کور رنگی

reihaneh

Member
فکر می کنم اسب ها کور رنگ نیستند ولی تصاویر رو در طیف محدودی از رنگ ها مشاهده می کنن
در عکس های زیر دید انسان و اسب از یک تصویر نشان داده شده است.

پیوست ها

• vision2.jpg
    vision2.jpg
    12.4 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • vision3.jpg
    vision3.jpg
    9 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • vision1.jpg
    vision1.jpg
    11.5 کیلوبایت · بازدیدها: 7

علی واحدی

Active member
با نظر ریحانه خانم کاملا موافقم و دقیقا همینه. طیف دید رنگی اسب از انسان کمتره ولی رنگها رو از همدیگه تشخیص میده .

فربد

New member
هنوز به طور قاطع در مورد دید اسب چیزی عنوان نشده چون نمیتوان با دید انسان اونو مقایسه کرد در تشخیس اختلاف رنگ هم نمیتوان نظر قاطعی داد اما میگویند که رنگ سبز و زرد را بهتر از آبی وقرمز تشخیس میدهد. به هر حال یک چیز قطعی است و آن اینست که اسب نمیتواند مانند دوربین عکاسی نقطه دید را روی یک موضوع یا مورد متمرکز کند وبا آن دقتی که انسان میتونه ببینه ودریابه فرق میکنه.اسب برای دیدن بعضی از موارد واشیا باید سر خود را بچرخونه تا بتونه هر دو چشم رو روی یک چیز میزان کنه.اسب در حالت ایستاده سطح زمین را نگاه میکند واشیایی را که در دورتر قرار دارند خارج از شبکیه تصویر است بنابراین یا دیده نمیشوند یا به خوبی دیده نمیشوند اما اشیا نزدیک رو بهتر و واضح تر میبینند. اگر شیئی بالای سطح زمین باشد برای دیدن آن باید سر را بالا بگیرد وچون به طور طبیعی سر اسب بالا است ارتفاع اشیاء یا موانع رو بهتر میبینه. موقعی که اسب سر خود را در امتداد بدن نگه میدارد قسمت چپ را با چشم چپ وراست را باچشم راست میبیند وتمام منطقه را با هر دو چشم ولی منطقه زیر بدن رو اصلا نمیبینه.

باید به عنوان شوخی عرض کنم که احتمالا هنوز از روی اسب به خاطر ترسیدن از دیدن یه پلاستیک یا اشیاء رنگی دیگه ای که رو زمین بودن ، نیوفتادین که فکر کوررنگیشو از سرتون بیرون کنین . :D

فکر می کنم اسب ها کور رنگ نیستند ولی تصاویر رو در طیف محدودی از رنگ ها مشاهده می کنن
در عکس های زیر دید انسان و اسب از یک تصویر نشان داده شده است.
کاملا درسته،و نکتهٔ دیگه در مورد دید اسب نسبت به انسان اینه که اسب عمق رو خیلی‌ بدتر از انسان تشخیص میده

بالا