sonamy

مادیان 2 ساله
پدر=باربد
مادر=؟؟مادیان تربرد
این کره مادیان میگفتم نظرتان چیست0liverira

پیوست ها

• IMG_8218.JPG
    IMG_8218.JPG
    161.3 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • IMG_8269.JPG
    IMG_8269.JPG
    146.3 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • IMG_8272.JPG
    IMG_8272.JPG
    151.9 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • IMG_8316.JPG
    IMG_8316.JPG
    147.7 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • IMG_8195.JPG
    IMG_8195.JPG
    178.1 کیلوبایت · بازدیدها: 15
امیر جان
به عنوان مادیون کره خوبیه ,خزانه دار 'گردن بلند وسرظریف و پشت وکپل خوب.
ولی کره سازمانش بافرم گردن و زاویه کتف بیشتربه تروبرد نزدیک شده که البته این زاویه کتف تو پدرش هم هست.

درکل درشت تروظریف تراز پدر ودر مجموع خوشگل ترخواهد شد اگرازعرض هم خودشرو برسونه.
مبارکت باشه:smilingsmiley:

امیر جان
به عنوان مادیون کره خوبیه ,خزانه دار 'گردن بلند وسرظریف و پشت وکپل خوب.
ولی کره سازمانش بافرم گردن و زاویه کتف بیشتربه تروبرد نزدیک شده که البته این زاویه کتف تو پدرش هم هست.

درکل درشت تروظریف تراز پدر ودر مجموع خوشگل ترخواهد شد اگرازعرض هم خودشرو برسونه.
مبارکت باشه:smilingsmiley:
آلان توی 2 سالگی قدش 60/1
عرضش خوب بشه خیلی خوب میشه.خودت که میدونی تا این اسبی بشه کلی کار داره
درکل اگه کمی رفاقتشو وصمیمیتش بامن خوب بشه بقیش حله

توی مانژ بیشتربراش وقت بذار.
زود سواریش روشروع نکن بذارتاجدوگاهش روبرسونه.

هرچی وقت بذاری ارتباطش باهت بهترمی شه.

امیرجان
تو عکس های جدید کمی لاغر به نظر میاد.؟
حالا یابدلیل کار یا رشد. این سن سن رشد این کره هست ها.:smilingsmiley:

با اجازه دوستان وبزرگترها جسارت منو ببخشید که نظر میدم:blushsmiley:
به نظر اسب خوبی میاد ولی فکر میکنم یه مقدار انعطاف عضلات کمرش کمه:winksmiley02:
اگر سعی کنی که ترغیبش کنی به اینکه سرشو به پایین بکشه و اصطلاحا (searching) کنه در هنگام سواری خیلی بهت کمک میکنه:tonguesmiley:
همونطور هم که بهنام جان گفتن یه مقدار تقویتش کنی بهتر میشه:coolsmiley02:

امیرجان
تو عکس های جدید کمی لاغر به نظر میاد.؟
حالا یابدلیل کار یا رشد. این سن سن رشد این کره هست ها.:smilingsmiley:
1هفته آمده پیش خودم خوب میشه
البته آقای دکتر علومی اگه بشناسی میگه کلا اسب باید همین حد لاغر باشد ولی شما که اسب دارید دوست دارید چاقتر بشه

امیرجان
من هم تواین سن اسب رو سنگین نمی کنم.
ولی دیگه باید اقتضا رشدش راهم داشت.
من یه پرده بیشتر از این می پسندم که دنده ها دیده نشوند.:winksmiley02:

امیرجان
من هم تواین سن اسب رو سنگین نمی کنم.
ولی دیگه باید اقتضا رشدش راهم داشت.
من یه پرده بیشتر از این می پسندم که دنده ها دیده نشوند.:winksmiley02:
من هم نظرم مثه شما است.نظرت راجع به ویتامین اکتیو چیه بدم بهش؟ چند پمپ؟ هر روز؟
با اجازه دوستان وبزرگترها جسارت منو ببخشید که نظر میدم:blushsmiley:
به نظر اسب خوبی میاد ولی فکر میکنم یه مقدار انعطاف عضلات کمرش کمه:winksmiley02:
اگر سعی کنی که ترغیبش کنی به اینکه سرشو به پایین بکشه و اصطلاحا (searching) کنه در هنگام سواری خیلی بهت کمک میکنه:tonguesmiley:
همونطور هم که بهنام جان گفتن یه مقدار تقویتش کنی بهتر میشه:coolsmiley02:
این عکسها رو میگذارم که دوستان نظرشان رابدهند البته دوستانی مثه شما و آقا بهنام ....لطف میکنید.سواری که هنوز نشده. کار باهاشو 1 هفته شروع کردم. هنوز نه شامبون نه بغلبند خورده .چند هفته بعد عکس میگذارم ببینید بهتر شده یا نه

