American Saddlebred Horse

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
The American Saddlebred evolved during the 1800's in the Southern States, primarily in Kentucky.

Originally known as the Kentucky Saddler, it was the result of selective breeding of the Canadian and Narragansett Pacers, the Morgan Horse, and the Thouroughbred. It was an elegant horse, and looked wonderful pulling a carraige to church on Sundays.

Although fine as a harness horse, the modern Saddlebred is the premiere showring horse, exhibited under saddle. As a five-gaited horse, it is shown with a full mane and tail.
American Saddlebred Horse

In addition to the usual walk, trot, and cantor, the Saddlebred performs the slow gait, a prancing four-beat motion with a deliberate pause before each foot-fall, and the "rack", a full-speed flashy four-beat gait.

The American Saddlebred stands at 16 hands, and in addition to the show ring, can cut cattle, jump well, and is a pleasure to trail ride. It is an excellent competitor in dressage.

This is an intelligent horse with a good dispostion, has good stamina, well balanced, with good jumping ability -
a real pleasureable horse to own.​

پیوست ها

• american-saddlebred-horse.jpg
    american-saddlebred-horse.jpg
    9.7 کیلوبایت · بازدیدها: 9
عكس از این نژاد

پیوست ها

• American Saddlebred 1.jpg
    American Saddlebred 1.jpg
    15.4 کیلوبایت · بازدیدها: 20
  • American Saddlebred 2.jpg
    American Saddlebred 2.jpg
    74.1 کیلوبایت · بازدیدها: 20
  • Saddlebred.jpg
    Saddlebred.jpg
    18.2 کیلوبایت · بازدیدها: 11

OJANG

Member
وای که من با این نژاد خیلی حال میکنم
یه جورایی مثل اسبای خودمونه.

vatan

Member
انگار این نژاد مخلوطی از ترکمن و کرد هست . البته من اینطوری حس میکنم.

sonia

Member
اسب نژاد سدلبرد آمریکایی در سده 1800 میلادی در ایالت های غربی آمریکا به خصوص ایالت کنتاکی پیدا شد. این اسب در اصل کنتاکی سدلر (Kentucky Saddler) نام داشت و نتیجه کشش انتخابی از اسبهای نژاد کانادایی و Narragansett Pacer، اسبهای نژاد مورگان و اسبهای تروبرد بود.
اسب نژاد سدلبرد یک اسب چشمگیر و خوش اندام بود.اسب نژاد سدلبرد اگرچه به عنوان اسب کاری بسیار مفید واقع می شود، اما غالبا به عنوان اسب نمایشی در نظر گرفته می شود که با زین به نمایش گذاشته می شود. اسب سدلبرد با داشتن پنج نوع حرکت، به صحنه نمایش برده می شود.
اسب نژاد سدلبرد علاوه بر انواع حرکت معمول همه اسبها که شامل قدم، یورتمه و تاخت می شود، نوع دیگری حرکت آرام انجام می دهد که به صورت خرامیدن آهسته با چهار ضرب است که طی آن قبل از هربار ضربه زدن سم اسب بر زمین، یک مکث عمدی کوتاه وجود دارد. حرکت مخصوص و متفاوت دیگر اسب نژاد سدلبرد، حرکت "راک" است که حرکتی چهار ضربی و سریع است.اسب نژاد سدلبرد دارای 16 وجب قد است، و استفاده های آن علاوه بر نمایش، در زمینه دامداری، پرش با اسب، و سواری تفریحی و کاری می باشد. اسب نژاد سدلبرد در رشته درساژ بسیار خوب عمل می کند.

منبع horse and horse information.com
اینطور که گفته شده ریشه ی عرب نداره اما خیلی جالبه به نظرم چون بیشتر شبیه اسبای شرقی هست تا غربی

پیوست ها

• saddle.jpg
    saddle.jpg
    41.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • saddle3.jpg
    saddle3.jpg
    47 کیلوبایت · بازدیدها: 3
بالا