اصول انتخاب یک مربی مجرب

مربی من خوبه،فقط جدیدا بداخلاق شده:confused:
تا پام از رکاب بیرون میاد دیگه...

بعداز مدتی که سوارکار از حالت کاملا مبتدی خارج میشه مربی‌ هم توقعاتش بالاتر میره. تا حدی عصبانیت با جدیت هم شاید قاطی‌ بشه! ،اما در هر صورت‌ به نظرم مربی‌ توقعش چون بالا میره از شاگرد تحملش هم به نسبت در قبال اشتباهات شاگرد کمتر می‌شه

mahsa

Member
اسب خود را بیشتر حس کنید و متقابلا بگذارید که او نیز بیشتر شما را حس کنن پس اگر شما اسب را برای سواری خودتان میخواهید و اصولا اسب خودتان است یکی از راههای ارتباط با او(اسب) همان پاک کردن سم او میباشد و او به شما اطمینان میکند و همین حس لامسه بین شما و او حس متافیزیکی بین شما و او برقرار مینماید که اثرش را در آینده بین خودتان و اسبتان خواهید دید. من بشخصه اسبم را برایم زین و دهنه میکنند ولی اگر وقتش را داشته باشم سعی میکنم که اینکار را خودم انجام دهم و اگر بگویم که داخل سم اسبم را با انگشتان و ناخنم پاک میکنم ممکنه خنده تان بگیرد ولی این کار را هم برای این انجام میدهم که او بیشتر مرا حس کند.

قبول دارم جناب واحدی واقعا" به ارتباط بهتر بین سوار و اسب کمک میکنه منم تا جای که امکانش باشه چه اسب خودم و چه بقیه اسبها اماده میکنم ولی نه زمانیکه به عنوان دستور باشه و انتظارات زیاد کنه به نظر من نباید مربی شاگردش با کارگرش اشتباه بگیره البته این هم حل میشه ولی بعضی از رفتارهای مربی غیر قابل تحمل میشه که واقعا" جایه هیچ گذشتی نمیذاره

parisa

Member
نفس جان خدارو شکر کنید مربیتون کمی غر میزنن مربی من که دائما" در حال غر زدن هستن البته ایشون نگران کار من هستن و به نظرشون بنده یه کم تنبلم که به تنبیه احتیاج دارم خدا اون روز نیاره که من مانعی بندازم :wacsmiley: ولی با همه این چیزها ایشون بهترین مربی هستن
خیلی مهمه که مربی حاشیه گرا نباشه و خدای نکرده همیشه در حال جنگ و دعوا باشه مربی که با کوچکتر از خودش دعوا راه میندازه اونم سر تمیز کردن داخل سم که جزء وظایف شاگرد نیست به نظر شما مربیه؟ با وجود مقامهای که کسب کرده ولی ادم جرات نمیکنه از کار ایشون یکم انتقاد کنه در این صورت بهتره دیگه روزهای که ایشون حضور دارن به باشگاه نرین
اینای که گفتم نمونه ی از اخلاق این مربی کاش باشگاهها یکم به فکر بودن و اینطور افرادی به اسم مربی نشان نمیدادن اینها اسم مربی یدک میکشن وگرنه کسی که تلاش کرده و با پشتکار به مقام مربیگری رسیده هیچ وقت مسائل حاشیه ی داخل کارش نمیکنه
مهسای عزیز این که مربیت در سر کلاس دعوات می کنه نکته بسیار خوبی هست .من خودم شخصا مربی را دوستدارم که سر کلاس محکم باشه و سخت بگیری چون سوارکاری ورزشی هست که برای پیشرفت در این رشته باید در سر کلاس احساس کنی که تو سر بازی قرار گرفتی .
اما این رفتار مربی فقط باید در زمان سر کلاس باشه نه هنگامی که از مانز میایی بیرون . رفتار صمیمانه مربی در خارج کلاس ، رفتار یک مربی خوب هست .
اما درباره مربی شما هیچ نظری ندارم .
از برادر و دادار عزیز هم باید تشکر کنم چون همه چیز را کامل گفتن .
برای همه دوستان آرزو می کنم که هرگز مربی به پستشون بخوره که باعث نشه که پسرفت بکنید .
با آرزوی موفقیت برای همه سوارکاران

علی واحدی

Active member
قبول دارم جناب واحدی واقعا" به ارتباط بهتر بین سوار و اسب کمک میکنه منم تا جای که امکانش باشه چه اسب خودم و چه بقیه اسبها اماده میکنم ولی نه زمانیکه به عنوان دستور باشه و انتظارات زیاد کنه به نظر من نباید مربی شاگردش با کارگرش اشتباه بگیره البته این هم حل میشه ولی بعضی از رفتارهای مربی غیر قابل تحمل میشه که واقعا" جایه هیچ گذشتی نمیذاره

