یک باشگاه سوارکاری در اهواز

fatima

Member
با سلام خدمت همه دوستان و دوستداران اسب
من میخوام یه کمی از یکی از باشگاه های سوارکاری اهواز براتون بگم و دلم میخواد شما هم همفکری کنید و نظر بدید. چون من تازه وارد هستم و مدتیه که دارم سوارکاری یاد می گیرم.
ما یک باشگاه داریم تو اهواز در یک مجموعه ورزشی که چندسالیه با حداقل امکانات داره فعالیت می کنه و از هیچ جا حمایت نمیشه. مدیر باشگاه سالهاست که در زمینه پرورش اسب و مربیگری فعالیت می کنه و خیلی به اسبها علاقه داره و زمانی قهرمان ایران بوده. ما هم تعدادی سوارکار مبتدی و علاقه مند هستیم.
اما از امکانات باشگاه: اتاق مدیر باشگاه یه اتاق خیلی کوچیک هست که چراغ نداره و کولر هم نداره توی این گرمای اهواز! و خودشون اون رو ساختن .
اصطبل اسبها: خبری از اصطبل نیست. . و اسبها رو توی یه ساختمان نیمه کاره که فعلن کسی ازش استفاده نمی کنه نگه می دارنمانژ: مانژ رو هم مدیر بیچاره خودش درست کرده و خیلی ابتدایی هست ولی ما با همین کار می کنیم و خیلی خوشحالیم.
شهریه: شهریه بسیار مناسب هست و جوری هست که از اقشار مختلف میان برای یادگیری این ورزش اصیل.
اسبها در امان خدا هستند
[به نظر شما دوستان عزیز ما چه کاری می تونیم انجام بدیم؟ به نظر شما چطوری میتونیم برای باشگاه کمک بگیریم؟ [/color]
ممنون میشم از کمکتون

فربود

Active member
والا چی بگم از حمایت مسئولین که واقعا این ورزش رو سرافراز کردند .... :-X
اگر حداقل یه کم فقط یه کم از بودجه فوتبال رو به این رشته اختصاص میدادند الان ما دستمون تو سرمون نبود . :-[
فاطیما خانم راجع به باشگاه شما هم دوستانی از اهواز داریم که میتونن شما رو راهنمایی کنن من که فقط میتونم با شما هم دردی کنم چون دیگه هیچ کاری از دستم برنمیاد :'(

sohrab

Active member
توقع زیادی دارید شما. مگر کل بودجه ورزش در سال 87 چقدر بوده که بیان باشگاه سوارکاری بسازن؟ 350 میلیارد تومان از دولت +200 میلیارد از اعتبارات استانی+60-70 میلیارد از وزارت نفت و ریاست جمهوری . حداکثر میشه 620 میلیارد تومان. تازه همین سفر قبلی هم کلی اعتبارات به سوارکاران حاضر در فرودگاه اختصاص دادن! http://horse.ir/forum/index.php/topic,4119.0.html

behnaz_nana

New member
فاطیما درست میگه.
واقعا اسف باره
ولی بدون کمک مسئولین نمیشه اسبها رو شست ؟ نمیشه زیر پاشونو تمیز کرد؟ بهداشت در همین حد که دیگه به مسئولین ربطی نداره

sezar1972

Member
واقعا که ادم چه چیزها میبینه

امیدوارم که فرجی شه و مشکلاتتون حل شه

sohrab

Active member
behnaz_nana گفت:
فاطیما درست میگه.
واقعا اسف باره
ولی بدون کمک مسئولین نمیشه اسبها رو شست ؟ نمیشه زیر پاشونو تمیز کرد؟ بهداشت در همین حد که دیگه به مسئولین ربطی نداره

بله. این مشکلی که میگی همیشه وجود داشته و بر میگرده به خصوصیات فردی که اگه اینجا توضیح داده بشه، ممکنه حمل بر بی احترامی و ... بشه

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
sezar1972 گفت:
واقعا که ادم چه چیزها میبینه
امیدوارم که فرجی شه و مشکلاتتون حل شه
منتظر همین فرجها بودیم که اینطور شد
همه منتظرن آقا بیاد

اومدیمو آقا حالا حالاها نیومد

fatima گفت:
با سلام خدمت همه دوستان و دوستداران اسب
من میخوام یه کمی از یکی از باشگاه های سوارکاری اهواز براتون بگم و دلم میخواد شما هم همفکری کنید و نظر بدید. چون من تازه وارد هستم و مدتیه که دارم سوارکاری یاد می گیرم.
ما یک باشگاه داریم تو اهواز در یک مجموعه ورزشی که چندسالیه با حداقل امکانات داره فعالیت می کنه و از هیچ جا حمایت نمیشه. مدیر باشگاه سالهاست که در زمینه پرورش اسب و مربیگری فعالیت می کنه و خیلی به اسبها علاقه داره و زمانی قهرمان ایران بوده. ما هم تعدادی سوارکار مبتدی و علاقه مند هستیم.
اما از امکانات باشگاه: اتاق مدیر باشگاه یه اتاق خیلی کوچیک هست که چراغ نداره و کولر هم نداره توی این گرمای اهواز! و خودشون اون رو ساختن .
اصطبل اسبها: خبری از اصطبل نیست. . و اسبها رو توی یه ساختمان نیمه کاره که فعلن کسی ازش استفاده نمی کنه نگه می دارنمانژ: مانژ رو هم مدیر بیچاره خودش درست کرده و خیلی ابتدایی هست ولی ما با همین کار می کنیم و خیلی خوشحالیم.
شهریه: شهریه بسیار مناسب هست و جوری هست که از اقشار مختلف میان برای یادگیری این ورزش اصیل.
اسبها در امان خدا هستند
[به نظر شما دوستان عزیز ما چه کاری می تونیم انجام بدیم؟ به نظر شما چطوری میتونیم برای باشگاه کمک بگیریم؟ [/color]
ممنون میشم از کمکتون
دوست عزیز
من فکر میکنم تمام این مشکلاتی که فرمودید,با یک مدیریت خوب قابل تعدیل است.
بخش آموزش وخدمات در این رشته در حال حاضر(به شرطی که کننده کار باشید.!واز حداقل سرمایه اولیه برخوردار باشید.!ومدیریت داشته باشید!)از بازدهی نسبتا" خوبی برخوردار است.
در غیر اینصورت فقط سقوط کردن واز دست دادن داشته ها قابل پیش بینی است (در جا زدنی وجود ندارد!).
برای پیشنهاد نیاز به اطلاعات بیشتر از وضعیت علاقه مندی ومالی... میباشد که در این مجال نمی گنجد.

