زنده ياد خانم مري ليلي قراگوزلو

اسبهایی که از ایران توسط مرحومه خانم قرگورلو صادر شدند

برای دیدن 2 تا از سبهای صادر شده از ا یران توسط مرحومه خانم قرگوزلو این سایت را ببیند . بعد خودتان قضاوت کنید...http://www.schieferegg.com/english/index_english.html

یکی از اسبهای ایرانی در سال 2003 قهرمان دنیا در 200 کیلومتر استقامت را زده است... ...

حالا برید هی اسب وارد کنید کنید.....

فقط در حال حاضر جای تاسف است که محل زندگی خانم قرگوزلو تبدیل شده به تولید اسبهای "مبارکی" برای اهداف شخصی ......

سنا

Active member
پاسخ : اسبهایی که از ایران توسط مرحومه خانم قرگورلو صادر شدند

شما خودتون فعاليتتون تو زمينه ي اسب خالص چه جوريه؟
توليد كننده ايد؟

pirzadi

Member

سلام دوستان متأسفانه من زیاد انگلیسیم خوب نسیت.
منظورت با جلاد و کرشمه بود؟

جلاد و خمسه و تولیداتشان را دیدید؟
اینها فقط 2 ا ز اسبهایی بودن که خانم صادر کرده بود اگر در تبار نامه اول نگاه کنید لیست را می بینید
انیس و یک کره ایرانی به هلند رفتند
انتر و یکی دیگه که الان اسمش یادم رفته به انگلستان و یک سری هم به اسپانیا .... توی کتاب اول را نگاه کنید....

اسبهای با خون ایرانی همه در مسابقات استقامت هم در زیبابب مقام های خوب آوردند. می بینید که سیلمی ها چه جوری روی اسبهای خارجی اثر میگذارند؟

بهزاد گفت:
سلام دوستان متأسفانه من زیاد انگلیسیم خوب نسیت.
منظورت با جلاد و کرشمه بود؟

اگر روی اسبهای کلیک کنید شجره ها یشان را می بینید.
اون بالا روی stallions و competions کلیک کنید

vatan

Member
ایرانی گفت:
شما میدانید خانم در ضمن کلی اسب از ایران صادر کردند . در ضمن بالاخره هر کسی از یک جایی شروع میکند . من نمی دونم چقدر با خانم قراگوزلو آشنایی داشتید.

خانم قراگوزلو از بچگی اسب داشتند و اولین اسبش هم یک ترکمن بود ولی بعدا که با مجید بختیار ازداوج میکند و اسبهای عرب اونو میبیند دیگه از اون موقع عاشق اسبهای عرب میشود تازه اسبهای مجید بختیار هم مال سردار محتشم بود و بعضی هایش هم اهدایی شیخ های خوزستان. خوب پس هیچکس با اسب به دنیا نمی آید.

در ضمن لطفا این سایت را یک نگاهی بیاندازید http://www.schieferegg.com

بعد از خانم قرگوزلو دیگه کی اسب ایرانی را صادر کرد؟

در ضمن تولیدات خانم قرگوزلو بیشتر از اینها بود. الان بیشتر اسبها که شجرشون را نگاه کنید برمیگردند به اسبهای قدیم خانم قرگوزلو. چرا می گید خانم قرگوزلو اسب خوب تولید نکرد؟ این بی انصافی است .....

الان اسبهای آقای جعفر یزدی چندتاشون که من می شناسم از کره های مادیانهای خانم هستند.
در ضمن مگه هر کسی چقدر تو ی این دنیا عمر میکند؟ خانم قرگوزلو باید 200 سال عمر می کرد تا به تنهایی 1000 تا اسب تولید میکرد.... یک مادیان 11 ماه طول میکشد تا کره بیاره این شده یکسال از عمر آدم.....

به نظر من شما یک طرفه رفتید به قاضی ..... و این واقعا در حق کاری که خانم قراگوزلو برای اسب عرب داران ایران کرد کم لطفی است . اگر همه مثل شما فکر می کنند پس حیف از خود خانم قرگوزلو که این همه وقتش را گذاشت برای این اسبها که بعد از خودش این چیزها را بهش بگن

شما می دانید چند نسل باید بگذرد تا مثلا بتوانید یک سیلمی مثل سمرقند تولید کنید؟

تازه باید چند سال صبر کنیید تا زمان کشش اسب بشود بعد 11 ماه تازه کره به دنیا بیاد و یکسال بعد تقریبا ببینم که این کره چی از آب در آمده....

