پرورش اسپ های ترکمن !

دوستان به راستی تا به حال چه مقدار به دلایل بالا بودن سطح کیفی پرورش اسپ های ترکمن در کشور های دیگر فکر کرده ایم ؟

-پیشنهاد شما (هر یک از حاضرین این انجمن) برای رسیدن به حد بالاتری در مسیر پرورش این اسپ ها در ایران چیست ؟
-چه راهکاری را توصیه می کنید ؟

پیوست ها

• AK__4532.jpg
    AK__4532.jpg
    110.1 کیلوبایت · بازدیدها: 19
  • horse%202_0001.jpg
    horse%202_0001.jpg
    68.3 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • LW_2006-07-2_20Galava1big.jpg
    LW_2006-07-2_20Galava1big.jpg
    133.7 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • Mingamupra.jpg
    Mingamupra.jpg
    139.5 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • Samurai_20LWB1big.jpg
    Samurai_20LWB1big.jpg
    89.7 کیلوبایت · بازدیدها: 12
be nazare man bayad mesleasbe arab mosabeghate zebay daste bashe tabetone harfi baray goftan dashte bashe bayah darhamey ostanha bargozar beshe na 1.2 ostan
Nazare shoma chi?????

اگر در کنار مسابقه زیبایی که بهش اشاره شد 1 سری مسابقات پرش مخصوص اسبهای ترکمن ترتیب داده بشه شاید بتونه بازم این نژاد رو دوباره سر زبونا بیاره.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اگر واقعیت رو ببینیم در زمینه ترکمن در داخل که بازاری وجود نداره
در خارج هم کسی ایران رو نمیشناسه بعنوان ترکمن. راه حل عملی؟

اگر واقعیت رو ببینیم در زمینه ترکمن در داخل که بازاری وجود نداره
در خارج هم کسی ایران رو نمیشناسه بعنوان ترکمن. راه حل عملی؟
تا وقتی که دید خودمون راجع به این نژاد اسب تغییر نکنه هیچ راه عملی دیگه ای برای این قضیه وجود نداره.
منظورم اینه که وقتی دید عمومی ورزشکارای این رشته اینه که با اسب خارجی بهتر میتونن نتیجه بگیرن وراه ساده تر رو انتخاب میکنن، بازار این نژاد هم تقاضایی نداره!

be nazaram aval 1 mosabeghey zibay bargozar beshe ta tuled konandeha asbashuno beyaran
To hamen therano karaj koli torkam hastesh
Bayad az davarane khareji to mosabeghat estefade beshe mesle zibay arab

be nazaram aval 1 mosabeghey zibay bargozar beshe ta tuled konandeha asbashuno beyaran
to hamen therano karaj koli torkam hastesh
bayad az davarane khareji to mosabeghat estefade beshe mesle zibay arab
آیا مسابقه زیبایی میتونه این رو به عموم بقبولونه که با اسب ترکمن داخلی هم میشه تومسابقات (مثلا پرش) نتیجه گرفت؟؟؟؟
به نظر من این راه حل مناسبی نیست، باید با سرمایه گذاری روی چند اسب درجه یک ترکمن اونها رو برا مسابقات آماده کرد و تو مسابقات ازشون استفاده کرد و نتیجه گرفت. با این کار خود به خود دید عموم ورزشکارای اون رشته هم روی این نژاد متمرکز میشه!

ba nazaret movafegham harfet %100 doroste vali to mosabeghate zibay meshe asbay topi peyda kard che baray kors va paresh.
منم با این نظر شما کاملا موافقم. ولی این در مرحله بعد قرار داره. اول باید توجه و نظر عمومی رو روی این اسب متمرکز بشه بعدش از طرق مختلف که یکی از اونها مسابقات زیبایی است اسبای درجه یک این نژاد رو معرفی کرد.

حالا به نظر شما چه کسی توانایی به جلوه درآوردن این اسب رو توی مسابقات دارن؟
به نظر من همونایی که الان جزو نفرات برتر مسابقات هستند با کمک و سرمایه گذاری تولید کنندگان این نژاد. و فکر می کنم این روش توی 5 تا 10 سال جوابگو باشه
موافقید؟ نظر شما چیه؟

michael

New member
حرف همه درسته اما تنها چهیزی که میتونه بازار سریع و پر پول و به تبع اون تولید بالا رو بوجود بیاره کورسه.
برگزاری کورس با بر نامه.همیشگی .با جوایز معقول.
برای یموت و آخال بصورت جداگانه.اینها همه جزو وظائف جهاد و انجمن و فدراسیوناست وحق ما که ازشون بخواهیم.
من نمیدونم این جهاد و انجمن و فدراسیون غیر از سنگ جلوی پای مردم گذاشتن کار دیگهای هم میکنه؟

michael

New member
البته تو پرش هم پیدا کردن مربیان عاشق ترکمن وکار کردنشان با ترکمن های تولیدکنندگان میتونه یک ویترین عالی باشه و فکر عالییه

michael

New member
توی استقامت هم که به نظر من سر آمد هستن فقط کافیه شرکتشون بدیم.و هز هین هفسانه که عرب بهترین اسب استقامته دست برداریم

be nazare man kasani ke turkaman daran bayad 1 anjomani tasis konan ta betonan harfeshon boresh dashte bash aghe hame baham bashand mishe kari anjam dad man khodam be shakhse hazeram 1 mosbeghey zibay toy ostane theran rah bendazam kasi hast ham kari kone
Az fedraseyon ham davat beshe beonvane nazer hozor dashte bashe nazareton chey????

- نظرات همه دوستان عالی است.
- راهکارها و پیشنهادات دیگر شما چیست؟

پیوست ها

• Germes1LW08big.jpg
    Germes1LW08big.jpg
    70.1 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • Gyl18.jpg
    Gyl18.jpg
    141.1 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • Jazaidymheadbig.jpg
    Jazaidymheadbig.jpg
    233.9 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • Kaprilitestbig.jpg
    Kaprilitestbig.jpg
    244.8 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • LW06-07_20Frygia6big.jpg
    LW06-07_20Frygia6big.jpg
    93.4 کیلوبایت · بازدیدها: 6
ma har rahe kebe nazaremon omad ghoftem khode shoma hazer haseted beonvane peshnahade hazer hasten ba ham mosabeghey zibay turkamen rah bendazem to ostane tehran?
az omid zamani va amir hosen mishe komak gereft

ma har rahe kebe nazaremon omad ghoftem khode shoma hazer haseted beonvane peshnahade hazer hasten ba ham mosabeghey zibay turkamen rah bendazem to ostane tehran?
Az omid zamani va amir hosen mishe komak gereft
میدونی مشکل کجاست محمد جان. اونایی که کاری ازشون بر میاد اینقدر بی تفاوتی و بی مهری دیدن که دیگه رغبتی برای فعالیت تو این زمینه ندارن. من مطمئن هستم امید خان و امیر حسین و خیلی های دیگه، این راه حل هایی که ما گفتیم و هم راه های بهتر از اینها رو میدونن ولی خب دیگه رغبتی برای انجامش ندارن.

بالا