FERRER

vatan گفت:
چرا الکی دعوا میکنید من نمیدونم!!!
فقط میدونم که همه این وارداتی ها یه چیز کم دارند اگه گفتید؟؟؟
زیاد خودتون را خسته نکنید من میگم چی کم دارند یه تفنگ!!!!!!!!!!!
اگه این وارد کننده ها خیلی هنر !! دارند برند این اسب های عرب را وارد کنند این هم لینکش در پایین ببنید تفاوت را؟؟!!!
http://www.horse.ir/fa/index.php/topic,6333.0.html
وطن عزیز من از شما دوست عزیز انتظار نداشتم که به این راحتی توهین کنید به این و اون ... که مثلا چرا اسب وارد کردن
شما چکار به هنر و مطالعه ی این و اون دارید،من فکر کنم شما لطف کنید به ما از مطالعات و هنر های خودتون بگید خیلی عالیه ؟ میشه لطفا ؟

♘ امیرحسین ♞ گفت:
وطنی که شما حرفاهشو گذاشتید اصلا تهران نیست و از تولیدات وارداتی عرب تهران خبری نداره و فکرشم جای دیگری میچرخه
دیگه بدتر ... امیر حسین جان خوب شما به دوستان گلمون توضیح بدین که وقتی به قول خودتون از وارداتی خبری ندارن و توی یک عالم دیگه به سر میبرن لطفا حد اقل شان این انجمن رو حفظ کنن،اینکه بیای بشینیو هر چی به مخیله اومد ارسال کنی که کار سختی نیست ...
بهتره هر کس فقط نظرات،تجربیات،... شخصی خودشو با حفظ شان و احترام بقیه اعلام کنه تا همه استفاده کنن

مـــحــمــد رضــــا گفت:
دوست عزیزم هیچ کس صحبت نکرد که چون توی استان ماست این طوری و اون طوری
بهتره که چشممون را روی واقعیت ها نبندیم و به حقایق فکر کنیم. به عمل کار بر اید و تا کره های لرد روی کار نیایند نمیشه نظر داد ، از نظر زیبایی زیباتر از لرد توی ایران هستند،
محمد رضا جان خودت که بهتر میدونی همیشه و همه جا مسائل پشت پرده وجود داره عزیز
اسبای وارداتی نمیتونن تو مسابقه های داخل شرکت کنن پس این خوشکله و اون نیست خیلی کاری از پیش نمیبره،و من فکر میکنم هدف اصلی تولید و سیلمی عالیه که اینم باید صبر کرد و دید کره هاشون چی از آب در میان و اونوقت نظر داد حالا چه در مورد لرد بی شاه و چه بقیه...
شما خودتون حتما در جریانید که اگه بخوایم روی کاغذ حساب کنیم شجره ی لرد بی شاه از تمام این سیلمی ها که گفتن بهتر و شناخته شده تر و ثابت شده است...

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
بحث داره به جاهای ناگواری ختم میشه

لازم است صبر کنیم و نتیجه تولیدات را ببینیم
بنر شما بهتر نیست قسمتهایی که اسم افراد اورده شه حذف شوند؟

پس جناب مدیر شما عنایت کنید و بفرمائید کلا بحث سر شهرواستان هسته که نباید نام برده شود. باید جای اسمها نقطه گذاشت.
اگه بنده خدا از هیچی اطلاع نداره که نباید همینجوری هر چی حال کرد که بنویسه.پس منظورش چی بوده؟

در ضمن به نظر شما تفکرات بزرگانه اینه که به صورت کاملا مودبانه هر چیزی که خواستن به هر کی بگن؟

لرد هم مال شما نیست. فکر کنم کلا بحث سر شهرواستان...منطقی نیست جوابتون.

ادرس منزل لطف بفرمائید تا چند کیلو پسته بفرستم تا شما هم خالی از عنایت نباشید. در ضمن اول مهر ماه هم یاداوری بفرمائید تا پسته تازه (پوست دار) بفرستم. دستور بلالی کردنشم می زارم روش . هر وقت خوردین کیف کردین یه یادی هم از ما بکنید.

