيد نشست......زياد عجله ننمايد
اينجانب صادقانه براي شما و جناب دكتر دهكردي ارزوي موفقيت و سربلندي در احياو توسعه اسب اصيل تركمن مي نمايم
اما ايمان و يقين دارم حرمت ان زنده ياد نگاه داشتن توشه راهتان است و تخريبش بلاي ...؟؟؟؟؟
ولسلام.......................

ضمن تشکر از شما جناب هوشمند که محترمانه پاسخ دادید نکاتی چند را برای شما و دوستان توضیح دهم:
1. مارشال را به کسی فروختیم که بهتر از ما نگهداری میکند و جایی رفته که مادیانهای ارزنده ای از آن کشش خواهد شد که این یعنی دین اسب را ادا نموده ایم و مالکیت یک اسب برای ما نشانه تشخص محسوب نمیشود و مطمئنم جناب فاخر بهتر از ما قدر این اسب را خواهد دانست.انشاالله مبارکشان باشد.
2.بجز سمند بقیه سیلمیهای ما را امید پیدا کرد و خرید.در ضمن من کجا به شما گفتم امید فقط یک مادیان دوخون داره!؟ما 8سیلمی 11مادیان تولیدی نزدیک به 15کره پای مادر و یکساله و حدود25راس اسب فروشی چرخشی داریم که در حداقل 50درصد آنها امید شریکه و در حقیقت 90 درصد آنها را با جستجو و رایزنی امید خریده ایم و بیشتر فروشهای ما را امید سازماندهی میکند.البته این تعداد اسب تا زمستان به کمتر از 20 راس تقلیل پیدا خواهد کرد و این چرخه هرساله ماست در ضمن بسیاری از مادیانهای آبستن را هر ساله بدون کره داخل شکم میفروشیم که همین اصل تولیدات ما را هرساله بالاتر از20راس نگهداشته.
3.ما در اولین گام زمینی3هکتاری را در نزدیکی گنبد خریدیم که متاسفانه با کارشکنی میراث فرهنگی 4سال جواز و وامش طول کشید ولی به یاری شما دوستان امسال آنرا مشترکا با آقای آوری بنا خواهیم نهاد و از مستاجری رها خواهیم شد و آنجا را پایگاهی برای اسب ترکمن خواهیم کرد.
4.ما تازه واردیم و شما پیشکسوت،پس انتظار حمایت از شما داریم.و همیشه نیازمند راهنماییهای شما ودیگر دوستان هستیم.چرا که اگر امروز چیزی در چنته و اسبان مطرحی در مجموعه داریم به برکت الطاف راهنماییها و حمایتهای بزرگانی چون شما بوده.
من الله توفیق

بالا