آیا اسب ها انتقام میگیرند؟

نفس عزیز
مابعضی اوقات کارهایی انجام می دهیم ویا ازکارهایی دوری می جوییم از روی ترس ,ترس ازانتقام ,ترس از سرنوشت,ترس ازمجازات و...
بذارنمونه هایی ازتنبیه ویا..برات بگم
یکی از همشهریای من ,یه روزسرا سیمه از گشت بر میگرده واسبش رو با زین می اندازه داخل باکس وشلاق رو میکشه به جونش,طوریکه اسب از زور درد وبی حالی بعد از یک ربع کتک خوردن ,نای تکون خوردن نداشته.
سطل آب رو خالی میکنه روی سر اسب وبعد ازکمی حال اومدن دوباره شروع میکنه به کتک زدن اسب.

بعضی اوقات ما اسب رابی دلیل وبدون اینکه متوجه خواسته ما باشدتنبیه می کنیم.:confused:
بعضی اوقات ما اسب را بدلیل سهل انگاری تنبیه میکنیم.:confused:
بعضی اوقات ما اسب را بدلیل نافرمانی تنبیه می کنیم. بدون توجه به دلیل:confused:

بالاخره ازاین تنبیه هدفی داریم.
اگر اسبی راهم می خواهید تنبیه ومتوجه عملش نماییداین عکس العمل موثر حداکثرتاسه ثانیه بعد ازانجام عمل است وبعد از این زمان اسب متوجه تنبیه شما نمی گردد.
به اعتقاد کارشناسان در99/99٪ از بروزمشکلات ,سوارکار مقصر است.

حال برای آن0.1٪ باقی مانده آیامیتوانید اسب را تنبیه کنید,درست نمیتوانم تشخیص دهم ولی اعتقاددارم باید از بروزاشتباه جلوگیری کرد.
واینکه آیابه ازائ آن ضرباتی که به گردن اسب زدید مورد انتقام قرارمیگیرید یا نه؟ویا مستوجب کیفر هستید؟
اونها رو بیندازید به گردن من.! فقط مهم این است که بدانید وعمل کنید که چرا باید کسی را تنبیه کرد؟ وچگونه بایداین کارراانجام داد.;)

مطمئنا حق با شماست و من هم با همین اعتماد به استقبال اون اسب میرم.امید است در صورت انتقام گیری(به فرض تقریبا محال) به اندازه همون ضربه هایی که زدم انتقام بگیره!!!!
ممنونم که خیالم رو راحت کردید،یکی از دغدغه هام برای رویارویی با اون اسب همین بود که برطرف شد.
از توضیحات جامع و شفافتون (مثل همیشه) که همیشه نقش به سزایی در سوالات من داشته، بسیار متشکرم.

مطمئنا حق با شماست و من هم با همین اعتماد به استقبال اون اسب میرم.امید است در صورت انتقام گیری(به فرض تقریبا محال) به اندازه همون ضربه هایی که زدم انتقام بگیره!!!!
ممنونم که خیالم رو راحت کردید،یکی از دغدغه هام برای رویارویی با اون اسب همین بود که برطرف شد.
از توضیحات جامع و شفافتون (مثل همیشه) که همیشه نقش به سزایی در سوالات من داشته، بسیار متشکرم.

نگرانیت برا این بود که بحث انتقام رو با تلافی یخورده اشتباه گرفتی.اصلا مشکلی‌ پیش نخواهد اومد،چون مرتکب کاری نشدی که مستحق تلافی یا انتقام باشی‌،اینو اسب شاید از یه انسان بهتر بفهمه!!!