عمر نوح هم جواب نمی دهد با مشکلاتی که در ایران داریم.
و مید ونید خانم قرگوزلو چطور با این مشکلات کنار اومد؟
البته این صحبت ها که گفتید درست هست ولی جواب سوال های من نبود!!!!!!!!
خوب از این اسب هایی که خانم تولید کردند وخیلی عالی شدند چند تا نام ببرید؟؟؟؟؟؟؟؟
من به هیچ وجه نفی نمیکنم کارهای خانم را به هیچ و وجه فقط قصد نقد داریم.
یه خصوصیتی که ما ایرانی ها داریم و شاید شرقی ها!! این هست که هر کسی که در یه زمینه ای خوب بوده را به راحتی تبدیل به بت!! میکنیم و نقد کردن کارها و فعالیت های اون شخصیت را حرام میدونیم!!!
حالا چه شخصیت مذهبی باشه چه ورزشی و چه علمی کارمون این هست که زود یه حصار دور طرف میکشیم و میگیم که شخص مورد نظر هر کاری که کرده!!! صحیح و عالی بوده!!!
از اسب هایی که صادر شده تعریف خمسه برادر تنی حداد را خیلی شنیدیم که به انگلستان صادر شده ولی در سایت مورد نظر که عکسی نیافتیم اگه عکسی بود بهتر میشد قضاوت کرد.
هدف من از نوشتن متن های بالا این بود که دوستان توجه داشته باشند که داشتن اسب های خوب و عالی نمیتونه متضمن تولید خوب و عالی باشه که به نظر من در مورد خانم مصداق داره!!
اما در رابطه با مقایسه بین تولید کنندگان یه سوالی داشتم به نظر شما آقای نورالدینی بهتر تولید کردند یا خانم؟؟
فاتح مسابقات زیبایی بیشتر اسبهای خانم بوده یا نورالدینی(تولید کننده سزار و پازن و پاسارگاد و ...)؟؟

خانم قراگوزلو دیگه عمر ش نگذاشت که بیشتر و بهتر از این ها تولید کند شما خیلی بی انصافی میکنید.....

فرخ لقا - لعمت السیف - مادیانی که الان پیش آقای رضایی نژاد هست و من اسمش یادم رفته -سمرقند خبیثه و.... شما به اینها تولید خوب نمی گویید ؟ دیگه چه انتظاری از خانم قراگوزلو داشتید؟ ما از 10 سال پیش حرف می زنیم . ....

خانم مهمترین خدمتی که کردند ثبت و بین المللی کردن تنها نژاد سازمان دهی شده ایران یعنی اسب عرب است و برای شناساندن مجبور بودن بعضیها را فدا کنند ولی دقت کنید از آن خون صادر شده باز در کشور حفظ شده است.تنها نژاد ثبت شده عرب ایران است ولی متاسفانه آن هم با ورود اسبان ردی خدا می داند.

علی اصفهانی

Active member
فرخ لقا - لعمت السیف - مادیانی که الان پیش آقای رضایی نژاد هست و من اسمش یادم رفته -سمرقند خبیثه و.... شما به اینها تولید خوب نمی گویید ؟ دیگه چه انتظاری از خانم قراگوزلو داشتید؟ ما از 10 سال پیش حرف می زنیم . ....

اصلا تولیدات خانم را با کسانی که همزمان ایشان بودن نمی توان مقایسه کرد .

علی اصفهانی

Active member
بم

بم-اصطبل مرحوم اسحاق خان عامری
خواندن داغ مادیانی که مشکوک بین فروزان و فاخته بود برای خانم توسط آقای وکیل و آقای حافظی و من .

پیوست ها

• 16.jpg
    16.jpg
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 79

علی اصفهانی

Active member
هایت

هایت
در این روز فربد سیلمی عبدالله خان تلف شد و خانم به ایشان قول دادند که یک جانشین خوب برای فربد به عبدالله خان بدن . یاسوتای این جانشین بود .
علیرغم اینکه یاسوتای را به فرد تازه کاری فروخته بودن از او پس گرفتن و به قیمت ارزانتری به عبدالله خان دادن .

پیوست ها

• 8.jpg
    8.jpg
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 74
بالا