کاربران فارع التحصیل از مرکز شهید زمانپور

DADAR

Member
سلام دوستان
میدانید که مرکز آموزش عالس شهید زمانپور وابسته به دانکده علمی کاربردی هست که رشته پرورش اسب رو برای اولین بار در ایران ارایه کرده و بتازگی این رشته را در مقطع لیسانس هم ارایه میدهد.

دوستانی که فاغ التحصیل از این دانشکده هستند و یا درحال تحصیل و بوعی اطلاعاتی از این مرکز آموزشی دارند میتوانند در این قسمت درمورد کیفیت آموزشی و واحدهای موجود در رشته پرورش اسب و یا موضوعاتی که با این مرکز یا رشته در ارنباط است نظر خودشون رو بگویند تا دوستان دیگر هم با این رشته آشنایی بهتری پیدا کنند.

مرضیه

Member
حقیقتش من تا حالا چیزی در موردش نشنیده بودم، البته خب دنبالشم نرفته بودم که ببینم هست یا نه! اما الان خیلی دوست دارم راجع بهش اطلاعاتی کسب کنم، هرچند از یه چیز اطمینان دارم و اونم اینه که دانشجوی دختر نمیگیره...نه؟

سلام
چرا نگیره؟
علاوه بر زمانپور این رشته در مقطع کاردانی در یزد و مشهد هم ارائه میشه ولی کارشناسی را فقط تهران داره.
دفترچه های آن هم حدود 1 ماه پیش توزیع شد. در حال حاضر کاردانی بدون کنکور و کارشناسی از طریق کنکور دانشجو می پذیرد.
با هر نوع فوق دیپلم کاردانی میشه در کنکور کارشناسی آن شرکت کرد.

DADAR

Member
doste aziz marzeye agar hargoneh soale khassi dar morede in reshteh ya in marakez darid
matrah konid fekr mikonam asbe irani ham ke hamisheh ettelaatesh be roozeh betoneh komake khobi basheh.1

مرضیه

Member
بله البته که بینهایت سوال در موردش ذهنم رو مشغول کرده... حیف که کمی دیر باخبر شدم ... خیلی مشتاقم که در این رشته تحصیلات تخصصیش رو بگذرونم .اما خوب باید برای اینکار اول در موردش حسابی تحقیق کنم! با آزمونش شروع کنیم، منابع آزمونش چیا هست؟ کی برگزار میشه؟ چطوری (توسط چه منبعی) اطلاع رسانی میکنند؟و در مورد خود رشته... فکر میکنم همون مواردی که اسب ایرانی اشاره کردند (کیفیت آموزشی، واحدهای مربوطه و ...) خوب باشه...

tda

New member
سلام اگه اطلاعات بيشتري در اين مورد ميخوايد من چند تا از دخترهايي رو كه الان در اين رشته تحصيل ميكنند رو ميشناسم اگه مايل بوديد بگيد تا ادرس وبلاگشون رو براتون بزارم

DADAR

Member
fekr mikonam az dostane ahvazi ham chand sale pish dar markaze zamanpoore tehran bodand
khanoome shahabi agar eshtebah nakonam esme kochikeshoon ro nemidonam
in ro be in khater gozashtam ke midonam az asbdarane marofe ahvaz hastand va momken hast shoma beshnasideshoon

مرضیه

Member
دوست عزیز tda از راهنماییتون ممنونم .
دادار جان متاسفانه افتخار آشنایی با خانم شهابی رو ندارم ، ولی سعی میکنم پیداشون کنم.ممنون از شما
از دوستان اهوازی اگر کسی ایشون رو میشناسه، خواهش میکنم به من اطلاع بده.

DADAR گفت:
asbe irani
nemidonestam yazd ham in reshtaro eraeh mikoneh!!!
cheghadr vaghteh???1

پارسال سال اولش بود
یزد خوب داره تو اسب پیشرفت می کنه و تابش هوای هم استانی هاش را خوب داره هرچند که خودشون هم خوش فکر و زرنگ هستند.
البته دانشگاه ربط مستقیم به تابش نداره ولی خوب وقتی تعداد باشگاه های آن زیاد شده و اسبداران فراوان ایجاد این رشته برای دانشگاه علمی کاربردی در آنجا توجیه پذیر می شود.
حتما" می دانید که استان یزد که قبلا فقط باشگاه صفائیه را داشت الان بعد از تهران، با بیش از 20 باشگاه سوارکاری بیشترین باشگاه رسمی را در کشور دارد و فکر می کنم بیشترین میزان تسهیلات را هم اسبداران این استان دریافت کرده اند و در اسب عرب تقریبا" حرف اول را می زنند.