من هم نظرم مثه شما است.نظرت راجع به ویتامین اکتیو چیه بدم بهش؟ چند پمپ؟ هر روز؟
ویتامین اکتیو واقعا"خوب کار می کنه وفکرمیکنم بر اساس وزن کره ومیزان فعالیت که برای شمادرحال حاضر سبک هست مقدار مصرف روی پمپ تعریف شده است (بله روزانه است )ولی بغیر از مواد ویتامینی شما مواد معدنی وپروتئینی برای بدن و سم هم لازم داری.
توصیه ام درکنار ویتامین اکتیو استفاده از یک کنسانتره مکمل (به عنوان برطرف کننده کمبودها ی معدنی سم و..) وروغنهای محلول سم هست.

بانداژ کار استفاده کن بخصوص وقتی روی چوب کارمی کنید.

آخرین ویرایش:
.....

پیوست ها

• IMG_0109.JPG
    IMG_0109.JPG
    168.4 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • IMG_0231.JPG
    IMG_0231.JPG
    195.5 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • IMG_0249 (2).JPG
    IMG_0249 (2).JPG
    263.3 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • IMG_0241.JPG
    IMG_0241.JPG
    260 کیلوبایت · بازدیدها: 6
با تشکر از خانم سایه بابت عکسها
ser=niset
persiyan2

?= dam
sonamy بهار1390

پیوست ها

• hhhhhh.jpg
    hhhhhh.jpg
    156.5 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • DSC_0278.JPG
    DSC_0278.JPG
    202.6 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • DSC_0229.JPG
    DSC_0229.JPG
    219.7 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • DSC_0241.JPG
    DSC_0241.JPG
    227.4 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • DSC_0244.JPG
    DSC_0244.JPG
    187.1 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • IMG_1045.JPG
    IMG_1045.JPG
    289.9 کیلوبایت · بازدیدها: 3
آقا بهنام ممنون از توجه شما و دوستانی که به این سواری علاقه دارید
لطفا نظر بدهید .این عکسها رو میگذارم که شما دوستان من لطف کنید من را راهنمای کنید و انتقاد فرمایید

پیوست ها

• IMG_0997.JPG
    IMG_0997.JPG
    320.1 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • IMG_0994 (2).JPG
    IMG_0994 (2).JPG
    290.3 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • IMG_0841.JPG
    IMG_0841.JPG
    272.7 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • IMG_0837.JPG
    IMG_0837.JPG
    238.6 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • IMG_0843.JPG
    IMG_0843.JPG
    190.1 کیلوبایت · بازدیدها: 7
آقا بهنام ممنون از توجه شما و دوستانی که به این سواری علاقه دارید
لطفا نظر بدهید .این عکسها رو میگذارم که شما دوستان من لطف کنید من را راهنمای کنید و انتقاد فرمایید
امیر خان
من همه چیز رو خوب می بینم شاید ترجیح می دم شخصا" که روی مانع به هیچ عنوان وبرروی کاوالتی هم از بندافزارهای کمکی مثل شامبون یا رینکولان استفاده نکنم به عنوان ابزاری که حتما" باید باشه مگر اینکه هدف خاصی رو برای اصلاح حرکت مدنظر داشته باشم به نظر من همین قدر که اسبت بر روی چوب (کاوالتی ویا ..)به تیر توجه کنه و سرش رو پایین بیاره وبه تبع این حرکت ازپاهاش بیشتر کمک بگیره به معنی انجام درست حرکت هست مگر هدف دیگری را مدنظرداشته باشی .
من ترجیح میدم حرکت برروی کاوالتی باسوار در این سطح از آموزش اسب با سبک کردن پشت اسب (نیم نشست سوار ) همراه باشه .
همچنین من توصیه می کنم تو free jump ها اگر اسبت برروی موانع هیجان نداره وبه تیرها دقت می کنه کم کم وارد Combination ها ویا حداقل آشنایی با تیر اوستا و تمیز ببرش تا کم کم نقطه جهش و همچنین تکنیکش بر روی مانع رواصلاح کنه .
فواصل در گام یورتمه بر روی کاوالتی برای این اسب120-160 cm وتیر اوستا تا مانع بسته به ارتفاع مانع 300-270 cm تیر تمیز روهم بین 300-320 بعد از مانع قرار بده وتیر تمیزباعث می شه که اسب توجهش برروی مانع به اون جلب بشه و سروگردن رو بر روی مانع به سمت اون بکشه و....
در کل موفق باشی واین که کاوالتی ها رو روی قوس دایره میزاری باعث میشه که فواصلت رو براساس موقعیت گام اسبت روی قوس برروی کاوالتی تنظیم کنی واین عالیه .:smilingsmiley:8)

