گل آرزو

امید زمانی

Active member
نام : گل آرزو ( مادیان )
پدر : اربنت ttp://www.horse.ir/fa/index.php/topic,5067.0.html
مادر : گل ترکمن
تولد :
مالک : امیر رییسی

پیوست ها

• 2.jpg
    2.jpg
    68.1 کیلوبایت · بازدیدها: 91
  • gol arezoo.jpg
    gol arezoo.jpg
    25.7 کیلوبایت · بازدیدها: 73
  • gol arezoo and her first colt.jpg
    gol arezoo and her first colt.jpg
    50.4 کیلوبایت · بازدیدها: 100

امید زمانی

Active member
اينم گل آرزو ... 22/6/88

پیوست ها

• IMG_0703.jpg
    IMG_0703.jpg
    93.5 کیلوبایت · بازدیدها: 69
  • IMG_0722.jpg
    IMG_0722.jpg
    73.3 کیلوبایت · بازدیدها: 60
  • IMG_0739.jpg
    IMG_0739.jpg
    81.8 کیلوبایت · بازدیدها: 49
  • IMG_0792.jpg
    IMG_0792.jpg
    81.1 کیلوبایت · بازدیدها: 49

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
ترکمن

؟
29302d1258573961-turkmen3.jpg

پیوست ها

• Turkmen3.jpg
    Turkmen3.jpg
    85.4 کیلوبایت · بازدیدها: 89

علی واحدی

Active member
نام : گل آرزو ( مادیان )
پدر : اربنت ttp://www.horse.ir/fa/index.php/topic,5067.0.html
مادر : گل ترکمن
تولد :
مالک : امیر رییسی

عکسهای 6 و 8 (پرشها) شیراز و در باشگاه داماسب است و آنزمان اسب متعلق به آقای کامران ذنوبی بود که فروخته شد 4000000 تومان ولی الان که اصلا فروشی نیست و زیر60000000 هم قیمت نمیخورد.

احسان

Active member
متاسفانه امروز گل آرزو در پادوک با يک ماديان ديگي درگير ميشند و اون ماديون لگد ميزنه و پای گل آرزو ميشکنه از قسمت بالای مفصل خرگوشی اين حادثه ساعت 3 اتفاق می افته متاسفانه با تلاش های زياد مالک اين اسب هم که با دامپزشک هايه آلمانی و سويسی مشورت ميکنه و حتی دامپزشک های خود ما همه نظر بر يوتنايز ميدهند باز هم ما دست نکشيديم و قرار شد که فردا اگر قرار هس خلاص کنيم ماديان را باز جراهی کنيم و پيچ و پلاک کنيم متاسفانه در آخرين ساعت شب اين ماديون خسته شد و روی زمين خوابيد و استخوان شکسته باعث پارگی ران و خونريزی و کلاً اوضاع نا بسامانی شد که در اخر هم بعد از بيهوشی با تزريق دارو ماديان را راحت کرديم که واقعاً برای من خيلی سخت بود

واقعاً خيلی بده که نميتوانی کاری برای يک اسب انجام بدهی و مجبور بشی راحتش کنی خيلی سخته
بيچاره کرش هم تا ديد مامانش خوابيده فکر کرد مادرش خوابه امد کنار مامانش دراز کشيد و خوابيد:sadsmiley:

دیگه چیارو دوست دارید؟
نمیرن؟

:sadsmiley:
امیدوارم که دیگه اینطور اتفاقهانیفته واسه هیچ اسبی. چه اونایی که من دوستشون دارم وچه هر اسب دیگه ای :sadsmiley::sadsmiley::sadsmiley::sadsmiley:

ای کاش دقت بیشتری داشتیم توی نگهداری اسبها. به خصوص وقتی توی پادوک نگهداری میشن. اسبی که گل آرزو رو لگد زده چطوراسبی بوده؟ آروم بوده کلا یا اینکه از اون اسبهایی بوده که اعصاب ندارن هیچ وقت؟ :sadsmiley::sadsmiley::sadsmiley:

آقا احسان لطف می کنین بیشتر توضیح بدین؟
کدوم باشگاه بود گل آرزو که اینطوری شد؟
طفلی کره ش :sadsmiley::sadsmiley::sadsmiley::sadsmiley:

احسان

Active member
خوب گل آرزو خودش ريس گله بود و اخلاقش کمی با غريبها خوب نبود يک ماديون ديگه بوده که اينطور که مالکش ميگفت ماديون آرامی هست ولی سر به سرش بزاری عصبانی ميشه و گل آرزو اين ماديان را گاز ميگيره و ماديان هم شروع به لگد زدن ميکنه و هر دو تو هوا به هم لگد ميزنند که متاسفانه لگد کاری را گل آرزو ميخوره و صداش تا اونطرف باشگاه ميرسه که انگار يک چيزی شکسته شد
که من به سرعت با تماس مالک به پای ماديون رسيدم ماديون سرحال و روی پا بود و گراف گرفتيم ازش و يک شکستگی ابليک و اسپيرال در ميد شفت استخوان تيبيا داشت و طی تماس با دامپزشکان متخصص جراهی ايران و المان و سويس همه نظر به مرگ انسان دوستانه يا يوتنايز داشتند ولی به اسرار مالک و من تصميم گرفتيم که يک کار نشد را انجام بديم و امروز جراهی کنيم و پيچ و پلاک کنيم ولی آخر شب ماديان از خستگی افتاد روی زمين و استخوان شکسته پا رو پاره کرد و دچار خونريزی شد ديگه تصميم گرفيم راحتش کنيم و ديگه بيهوشش کردم و سرم .......

