کار در فضای آزاد

سلام جسيکا,من يک علاقمند به سواري هستم مدت 5 ماهه که با اسب خودم سواري مي کنم
عاشق سواري هستم,خوشحال ميشم اگه شما تمرينهايي رو به من واسبم معرفي کنيد
اسبي که من سواري ميکنم هيچ کار سواري در فضاي باز انجام نداده ,من او را در مانژ
دايره سواري ميکنم تا گامهاي مختلف را از او ياد بگيرم,يک روز که با اوبه فضاي آزاد (گشت)
رفته بودم وتصميم گرفتم که اسب را يورتمه کنم او شروع به يورتمه کرده وکم کم سرعتش
زياد مي شدو به چهارنعل افتاددرحالي که جاي همواري براي چهارنعل نبود وسرش را به جلو پرتاب کرده
وشروع به بازي کردن وجفتک زدن کرد , آيا تمريني هست که ما بتوانيم چهار نعلش را کنترل کنيم؟
.
به تو به خاطر انتخاب ورزش جديدت تبريک مي گويم,عاقلانه است درزماني که تنها سواري مي کني
در داخل مانژدايره باشي اما من پيشنهاد مي کنم که آموزش هاي سواري رودر داخل محوطه ياد بگيري
اين براي شما واسبت يک فضاي کنترل شده اي را بوجود مي آورد,آيا شما کسي رادر پايين داريدکه حرکات اسب را براي شماتوضيح دهدوشما را براي کار وحرکت درست راهنمايي کند ؟
آموزشها خيلي خيلي مهم هستند اگر شما مربي نداريد ضروري است که در اسرع وقت يک مربي
انتخاب کنيد,اسب تا يه حدودي مي تواند به شما آموزش دهد اما او نمي تواند آنچه را که يک مربي خوب
آموزش مي دهد به شما بگويد....که اسب چه کاري انجام مي دهد؟چرا انجام مي دهد؟حال چه کار بايد
بکنيد؟وچگونه بايد اين کار را انجام دهيد اگر چيز ديگري از اسب مي خواهيد؟
مشکلات يورتمه ومشکلات چهارنعل علل مختلفي مي تواند داشته باشد هر چيزي از نعل بندي تا زيني
که مناسب نيست مي تواند باعث عدم تعادل گردد اگر سوارکار در هنگام يورتمه ضرباتي را به کمر اسب
وارد کنداسب ممکن است به گام چهار نعل برود چون يورتمه ناراحت کننده است يا سوار کار اصرار در
بيشتر وبيشترکردن فشار خود دريورتمه مي کند وباعث افتادن اسب به گام چهارنعل مي گردد واين
چهارنعل زيبايي نيست؟
اگر شما اورا در مانژ دايره به غير از زمانهاي آموزشي سواري مي کنيد,در مانژ دايره اسب جايي
نمي تواند برودوبهتر است که شما بندها را آزاد گذاشته وبه سواري خود تمرکز کنيد
چرا اسبتان کار بيرون انجام نداده؟اگر فضاي بيرون او را عصبي مي کند وتمايل به تندتر رفتن دارد
وشما از اين ناراحت مي شويديااگرشما نگران هستيد که در محوطه بيرون چه کار خواهد کرد؟اين عصبانيت
شمادرهنگام سواري اورا مي ترساند تازماني که شما ترسيده ايد.
اگر او براي مسابقه...سواري مي شده ممکن است بيرون رفتن براي او به معني تاختن باشد
ويا اسبها ميتوانندنسبت به مکانهاي غريب ويا آشناولي با خاطره بد احساس نگراني کنند.
اما آنچه که شما نياز داريد يک مربي خوب است,کسي که بتواند سواري کردن وفهميدن اسب
را آموزش دهدوکسي که به شما در فواصل روزهاي آموزش هم تمرين دهد.
مترجم:...
منبع:QazvinHorse

آخرین ویرایش:
بالا