کیمیا

s.parizimanesh

Active member
ببین اگر اینطوره باید یک نزاد درست کنیم بزاریم اسب تعزیه
موافقی؟ 80% اسباییم که تو دواب کرده بره اونجا
هر چی دم گرفت و خاک راه انداخت تو تعزیه کرد نیست. قاطی نکن با هم
احتیاجی به درست کردن نژاد نیست اگه تعزیه نبود کسی به این شدت نه کرد میشناخت نه دنبالش بود
در ضمن من هیچی را قاطی نمیکنم اگه به شما باشه ما ده تا کرد هم تو ایران نداریم.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
احتیاجی به درست کردن نژاد نیست اگه تعزیه نبود کسی به این شدت نه کرد میشناخت نه دنبالش بود
در ضمن من هیچی را قاطی نمیکنم اگه به شما باشه ما ده تا کرد هم تو ایران نداریم.
شدتی وجود نداره. چون افرادی که در زمینه کرد فعال هستند هنوز نتوانستند محصولی قابل رقابت با محصولات بقیه نژادها ایجاد بکنند, حقم دارند چون هیچ مرجعی وجود نداره.
اگر در مقایسه با نژادهای دیگر تعداد تولید و فروش این نزاد را در نظر بگیرید هیچوقت تعداد تولید به عرب یا ترکمن میرسه؟
شدت این نیست که در یک شهر این اسب رو تو تعزیه استفاده بکنند و دست و پای اسب را خراب بکنند. اگر تعزیه تو کل ایران همه گیر بود و همه از اسبهای کرد استفاده میکردند یه چیزی. ولی شما ببین تو کدام شهرها و چه تعدادی کرد به معنای کرد واقعی, نه عراقی و عرب کرد میبینی؟
استفاده تعزیه را میشه از هر نژادی تامین کرد کماکان که شما تو تعزیه دو خون ورزشی هم میبینی. ولی تعزیه رو بردار. چی میمونه برای کرد؟

s.parizimanesh

Active member
خوب این به این دلیله که کرد مثل عرب و ترکمن ثبت شده نیست واز نظر جهانی هیچ اعتباری نداره
اگه مثل عرب ثبت بود مطمین باش بازارش بهتر از عرب بود
یک نگاه به عرب بازها و اسبهای عرب بکن چی میبینی تنها اسبهایی که شب و روز تو اصطبل خوابیدن تا کره ازشون بگیرند
تنها تعداد کمی برای کورس یا زیبایی در صورتی که کرد هم سواری داره هم تولید
اگه تو ایران شو سواره برگزار میشد میفهمیدی من چی میگم
در مورد تولید هم کره های انسیاتو را برو ببین از دیوارهای اصطبل بالا میرن.

♘امیرحسین♞

خوب این به این دلیله که کرد مثل عرب و ترکمن ثبت شده نیست واز نظر جهانی هیچ اعتباری نداره
اگه مثل عرب ثبت بود مطمین باش بازارش بهتر از عرب بود
یک نگاه به عرب بازها و اسبهای عرب بکن چی میبینی تنها اسبهایی که شب و روز تو اصطبل خوابیدن تا کره ازشون بگیرند
تنها تعداد کمی برای کورس یا زیبایی در صورتی که کرد هم سواری داره هم تولید
اگه تو ایران شو سواره برگزار میشد میفهمیدی من چی میگم
در مورد تولید هم کره های انسیاتو را برو ببین از دیوارهای اصطبل بالا میرن.
جهان رو بگذار کنار, از ایران حرف بزن. ما در حد جهان نیستیم. در حد ایرانم نیستیم. چرا واقع بین نیستی؟
کرد = مارمولک نیست که از دیوار بره بالا. مبحث پرخونی و قدرت هم سر جاش
ببین وقتی یک ایده همه گیر میشه و همه سمتش میرن که برای همه قابل هضم باشه. نه فقط عده ای از افراد. چرا همه سمت عرب میرن؟ همه مشکل مغزی دارن ولی کسانی که کرد دارن مخشون خوب کار میکنه ؟!
سعی کن با استدلالهای درست متقاعد کنی نه اینکه برای نشون دادن کیفیت بگی کره از دیوار میره بالا.

s.parizimanesh

Active member
جهان رو بگذار کنار, از ایران حرف بزن. ما در حد جهان نیستیم. در حد ایرانم نیستیم. چرا واقع بین نیستی؟
کرد = مارمولک نیست که از دیوار بره بالا. مبحث پرخونی و قدرت هم سر جاش
ببین وقتی یک ایده همه گیر میشه و همه سمتش میرن که برای همه قابل هضم باشه. نه فقط عده ای از افراد. چرا همه سمت عرب میرن؟ همه مشکل مغزی دارن ولی کسانی که کرد دارن مخشون خوب کار میکنه ؟!
سعی کن با استدلالهای درست متقاعد کنی نه اینکه برای نشون دادن کیفیت بگی کره از دیوار میره بالا.
پس اگه تو ایران را میگی از همش کرد بهتره این و من نمیگم همه میگن من درهشور و عرب و کرد داشتم و دارم کرد را به همهشون ترجیح میدهم.هم کورس هم سواری ازاد هماستقامت و.....
در ضمن شما که میگی با استدلال برخورد کنیم بگو چرا مردم بیشتر دنبال عربند دنبال ترکمن به اون شدت نیستند؟؟؟؟
اصلآ شما چرا سیلمی عرب نگه میدارید اگه سیلمی نبود و درامد نداشت حتی به اندازه ای که خرج خودش را در بیاره بازهم حاضر بودی نگه داری؟؟؟

