13 و14 تیر زیبایی تهران

سامان حسینی

Active member
من گیبرو رو زیاد دوست داشتم و دارم
ولی دستای اسب رو از نزدیک و از روبرو دیدین؟
من فکر میکنم بیشتر از این نمره نمیگیره
حتی کسی هم نمره داده قبلا تحت تاثیر حرکت زیبای اسب بوده !
کجی دست بحثش جداس قوی بودنش جدا همین دست کجهای خون سمرقنددست صافارو میزنن.داورحق داره به خاطر نا شاغول بودن دستا نمره کم کنه ولی هرچیز قانونی داره شما بروازنزدیک دستای وارداتیها رو لمس کن ببین چقدر ضعیفن یا اگه تونستی اسبای ایتالیای رو سوارشو برو گشت و برگرد!!!

کجی دست بحثش جداس قوی بودنش جدا همین دست کجهای خون سمرقنددست صافارو میزنن.داورحق داره به خاطر نا شاغول بودن دستا نمره کم کنه ولی هرچیز قانونی داره شما بروازنزدیک دستای وارداتیها رو لمس کن ببین چقدر ضعیفن یا اگه تونستی اسبای ایتالیای رو سوارشو برو گشت و برگرد!!!

نمیدونم که در واقع نمره دست و پا دقیقا به چی داده میشه اما اون دستائی که من دیدم از دو جهت قوس دارن !
ام در قدرت شما صحیح میفرمائید

نریانهای یک ساله گروه a
1) مهند الماس (استیوال*شباری)-78
2)مرکاتو (جمیل لاپینا*ون دیمیا)-74
3)میراژالماس (موراناز جومانجی*پیرواتا)-71.5

نریانهای یک ساله گروه b
1)مدعی (ایموشن*کی.آ.اس فشندا)-76.5
2)مگنوم سایکی جونیور (مبارک*زرین)-75
3)مینیاتور عسگری (جمیل لاپینا*دریس نواق)-75

نریانهای دو ساله گروه a
1)لژیون مهراسب (ام ال ناصر دریم*هستی)-77.5
2)لیدر الماس (موارناز ییسر*ماریتا ب)-76
3)لوپنز(دبی پاشا*افغان بلبل)-73.5

نریانهای دو ساله گروه b
1)لاوی (رامسس*بنت حلیمه)-83
2)لهیب (سحر ابن ماسایی*سیما)-79.5
3)نسج ال جاراش (آجاجاستیفاید*نسج ال شانیا)-77.5

نریانهای سه ساله
1)گودرز شریف (لرد بی شاه*شراره)-77.5
2)موراناز جولیوس (آجاجاستیفاید*زربانو)-76
3)گرگین الماس (لردبی شاه * خونیا)-73

دو رده آخر هم سه تا اسب بودن تو هر رده به درد نمی خورد اصلا

داورها از کشور سوئیس و بلژیک
مقام نخست گروه ها : کره مادیان های 1 ساله گروه a از لهستان ، کره مادیان های 1 ساله گروه b از لهستان ، کره مادیان های 2 ساله از هلند ، کره مادیان های 3 ساله از بلژیک ، مادیان های 4 تا 6 سال از لهستان ، مادیان های 7 سال به بالا از بلژیک ، کره نریان های 1 ساله گروه a از ایران ، کره نریان های 1 ساله گروه b از ایران ، کره نریان های 2 ساله گروه a از ایران ، کره نریان های 2 ساله گروه b از ایران ، کره نریان های 3 ساله از ایران ، نریان های 4 تا 6 سال از آلمان ، نریان های 7 سال به بالا از آمریکا !
از بین چندین اسب اصیل ایرانی که نامشان در دفترچه جشنواره ثبت گشته بود تنها 2 راس در میدان حاظر شدند !