اون شتره که انتقام میگیره نه اسب.
اگر اسب انتقام جو بود،تاحالا 50% سوارکارای کشورمون تو بیمارستان بودن.
منکر خشونتهای سوارکارانمون نباید بشیم.خیلیا هستن که اخلاق ندارن.بد جوریم اسبا رو میزنن.کافیه موقع تمرین اسب 2 بار یه مانع رو نپره.در این صورت نیم ساعت شلاق میخوره و بعد موانع بعدی رو خیلی ناز میپره.:dodgy:
ترینیگ اسب الان واسه "بعضیا" اینجوریه.
دوستان : اسب حیوانیست نجیب):winksmiley02:

لادن

Member
اون شتره که انتقام میگیره نه اسب.
.....
دوستان : اسب حیوانیست نجیب):winksmiley02:

حق باشماست؛ اسبها نجيبتر از اين حرفها هستند كه بخوان از هر حركتي انتقام بگيرند و همين اخلاقو نجابشتونه كه بزرگترين تفاوتشون با شتره

ولي اين دليل نمي‌شه كه هرجور دلمون مي‌خواد با اسبها رفتار كنيم!

يه جايي خوندم كه نوشته بود اعراب حجاز كه فقط از شتر سواري گرفته بودند به علت مراوداتي كه با ايران داشتند آرام آرام با اسب آشنا شدند و مجذوب حركات موزون و متناسب، نجابت و اخلاق، هوش، زيبايي و سرعت اسبها شدند؛ صفاتي كه در شترها نبود و نيست!
و همين موضوع باعث شد تا اسبهايي كه از قلمرو ايران مي‌دزديدند و يا مي‌خريدند و با خودشون به بيابانهاي حجاز مي‌بردند براشون بسيار باارزش تلقي بشه و تمام زندگيشونو صرف اسبهاشون كنند....

فكر مي‌كنيد چرا در مسابقات شترسواري استفاده از سواركار ممنوع شده و بجاش يه عروسك سوار شتر مي‌كنند؟

اگر با هر موجودی بد رفتاری بکنید به نظر من باید منتظر بد رفتاری باشید. من تا حالا اسب را نزدم ولی یکبار در حال سواری بودم که اسب از جا کندو مارو خیلی بد به زمین زدو یلگدم روش. من بلند شدمو نازش کردم. کلشو انداخت پائینو صداش در نیومد. عذاب وجدان گرفته بود بیچاره.

ههههههههههههه جالبه...خوبه ها شما هم اسبو تو شرايط سخت قرار ميديدا بيچاره عذاب وجدان پيرش مي كنه:winksmiley02::dodgy:
ميزدينش بهتر بودا اونم تلافي ميكرد عوضش شب راحت مي خوابيد:dodgy:

تقريبا هر عملي عكس العملي داره چه خوب و چه بد
وقتي اسبي كتك ناحق بخوره حتما تو ذهنش ميمونه به نظر من مخصوصا اگه تركمن باشه
يه كره داشتم سال پيش مريض شد و از دست رفت...تركمن بود
مربيم حدس زده بودن كه از آدما كتك خورده واسه همين از آدما ميترسه و گاز ميگيره همرو لگد ميزنه و گوشه گيره وقتي آدمي جلوي باكسش ميره
ولي با من خيلي خوب بود نميترسيد و حتي مثل اسباي فوق العاده آروم من نوازشش مي كردم و اون با من بازي ميكرد و وقتي چيزي بهش ميدادم دستمو ليس ميزد و من مي تونستم يالشو مرتب،شونه و حتي كوتاه كنم.

من عقيده ام اينه وقتي نزديك اسب ميريم بايد بهش حس آرامش و اعتماد و امنيت بديم مخصوصا اسبايي كه يكم بداخلاقي ميكنن
اينجوري اون حوس گاز گرفتن به سرش نميزنه و وقتي هم كه بيرون مياد شمارو ميشناسه و بهتون اعتماد داره و اذيتتون نميكنه
من كه هيچ وقت نخواستم و نتونستم كه اسبي رو آزار بدم.يكبار فقط توي تمرين اونم به خواسته ي مربيم به خاطر امتناع از پريدن مجبور شدم تنبيهش كنم!!

بالا