گاز گرفتن

sohrab

Active member
البته این نوع شوخی گاز گرفتن هست. نوع جدیش دیدنی تره! ;)

پیوست ها

• gaz.JPG
    gaz.JPG
    59.9 کیلوبایت · بازدیدها: 49
دیشب دستمو گاز گرفت دستم پاره شد
چند روز پیشم تو مانژ داشتم راه میرفتم هواسم نبود آمد یه گاز از شونه هام گرفتو در رفت
اینجوری پیش بره تیکه تیکم میکنه

ناشناس

Active member
هنوز گاز گرفتن اسبو ندیدین .پارسال زمستان امدم جل یک اسبو درست کنم فکر کرد میخوام جلشو بردارم به من حمله کرد .نامرد مستقیم سینه هامو گرفت سرشو که جدا کرد کاپشنو پیرهنو پوست سینمو کند 12تا بخیه خورد .

عاطفه

Member
خب بابا اسب بیچاره که تقصیری نداره،اون فقط میخواد شوخی کنه.
ما باید جنبمون بالا باشه ;) ;)

narges

Member
خوب اینطور مواقع باید چیکار کرد ؟
اصلا چرا بعضی از اسبها زیاد گاز میگیرن ایا این به نوع تربیتی که اسب شده ربطی نداره ؟

atila

Member
اکثرا اسب هایی که به دادن قند یا ... بادست عادتشان دادی زیاد این کار و می کنن البته بیشتر دنبال قند و شیرینی هستند و این طور به نظر می رسد که می خواد گاز بگیره

علی واحدی

Active member
narges گفت:
خوب اینطور مواقع باید چیکار کرد ؟
اصلا چرا بعضی از اسبها زیاد گاز میگیرن ایا این به نوع تربیتی که اسب شده ربطی نداره ؟
خواهر خوبم باسلام:
ابتدا باید بدانیم که اسب از ابتدای خلقت تا کنون در طبیعت همیشه شکار بوده است نه شکارچی و اولین وسیله دفاع او فرار است و بعد نهایتا دندان گرفتن و لگد زدن.
در رابطه با اسبانی که در اصطبل و در دست انسان متولد میشوند، اگر از همان ابتدا فیزیک انسان را بعنوان یک مهاجم و یا موجودیکه قصد آزار او را دارد نشناسد اصلا لگد زدن و یا گاز گرفتن را هم نخواها آموخت چون انسان را یک دوست و همراه میبیند. پس این مطلب از همان ابتدای آموزش اسب و کره باید درنظر گرفته شده و اصلاح گردد. در اسبهاییکه سنشان بالارفته و با آنها رفتار خوبی هم نشده متاسفانه اصلاح آن مشکل و یا غیر ممکن است. موفق باشید.

narges

Member
baradar گفت:
خواهر خوبم باسلام:
ابتدا باید بدانیم که اسب از ابتدای خلقت تا کنون در طبیعت همیشه شکار بوده است نه شکارچی و اولین وسیله دفاع او فرار است و بعد نهایتا دندان گرفتن و لگد زدن.
در رابطه با اسبانی که در اصطبل و در دست انسان متولد میشوند، اگر از همان ابتدا فیزیک انسان را بعنوان یک مهاجم و یا موجودیکه قصد آزار او را دارد نشناسد اصلا لگد زدن و یا گاز گرفتن را هم نخواها آموخت چون انسان را یک دوست و همراه میبیند. پس این مطلب از همان ابتدای آموزش اسب و کره باید درنظر گرفته شده و اصلاح گردد. در اسبهاییکه سنشان بالارفته و با آنها رفتار خوبی هم نشده متاسفانه اصلاح آن مشکل و یا غیر ممکن است. موفق باشید.
ممنونم از پاسختون اما دوست عزیز تکلیف کسانی مثل من که نمی تونن اسب و بزنن چیه من کلا با زدن اسب مخالفم همه اسب ها هم که خود ادم تولید کنندش نیست وقتی اسبی به گفته شما بد تربیت میشه چیکار باید کرد که درست شه ؟بعضی ها میگن اگه نزننیش اون میزنه اخرم یه بلایی سرت میاره. لطفا اگه کسی میدونه غیر از زدن اسب برای اصلاح تربیت اسب باید چیکار کرد من و راهنمایی کنه .

sohrab

Active member
البته این دو تا عکس روابط طبیعی اسب را نشون میده و ربطی به اخلاق و تربیت بد نداره.
اولی یک جور تمرین جنگه که بین نریونهای جوان معموله (البته باید مدتی از آشناییشون گذشته باشه!) http://horse.ir/forum/index.php/topic,4756.0.html

در عکس دوم هم یک مادیان کره دار، اسبی را که به قلمروش نزدیک شده این جور تهدید میکنه