علی اصفهانی

Active member
نمیدونم که در واقع نمره دست و پا دقیقا به چی داده میشه اما اون دستائی که من دیدم از دو جهت قوس دارن !
ام در قدرت شما صحیح میفرمائید

این یکی از تناقضات داوری با روش نمره دهی است که بهمین دلیل من از این روش خوشم نمیاد .

موضوع اینه که داورها در همون نظر اول که اسبها را ازدور میبینن اسب 1و2و3 را بیشتر براساس تیپ و حرکت انتخاب میکنن و توی ذهنشون نمره دهی را تنظیم میکنند .

حالا اگر زشت ترین اسب وقتی از نزدیک دیده بشه که بهترین وایده آل ترین دست وپا را داره هرگز نمره 10 بهش نمیدن چون ممکنه با وجود تیپ بدش بیاد توی مقام واین یک فاجعه خواهد شد .

پس نمره دست و پا همیشه تا حدودی تحت تاثیر بقیه نمرات قرار میگبره و زیاد پارامتر موثری نیست .

مهندس منظورم را گرفتید ؟ :smilingsmiley:

سامان حسینی

Active member
این یکی از تناقضات داوری با روش نمره دهی است که بهمین دلیل من از این روش خوشم نمیاد .

موضوع اینه که داورها در همون نظر اول که اسبها را ازدور میبینن اسب 1و2و3 را بیشتر براساس تیپ و حرکت انتخاب میکنن و توی ذهنشون نمره دهی را تنظیم میکنند .

حالا اگر زشت ترین اسب وقتی از نزدیک دیده بشه که بهترین وایده آل ترین دست وپا را داره هرگز نمره 10 بهش نمیدن چون ممکنه با وجود تیپ بدش بیاد توی مقام واین یک فاجعه خواهد شد .

پس نمره دست و پا همیشه تا حدودی تحت تاثیر بقیه نمرات قرار میگبره و زیاد پارامتر موثری نیست .

فکرکنم من منظوره شمارو گرفتم منظورتون اینه که گیبور دست وپاش بده والکی وبه خاطر حرکت اول میشه؟ اما من با داوری مشکل دارم که4داد اونیکی5.5یا6داد درسته دستای گیبور صاف نیست ولی شاغولی بودن دستا یک ازایتم هاس.ولی کاملا درسته چون نمره تیپ کاملا به سلیقه داور بستگی داره و وقتی داوری مجذوبه اسبی میشه طبیعتا نمره بالایی میده ودستش بازه و وقتی اسبی رو میپسنده طبیعیه به ایتم های دیگشم نمره بالا میده وهمین ازمعایب داوراس این دوتا داورکه اصلا همخوانی نداشتن ولی دریک امر مشترک بودن هردو سلیقه کاملا اروپایی داشتن.دوستان کسی میدونه کلاس داوری زیبایی پیش رو داریم یانه من علاقمند شدم به داوری

a_saberi

Member
یکی از تفاوت های اعلام شده در مورد این جشنوراه ، فیلمبرداری و نمایش زنده جشنوراره در برنامه تلویزویونی بود که متاسفانه هیچ کدام از شبکه های تلویزیون تا حالا اقدام به پخش یا نمایش خلاصه این دوره و هیچ دوره ای را در گذشته نکرده اند.
فدراسیون سوارکاری و حتی شبکه ورزش باید برنامه هایی برای نمایش چنین جشنواره هایی را که شاید در طول هر سال 2 یا 3 بار در کشور برگزار می شود داشته باشد.
از آنجاییکه ایرانیان مهد رام کردن و استفاده از اسب می باشند، یقینا بازدید کننده فراوانی چنینی برنامه هایی دارند. ای کاش این رویه اجراء شود.

بله جناب مهندس قبلا هم این مطلب رو که ذکر کرده بودید دیدیم , الانم میبینم حقیقتا همینطوره

غیر منصفانست , که یه اسب رو بیش از حد بالا برد یا پائین آورد !

