Hassan Ashiraf

واقعا شیفته این اسب شدم.سر و گردن بسیار استثنایی ، یال و دم بسیار زیبا ، رنگ فوق العاده ، استیل و عضلات قوی و زیبا و... .
کاش ما هم یک روزی از این اسب که چه عرض کنم ، از این لامبورگینی ها گیرمون بیاد... .

اصلاح نژاد در 3 نسل

AmirAshiraf4.jpg............. حسن اشرف.jpg...................... LB Hashim 51.jpg
امیر اشرف(پدر) ............................................................ حسن اشرف(پسر) ..........................................ال بی هاشم(نوه)

...جالب اینجاس دوستان امیر اشرف وارد ایران شد..... حسن اشرف پیش صاحبش به عنوان سیلمی ماند....... بعد از تولید ال بی هاشیم حسن اشرف هم به فروش رفت
کاری که ما ایرانی ها بر عکس انجام میدیم تولید رو میفروشیم و پدر رو نگه میداریم و این یعنی توقف در یک نسل از اصلاح نژاد
........

asadi

New member
اقا میلاد سلام.با احترام به نظر حضرت عالی باید به عرض برساند که چرا حسن اشرف بهفروش رفت و کره اش را سیلمی نگه داشته اند میتواند هزاران دلیل داشته باشد.شاید هم برتری کره نسبت به پدرش .شاید .ولی ایا این شیوه که از کره بجای پدر برای سیلمی استفاده شود تولید خوب میشود باید تامل نمود . ولی اگر پس از تولید .کره تولید شده را اگر مادیان باشد با سیلمی بهتر و زیباتر کشش نماییم و همینطور ادامه داده تا تولید عالی داشته باشیم .موفق تر نخواهیم بود .و برای اثبات این مطلب باید عرض کنم که ایا هیچ کدام از کره های اسبانی چون سزار. اسد. و و و و مانند پدر زیبا به دنیا امد . تا از انها به عنوان سیلمی استفاده شود .چه رسد به زیباتر از پدر.پس این ادعای شما تولید را بهتر نخواهد کرد.البته نظر شخصی ام است .باید ببخشید.

اقای اسدی منم با اقا میلا موافقم این اصل اصلاح نژاده که ما نسل جدید برای تولید مثل استفاده کنیم اگه امسال سزار کمه کم کاری از تولید کننده هست که به تولیدات جوان اعتماد نکردن

اقا میلاد سلام.با احترام به نظر حضرت عالی باید به عرض برساند که چرا حسن اشرف بهفروش رفت و کره اش را سیلمی نگه داشته اند میتواند هزاران دلیل داشته باشد.شاید هم برتری کره نسبت به پدرش .شاید .ولی ایا این شیوه که از کره بجای پدر برای سیلمی استفاده شود تولید خوب میشود باید تامل نمود . ولی اگر پس از تولید .کره تولید شده را اگر مادیان باشد با سیلمی بهتر و زیباتر کشش نماییم و همینطور ادامه داده تا تولید عالی داشته باشیم .موفق تر نخواهیم بود .و برای اثبات این مطلب باید عرض کنم که ایا هیچ کدام از کره های اسبانی چون سزار. اسد. و و و و مانند پدر زیبا به دنیا امد . تا از انها به عنوان سیلمی استفاده شود .چه رسد به زیباتر از پدر.پس این ادعای شما تولید را بهتر نخواهد کرد.البته نظر شخصی ام است .باید ببخشید.
شاید علت اینکه تولیدات ما تو ایران در حد پدر نمی شوند اینکه برای تولید هدف خاصی نداریم اگر هدف تولید زیبایی باشه اول مادیان باید شمع زیبایی را در خودش داشته باشه بعد بریم سراغ سیلمی زیبایی
یا برای کورس برعکس
اگر هدف اصلاح باشه کره تولیدی چه مادیان چه نریان بهتر از نسل گذشته خودشون میشن و این امر در مرور زمان ما را به اونجای که در بحث اصلاح نژاد بهش فکر میکنم میرساند
جناب اسدی عزیز: ما باید اینو بپذیریم که هر اسب متعلق به یک زمان خاصی است

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞

دلیل عدم موفقیت در تولید نبود مادیان درجه یک هست. تو کل مادیانهای عرب اگر بشه 10 تا مادیون کم ایراد پیدا کرد.
و دوم اینکه چون اسب عرب ورزشی نیست و بر اساس علاقه تولید میشه اکثر کشش ها بر اساس مد روز هستند. نه کیفیت

بالا