پرش علی رضايی از مانع بيش از 2 متر قبل از انقلاب

ali1967

New member
پرش علی رضايی از مانع بيش از 2 متر قبل از انقلاب

اسب=؟؟
مانع=؟
هرکس ميدونه لطفاً خبر بده

پیوست ها

• Scannen0005a.jpg
    Scannen0005a.jpg
    94.1 کیلوبایت · بازدیدها: 74

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
نام اسب مونامور ارتفاع مانع 190سانتیمتر نوع مانع بشکه 220 لیتری وپس از عبور کامل اسب با پای خود مانع را میریزد

من يه عکس ديگه هم اينجوري دارم که اينه!
آيا تو اين مورد هم مانع افتاده؟
اين اسب با اون يکي فرق مي کنه. اين اسب کرنگ و اون قبلي کهر.

پیوست ها

• 7[1].jpg
    7[1].jpg
    30.7 کیلوبایت · بازدیدها: 59

♘امیرحسین♞

اسب ايراني گفت:
من يه عکس ديگه هم اينجوري دارم که اينه!
آيا تو اين مورد هم مانع افتاده؟
اين اسب با اون يکي فرق مي کنه. اين اسب کرنگ و اون قبلي کهر.
باید از جناب وجدانی بپرسم, میدونه

Dr_Ghaffari

Active member
مي دانم چنين پرشي براي استاد علي رضايي ثبت شده است و احتمالا با اسب كرنگ پرش موفقيت آميز بوده است البته شايد يك پرش ديگر باشد چون در اين پرش هم اسب به مانع بسيار نزديك است و در ادامه برخورد پيدا خواهد كرد به همين دليل شايد عكسي از ادامه پرش وجود ندارد ..!

♘امیرحسین♞

Dr_Ghaffari گفت:
مي دانم چنين پرشي براي استاد علي رضايي ثبت شده است و احتمالا با اسب كرنگ پرش موفقيت آميز بوده است البته شايد يك پرش ديگر باشد چون در اين پرش هم اسب به مانع بسيار نزديك است و در ادامه برخورد پيدا خواهد كرد به همين دليل شايد عكسي از ادامه پرش وجود ندارد ..!
دست و پای اسب که تعطیل میشه بعد از برخورد با بشکه

N

naghmeh cavallaro

Guest
I don't mind that Dadar, just really silly,i've never seen such a funny show off from any sport man in the world who has a high Rank of jumping.After all, what did he does for our jumping in Iran

DADAR

Member
this is not a show off my friend its a Real jump.!!! :eek:

He jumped the same obstacle and same height with 2 different horses . it show his skill and his confidence ,
at different view you have to have some silliness in your mind to jump this height over the barrel but its not possible with out skill ,training and confidence and you know we don't have too many Rider in our country who can jump this height .

on the other hand he should be over 60 years old right now , and he is still competing. this is enough for me to respect him

by the way I have to say ,personally I don't like the way he train and the way he teach riding,!!!!!!!!???????1

N

naghmeh cavallaro

Guest
I am agree with this :by the way I have to say ,personally I don't like the way he train and the way he teach riding,

mehrdad dashti

New member
رکورد دار پرش با اسب ایران و آسیا جناب اقای عزت الله وجدانی است با پرش موفقیت امیز بر روی مانع با ارتفاع 210 سانتیمر بدون کوچک ترین خطایی

mehrdad dashti گفت:
رکورد دار پرش با اسب ایران و آسیا جناب اقای عزت الله وجدانی است با پرش موفقیت امیز بر روی مانع با ارتفاع 210 سانتیمر بدون کوچک ترین خطایی
عکسی از پرش آقای وجدانی دارید :)

علی واحدی

Active member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
نام اسب مونامور ارتفاع مانع 190سانتیمتر نوع مانع بشکه 220 لیتری وپس از عبور کامل اسب با پای خود مانع را میریزد
#مهر شاد# گفت:
har boshke 220 litri 1 metro 15 ya 20 santi metre chetor 2 ta boshke 220 litri mishe 190 santimetr
♘ امیرحسین ♞ گفت:
دست و پای اسب که تعطیل میشه بعد از برخورد با بشکه
mehrdad dashti گفت:
امیرحسین جان مونامور اسب عکس دومه (اسب کرنگ که پوزه بند خز سفید داره) که موفقیت آمیز هم بوده دقیقا هم درست حساب کرده اید ارتفاع دقیقا 190 سانتیمتره. ولی اسم اسب کهر رو نمیدونم و اصلا این عکس رو تا حالا ندیده بودم. باید از خود آقای رضایی بپرسم و بعرض برسونم.

مهرشاد جان امیر حیسن کاملا درست حساب کرده اند و کلا همه این را میدانند. این بشکه های 220 لیتری 90 سانتیمتر ارتفاع دارند که دوتا روی هم میشود 180 سانتیمتر زیر بشکه ها هم تخته های ارتفاع دهنده مانع دیواره که خود مانع دیوار رو هم گذاشتن زیر بشکه های بغل مانع که برنگ آبی هستند و با ارتفاع دهنده ها هم رنگ و ست که زیر بشکه های مانع اصلی گذاشته شده که ارتفاع آنها هم بصورت استاندارد 10 سانتیمتر است. پس 180 بعلاوه 10 میشود 190 سانتیمتر.چیز کاملا مشهودیست عزیزم با حساب شما میشه حدود 2 مترو 50 سانتیمتر بنظرت منطقیه؟ ??? ???

امیر حسین جان نمیدونم چه حکمتی تو کاره اونزمان اسبا با این ضربه ها و حتی خیلی شدید تر هیچ مشکلی پیدا نمیکردند و سال به سال میشد که یه اسبی لنگش پیدا کنه. اونم خیلی جزیی که فقطم آب درمانی بود و وسلام و نعلبندیم که نگیم بهتره. ما آنزمان برای مانع اکثرا از همین بشکه ها استفاده میکردیم ولی نه دوتا روی هما ;) ;D ;). یک بشکه روشم یه ردیف یا دو ردیف لاستیک ماشین میچیدیم که ارتفاع میشد حدود 110دست و پای اسبا هم تق و توق میخورد به این بشکه ها اونم بدون بانداژ و محافظ تاندون و روسمی و .... عکساشو دارم میزارم تو سایت. اسبا هم نسبت به اونموقع ها خیلی سوسول شدن :-\

مهردادجان فرمایش شما هم کاملا درسته قربان. رکورد دار ایران استاد عزت الله وجدانی هستند با ارتفاع 2متر و 10 سانت و ثبت شده(البته فکر میکنم ثبت شده باشه).

بالا