fatima

Member
من نظر شما رو در مورد مدیریت مناسب تایید می کنم. اما به نظر شما چطور می تونیم افراد سنتی رو که سالها در زمینه پرورش اسب و آموزش سوارکاری تجربه دارن اما متاسفانه تمام معلوماتشون رو از راه سنتی کسب کردن و به شیوه سنتی فکر می کنن، قانع کنیم که پرورش اسب یک علمه؟ اسبها مثل هر موجود دیگه ای به بهداشت و سلامت روانی نیاز دارن؟ یا اینکه دامپزشک کسی که برای درمان اسب صلاحیت لازم رو داره؟
چطور میشه افکار سنتی و بسیاری از باورهای غلط رو از ذهن این افراد دور کرد؟ چطور میشه به این افراد فهموند که اسب داری و سوارکاری علاوه بر تجربه نیازمند علمه؟
من تو دنیای اسب آماتور هستم اما احساس می کنم اکثر اسبهای ما گرفتار همچین افرادی هستن. یعنی افرادی الان اسبها رو دارن و ازشون نگهداری می کنن که تفکرشون کاملا سنتیه و متاسفانه هیچ کس رو جز خودشون قبول ندارن و این یعنی فاجعه. یعنی از بین رفتن اسبها!

fatima گفت:
من نظر شما رو در مورد مدیریت مناسب تایید می کنم. اما به نظر شما چطور می تونیم افراد سنتی رو که سالها در زمینه پرورش اسب و آموزش سوارکاری تجربه دارن اما متاسفانه تمام معلوماتشون رو از راه سنتی کسب کردن و به شیوه سنتی فکر می کنن، قانع کنیم که پرورش اسب یک علمه؟ اسبها مثل هر موجود دیگه ای به بهداشت و سلامت روانی نیاز دارن؟ یا اینکه دامپزشک کسی که برای درمان اسب صلاحیت لازم رو داره؟
چطور میشه افکار سنتی و بسیاری از باورهای غلط رو از ذهن این افراد دور کرد؟ چطور میشه به این افراد فهموند که اسب داری و سوارکاری علاوه بر تجربه نیازمند علمه؟
من تو دنیای اسب آماتور هستم اما احساس می کنم اکثر اسبهای ما گرفتار همچین افرادی هستن. یعنی افرادی الان اسبها رو دارن و ازشون نگهداری می کنن که تفکرشون کاملا سنتیه و متاسفانه هیچ کس رو جز خودشون قبول ندارن و این یعنی فاجعه. یعنی از بین رفتن اسبها!
لزوم استفاده از علم سودآوری وبهره وری در وقت ,انرژی و.ایجاد زیبایی بیشتر.. است.!
وگرنه چه دلیلی برای استفاده از علم!
باید بتوانید سودآوری آن را به نمایش بگذارید ,بارها وبارها بدون شعار وتبلیغ ,البته به شرطی که به آن علم مسلط وقادر به پیاده سازی واجرا باشید وگرنه ضد تبلیغ وتباه میشود.
وتمام این مسائل در درجه اول نیاز به شناخت,باور,تمرین ,اجرا,بررسی,نقد,مطالعه,بازخورد,بهبود ونمایش دارد.
چه پروسه زمان بری!!!!

طارق

Member
در یک جمله در وصف اسب :

مرکب گردانان تو خردمندان بوده اند نی تهی مغزان و کودنهای خام

gorg

Member
سلام خیلی جالبه هر کسی اسم خودش رو قهرمان میزاره ایشون که شما میگین کجا قهرمان بودن ؟

gorg

Member
خیلی عذر میخوام هر کی ندونه فکر میکنه تو اهواز اصطبلی وجود نداره شما تشریف بیارید باشگاههای دیگه رو هم ببینید بعد نظر بدین

باشگاه دماوند رو دارم به كمك و همت دوستان يواش يواش رو به راه ميكنم. خيلي سخته و منبع مالي بالايي ميخواد مخصوصاً با وسعت بالايي كه داره و بعلاوه خاك بسيار بدي كه هيچ چيز توش سبز نميشه! اما خوب دست ما كوتاه و خرما بر نخيل.
خد اقل از اون حالت متركه اي كه بود در بياد هم جاي شكرش باقيه..