احسان

Active member
اين اسب از هر نظر يک هست چه خط خونی چه زيبايی و چه مقام از هرچی اسب وارداتی که وارد شده اين سر تر هست
من با فريب موافق هستم
scottsdale ديگه جای هيچ حرفی نداره

حالا وطن خان اگه به سواريش گير بده خوب اين اسب اصلاً واسه سواری نيست فقط برای شو هست ;D
البته بيارندش اصفهان سواريشم درست ميشه :p

♘ امیرحسین ♞ گفت:
بحث داره به جاهای ناگواری ختم میشه

لازم است صبر کنیم و نتیجه تولیدات را ببینیم
بنر شما بهتر نیست قسمتهایی که اسم افراد اورده شه حذف شوند؟
من موافق اصل وجودی اینجور بحثا نیستم ، وقت هدر دادنه ولی خوب اگه اعضا ی محترمه توجیح نشن دوباره شاهد اینجور بی احترامی هایی خواهیم بود و اصلا بیان این اسما به همین دلیلاست
امیر حسین خودت یه فکری کن و اگه تذکری لازمه به هر کس حتما اینکارو بکن

Wild Stallion گفت:
اين اسب از هر نظر يک هست چه خط خونی چه زيبايی و چه مقام از هرچی اسب وارداتی که وارد شده اين سر تر هست
من با فريب موافق هستم
scottsdale ديگه جای هيچ حرفی نداره

حالا وطن خان اگه به سواريش گير بده خوب اين اسب اصلاً واسه سواری نيست فقط برای شو هست ;D
البته بيارندش اصفهان سواريشم درست ميشه :p
جناب دکتر عزیز ، با این درشت نوشتن نمیشه ثابت کرد یه سیلمی کارش درسته ها ...خود سیلمی باید درشت باشه عزیز

احسان

Active member
والا من نميدونم شما چه معيار های رو برای يک اسب درجه يک در نظر ميگيريد
ولی اين اسب برای اسب ها شو بهترين انتخاب هست چرا چون حداقل و کمترين چيز هايی که يک اسب شو بايد داشته باشه رو داره

1 - رنگش
2 - زيباييش
3 خط خونيش
انزو پدرش که يه 2 تا تريلی بايد ببری تا قهرمانی هاشو حمل کنه
خودش هم که تو امريکا مقام داره ديگه اينجا که نميشه مرگ بر آمريکا گفت ;D

بزرگ نوشتنم هم به اين دليل بود که داشت اسب فرامش ميشد و به حاشيه ميرفت ميخواستم که تمام شه برگرديم رو خوده اسب حرف بزنيم معين جون شما با نصرالله معين فاميلی؟ ;D

♘امیرحسین♞

ما یک دلیل مشترک برای دوستی داریم
که حتی اگر اون موضوع مشترک کنار برود
دوستی برقراره
و دلیل مشترکه خیلی مهمتر از هزاران دلیل نامشترکه

این بحث رو همینجا ختمش میکنیم
و بحثهای جدای از خود اسب FERRER منتقل میشه به آرشیو

♘امیرحسین♞

vahid_vosugh گفت:
ادرس منزل لطف بفرمائید تا چند کیلو پسته بفرستم تا شما هم خالی از عنایت نباشید. در ضمن اول مهر ماه هم یاداوری بفرمائید تا پسته تازه (پوست دار) بفرستم. دستور بلالی کردنشم می زارم روش . هر وقت خوردین کیف کردین یه یادی هم از ما بکنید.
اسب رو ول کن
اینجای قضیه خوبه

جناب وثوق مخلصیم

ایمان

Active member
APADANA گفت:
میشه بگین حدودا چند؟ ;) ???

300میلیون به مالک جدید میگن عشق باز که اینقدرپول داده
انصافاهم این قیمت می ارزه

اقا هرچی که ازاین اسب بگیم بازم کمه خط خونی عالی -رنگ کم یاب-سروگردن عالی -تناسب اندام زیبا-مقامهای خوب خودش وپدرش دیگه
دیگه چی میخواهید ازاین اسب

Wild Stallion گفت:
والا من نميدونم شما چه معيار های رو برای يک اسب درجه يک در نظر ميگيريد
ولی اين اسب برای اسب ها شو بهترين انتخاب هست چرا چون حداقل و کمترين چيز هايی که يک اسب شو بايد داشته باشه رو داره