برای اون مربی که شاگردو مثل کارگر میبینه که باید یه گور کند و دفنش کرد و مسئلش روشنه:smile: ولی مهسا جان در سوار کاری و مخصوصا در مانژ حرفهای مربی تقریبا حالت دستوری دارن که باید قبولش کنیم:blushsmiley: ولی نه اینکه اونهم از حد معمولش بیشتر بشه و از مانژ خارخ بشه:hmmsmiley02:

sohrab

Active member
آقا ما قبلنا یه مربی داشتیم (الان هم خیلی هم مفتخر به استادی ماست!) از یک ساعت کلاس سواری چهل و پنج دقیقه آموزش خالی کردن پهن کف باکس ها بود و هر روز نکته و مهارتی جدید در این علم کشف میکردیم! بعدش هم که سوار میشدیم داد میزد سرمون که : قوز نکن بچه! کمرت رو صاف بگیر! یکی نبود بگه بعد از یک ساعت بیل زدن کمر نمونده واسمون

mahsa

Member
برای اون مربی که شاگردو مثل کارگر میبینه که باید یه گور کند و دفنش کرد و مسئلش روشنه:smile: ولی مهسا جان در سوار کاری و مخصوصا در مانژ حرفهای مربی تقریبا حالت دستوری دارن که باید قبولش کنیم:blushsmiley: ولی نه اینکه اونهم از حد معمولش بیشتر بشه و از مانژ خارخ بشه:hmmsmiley02:

اوایل برام نوع رفتارشون خیلی سخت بود هیچ وقت به این صورت سواری نکرده بودم قبلا" فقط کلمه افرین میشنیدم ولی با ایشون فقط داد و غر کم کم متوجه شدم ایشون فقط بخاطر کار خودمه که انقدر سختگیری میکنن و واقعا" ازشون ممنونم حتی اگر الان سر کلاس تنبیه هم بشم مشکلی ندارم
اون مربی که گفتم شاگرد و با کارگرش اشتباه میگیره مربی من نبوده ولی به این دلیل که همه کارها با همکاری انجام میشد در ارتباط بودیم و این نمونه ی از رفتار و منش ایشون بود این مساله اینجا مطرح کردم تا ایشون متوجه باشن که اخلاقشون فقط از نظر من بد نیست:winksmiley02:

SPIRIT

New member
آقای واحدی

آقا ما قبلنا یه مربی داشتیم (الان هم خیلی هم مفتخر به استادی ماست!) از یک ساعت کلاس سواری چهل و پنج دقیقه آموزش خالی کردن پهن کف باکس ها بود و هر روز نکته و مهارتی جدید در این علم کشف میکردیم! بعدش هم که سوار میشدیم داد میزد سرمون که : قوز نکن بچه! کمرت رو صاف بگیر! یکی نبود بگه بعد از یک ساعت بیل زدن کمر نمونده واسمون

سهراب خان کلاسهای ما با آقای واحدی هم هم از کلاسهای شما نبود و ایشون بما کف باکس زدن رو هم میگفتن و زین و دهنه کردن هم با خودمون بود ولی الان میبینم که چه نقش مثبتی در رشد سواری ما داشتن و من همیشه خودمو مدیون ایشون میدونم.

mahsa

Member
یک مدت بخاطر زین و دهنه کردن شاگردهای بی مسئولیت خیلی عصبی میشدم و از دست مربیم هم که اینکار هاروجزئ از وظایف من میدونست خیلی شاکی بودم تو این تاپیک هم در موردشون گفته بودم .یک مدت اینکار کلا گذاشتم کنار تا جای که اسب خودمم دهنه نمیکردم:dodgy: تا اینکه جناب شکی این مسئله متوجه شدن اول با صحبت دوستانه بعد با ..... وقتی بعد از یک مدت شروع کردم به دهنه زدن و اماده کردن اسبها برای سواری احساس کردم رابطه م با اسبها خیلی بهتر از قبل شده و تو سواری با اطمینان بیشتری کار میکنم
البته کار مربی قبلی من واقعا بد بود ولی ازشون ممنونم که باعث شدن حداقل دهنه کردن خوب یاد بگیرم:rolleyessmileyanim:

علی واحدی

Active member
یک مدت بخاطر زین و دهنه کردن شاگردهای بی مسئولیت خیلی عصبی میشدم و از دست مربیم هم که اینکار هاروجزئ از وظایف من میدونست خیلی شاکی بودم تو این تاپیک هم در موردشون گفته بودم .یک مدت اینکار کلا گذاشتم کنار تا جای که اسب خودمم دهنه نمیکردم:dodgy: تا اینکه جناب شکی این مسئله متوجه شدن اول با صحبت دوستانه بعد با ..... وقتی بعد از یک مدت شروع کردم به دهنه زدن و اماده کردن اسبها برای سواری احساس کردم رابطه م با اسبها خیلی بهتر از قبل شده و تو سواری با اطمینان بیشتری کار میکنم
البته کار مربی قبلی من واقعا بد بود ولی ازشون ممنونم که باعث شدن حداقل دهنه کردن خوب یاد بگیرم:rolleyessmileyanim:

آخییییییییییییییییییی :rolleyessmileyanim::confused:

liza

Member
والا مربی من اونقدری که بااطرافیان وگوشی موبایل صحبت میکنه چیزی به شاگرداش یادنداده!به دلم موند یه بارداد بزنه بگه درست رو اسب بشینید

ما هم که اینجا فعلا فقط یک مربی خانوم داریم انگار!
البته من ناراضی نیستم.ایشون کارشون خوبه خدا رو شکر.
ولی من انتظاراتم خیلی بالاتره .دوست دارم سایر اشکالاتم بهم گوشزد بشه.

بالا