اسب کرد kurdish horse

آتيلا

New member
اسب كرد يكي از اسبهاي بومي غرب ايران است كه در استانهاي كردستان ايلام و كرمانشاه پراكنده اند . اسب كرد كاملا خالص به ندرت پيدا ميشود و اسبهاي كنوني به صورت سه نژاد افشاري جاف و سنجابي موجود است .اسب كرد خالص ارزش صادراتي فراواني دارد. مشخصات عمومي اسب كرد عبارت است از: گردن قوي وقطور گوشها كمي عقب تر داراي يال و دم پرپشت و سرو دم موقع دويدن بالا نگه داشته ميشود (از اين لحاظ شبيه اسب عرب مي باشد).
اسب كرد ايده ال براي مناطق كوهستاني و خشن ميباشد و در اين مناطق سواري راحتي را براي شخص فراهم ميسازد. رنگهاي اين اسب اكثرا سياه نيله سفيد گاها"سمند كرنگ و انواع مختلف كهر است .

پیوست ها

• kord2.jpg
    kord2.jpg
    266.6 کیلوبایت · بازدیدها: 99
  • kord1.jpg
    kord1.jpg
    84.9 کیلوبایت · بازدیدها: 98
  • keylan%201.jpg
    keylan%201.jpg
    82.6 کیلوبایت · بازدیدها: 89
  • Sultan.jpg
    Sultan.jpg
    161.2 کیلوبایت · بازدیدها: 95

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اگر دسترسی دارید به ایشان بگویید که نیاز به عکس و موضوع درباره اسب کرد هستیم
بهرحال ایشان از نزدیک در ارتباط هستن با اسب کرد

آتيلا

New member
عكسهايي از نژادكرد

پیوست ها

• kord5.jpg
    kord5.jpg
    182.4 کیلوبایت · بازدیدها: 77
  • kord4.jpg
    kord4.jpg
    30.3 کیلوبایت · بازدیدها: 71
  • kord3.jpg
    kord3.jpg
    238.5 کیلوبایت · بازدیدها: 107
  • Stallion%201.jpg
    Stallion%201.jpg
    84.7 کیلوبایت · بازدیدها: 89
  • kord b2.jpg
    kord b2.jpg
    25.8 کیلوبایت · بازدیدها: 90

♘امیرحسین♞

آیا اطلاعی دارید که نژاد کرد شجرنامه دارد؟
اسم اسبهایی که عکسشان را گذاشتید میدانید؟

آتيلا

New member
تا آنجايي كه من ميدانم اسب كرد امروزي آميخته با نژاد عرب است به علت آميختگي با ساير اسبان پيدا كردن شجره مشكل است . اما خيال دارم تلفني با آقاي نوري در ماهيدشت صحبت كنم اگر اطلاعاتي به دست آوردم وارد سايت ميكنم به نظر من اكثر نژادهاي اصيل داراي خوني از اسب عرب و تركمن و شايد كاسپين هستند دارم مطالعات عميقي انجام ميدم به محض نتيجه گيري به اطلاع ميرسانم .

آتيلا

New member
قابل توجه همه عزيزان :ماديان سفيدي كه اون پسر نوجوان سوارش است الان آبستن و فروشي است علاقمندان ميتوانند براي خريد با اقاي نوري در روستاي سيد نقي در ماهيدشت كرمانشاه تماس بگيرند.
خودش ميگفت 5-4 ميليون اما فكر كنم ارزون هم حساب بكنه . شماره تلفن آقاي نوري 09183314022

atila

Member
سلام دوستان
به باشگاه کمتال رفته بودم اسبی به نام آهو از نژاد کرد با درجه خلوص عالی حیرت زدم کرد من این اسب رو فقط در باکس دیده بودم به دلیل اینکه به غیر از صاحبش و کارگران باشگاه کسی رو به 1 متریش هم راه نمی داد قیافش زیاد جالب نبود اما آن روز فهمیدم که اشتباه می کردم شما هم لذت ببرید . عکس پائینی هم متعلق به آقای کیوان صاحب باشگاه است که اون اسب عرب رو به هیئت ایتالیائی نشان میده.

پیوست ها

• CIMG0390.JPG
    CIMG0390.JPG
    74.9 کیلوبایت · بازدیدها: 107
  • CIMG0389.JPG
    CIMG0389.JPG
    77.7 کیلوبایت · بازدیدها: 71

atila

Member
من و کوران . منتظر عکسهای بعدی باشید.

پیوست ها

• CIMG0246.JPG
    CIMG0246.JPG
    72.7 کیلوبایت · بازدیدها: 64

♘امیرحسین♞

آتیلا گفت:
سلام دوستان
به باشگاه کمتال رفته بودم اسبی به نام آهو از نژاد کرد با درجه خلوص عالی حیرت زدم کرد من این اسب رو فقط در باکس دیده بودم به دلیل اینکه به غیر از صاحبش و کارگران باشگاه کسی رو به 1 متریش هم راه نمی داد قیافش زیاد جالب نبود اما آن روز فهمیدم که اشتباه می کردم شما هم لذت ببرید . عکس پائینی هم متعلق به آقای کیوان صاحب باشگاه است که اون اسب عرب رو به هیئت ایتالیائی نشان میده.
باشگاه کمتال کجاست؟ مدیرش رو معرفی کنید و اسبهاشو

atila

Member
سلام
باشگاه کمتال در تبریز در جاده قدیم تبریز - اهر قرار داره مدیرش همون آقای کیوانه که عکسشو کنار اسب کرنگ عرب گذاشتم . اسبهای زیادی داره کره های سزار . نوه مبارک . کره توسن .
به خاطر تعصب زیاد آقای کیوان به اسب ایرانی تقریبا همه اسبهای عرب ایشان از تیره خرسانه . اسب کرد هم داره تروبرد هم 2-3 تا داره . برای معرفی دقیق اسبان عرب باید دوباره برم پیشش .

atila

Member
رعد اسب زیبای سیاه کرد: در مزرعه ای نزدیک تبریز نگه داری میشه عکس اولی اولی و دومی 8 ماه اختلاف زمانی دارند رعد در مسابقات کورس امسال چهارم شد . این مسابقه اولین تجربه رعد بود ولی اگر درست نگه داری شود آینده درخشانی دارد

پیوست ها

• IMGP0122.JPG
    IMGP0122.JPG
    94.5 کیلوبایت · بازدیدها: 52
  • CIMG0550.JPG
    CIMG0550.JPG
    79.7 کیلوبایت · بازدیدها: 73
پس آقا آتیلا در باشگاه گمتال دو مادیان اصیل کرد هست که مال فردی به نام خان آقا است ویکی از مادیان ها را از او به قیمت 150 میلیون تومان خواستند که قصد فروش ندارد

♘امیرحسین♞

امیر مسعود گفت:
باز شما شماره تلفن خودتان را بدهید تا با شما در تماس باشم
آقا آتیلا
اینجا تاپیک خرید و فروش نیست, شماره تلفن اینجا نگذارید
برای اطلاعات بیشتر پیام خصوصی بفرستید

OJANG

Member
این عکس نیله گلگون مال ذو الجناح و احسان حسینی

پیوست ها

• index.jpg