1 - رنگش
2 - زيباييش
3 خط خونيش
انزو پدرش که يه 2 تا تريلی بايد ببری تا قهرمانی هاشو حمل کنه
خودش هم که تو امريکا مقام داره ديگه اينجا که نميشه مرگ بر آمريکا گفت ;D

بزرگ نوشتنم هم به اين دليل بود که داشت اسب فرامش ميشد و به حاشيه ميرفت ميخواستم که تمام شه برگرديم رو خوده اسب حرف بزنيم معين جون شما با نصرالله معين فاميلی؟ ;D
عزیزمی دکتر...
من و نصرالله ! کدوم نصرا... رو میگی همین که لبنانه ؟ چطور ؟

Farib

Member
بسم ا...
ماشا ا... انقد این نقدا زیاده که نمیدونم کدومش رو جواب بدم
در مورد perlaan و lord
من نگفتم این دو اسب به هیچ دردی نمی خورن . حتی به جاش ازشون دفاع هم کردم ( به قول یه بنده خدا اسنادش هم موجوده )
ولی حرف من نه در مورد perlaan و lord که در مورد کل اسبهای نری که برای اصلاح نزاد اومدن ایران اینه که . میتونیم به جای سیلمی درجه 5 از سیلمی درجه 2 اسبفاده کنیم . یا اصلا با هدف وارد کنیم .. صرف اینکه فلان اسب تو فلان مسابقه مقام داره که نمیشه هدف تولید . ما اصلا میدونیم چه چیزی رو میخوایم اصلاح کنیم تو اسبامون؟ ببینین . مثال میزنم . قبل از اینکه اصیل ایران خراب بشه . یه تیم بسیار قوی متشکل از دامپزشک قاهر. ترینر قاهر و چند نفر مطلع و دلسوز اسب برنامه ای رو شروع کردن که بعد از 10 سال دیدیم نتیجش رو. یک تولید با سابقه . یک تولید هدفمند. . خیلی راحت . پریخان خاتونی که همه تو تاپیکش دهنشون وا مونده . هلیوم . خرامان . سنگر . دالاخانی . تارخ و یه کرور اسم دیگه همه با برنامه تولید شدن . ما الان نمیدونیم چه کار میکنیم . بله خیلی راحته پول دادن و اسب خریدن ولی میدونیم lord به درد کروم مادیونامون میخوره . ایا قبل از اوردنش فکرش رو کردیم؟
ferrer رو خیلی دوست دارم ولی مالکی که Ferrer رو خریده 3 تا مادیان خالص مصری از خط خونی با خصایص زنتیکی متفاوت از ferrer داره . همین الان داره یه مادیون میخره که حداقل 2 بربر ferrerپولشه و اصلا نباید از این سیلمی کشش بشه . این شده بهترین خریدای ما .
اقای joseph polo از us یه داوره که تو امریکا مشاور اصلاح نزاده . برای فارم ها برنامه ریزی میکنه برای تولید بهتر. این یعنی تولید موثر با هرید سیلمی و علی اللهی کشش کردن فرق مینکه و اینه جواب اینکه چرا f1 مبارک فوق العاده جهش داشت ولی f2 اون از سیلمیای خارجی و داخلی تو یشترموارد جهش کمتر و حتی تو بعض موارد با پسرفت روبرو بوده .
خون صلاح الدین خون یسیار قوی و مناسب برای اصلاحه و تو تاپیکش میتونین انواع مختلف استفاده از این خون رو ببینین. جایی که تفاوت ایا تولیدات بسیار زیاده ولی همه از تولیدات مبارک در ایران ( مبارک یکی از پسران ضعیف SALAA EL DIN ) از نظر سلامت تولید . سلامت و استواری اندام حرکتی و حتی قدرت . ضعیف ترند و این بخ خاطر قوت خون اسبای ماست. ما به جای اینکه اونو خراب کنیم . بهتره بهش قوت بدیم . یکی میگفت اگه مرز باز شه میان اسباس مارو میبرن . بله ایم کارو میکنن ولی نه برای شو دادن اونا براس استفاده تو روند اصلاح نزاد . خوب چرا ما خودمون این کار رو نکنیم ؟ اونا تو یه چیزایی از ما جلا هستن . مام خیلی چیزا داریم که اونا ندارن . مثلا ANSATA NILE ECHO از پر طرفدارترین سیلمی های حال حاضر که صورت های عجیبی تولید میکنه ولی این اسب از مشکل پوستی شدیدی برخورداره . این مشکلات در خوانواده امروز ANSATA کم نیست .

