کرشمه ایران (گشتاسب- درناز ایران) م

ابوذر

Member
اصيل عبد رو هيچ اطلاعاتي ازش ندارم تو انجمن تاپيك داره؟خون خالصه يا وارداتيه؟

علی اصفهانی

Active member
البته مادیان شما باقالبی که داره میتونه تولید زیبایی هم داشته باشه. چون گردنش بلنده و سرش فقط کمی اصلاح میخواد و کتف وبدنش هم تفکیک شده هستند. درکل میتونه مادیان پایه تولیدی خوبی باشه. هم ورزشی هم زیبایی.

علی اصفهانی

Active member
لازم بتذکر است که اسب عرب مثل طلا است و اگر فرزند دو اسب عرب تایید شده باشد خالص شمرده میشود واگر دارای تیره یعنی یکی از پنج تیره باشد جزیی ازخانواده اسب عرب است و مانند طلا اگر در هرجا یافت شود طلا است.
بحث ایرانی خالص بودن نشات گرفته از یک تفکر ناسیونالیستی و بسیار قابل احترام است.
ممکن است ما بدلیل ناسیونالیست بودن طلای ایران را بیشتر بپسندیم ولی طلای خارجی ای بسا مرغوبتر باشد و دارای مشخصات بالاتر و زیباتر.

ابوذر

Member
البته مادیان شما باقالبی که داره میتونه تولید زیبایی هم داشته باشه. چون گردنش بلنده و سرش فقط کمی اصلاح میخواد و کتف وبدنش هم تفکیک شده هستند. درکل میتونه مادیان پایه تولیدی خوبی باشه. هم ورزشی هم زیبایی.

ممنون ازنظر كارشناسانتون جناب اصفهاني.بنده نظرم بيشتر روي قابليت ورزشي اسب هست البته مشكل اسب اصيل ماهم به نظر من اين هست كه همه پي زيبا كردنش هستن نه چيزديگهاي كه تو ذات اسب اصيل هست مثل سرعت و استقامت.همه دنبال اينن كه اسب خوشكل د توليد كنن كه تا حالا فكر نميكنم نتيجه اي داشته بوده

ابوذر

Member
البته بين اصيل عبد ويا new man يكيشونو انتخاب ميكنم هركدام كه بتونه بهتر كره بهم بده و تو كورس موفق تر باشه به نظر شما كدومشون گزينه بهتريه؟

البته بين اصيل عبد ويا new man يكيشونو انتخاب ميكنم هركدام كه بتونه بهتر كره بهم بده و تو كورس موفق تر باشه به نظر شما كدومشون گزينه بهتريه؟
من در مورد نیومن نمیتونم اطلاعاتی خاصی بدهم ...ولی اصیل عبد 5..6 سال سوار شدم... غیرت و جسارتی مثال زدنی دارد حتی من باهاش پارکور پریدم وموانع جنگلی بسیار بزرگ و ترس ناک پریدم..با یکی از پسرهاشم کار کردم اون هم همینطور بود..شایان ذکر است اصیل متعلق به من نیست و از کشش نتیجه مالی هم برای من نداری...اگه خواستید عکس وفیلم زیادی ازش دارم....

ابوذر

Member
ممنون آقا يحيي.من خيلي حساسيت نشون ميدم تو انتخاب سيلمي ولي اصيل عبد رو پسنديدم.ايشاا... اگه شد يه سر ميام كرمان ميبينمش و با صاحبش صحبت ميكنم.ممنونم از راهنمايي همه دوستان.فقط آدرس دقيق بفرماييد ما گم و گور نشيم.ممنونم

ابوذر

Member
در ضمن اينكه بنده رو راهنمايي ميكنيد از آقاييتونه بنده ميدونم اصيل عبد مال شما نيست .قبلن فرموديد فرموديد.بازهم تشكر

علی اصفهانی

Active member
جناب اصفهانی خالص مصری بودن هم ناشی از یک تصور ناسیونالیستی است؟!

خالص مصری هم یک ایده با ریشه ناسیونالیستی مصریها بوده که روش تبلیغ بین المللی شده . در نظر بگیرید همین بحث خالص ایرانی ما در سطح بین المللی تبلیغ و ترویج بشه که امکانپذیر هم هست .

طلای مصر در سطح دنیا مشهور شد.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
خالص مصری هم یک ایده با ریشه ناسیونالیستی مصریها بوده که روش تبلیغ بین المللی شده . در نظر بگیرید همین بحث خالص ایرانی ما در سطح بین المللی تبلیغ و ترویج بشه که امکانپذیر هم هست .

طلای مصر در سطح دنیا مشهور شد.

خیر جناب اصفهانی ریشه ناسیونالیستی نداره
به مقالات لیدی ان بلانت مراجعه نمائید.

علی اصفهانی

Active member
نظر شماولیدی بلانت برای من بسیار قابل احترام است. ولی من آنچه راکه از خانم مری لیلی قره گوزلو آموختم اینجاعرض کردم.

ابوذر

Member
به نظر شما ما روي چه چيزي از خالص ايراني هامون تبليغ خارجي كنيم؟بهشون بگيم اسب خالص وطني ما چي داره؟

ابوذر

Member
كرشمه

ببخشيد.عكس عجله اي و بدون زين و دهنه خوب.به بزرگواري خودتون ببخشيد ديگه

پیوست ها

• IMAG1107-11855771245.jpg
    IMAG1107-11855771245.jpg
    219.3 کیلوبایت · بازدیدها: 53

ابوذر

Member
سرحال تر هم ميشه.هنوز خيلي كار داره امير جان.اينم مثل باباش خيلي خره!فقط ميخواد تاخت بره.چيزي به اسم آروم رفتن تو مخش نيست.منكه سواركار نيستم اما سوار ميخواد دهنه رو شل كني!قابل شما رو نداره

ابوذر

Member
قابل شمارو نداره سينا جان.يه چيزي رو من تجربه كردم اگه جايي كه اسب نگهداري ميشه تعداد اسب بيشتري داشته باشه و همديگه رو بتونن ببينن روي رفتار اسب خيلي تأثير ميزاره و آروم ميشه.حالا نميدونم چقدر از لحاظ علمي تأييد شده باشه

بالا