مطنئنا" مادیون مقابل نعل پا داشته.
مالک رواذیت کردی دکتر برای یه کارنشدنی.:blinksmiley:

احسان

Active member
اين را هم بگم که سعی کرديم که ماديان را بوسيله يک برزنت و حلقه و قره قره به سقف باکسش آويزان کنيم ولی به محض اينکه از رو زمين بلند ميشد شروع ميکرد به نا آرامی کردن و لگد زدن که به علت صدمه اي که داشت به خودش ميزد از اين کار منصرف شديم
بهش يه هويج دادم از دستم گرفت و انداخت زمين نخورد:sadsmiley:
هر کاری که فکر کنيد مالک و من براش انجام داديم ولی نشد

واقعاً تا افتاده بود رو زمين و درد ميکشيد کلاً از زندگی و خودم بدم امد که نميشه برای اين حيوان کاری کرد

تو باشگاه شخصی مالکش آقای ريسی بود
ايشان هم خيلی ناراحت شدند حتی ديگه وقت خلاص کردن پيش ماديان نيومدند کلی تلاش کرد برای حفظ گل آرزو اما قسمت نبود

يه تشکر از دامزشکان متخصص که با ما همکاری کردند ويک گلايه از دامپزشکايی که فقط اسم متخصص جراح را يدک ميکشند و هيچ تلاشی نميکنند برای کمک به يک حيوان و فقط به علم کتابی و ريسرچ آزمايشگاهی نگاه ميکنند و کلاس ميزارند تو کار فارم و عملی بايد همه کاری کرد نه کار اخر را اول انجام داد چون کتاب ميگه

احسان

Active member
ميشد اگر يکی از جراح ها مثل من کله خراب بود همون اول کار ميآمد و کار را به فردا نميزاشت اما چيکار کنيم که کله خراب مثل من نبود کسی
اين مشکل هم بود که ماديان بعد از بهوش آمدن در بلند شدن پيچ و پلاک را بشکند ولی برا اونم فکر کرده بودم حتی برای نرسينيگ بعد از عملش ولی چيکار کنم که نشد

احسان جان
تو تئوری شاید ولی در عمل زیر1٪و مطمئنم که این رو در مشاوره هات در دو روزاخیرشنیدی.:blinksmiley:

بعضی اوقات مالک آرزو میکنه که اگه اسب ازاین وضعیت نجات پیداکنه کل هزینه هاش رومیدم که توی یه پادوک تنها زنده بمونه وزندگی کنه. مثل ساعت های آخریه لامیناتیس که یه سم دست هم افتاده واسب از زوردرد نای نفس کشیدنهم نداره ومالک هنوزامیدواره.
فقط یه لحظه اشتباه.....

mahsima

Member
خیلی دردناکه واقعا دردناکه با خوندن این تاپیک اشک تو چشام حلقه زده خدا واسه هیچ اسب و هیچ مالکی این وقت و نیاره.
خیلی اسبا تو شهر کوچکی مثل قزوین این طوری کشته شدند چون راه دیگه نبوده چه برسه تو کل ایران من با شما موافقم آقا احسان حتی اگر احتمالش صفر درصدم باشه باید تلاش کرد شما رو تحسین میکنم که اول مادیون رو خلاص نکردید.

گل ارزو 1

مالک قبلی گل آرزو میگفت گل آرزو همراه یک مادیان از مرز ترکمنستان وارد شده و من خریدمش!!
حاج ناصر اشموئیل نیز که برای اولین بار اربنت را به ترکمن صحرا آورده بود شخصا گفتند زمانی که مادر گل آرزو برای کشش با اربنت آمد،گل آرزو کنارش بود.

hooshmand

Member
اما در ميدان كورس كنبد ....ايران گل خواهر تني گل ارزو از پدر ( اربنت )
هميشه پشت سر گل ارزو مقام داشت يا 3 ميشد يا 2 و خوب مقام اول هم طبق معمول سنواتي نيمه دوم دهه 70 مال تركمن هاي دو خون بود همچون شخص شخيص تاتار عليا

hooshmand

Member
مالک قبلی گل آرزو میگفت گل آرزو همراه یک مادیان از مرز ترکمنستان وارد شده و من خریدمش!!
حاج ناصر اشموئیل نیز که برای اولین بار اربنت را به ترکمن صحرا آورده بود شخصا گفتند زمانی که مادر گل آرزو برای کشش با اربنت آمد،گل آرزو کنارش بود.

جناب اقاي زماني اين اطلاع رساني جنابعالي يعني تشكيك در پدر بودن سيلمي اربنت براي ماديان گل ارزو...!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا بفرمائيد :

1-- مالك قبلي گل ارزو كه داستان عبور مادر گل ارزو با گل ارزو از مرزايران و تركمنستان را براي شما تعريف نمود چه كسي بود و جه سالي اين موضوع را براي شما باز گو نمود..؟؟
2-- جناب شيخ ناصر اشموئيل براي اولين بار اربنت را چه سالي به تركمن صحرا اورده بودند..؟

3-- محلي كه جناب شيخ ناصر مادر گل ارزو را با كره روئيت نمودند(محل كشش اربنت كجا بوده است..؟

دقیق نمیدونم فکرکنم سال74 که اون زمان اربنت را بصورت آزاد داخل گله رها کرده بوده.
البته تشکیک در کره اربنت بودن گل آرزو را دلیل بر پایین بودن یا ناخالص بودن گل آرزو نمیدانم ولی این شرح حالی بود از چیزی که شخصا زمانی شنیده ام.