چه میشه کرد؟

علی اصفهانی

Active member
فکرکنم من منظوره شمارو گرفتم منظورتون اینه که گیبور دست وپاش بده والکی وبه خاطر حرکت اول میشه؟ اما من با داوری مشکل دارم که4داد اونیکی5.5یا6داد درسته دستای گیبور صاف نیست ولی شاغولی بودن دستا یک ازایتم هاس.ولی کاملا درسته چون نمره تیپ کاملا به سلیقه داور بستگی داره و وقتی داوری مجذوبه اسبی میشه طبیعتا نمره بالایی میده ودستش بازه و وقتی اسبی رو میپسنده طبیعیه به ایتم های دیگشم نمره بالا میده وهمین ازمعایب داوراس این دوتا داورکه اصلا همخوانی نداشتن ولی دریک امر مشترک بودن هردو سلیقه کاملا اروپایی داشتن.دوستان کسی میدونه کلاس داوری زیبایی پیش رو داریم یانه من علاقمند شدم به داوری

منظورم این نیست که گیبور دست و پاش بد باشن خدای نکرده به هیچ اسبی نباید برچسب بد بودن یه جاییش را زد . حتی برچسب خوبتر بودن هم ازنظر من فقط از طرف یک داور معتبر و فقط در میدان آنروز قابل قبول است .

خلاصه عرضم این بود که وقتی داوری در کل یک اسب را بیشترپسندید سعی میکنه در نمره دادن همه آیتمها را تاحدودی که عجیب نباشه براساس هدفش تنظیم کنه که اون اسبی که باید اول ودوم و سوم ... بشه.

وقتی برای اولین بار دست پای مادیون آفای انتظاری همونی که چندین بار قهرمان قهرمانهای مادیانها شد نعلبند خبر کردم همان شب بگیر وببند راه انداختم وکه این با این دست وپا نمیتونی بره برای شو نزدیک مسابقه بود...بعد فهمیدم ما کجاییم وبی وفایی..........

علی اصفهانی

Active member
بله جناب مهندس قبلا هم این مطلب رو که ذکر کرده بودید دیدیم , الانم میبینم حقیقتا همینطوره

غیر منصفانست , که یه اسب رو بیش از حد بالا برد یا پائین آورد !

چه میشه کرد؟

بنظر من بهترین روش داوری انتخابی است نه امتیازی .

روش انتخابی میدونید چطوری است که ؟ سال اول زیبایی کرمان را با همین روش برگزار کردیم مثلا.

سامان حسینی

Active member
منظورم این نیست که گیبور دست و پاش بد باشن خدای نکرده به هیچ اسبی نباید برچسب بد بودن یه جاییش را زد . حتی برچسب خوبتر بودن هم ازنظر من فقط از طرف یک داور معتبر و فقط در میدان آنروز قابل قبول است .

خلاصه عرضم این بود که وقتی داوری در کل یک اسب را بیشترپسندید سعی میکنه در نمره دادن همه آیتمها را تاحدودی که عجیب نباشه براساس هدفش تنظیم کنه که اون اسبی که باید اول ودوم و سوم ... بشه.
بله استاد کاملا درسته صحبتتون متاسفانه داوری شده 2سلیقه امریکایی واروپایی بهتره خودمون داوری کنیم البته داورای ایرانم تو چینششون خیلی باید دقت بشه حضور1سرداورمطرح هم میتونه کمک کنه.

سامان حسینی

Active member
یکی ازعکسا کره جاستیسه اشتباهی گذاشتم.ازاتفاقات جالب هم میشه به بریدن دست جلو اسبی که خانوم هیلدا بنجامین اوردن تو میدون اشاره کرد خودشونم زمین خوردن بعد ازپاره شدن دست جلو.اما برخی فکرمیکنن علت پاره شدن زمین خوردن بوده ولی اینطور نبود برعکسش صحیحه واین خانوم جز بهترین هندلرهای ایرانه با وجود وزن کم اسبای درشت رو به خوبی کنترل میکنه

بالا