مرضیه گفت:
دوست عزیز tda از راهنماییتون ممنونم .
دادار جان متاسفانه افتخار آشنایی با خانم شهابی رو ندارم ، ولی سعی میکنم پیداشون کنم.ممنون از شما
از دوستان اهوازی اگر کسی ایشون رو میشناسه، خواهش میکنم به من اطلاع بده.

خانم شهاب پور از خانواده شهاب پور شوشتر هستند و از پرورش دهندگان خوب اسب عرب در خوزستان هستند.
مدتی را مدیر باشگاه اقای پورحیدری در کردان بودند و در آينده نزدیک در اصفهان اقامت خواهند کرد.

مرضیه گفت:
بله البته که بینهایت سوال در موردش ذهنم رو مشغول کرده... حیف که کمی دیر باخبر شدم ... خیلی مشتاقم که در این رشته تحصیلات تخصصیش رو بگذرونم .اما خوب باید برای اینکار اول در موردش حسابی تحقیق کنم! با آزمونش شروع کنیم، منابع آزمونش چیا هست؟ کی برگزار میشه؟ چطوری (توسط چه منبعی) اطلاع رسانی میکنند؟و در مورد خود رشته... فکر میکنم همون مواردی که اسب ایرانی اشاره کردند (کیفیت آموزشی، واحدهای مربوطه و ...) خوب باشه...

برای کاردانی که نیازی به کنکور نیست و با دیپلم امکان ورود هست. فقط باید یک سری دروس را اگر دیپلم یا پیش دانشگاهی با رشته مرتبط نباشد گذراند. پیش دانشگاهی تجربی متناسب ترین رشته است.
تکنولوژی پرورش اسب یکی از گرایش های رشته علوم دامی است.
این رشته از رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی است و اط طریق رسانه ها و پیک سنجش زمان توزیع دفترچه و آزمون آن اطلاع رسانی میشه.
برای کارشناسی کنکور داره که علاوه بر دروس عمومی دروس تخصصی که در دوره کاردانی تدریس شده هم در سوالات وجود داره. منابعش هم جزوات درس ها و همچنین کتاب هایی است که به عنوان منبع در کاردانی معرفی میشه مثل کتاب تغذیه.
____البته دادار عزیز اینا جدیده!! و اون موقع اصلا" کتابی نبود ولی خوب الان یه چندتایی چاپ شده _________

کیفیت آموزش در زمانپور بهتر از 2 دانشگاه دیگر است ولی خوب ایده آل هم نیست. درس های مختلفی تدریس میشه و در مجموع برای ایجاد بستر مطالعه در علاقه مندان بد نیست و می تونه محرک خوبی باشه اما این به این معنی نیست که پس از پایان دوره دانشجو اطلاعات خیلی زیادی کسب کرده باشد.
در مجموع با توجه به ضعف آموزش در این بخش در ایران کاچی بهتر از هیچی!

بعضی هاشون را دارم و خلاصه آنها را در قسمت های مختلف سایت persian-horse.ir استفاده کردم.
البته مربوط به سال 78 تا 80 است و الان برخی از درس ها و استادا عوض شدند. سال گذشته هم که کنکور کارشناسی دادم سوالات جدیدی در آن بود که مشخص بود مربوط به درس ها و جزوات جدیده. هر چند 2-3 تا سوال غلط هم داشت.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اسب ايراني گفت:
بعضی هاشون را دارم و خلاصه آنها را در قسمت های مختلف سایت persian-horse.ir استفاده کردم.
البته مربوط به سال 78 تا 80 است و الان برخی از درس ها و استادا عوض شدند. سال گذشته هم که کنکور کارشناسی دادم سوالات جدیدی در آن بود که مشخص بود مربوط به درس ها و جزوات جدیده. هر چند 2-3 تا سوال غلط هم داشت.

اسم کتابها رو میدونی؟

مرضیه

Member
میشه بطور کامل مراجع آزمون کارشناسی رو بگید،بیشتر اسم کتاب باشه بهتره چون به جزوات دسترسی مشکله.

بالا