ایا موافق جایزه نقدی در مسابقه زیبایی هستید؟

ashkann.m

Member
آقا سهیل با عرضه احترام اما اون روبان ۲ هزار تومنی نیست که باعث دعوا میشه ، خودتون میدونید واسه اسب دارا روبان ۲ هزار تومنی یا ۵۰۰ هزار تومن جایزه چیزی محسوب نمیشه ، چون هزینههای نگاه داری بیشتره این حرفاس ، مساله مهم ، افتخار و مقامی که اسب میگیره و باعث میشه قیمت خودش و کره هاش بالا بره ، درسته؟ و من فکر کنم اونایی که بقیه رو به تقلب محکوم میکنن ، دلیلش اینه نه روبان ۲ هزار تومنی . هرچند همینشم اشتباهه. هرچند به نظر من همینم ارزش چندانی نداره ، من الان ۳ ساله ک هنلری میکنم و اسب زیبایی آماده میکنم و واسه مسابقات میام فقط واسه اینه که ۲ ،۳ روزی رو با دوستان اسب دوست دیگه در کنار هم باشیم ، نه چیز دیگه .
با حرفات موافقم....کدومو آماده کردی؟

با عرض سلام خدمت مهندس سهیل صنعتی و دوستان.....به نظر من اگه ظرفیت شکست و معنی رقابت رو تولید کندگان ومالکین ما داشته باشند و درک کنند.. برگزار کنندگان جشنوارها می توانند جوایز نقدی وهدایای نفیس اهدا کنند... جوایز نقدی در دراز مدت میتواند در بهتر شدن تولیدات ما نقش اساسی داشته باشد... میتواند بخشی از مخارج مالکین رو پوشش دهد...انگیزه شرکت در مسابقات در بین مالکین و تولید کنندگان افزایش پیدا خواهد کرد..

ashkann.m

Member
با عرض سلام خدمت مهندس سهیل صنعتی و دوستان.....به نظر من اگه ظرفیت شکست و معنی رقابت رو تولید کندگان ومالکین ما داشته باشند و درک کنند.. برگزار کنندگان جشنوارها می توانند جوایز نقدی وهدایای نفیس اهدا کنند... جوایز نقدی در دراز مدت میتواند در بهتر شدن تولیدات ما نقش اساسی داشته باشد... میتواند بخشی از مخارج مالکین رو پوشش دهد...انگیزه شرکت در مسابقات در بین مالکین و تولید کنندگان افزایش پیدا خواهد کرد..
ودر نتیجه سطح کمی و کیفی مسابقات افزایش پیدا میکنه

Soheil Sanati

Active member
دوستان من هم مخالف جایزه خوب نیستم ولی عقیده دارم پول نقد و ماشین باعث حساسیت بالا میشه و اگه کسی نتونه جلوی خودشو بگیره خیلی بد میشه

ashkann.m

Member
دوستان من هم مخالف جایزه خوب نیستم ولی عقیده دارم پول نقد و ماشین باعث حساسیت بالا میشه و اگه کسی نتونه جلوی خودشو بگیره خیلی بد میشه
بله %100 باعث ایجاد حساسیت میشه ولی باید خودشونو کنترل کنن قرار نیست همه چیز اونطور که می خوان باشه...مهندس اصفهان داوری؟؟؟

hashemlo

Member
پس اول فرهنگ سازي كنيد مانند تهيه بروشورهاي آموزشي .و ملاكهاي داوري . و تا حد امكان استفاده از داورهاي مجرب وبي طرف

اولا همينجور حرفها و سوالها تا حدي تبليغ منفي براي يك مسابقه شو هست دوما وقتي يك اسبدار چندين ميليون خرج ميكنه تا يك اسب رو به مسابه برسونه (هزينه هاي نگهداري با اين وضعيتي كه الان مملكت ما داره و همچنين كرايه و هزينه هاي جانبي)قطعا حق داره روي مقامي كه اسبش ميگيره و نوع داوري حساس باشه ولي مطئنان جايزه نقدي سطح كيفي مسابقه رو بالا ميبره جايزخ نقدي براي جايي كه برگزار كننده شخصا وارد ميدان مسابقه ميشه و با داور سر يك ميز مينشينه و ميگه فلان اسب واسه منه اصلا خوب نيست وقتي جايزه ها نقدي بشه و بخشي از هزينه ها رو جبران كنه بالطبع جبران ميكنه و توليد كننده ها با دلگرمي بيشتري توليداتشون رو به ميدون ميارن ولي جديدا ديديم كه استانهاي مدعي بهترين برگزاري كه قبلا رزت و حكم و دسته گل ميدادند به تازگي شروع به حذف يك يا دوتا از اين جوايز كردند و بنده به شخصه شنيدم كه مالكان با توجه به عدم پرداخت جايزه نقدي يا ارزنده نسبت به اين كار معترض بودند انشاا... كه در همه مسابقات ايران شاهد پرداخت جوايز نقدي و ارزنده باشيم

Soheil Sanati

Active member
دوستان داوری در زیبایی سلیقه ای هست.مثل کورس خط پایان نداره که همه ببینن کدوم اسب از خط پایان گذشت یا مثل پرش که یه اسب چنتا مانع رو انداخت۰این یک چیز سلیقه ایست.پس اول باید فرهنگش با جوایز اسبی تر مثل زین و دهنه و کله گیر زیبایی و ۰۰۰۰ جا بیفته بعد بریم سراغ جوایز مالی

من با یک جایزه بزرگ بسیار مخالفم ......یک ماشین به کدام اسب میرسه؟اگه به یک وارداتی برسه دیگه کسی سراغ تولیدات داخل میره......چند تولیدکنده از اتش یک برگزار کننده میسوزه؟اگه یک اسب وارداتی ماشین جایزه بگیره احتمال داره تولیدات داخل ضربه شدید وغیر قابل جبرانی بخورنند...و من فکر میکنم اگه داوران خارجی بدانند که بهترین اسب ماشین جایزه میگرد هرگز اسبان ایرانی را بهترین معرفی نخواهند کرد زیرا دیگر کسی اسبی وارد این کشور نمکند......................لطف کنید موافقت ومخالفت خود را اعلام کنید.

