rolkur قنطر

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
جدای ار بحثهای بی نتیجه

این موضوع در درساژ هم یکی از متدهای بحث برنگیز و منسوخ شده است بنام rolkur که برای شکل دادن شکل سر اسب از آن استفاده میشود.

اطلاعات تکمیلی را اضافه میکنم

اصولا عضله سازی نیازمند گردش خون بالا در عضله مورد نظر و خون رسانی زیاد به وسیله قلب است که عملا در زمانی که اسب در باکس است و در حالت استراحت این امر محقق نمیشود.این یکی از عوامل منسوخ شدن قنطر یا rolkur همین است

♘امیرحسین♞

قهرمان گفت:
اصولا عضله سازی نیازمند گردش خون بالا در عضله مورد نظر و خون رسانی زیاد به وسیله قلب است که عملا در زمانی که اسب در باکس است و در حالت استراحت این امر محقق نمیشود.این یکی از عوامل منسوخ شدن قنطر یا rolkur همین است
خوب rolkur هم در حال استراحت انجام نمیشه
در زمان تمرین

اگر قنطرو از rolkur تمیز میدید که حرف شما درست! ولی چیزی که در ایران مصطلح کاری هستش که در باکس با اسب میکنن.و اگر چیزه بیشتری درباره rolkur باشه خوشحال میشم بدونم

♘امیرحسین♞

قهرمان گفت:
اگر قنطرو از rolkur تمیز میدید که حرف شما درست! ولی چیزی که در ایران مصطلح کاری هستش که در باکس با اسب میکنن.و اگر چیزه بیشتری درباره rolkur باشه خوشحال میشم بدونم
من قنطر رو نمیدونم
از نزدیکم ندیدم
ولی rolkur چرا

احسان

Active member
اين کار يک سری مزايا داره و يک سری ضرر ها که بعداً ميگم ولی کلاً مهره های گردنی اسب مشکلات زيادی پيدا ميکنه که ممکن هست درد های کمر هم باعث بشه

Rollkur​
What does "rollkur" (rollkuer, rolkur or roll cure) or training "deep", "round", "LDR" (Low, deep, round) mean, and what is it supposed to accomplish?

Many dressage riders and trainers have a sort-of understanding of it, knowing that Olympic champions use this technique, and that yet others speak out strongly against it, usually in terms such as animal abuse, coaxing, force, shortcut, unnatural, ignorant, destructive, the list goes on. But what is it?
Those practising deep like to call it Deep or Round, while those who shun it call it rollkur​

پیوست ها

• deepneck_schockemohle.jpg
    deepneck_schockemohle.jpg
    12.5 کیلوبایت · بازدیدها: 74

احسان

Active member
فکر ميکنيد اسب گردنش را از زور درد اينطوری ميگيره يا نه عادت ميکنه از کجا ميفهميد

Wild Stallion گفت:
اين کار يک سری مزايا داره و يک سری ضرر ها که بعداً ميگم ولی کلاً مهره های گردنی اسب مشکلات زيادی پيدا ميکنه که ممکن هست درد های کمر هم باعث بشه
Wild Stallion گفت:
فکر ميکنيد اسب گردنش را از زور درد اينطوری ميگيره يا نه عادت ميکنه از کجا ميفهميد
]
منظور شما rolkur هستش یا قنطر که در باکس انجام میشه؟

Wild Stallion گفت:
میتونه از روی عادت باشه! ولی من اسبهایی رو دیدم یا سوار شدم که به خاطر درد ناحیه کمر اینکارو انجام میدن