علی واحدی

Active member
narges گفت:
ممنونم از پاسختون اما دوست عزیز تکلیف کسانی مثل من که نمی تونن اسب و بزنن چیه من کلا با زدن اسب مخالفم همه اسب ها هم که خود ادم تولید کنندش نیست وقتی اسبی به گفته شما بد تربیت میشه چیکار باید کرد که درست شه ؟بعضی ها میگن اگه نزننیش اون میزنه اخرم یه بلایی سرت میاره. لطفا اگه کسی میدونه غیر از زدن اسب برای اصلاح تربیت اسب باید چیکار کرد من و راهنمایی کنه .
با سلام خدمت خواهر خوبم:
من هم با زدن اسب و رفتار بد با این حیوان نجیب(حتی آنهایی که لگد میزنند و گاز میگیرند ) شدیدا مخالفم. حدود 4 سال پیش مادیان ترکنمی آنچنان گازی از کتفم گرفت که عضله آن پارگی داخلی داد و .... . در هر حال همان موقع و جلوی اسب درد را بروی خودم نیاوردم(بقول امیر حسین عزیز احساس میکنی تمام استخوانهای بدنت بشدت میسوزد و خورد میشود.)
یک نه قاطع بلند گفتم و با کف دستم محکم به گردنش کوبیدم و از بکس بیرون آمدم و تقریبا از حال رفتم.
ببنید دوست عزیز شما باید بتوانید با اعتماد به نفس کافی و روانشناسی از اسب با یک تکه هویج حتی بد اخلاق ترین اسبهای های جهان را آرام و مطیع سازید و به آنها نزدیک شده و کار کنید. با مواجه شدن با اسبهایی که گاز میگیرند(بطور جدی نه شوخی و بازی) بدون استرس (چون او (اسب) کاملا از رفتار شما میفهمد و حس میکند که چند مرده حلاجید) با تکه ای هویچ که کف دستتان گذاشته اید درب باکس را باز نموده و قدمی بدرون باکس رفته و بایستید و دست خود را با تکه هویجی که در دست دارید به سمت او بگیرید و انتظار بکشید. بسته به رفتار و رفلکسهای اسب حدود 5 الی 30 دقیقه ممکن است طول بکشد که او کم کم به شما اعتماد کرده و به شما نزدیک شده و بو کرده و نهایتا هویج را از کف دستتان بخورد(در تمام این مدت چشم از او برندارید و مراقب حرکاتش باشید و تا میتوانید بیحرکت و آسوده خاطر باشید که ترشح آدرنالین خونتان بخاطر ترس زیاد نشده و او متوجه ترس شما نشود و حتی میتوانید برای عدم بوجود آمدن این مسئله از عطر زدن به خودتان استفاده کنید. سپس بعد از خوردن هویج بدون پشت کردن به او از بکس خارج شده درب بکس را بسته و او را به حال خود گذارید. این کار را در طول روز و مدتهای متغیر حداقل 20 بار انجام دهید که کاملا اعتمادش را جلب نمایید ولی هر بار تمام جزئیات بالا را رعایت نمایید. در رفتار با او همیشه آرام حرکت نمایید مخصوصا حرکت دستهایتان باید خیلی آرام و باطمئنینه باشد. با مرور زمان شاهد تغییرات بسیاری زیادی در رفتار او خواهید بود. تاکید میکنم مرور زمان و تکرار مکررات از طرف شما. هیچگاه از هویج غافل نشوید و بمرور بعد از خوردن هویج با دستتان باملایمت و خیلی آرام پیشانی یا گردن او را نوازش کنید ولی همواره تمام حواستان پیش او و حرکاتش باشد. اگر در طول این کارها گوش خواباند و بسمتتان هجوم آورد هیچگاه فرار نکنید و به او پشت نکنید که تمام زحماتتان بباد رفته است. در این زمان باصلابت همانجابایستید و با گفتن یک نه قاطع بلند و حرکت سریع دست دورش کنید و از ابتدا شروع کنید. موفق و پیروز باشید. برادرتان
(تاکید میکنم که هیچگاه فرار نکنید و با صلابت با او برخورد کنید و از تنبیهات سخت جلوگیری کنید چون به مشکلاتتان افزوده اید).

narges

Member
برادر عزیز
از راهنمایی تون بسیار ممنونم حتما به کار میبندم و از اینکه با حوصله توضیح دادید باز هم سپاس

علی واحدی

Active member
narges گفت:
برادر عزیز
از راهنمایی تون بسیار ممنونم حتما به کار میبندم و از اینکه با حوصله توضیح دادید باز هم سپاس
با سلام خدمت خواهر عزیزم:
کاری نکردم خواهر خوبم. فقط انجام وظیفه بود. همواره پیروز و سربلند باشید.

sohrab

Active member
اعصاب کهکشان خط خطی شد

پیوست ها

• CIMG1681.JPG
    CIMG1681.JPG
    109.7 کیلوبایت · بازدیدها: 38
بعضی اسبا تیک دارن و فقط ادای گاز گرفتن رو در میارن. همین نزدیکشون میشی آروم میشن.

بالا