از همین حالا کاملا مشهوده که یه اسب وارداتی میاد و جایزه ویژه رو میگیره.
هیچ وقت یه داور خارجی نمیاد یه خالص یا یه تولید داخلی رو برترین اسب معرفی کنه!
فقط بازار واردات داغ میشه که اونام همینو میخوان

s.parizimanesh

Active member
اگه تو مسابقه خالص ایرانی هم چنین جایزه های بزرگی بدن فکر نمیکنید چقدر اسبداران تشویق به تولید برتر میشوند.اونوقت تولیدات خالص خیلی باکیفییت میشه اما در مورد مسابقه خون خارجیها درسته همینطوریکه بارها در مسابقات شو زیبایی در کرمان و یزد شاهد بودیم وارداتیها مقامهای اول و دوم را گرفتن ما در حال حاضر نمیتونیم با اونها رقابت کنیم.پس برنده اون کسیه که رفته پول بیشتری داده اسب بهتری وارد کرده نه ائنکه کلی هزینه کشش و نگهداری و پرورش کرده و کلی زحمت کشیده الان هم هیچی دیگه

Soheil Sanati

Active member
با این بازار و اوضاع تحریم باید اسپانسر قوی بیاد تو مسابقه که چنین جوایزی رو بده که معمولا اسپانسرها میرن سراغ مسابقاتی گه پخش مستقیم دارن و تماشاچی زیاد

FARZADZARE

Member
آقای صنعتی من با شما موافقم.جایزه برای زمانی هست که تمام شرکت کننده ها اطمینان به داوری داشته باشند.نه اینکه بعد از مسابقات شایعه درست کنن که داور تقلب کرده.با این شرایط فعلی اصلا صلاح نیست جایزه در کار بیاد یا اگه میخوان جایزه بدن خیلی کم باشه تا کم کم اسبدارامون عادت کنن.برای اولین با جایزه اونم ماشین ... من که آینده شو زیبا نمی بینم.

آقای صنعتی من با شما موافقم.جایزه برای زمانی هست که تمام شرکت کننده ها اطمینان به داوری داشته باشند.نه اینکه بعد از مسابقات شایعه درست کنن که داور تقلب کرده.با این شرایط فعلی اصلا صلاح نیست جایزه در کار بیاد یا اگه میخوان جایزه بدن خیلی کم باشه تا کم کم اسبدارامون عادت کنن.برای اولین با جایزه اونم ماشین ... من که آینده شو زیبا نمی بینم.
دوست عزيز مگه ميخوان جو اسب رو كم يا زياد كنن كه جايزه رو از كم شروع كنن تا مالك ها كمكم عادت كنند؟؟؟؟؟
بله اينكه بين خالص و خارجي و توليدات داخل و وارداتي فقط يك جايزه باشه اشتباه هستش احتمالا دوستان اصفهاني براي اين مسئله راه حلي انديشيداند (تحقيق ميكنم و اطلاع ميدم)
ضمنا معمولا داوران تقلب نميكنند چون اين كار نفع شخصي براشون نداره اوني كه تقلب ميكنه برگزار كننده هستش
چيزي كه مالك رو جذب يك مسابقه ميكنه يا شركت در يك مسابقه باز ميداره نحوه برگزاري هستش نه مقدار جايزه جايزه فقط براي تشويق بهترين توليد كننده هستش و ترغيب سايرين به توليد حساب شده و علمي . همونطور كه همه در سالهاي اخير شاهد بوديم در يكي از استانهاي مدعي برگزاري مسابقات سال به سال بجاي پيشرفت و بالا رفتن سطح كيفي مسابقه پس رفت كرده و هر سال تعداد شركتكنندگان در مسابقه كمتر شده و هر بار با بهونه هاي مختلف مواجه شديم مثلا : دست تنها بوديم . كسي اسپانسر نشد . كسي همكاري نكرد . فلان شد و بهمان شد.............
اينها فقط بهونه هستش و توجيه عملكرد ضعيف وگرنه چرا در خوزستان هر سال اسبهاي بيشتري شركت ميكنند؟ در سال 90 از استانهاي اصفهان يزد و حتي كرمانشاه هم شركت كرده بودند و هيچكس هم به نحوه داوري اعتراضي نكرد؟؟؟؟ من از مالكين واقعا عذر ميخوام مالك هر دو اسب از دوستان خوب بنده هستند و فقط من باب مثال عرض ميكنم اعتراض موقعي صورت ميگيره كه در عين ناباوري همگان امتياز شقران در آيتم سرو گردن از ذوالفقار بهزادي بيشتر شد به نظر شما داوران اون سرو گردن رو پسنديدند يا دستهاي پشت پرده و مشكلات موجود بين افراد باعث اين قضاوت شد
به هر حال اميدوارم كسي با متنج كردن اهذان و به هم ريختن جو سعي نكنه براي افكار شخصي خودش طرفدار جمع كنه و اميدوارم روزي رو ببينيم كه بجاي خالي كردن زير پاي همديگه :دست در دست هم دهيم به مهر ميهن خويش را كنيم آباد ...

بالا