چمان ن

sohrab

Active member
تعزیه های خوزستان ابعادش و تعداد اسب و سوار کاملا متفاوته از جاهای دیگه. لشکر کشی واقعیه!

vatan

Member
تعزیه های خوزستان ابعادش و تعداد اسب و سوار کاملا متفاوته از جاهای دیگه. لشکر کشی واقعیه!
از چه لحاظ لشكر كشي واقعي هست؟؟
از لحاظ تعداد اسب منظورت هست؟؟ عكس داري اضافه كن.
ولي فكر نكنم به تعزيه هاي اصفهان برسند!!!:dodgy:

امید زمانی

Active member
من یه تعزیه از خوزستان دیدم نزدیک 50 تا اسب توش بود . واقعا لشگر کشی بود و به نظرم شبیه خوانی بود که به زبان عربی بود. تعزیه های اصفهان خیلی موسیقیایی شده . اکثر خواننده ها در دستگاه های موسیقی ایرانی آواز می خونند تا شبیه خوانی ! هر کس که چه چه بهتر بزنه بهتره:dodgy:
یه مطلب راجه به تاریخچه تعزیه داشتم پیدا کنم میذارم تو انجمن

behzad

Member
سلام دوستان
در یکی از شهرکهای شوش به نام شهرک حر تعزیه بسیار بزرگی با تمام آداب و رسوم مربوط به تعزیه اجرا میشه.
واقعاً دیدن داره.

s.parizimanesh

Active member
من یه تعزیه از خوزستان دیدم نزدیک 50 تا اسب توش بود . واقعا لشگر کشی بود و به نظرم شبیه خوانی بود که به زبان عربی بود. تعزیه های اصفهان خیلی موسیقیایی شده . اکثر خواننده ها در دستگاه های موسیقی ایرانی آواز می خونند تا شبیه خوانی ! هر کس که چه چه بهتر بزنه بهتره:dodgy:
یه مطلب راجه به تاریخچه تعزیه داشتم پیدا کنم میذارم تو انجمن
اميد جان اصل تعزيه همين هست كه در اصفهان و قزوين و اراك و تفرش برگزار ميشه
واز دوران شاه عباس روي كار امده بوسيله سه شاعر بزرگ اين اشعار تنظيم شده كه هر كدام در تهران و اصفهان و قزوين زندگي ميكردند بعد اخر سر كمبودات اشعار خود را از همديگه جبران كردند به همين دليل اشعار تهران با اصفهان و قزوين فرق ميكنه و خلاصه موسيقي و صداي و تيپ خواننده خيلي مطرح هست در اين كار
وبعدها چيزهاي ديگري شبيه به اين كار روي كار امد مثل همين كه در خوزستان و بوشهر و.....
انجام ميشه ولي كامل ترين وسخت ترين همين هست كه در تعزيه اجرا ميشه.
چراكه هر سال براي جشنواره هنر بهترين نوازندگان و خواننده ها از سراسر ايران.اصفهان تهران قزوين.
به كشور هاي ديگه فرستاده ميشن وتوانستنداين هنر زيبا وسنتي وعرفاني را به جهانيان بشناسند.
وتنها تعزيه هست كه توانسته موسيقي سنتي ايراني را حفظ كند.

بالا