با اجازه من هم مي خوام وارد بحث شم
متاسفانه بعداز انقلاب بنا به دلايل متعددي كمر به نابودي اسب كرد برداشته شد كه هركدام از اين موارد خودجاي بحث دارد قبل از انقلاب اسب كرد يكي از معروترين اسب هايي بود كه در ورزش ورشته هاي مختلف سواركاري از اون استفاده مي شد در اسبدواني كورس داشت در مسابقات راهپيمايي كه هم اكنون ديگه از اون راهپيمايي هاي معروف انجام نمي شه حرف اول ومي زد در مسابقات پرش وصحرايي ازش استفاده مي شد ومهم تر از همه اينكه در چوگان كه كمتر نژادي تحمل مي كنه سر آمد تمام نژاد هاي جهان بود وحتي اين اسب به آمريكا نيز صادر شد براي همه اينها كه نوشتم دليل ومدرك دارم كه مي تونم ارائه كنم و يك پيشنهاد اينكه تايپيكي در اين مورد باشه

آن نشان شاخص ما كردها داشتن اسب افتخار است بهر ما
چونكه قطع شد نسل اسب كردما خانه ما كرد ها شد بي صفا
پس بيا تاكه جوييم چاره اي تا شود احيا نژاد اسب اصل كردما

salimi

Member
جناب آقای حیدر نیا تایپیک رو خودتون ایجاد کنید یا شاید هم در رابطه با همین موضوع از قبل چیزی باشه تا حالا چندین بار بحث هایی شده ولی نه راه کاری نه پیشنهادی ارایه نشده

♘امیرحسین♞

پس اگه تو ایران را میگی از همش کرد بهتره این و من نمیگم همه میگن من درهشور و عرب و کرد داشتم و دارم کرد را به همهشون ترجیح میدهم.هم کورس هم سواری ازاد هماستقامت و.....
در ضمن شما که میگی با استدلال برخورد کنیم بگو چرا مردم بیشتر دنبال عربند دنبال ترکمن به اون شدت نیستند؟؟؟؟
اصلآ شما چرا سیلمی عرب نگه میدارید اگه سیلمی نبود و درامد نداشت حتی به اندازه ای که خرج خودش را در بیاره بازهم حاضر بودی نگه داری؟؟؟
1- چون جمعیت عرب باز و عرب کار, سوارکار نیست. اسب نگه میداره فقط. ترکمن رو نگه میدارن برای سواری و پرش و کورس
2-سوالی که میپرسی در واقع در نفی صحبتهای خودته که, تو خالص بشمار چنتا باقی مونده؟ من نگه ندارمو و روش تبلیغ نکنم کی پس؟ پولداره که خون خارجی داره که نگه نمیداره و کره هم نمیگیره. اونم که بیزینس منه میره مصری میاره سالی 500 تا میکشه یا میفروشه تو این داغی بازار. کی میمونه؟

♘امیرحسین♞

با اجازه من هم مي خوام وارد بحث شم
متاسفانه بعداز انقلاب بنا به دلايل متعددي كمر به نابودي اسب كرد برداشته شد كه هركدام از اين موارد خودجاي بحث دارد قبل از انقلاب اسب كرد يكي از معروترين اسب هايي بود كه در ورزش ورشته هاي مختلف سواركاري از اون استفاده مي شد در اسبدواني كورس داشت در مسابقات راهپيمايي كه هم اكنون ديگه از اون راهپيمايي هاي معروف انجام نمي شه حرف اول ومي زد در مسابقات پرش وصحرايي ازش استفاده مي شد ومهم تر از همه اينكه در چوگان كه كمتر نژادي تحمل مي كنه سر آمد تمام نژاد هاي جهان بود وحتي اين اسب به آمريكا نيز صادر شد براي همه اينها كه نوشتم دليل ومدرك دارم كه مي تونم ارائه كنم و يك پيشنهاد اينكه تايپيكي در اين مورد باشه
دلیل اصلی نابودی کرد نداشتن حامی هست. چون کسانی که آبا و اجدادشونم نگه میداشتند همه ولش کردن و نتوانستند توانایی رو نشون بدهند. شما آمار از اسبهای کرد بگیر طی 10 سال اخیر رشد داشته قبل از اون خبری نبود

s.parizimanesh

Active member
1- چون جمعیت عرب باز و عرب کار, سوارکار نیست. اسب نگه میداره فقط. ترکمن رو نگه میدارن برای سواری و پرش و کورس
2-سوالی که میپرسی در واقع در نفی صحبتهای خودته که, تو خالص بشمار چنتا باقی مونده؟ من نگه ندارمو و روش تبلیغ نکنم کی پس؟ پولداره که خون خارجی داره که نگه نمیداره و کره هم نمیگیره. اونم که بیزینس منه میره مصری میاره سالی 500 تا میکشه یا میفروشه تو این داغی بازار. کی میمونه؟
اگر کرد مثل عرب ثبت بود شما سیلمی کرد نگه میداشتی یا عرب؟؟؟
از نظر من کرد خالص و عرب خالص فرقی نداره همه اسب ایرانی هستند منشا هم یکی بوده.
ولی شما دوست داشتی زیبا پر خون وسواری دار نگه داری یا که یک اسب زیبا و کم خون و بی سواری(منظورم اسب خارجی)

hashemlo

Member
اگر کرد مثل عرب ثبت بود شما سیلمی کرد نگه میداشتی یا عرب؟؟؟
از نظر من کرد خالص و عرب خالص فرقی نداره همه اسب ایرانی هستند منشا هم یکی بوده.
ولی شما دوست داشتی زیبا پر خون وسواری دار نگه داری یا که یک اسب زیبا و کم خون و بی سواری(منظورم اسب خارجی)
سواري اسب كرد در سواري آزاد واقعا بينظيره و با هيچ نزادي قابل مقايسه نيست و فقط با تجربه كردن به دست مياد

بالا