Farib

Member
پاسخ : FERRER

تفاوت مسابقات اروپا و امریکا . سیستم نمره دهی در مسابقات امریکارو انجمن اسب امریکا و ضع میکنه ولی سیستم نمره دهی اسب اروپا رو ECAHO زیر نظر WAHO .
تو امریکا چیزی که بیش از همه اهمیت داره تعادل بدنی اسب + جلو تنه قوی ( که شامل گردن بلند و با شکل صحیح هم میشه ) ولی دز اروپا سیستم نمره دهی متفاوته و این ناشی از سلیقه تولید در این مناطقه . تو اروپا سر و گردن خیلی مهمه . تو خود مسابقات امریکا تفاوت زیادی هست بین SCOTTSDALE و EGYPTIAN EVENT یا REGION CHAMPIONSHIP ولی اینکه چرا SCOTTSDALE مسابقه سرشناسیه به این دلیله که اسبای SCOTTSDALE معمولا یا خودشون یا تولیداتشون MULTI CHAMPION میشن تو نقاط مختلف دنیا مثل OM EL SHAHMAAN . STIVAL . MAGNUM PSYCHE. MUDHARAJA . هدف من تفاوت این مسابقات و همینطور برتری مسابقاتی مثل SCOTTSDALE بر A CHAMPIONSHIP . B CHAMPIONSHIP , C CHAMPION SHIPE .
نکته دیگه اینه که در egyptian event اوریکا در دوره گزشته حدودا 350 اسب شرکت کرد که botswana به عنوان suprem champion stallion انتخاب شد ولی egyption event در اروپا که زیر نظر pyramid society برگزار میشه امسال جمعا کمتر از 150 اسب شرکت کرده بود و باز قهرمان مادیان های ائن ramses minx همون قهرمان مادیانای egyption event امریکا بود البته با کلی فاصله . تفاوت در نوع داوری مسابقات اروپا و امریکا چیز عجیبی نیست و اینکه شیب نقل و انتقال اسبها بیشتر از امریکا به اروپاست رو هم همه میدونیم.

Farib

Member
پاسخ : FERRER

در مورد FERRER باید بگم که رنگش تو ایران خیلی مطرحه وگرنه تولید کننده ها خیلیاشون نیله و کهر رو بیشتر میپسندن و یه سری فقط دنبال تولید رنگ سیاهن . تولید برای رنگ و تولید برای کیفیت خیلی متفاوته .
FERRER مطمینا تا زمانی که مالکینش اجازه کشش غیررو نمیدن قابل مقایسه با LORD که تو سال اول این همه کشش داشته نیست . در مورد LORD . این سیلمی میتونه کمک بسیار خوبی برای تولید بهتر باشه ولی هیچ وقت نه LORD که هر سیلمی دیگه ای وقتی برنامه پشت سرش نباشه فایده نداره .
اگه من واسه سال دیگه بخوام کشش کنم نگاه میکنم مادیونم چه چیزی از این سیلمی هارو نیاز داره و با چه چیزی کامل میشه . نه به مقام و پول بابای سیلمی .

سنا

Active member
با فريبرز موافقم
بيشتر اسباي قابل پسند واسه توليدكننده هاي حال حاظر ما كهر يا نيله
FERRER يه مورد خاص تو خارجي هاي وارد شده هست اونم به خاطر رنگش
بايد واسه بحث در مورد اين سيلمي منتظر كره هايي كه ميده باشيم
همه ميدونيم كه LORD يا مبارك توليدهاي خودشون رو انجام دادن و ما هم ديديم
هركس هدفش از كشش يه چيزيه كه ممكنه خصوصيات مورد نظرش رو مثلا تو FERRER ببينه نه لرد بي شاه.
دركل وارد شدن اين اسب هم يه پيشرفت محسوب ميشه چون حداقل درجه 2 هستش
منتظر كره هاي توليديش ميمونيم تا ببينيم چند مرده حلاجه!
آيا ميتونه مثل مبارك ها و لرد ها و ... بشه يا نه!

بالا