چه اسبی رکورد دار کورس 1000 متر در ایران است

امید زمانی

Active member
رحیم خان در هفته ی سوم پاییزه ی گنبد کاووس ۲۵ اذر ماه در سال ۸۴ رکورد ۱۰۰۰متر ایران را با رکورد زمانی ۵۵ثانیه و ۸۷ صدم ثانیه کسب کرد و هنوز اسبی موفق به شکستن رکورد او نشده .

پیوست ها

• Jocky0901.jpg
    Jocky0901.jpg
    53.2 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • Jocky0901.jpg
    Jocky0901.jpg
    53.2 کیلوبایت · بازدیدها: 26
شجره اش, اسطوره های تروبرد ایران هستند.

هر دلال تروبرد داخلی,شجر ه اسبش روبا هزار..به این دووصل میکنه.

امید زمانی

Active member
جالبه اسبی مثل تاراج که هنوز خون های وارداتی حرفی در مقابلش ندارند تو کورس ، میاد یه کره با یه مادیان یموت میده ( مهران ) که میاد میشه قهرمان پرش FEI از یه اسب چی می خوایم . تاراج سال های آخرش پیش ما بود . پیش ما هم مرد .

علی اصفهانی

Active member
با عرض ادب و سلام

این رکوردی که فرمودید خیلی جالب و با ارزش است !

ولی به این نکته توجه بفرمایید :

رکوردگیری در پیستی که فاقد 1000 متر مستقیمه خیلی زیاد بستگی به شعاع گردش آن پیست دارد.

مثلا اسبی که در گنبد 1000 متر را با رکورد خوبی دویده در کورس دیگری که شعاع گردشش متفاوت است نتیجه متفاوتی میدهد .

رکورد گیری فقط در 1000 متر مستقیم یک رکوردگیری استاندارد است .

1000 متر مستقیم را فقط در پیست کرمان داریم . عکس هواییش را آواتار خودم انتخاب کردم .

matin_0172

New member
رکورد دار 1000 متر ایران

رحیم خان در هفته ی سوم پاییزه ی گنبد کاووس ۲۵ اذر ماه در سال ۸۴ رکورد ۱۰۰۰متر ایران را با رکورد زمانی ۵۵ثانیه و ۸۷ صدم ثانیه کسب کرد و هنوز اسبی موفق به شکستن رکورد او نشده .

دوست عزیز در آن زمان فتوفینیش وجود نداشت و زمان ها را با استفاده از کرنومتر های دستی ثبت میکردند. به همین دلیل زمان ثبت شده ی رحیم خان دقیق نیست!

matin_0172

New member
رکورد 1000 متر ایران متعلق به میس بیوتی (جنی روس - میس وریتی) می باشد.

در هفته هشتم مسابقات پاییزه گنبد که در تاریخ 08/08/88 برگزار گردید. مادیان میس بیوتی متعلق به حمید مجتهدزاده در دور چهارم موفق به ثبت رکورد جدیدی در اسبدوانی ایران گردید.
میس بیوتی با چابکسواری محمد خوجملی مسافت 1000 متر را در زمان 56.76 ثانیه طی نمود. در این دور رقبای میس بیوتی؛ پانوراما، امباجادا، پرشین گلد و ولوله بودند.
رکورد قبلی متعلق به اسب ریو دانسر بوده که مسافت هزار متر را طی زمان 56.86 ثانیه در مسابقات بهاره 88 گنبدکاووس را به نام خود ثبت نموده بود.

qaravi

Member
سلام تا جایی که من میدانم رحیم خان
رکورد دار مسافت ۱۰۰۰ متر تا کنون رحیم خان است اسبی دوخون کره ی دلاب و ناز بندر در هفته ی سوم پاییزه گنبد کاووس ۲۵ اذر ماه در سال ۸۴ رکورد ۱۰۰۰متر ایران را با رکورد زمانی ۵۵ثانیه و ۸۷ صدم ثانیه کسب کرد.

بعید می دونم این موضوع بلند بودن جز اسبای بعضیا که تو اصفهان هست مورد صادق دیگه ای داشته باشه فک می کنم اسبای کسی مثل امان الله خان رو ملاک قرار بدیم بهتر باشه و بعضی چیزا بهتر معلوم بشه