استاد شما در زیبایی کیست؟

علی اصفهانی

Active member
من اصول زیبایی را از مری خانم قره گوزلو و آقای "والریو" داور بین المللی عضو ایکاهو از فرانسه یاد گرفتم .
بعدا" دکتر مری بنکرافت مدرک داوری ملی را بمن دادند .

bakhshi

Member
با سلام
خدمت دوستان
با نظر ایمان موافقم صحبتهای خانم مری بنکرافت در یزد هیچ تأثیری بر قشر متمول و دلال اسب عرب نداشته و آنها همچنان فکر تک بعدی خود را حفظ کرده اند . خانم مری بنکرافت در تهران باشگاه آقای پورحیدری که مترجمش خانم کوثری بودند (فیلمش موجود است ) فرمودند اگر به دنبال اصلاح سر هستید باید مادیان از خارج از اروپا و آمریکا بیاورید وگرنه به هدف خود نمی رسید و بی جهت قابلیتهای اسبان خود را از دست می دهید که نتیجه اش می شود اسبی که نه صفات ورزشی دارد و نه صفات ستارگان مسابقات زیبایی یعنی بر باد رفتن صدها میلیون تومان از پول ما که باید صرف اصلاح نژاد اسبانمان شود و به یادم می آید صحبتهای استاد حسین ابن نصیر بعد از آخرین باری که در یزد داوری کرد گفت یزد به بن بست راه که خانم مری بنکرافت و بعد هم نایگل گفته بود نزدیک می شود و من دیدم اسبی خارجی امسال در یزد موفق شد اسبان دو خون یزدی را شکست دهد و این یعنی نزدیک بودن شکست یزدیها در اسب عرب

با سلام
خدمت دوستان
با نظر ایمان موافقم صحبتهای خانم مری بنکرافت در یزد هیچ تأثیری بر قشر متمول و دلال اسب عرب نداشته و آنها همچنان فکر تک بعدی خود را حفظ کرده اند . خانم مری بنکرافت در تهران باشگاه آقای پورحیدری که مترجمش خانم کوثری بودند (فیلمش موجود است ) فرمودند اگر به دنبال اصلاح سر هستید باید مادیان از خارج از اروپا و آمریکا بیاورید وگرنه به هدف خود نمی رسید و بی جهت قابلیتهای اسبان خود را از دست می دهید که نتیجه اش می شود اسبی که نه صفات ورزشی دارد و نه صفات ستارگان مسابقات زیبایی یعنی بر باد رفتن صدها میلیون تومان از پول ما که باید صرف اصلاح نژاد اسبانمان شود و به یادم می آید صحبتهای استاد حسین ابن نصیر بعد از آخرین باری که در یزد داوری کرد گفت یزد به بن بست راه که خانم مری بنکرافت و بعد هم نایگل گفته بود نزدیک می شود و من دیدم اسبی خارجی امسال در یزد موفق شد اسبان دو خون یزدی را شکست دهد و این یعنی نزدیک بودن شکست یزدیها در اسب عرب
قهرمان امسال يزد كه يزديها بودن

bakhshi

Member
با سلام جناب دهقاه آزاد نمی دانستم در عرصه اسب عرب تجربه و تخصص علمی یزدیها از سرکارخانم قره گوزلو ، مری بنکرافت ، دکتر نایگل ، خاندان بهزاد پور ،شیخ حاجات آل کثیر و دیگر بزرگان اساتیدم بیشتر است وگرنه در محضر شما سخن نمی گفتیم براستی قشری که در وسط گود سینه می زند از ایده آلهای صاحب اصلی اسب اصیل چه می داند یزدیها به جز سر از چه استاندارد دیگر زیبایی اسب عرب مطلعند

با سلام جناب دهقاه آزاد نمی دانستم در عرصه اسب عرب تجربه و تخصص علمی یزدیها از سرکارخانم قره گوزلو ، مری بنکرافت ، دکتر نایگل ، خاندان بهزاد پور ،شیخ حاجات آل کثیر و دیگر بزرگان اساتیدم بیشتر است وگرنه در محضر شما سخن نمی گفتیم براستی قشری که در وسط گود سینه می زند از ایده آلهای صاحب اصلی اسب اصیل چه می داند یزدیها به جز سر از چه استاندارد دیگر زیبایی اسب عرب مطلعند
در هيچ زمينه اي ديگري مطلع نيستند فقط گروه 1 كورس قهرمانش يزديهان.تو استقامت حريف قدري هستند.تو زيبايي هم كه شرمنده ام.اسبهاي زياد معروفي هم ندارند فقط از يزد سيلمي خالص مي برن خوزستان.برفين هم كه از مبارك زيباتره شانس اورده.خروش لرستان هم كه هرچي زيبايي اومده باخته.الشجاع هم كه از كره مريخ اومده و رفته كرمان.پازن هم كه شرمنده فقط 1 يا 2 تا اولي بيشتر نداره.خيام هم كه تو گروه صفر امتياز ميدود و ......... حالا بازم بگم يا كم اوردي دوست عزيز

امید زمانی

Active member
اسبهایی که نام بردید که بیشترشان تولید یزد نیستند . صرفا یه سری آدم پول دار اومدن تو عرب تو یزد و دیگه خدا رو هم بنده نیستند ! 20 سال پیش چند تا اسب عرب تو یزد بود و چند تا عرب باز داشت یزد؟

مهم اینه که یزدیها شعور اینو داشتن که مال های توپو از همه ایران جمع کنن و الان بیشک یزد مهم ترین مرکز تولید اسب عربه

امید زمانی

Active member
مهم اینه که یزدیها شعور اینو داشتن که مال های توپو از همه ایران جمع کنن و الان بیشک یزد مهم ترین مرکز تولید اسب عربه
مهم ترین مرکز تولید اسب عرب یعنی بیشترین تعداد اسب عرب نه ؟ اگه مثلا سیرجان 10 تا شریف داشت اون موقع سیرجان میشد قطب اسب عرب؟! به کجا رفتن ؟ یزد تو 10 سال اخیر چند تا تولید نه بهتر ازبرفین ولی درحد برفین داشته؟

s.parizimanesh

Active member
من هم اگه پولدار باشم
بهت قولمیدم که از یزدیها اسب بهتر جمع کنم بیارم
مهم تولید دوست عزیز.
به نظر من خوزستان بهترینه.

Soheil Sanati

Active member

سلام جناب علی بخشی.نظر هر فرد محترم است تا زمانی که بر دیگری تحمیل نشود.یزدیها اگر نبودند اسب عرب ایران فاتحش خوانده بود.این یزدیها بودند که با دید عالی بهترین اسبها رو جمع کردند و حالا بهترین تولیدات رو دارن و در تمام میدانها مدعی اصلی هستند

Soheil Sanati

Active member
من هم اگه پولدار باشم
بهت قولمیدم که از یزدیها اسب بهتر جمع کنم بیارم
مهم تولید دوست عزیز.
به نظر من خوزستان بهترینه.

الان که این همه پولدار ریخته.چرا یکیشون 4 تا اسب درست حسابی نداره.پول مهم هست ولی مهمتر دید خوب و عشق به اسب عربه

s.parizimanesh

Active member
الان که این همه پولدار ریخته.چرا یکیشون 4 تا اسب درست حسابی نداره.پول مهم هست ولی مهمتر دید خوب و عشق به اسب عربه
مشکل اینجاست که خیلی هاشون تازه کارند تا یک عکس میبینند دیوانه اش میشن میخرن بعد میبینند تازه چه کردند.

بالا