زنده ياد خانم مري ليلي قراگوزلو

mohamad13566

New member
ایشون بله در خوزستان در منطقه ای بنام عقیلی از توابع شهر شوشتر در جوانی تا بعداز انقلاب زندگی میکردند

mohamad13566

New member
  • [*=1]
    زندگی که فکر نمی کنم ولی مگه برای ثبت اسبا کار نمی کرد؟ احتمالن باید یه جایی مستقر میشد. من از مربی ام شنیدم که ظاهرن خیلی باهاش در ارتباط بوده

بله ایشون در منطقه ای بنام عقیلی اتوابع شهر شوشتر از جوانی تا اوایل انقلاب زندگی کردند بعد رفتند همدان وکردان

علی اصفهانی

Active member
مری خانم یک زندگی خیلی پر فرازونشیب داشتند. بطورمثال فعالیتهایی ازقبیل حفر چهل حلقه چاه در سیستان وبلوچستان یا ساخت چند پل روی رودخانه بازفت یا در دونوبت بدلیل بدشانسی رفتن به زندان

درود جناب اصفهاني
بنده در جايي شنيدم مرحومه قره گوزلو با يكي از كشورهاي اروپايي در زمينه تبادل اطلاعات در مورد توليد قراردادي بسته بودند به اين مضمون كه از علم اونها براي توليد اسب خوب استفاده كنند و ظاهرا هيچ كدوم از اسبهايي كه در زمان اون قرار داد توليد شده اند در ايران نگهداري نشدند ( صفحه صادر شده ها در كتاب انساب ) آيا شما در مورد اين قرارداد و مفاد و جزئياتش اطلاعي داريد ؟؟؟؟؟؟؟
اگر ممكنه در مورد اسبهاي صادر شده توضيح بديد و اينكه اصلا به چه دليل اين كار انجام شد و اسبها و ماديانهايي مثل جلاد و انيس السلطنه و غيره بدون داشتن هيچ كره اي در ايران و تا سن خاصي در ايران نگهداري شدند و قبل از سن كشش صادر شدند؟؟؟؟؟
آيا غرضي از جانب ايشان در كار بوده ؟ يا از روي عدم آگاهي ايشون از عواقب اين كار انجام شده؟؟؟؟

سلام.من یک مادیان به اسم کبوتر میشناسم کره(اهنگ. بنت بسطام)
اهنگ(الوان.حمدانی سیف)
بنت بسطام(همگینه.بسطام)
متولد(1988)
تیره (عبیان شراک)

علی اصفهانی

Active member
واقا کسی نیست که شجره کبوتر رو بدونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خسته شدم از بس سوال کردم!!!!!!!

دوست عزیز این کبوتر که خانم میگفتن توی کتاب اول شجره اش هست :
کبوتر مادر بزرگ "ارس" هست (یعنی مادر مادرش).
تیره اش عبیان شراک بوده واز خانواده میر بوده است.
مادر کبوتر "شراک سردار2" و پدرش "meleihe sanhir" ملیحه سانهیر (تلفظش را بلد نیستم) بوده.

علی اصفهانی

Active member
خدا كنه كه اينجور بوده باشه

عقیل جان تعجب میکنم چرا این تصور و شک وتردید در ذهن شما ایجاد شده .
چون با خانم ارتباط و معاشرت داشتم باید به شما و همه دوستان عرض کنم که در نیت پاک و صداقت خانم کوچکترین تردیدی ندارم.:smilingsmiley:

دوست عزیز این کبوتر که خانم میگفتن توی کتاب اول شجره اش هست :
کبوتر مادر بزرگ "ارس" هست (یعنی مادر مادرش).
تیره اش عبیان شراک بوده واز خانواده میر بوده است.
مادر کبوتر "شراک سردار2" و پدرش "meleihe sanhir" ملیحه سانهیر (تلفظش را بلد نیستم) بوده.
مرسی

علی اصفهانی

Active member
درود جناب اصفهاني
بنده در جايي شنيدم مرحومه قره گوزلو با يكي از كشورهاي اروپايي در زمينه تبادل اطلاعات در مورد توليد قراردادي بسته بودند به اين مضمون كه از علم اونها براي توليد اسب خوب استفاده كنند و ظاهرا هيچ كدوم از اسبهايي كه در زمان اون قرار داد توليد شده اند در ايران نگهداري نشدند ( صفحه صادر شده ها در كتاب انساب ) آيا شما در مورد اين قرارداد و مفاد و جزئياتش اطلاعي داريد ؟؟؟؟؟؟؟
اگر ممكنه در مورد اسبهاي صادر شده توضيح بديد و اينكه اصلا به چه دليل اين كار انجام شد و اسبها و ماديانهايي مثل جلاد و انيس السلطنه و غيره بدون داشتن هيچ كره اي در ايران و تا سن خاصي در ايران نگهداري شدند و قبل از سن كشش صادر شدند؟؟؟؟؟
آيا غرضي از جانب ايشان در كار بوده ؟ يا از روي عدم آگاهي ايشون از عواقب اين كار انجام شده؟؟؟؟

دلیل صادر کردن اسبها معرفیشون به دنیا بوده .
در آن زمان اینترنت و سایت و این حرفا وجود نداشت . تنها راه ارتباط نامه بوده یعنی یک عکس با دوربین غیردیجیتال میگرفتی و تا یکماه بعدش که عکس چاپ میشد نمیتونستی بفهمی که آیا اسب توی عکس چطور افتاده و بعد عکس را برداری بذاری توی پاکت نامه و پست کنی به خارج تا بقیه مردم دنیا ببینن اسب ایران چه شکلیه. خوب طبیعیه که امکان انتقال واقعیات بخوبی نمیتونست انجام بشه و ای بسا با ارسال چند عکس بد امکان این میرفت که آبروی کل اسبها بره.
درنتیجه بهترین راه معرفی اسب عرب ایران صادر کردن تعداد معدودی از اسبها بوده.

یک روز با برادرم عبدالکریم خان کردان و توی خونه خانم بودیم. تقریبا در سال 1375 بود . برادرم از مری خانم پرسیدن :
"چه زمانی امکان صادرات اسب ممکن میشه ؟"
خانم با عصبانیت پاسخ دادن :
"همین چهارتا اسبی هم که داریم میخواین صادر کنین ؟! پس چی برای خودمون میمونه ؟"

یکبار دیگه هم گفتن تنها اسبی میتونه صادر بشه که اولا" از هرنظر خوب و ایده آل باشه که در خارج نماینده ایران باشه و آبروی اسب ایران را نبره و ثانیا" باید آنقدر جمعیت اسب ما زیاد بشه که فقط با صادر کردن تعداد انگشت شماری از آنها بتونیم جمعیت اسبهای داخلی را حفظ کنیم و مشکلی که برای مصر پیش آمد برای ما تکرار نشه . چون مصر پس از صادرات بی رویه دچار کمبود اسب خوب در داخل کشور شد.

بالا