آخرین ویرایش:
فاصله کاوالتی چقدره؟
1متر و30سانتی متر البته بعد از 4کاوالتی این فاصله یک 2متر و60 میگذارم
امیر خان
من همه چیز رو خوب می بینم شاید ترجیح می دم شخصا" که روی مانع به هیچ عنوان وبرروی کاوالتی هم از بندافزارهای کمکی مثل شامبون یا رینکولان استفاده نکنم به عنوان ابزاری که حتما" باید باشه مگر اینکه هدف خاصی رو برای اصلاح حرکت مدنظر داشته باشم به نظر من همین قدر که اسبت بر روی چوب (کاوالتی ویا ..)به تیر توجه کنه و سرش رو پایین بیاره وبه تبع این حرکت ازپاهاش بیشتر کمک بگیره به معنی انجام درست حرکت هست مگر هدف دیگری را مدنظرداشته باشی .
من ترجیح میدم حرکت برروی کاوالتی باسوار در این سطح از آموزش اسب با سبک کردن پشت اسب (نیم نشست سوار ) همراه باشه .
همچنین من توصیه می کنم تو free jump ها اگر اسبت برروی موانع هیجان نداره وبه تیرها دقت می کنه کم کم وارد Combination ها ویا حداقل آشنایی با تیر اوستا و تمیز ببرش تا کم کم نقطه جهش و همچنین تکنیکش بر روی مانع رواصلاح کنه .
فواصل در گام یورتمه بر روی کاوالتی برای این اسب120-160 cm وتیر اوستا تا مانع بسته به ارتفاع مانع 300-270 cm تیر تمیز روهم بین 300-320 بعد از مانع قرار بده وتیر تمیزباعث می شه که اسب توجهش برروی مانع به اون جلب بشه و سروگردن رو بر روی مانع به سمت اون بکشه و....
در کل موفق باشی واین که کاوالتی ها رو روی قوس دایره میزاری باعث میشه که فواصلت رو براساس موقعیت گام اسبت روی قوس برروی کاوالتی تنظیم کنی واین عالیه .:smilingsmiley:8)
در مورد نیم نشت درست میفرمایید.پرش ازاد وقتی تیر اوستا میگذارم حواس پرت میشه چه کار کنم؟

پرش ازاد وقتی تیر اوستا میگذارم حواس پرت میشه چه کار کنم؟
می تونی از Cobination با یک گام یا دو گام داخل استفاده کنی یک X ویک مانع که طول هر گام داخل يا نقطه جهش + فرود رو بین 3- 3.5 متر حساب کن که فاصله بستگی به نوع گام ورود داره یورتمه یا چهار نعل ویا برای تک مانع تیر زیر مانع رو 20-30 سانت بیرون بذار ,خود این تیر نقطه جهش رو تنظیم می کنه ولی در کل free jump برای مشتاق کردن هست واگر می بینی ریتم اسبت رو بهم می زنه وامتناع می کنه اصرار نکن

به نظر شما روی کاوالتی به منظور ترغیب استفاده از پای وبه زیر آوردن از شامبون و رینکلن استفاده نکنم؟
همانطور که گفتم اگه اسبت بر روی کاوالتی به تیرها نگاه می کنه وسرش رو پایین می کشه یعنی حرکت رو درست انجام می ده واز پشتش استفاده می کنه (از شامبون ورینکولان هم با تحریک برای همین منظور استفاده می کنی)فقط اگر تحرکش کم میشه در صورت حرکت درست از تحریک نرم شلاق استفاده کن مهم انجام درست حرکت هست توجه به تیر وپایین کشیدن سرو گردن اندکی .:blinksmiley:
واما چرا رینکولان وشامبون نه ,چون اگر دقت کنی اسبت بدلیل تنظیم ویا عدم تحرک برروی تیرها به پشت دهنه رفته (از خط عمود عقب تر هست ) واین به مرور عادت خواهد شد ودر آینده با دست های سنگین سوار هم دیگر اون انرژی مورد نظر در نقطه تماس رو نخواهی داشت یعنی عملا" انرژی سروگردن رو از تنه جدا خواهی کرد .:cool:

آخرین ویرایش: